до всички мами (37 г.с. бебето ми тежи 2.200гр., нормално ли е)?

  • 25 013
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 335
Няколко дена преди да родя според ехографа бебето беше 3.500,а синьт ми се роди 2.970.Не се притеснявай ехографите дават разлика,а и беб4о има още време да расте PeaceУспех и леко раждане Hug

# 31
  • Мнения: 285

Виждам,че мамите са те успокоили,но и аз да пиша какво знам! От моя лекар знам,че е по-важно седмицата,в която е родено бебето,отколкото килограмите...така,че споко и късмет!  Hug

# 32
  • Мнения: 2 908
Ами аз родих в 37г.с.-2.100кг бебе.Термина си ми беше съвсем точен-аз дори си знаех кога съм забременяла,но бебето се беше увило до безкрай въ пъпната връв и се беше вързало на възел на врата,не е можело да нараства още от 7-ми месец.Лежа един месец в кувиоз,защото имаше куп проблеми,заради недоносването и увиването.Не ти го казвам да те плаша,аз дори смятам,че съм някакъв единичен,странен случай,не съм чувала за други,казвам ти го да провериш дали всичко с бебето е наред. Rolling EyesАко е наред-значи няма от какво да се притесняваш....Аз проверявах постоянно,защото имах притеснения,но нямаше кадърен лекар,който да види проблема....

# 33
  • Мнения: 324
Така добре разбирам притесненията ти!  Hug
В края на 36-та седмица моето бебе беше 2200 г и искаха да го вадят - било вече оформено, нямало проблем да живее, навън щяло да се храни по-добре. Проследиха кръвния поток по пъпната връв и тоновете на бебето, направиха ми разни изследвания, всичко беше наред и аз отказах операцията. През ден ходех на ехограф и запис на тонове, слава Богу нямаше проблеми и бебката ми се роди с планово секцио три дни преди термина, 2750 г и не е била в кувиоз.
Постарай се да се успокоиш и мисли позитивно; храни се добре. И ако няма проблеми с кръвния поток към бебето, изчакай термина си.
Леко раждане и здраво бебе!  Hug

# 34
  • Мнения: 695
Не смятам, че ние тук можем да ти кажем дали има проблем с бебето или не. Всяка прави заключение от своя опит, което е напълно  грешно, има хиляди причини, поради които по-ниското тегло би могло да е нормално или да не е. Много майки тук не вярват на видеозоните, но при внимателни изчисления (обиколка на главата, на корема и дължина на бедрото) те са доста точни, според моя опит. Консултирай се с още лекари, а от форума приеми съвета да си спокойна: нали в крайна сметка ще направиш най-доброто за бебето си.
Моето бебе в 36 г.с. според лекарите беше спряло да расте и след консултация с 3ма лекари (от най-добрите във Варна), четвърти ми направи секцио по спешност. Оказа се, че съвсем правилно бяха видяли проблема и сме направили най-доброто за бебето. Да ти кажа само, че теглото само по себе си не е никакъв проблем: моето бебче го изписаха 2,200 (толкова се и роди). Беше в кувьоз заради други проблеми и през цялото време ми казваха, че не е важно колко тежи и че 2,200 всъщност си е много хубаво тегло.

# 35
  • Мнения: 2 825
А може и ехографа да не го е измерил правилно. При нас имаше разлика от 400 гр.
Не се притеснявай предварително, ако се наложи да го сложат в кувиоз, то ще е за негово добро.
Леко раждане  Hug

# 36
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Вече преносвах, а докторът ми твърдеше, че бебето няма три килограма  Crazy Роди се 3800.
Много често ехографът дава грешни представи за големината на бебето

На мен оък ми казаха 3500, роди се 2800

# 37
  • Мнения: 1 243
И на мен ми казваха че дъщеря ми ще се роди към 2,800кг а се роди 3,300кг.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 230
Момичетата са казали достатъчно. Моя опит е следния: В 35 г.с. ми казаха, че бебето е много малко, само 2400, в 37г.с. се роди с планова секцио по мед. причини 3045кг. Само една лекарка позна теглото на бебето и то при ръчно измерване. Хвана ми корема с 2 ръце /отгоре и отдолу/, натисна с всички сили и каза: "3000 - 3100 ще се роди!" При нея трябваше да раждам, но избягах.  Вечерта след този преглед, получих силни контракции, натъпках се с Магнерич и се молех бебчо да си стой вътре още малко. Това стана 2 дни преди видеозона. Така че предпочитам грешни данни, отколкото верни, но с риск за бебето. Като си намерих друг доктор го попитах за теглото на бебето, той ми каза, че като се роди ще ми каже точните кг. до тогава не се наема. Той е възрастен лекар и явно не вярваше на ехографите.

# 39
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се притеснявай-на мен 3 седмици преди да родя ми казаха,че бебка е 3кг,а като се роди беше 3.100.....така,че не се доверявай на ехографа

# 40
  • Мнения: 387
само бъди спокойна ,храни се нормално и се надявам да е всичко наред с бебчето ти ...тези апаратури .... ooooh! хич не им се доверявай...

# 41
  • Мнения: 139
Не се притеснявай,на мен пък ми бяха казали ,че водите са ми редуцирани и че плацентата ми е доста презряла вече ,но въпреки всичко беб си беше ОК и нищо от казаното не беше вярно Mr. Green
Бебчо се роди 2710 и си беше напълно здрав Heart Eyes По-добре поискай малко по късна дата за секцио,повече си почивай и както са ти казали момичетата си почивай доста Heart Eyes О от 2400 до 4 кг бебето си е съвсем в норма Peace
Наслади се на последните мигове почивка Hug  bouquet

# 42
  • Мнения: 1 062
Не вярвай сляпо на такива измервания. Моето бебе също уж беше много малко. В 36г.с. моето бебе "беше 2100 кг" най-много  Rolling Eyes. Така ми казаха. Правихме изследвания - дали се "храни" добре и т.н. Родих малко след термин бебе 3600 кг.  Laughing.Толкова беше много малкото ми бебе. Дори и 2200 кг. да се роди бебето ти, а е малко вероятно да е така според мен, това не е предпоставка да е в кувьоз, ако всичко е наред с бебето ти. Не се притеснявай, всичко ще бъде наред  Peace

# 43
  • Мнения: 9 973
и моето се роди 2.250кг. и 3дни в кувиоз,не е  фатално...
ела сега го виж какъв дундьо е станал-10кг. и проходи по-бързо(преди 20 дни)

# 44
  • Мнения: 7 496
и на мен ми назначиха секциото за 37 г.с и моето бебе е хипотрофно-2400 ,но остават 2 седмици до операцията и се надявам да качи малко,така яе стискаме палци и се молим всичко да е наред.

Общи условия

Активация на акаунт