Мами февруари 2009 - тема VI

  • 16 416
  • 287
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 56
Здрасти, мамета!
Много жега тези дни, направо, ужас, мен ме стегна яко главата ooooh!
mother-of-pearlS, мерси, че си качила табличката, надявам се да е полезна на всички Peace
yanast, аз раждах Рая в Майчин дом и не са я отделяли от мен нито за момент,не мога да кажа, че условията там са лукс, но поне на това твое изискване отговарят. Доколкото знам в Шейново бебетата спят отделно от майките, за Тина Киркова май също е така, а за частните клиники вече не съм наясно как стоят нещата, но мисля, че и там поне за няколко часа след раждането ще ви разделят, за да си починеш ти, това им е оправданието Wink

Оставям ви, че моито хора се прибраха, лека вечер на всички Heart Eyes

# 226
  • Мнения: 4 629
yanast, аз раждах Рая в Майчин дом и не са я отделяли от мен нито за момент,не мога да кажа, че условията там са лукс, но поне на това твое изискване отговарят.

Не и ако раждаш със секцио. И аз там съм раждала и  при мен се наложи секцио по спешност. Първите 24 часа те слагат в реанимация и дори не си на един и същи етаж с бебето. През това време акушерките го хранят с с формула на всеки 3 часа. След това има специално отделение за бебетата на етажа, на който настаняват майките (7ми). бебетата се "дават" на всеки 3 часа за кърмене по 15 минути. Така 7 дни. Ако всичко е наред след това ви изписват

Сещам се, за болницата Токуда в София съм чувала, че "разрешават" бебетата да стоят при майките

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 21:46 от milf

# 227
  • Мнения: 95
Добър вечер и от мен.Обещах да напиша как е минал прегледа всичко е ок,гледаха за гръбнака и док ми каза че ако има нещо притеснително едва тогава да се прави кръвен тест .Аз няма да права.Така реших,имам доверие на моят док.Когато ни гледа с ултразвука,бебето спеше и след кратка разходка в коридора  пак ни гледа този път вече не спяхме,поранало е  бебето и е добре това е най- важно.
Много ми е странно че не оставят бебетата при майките.Незнам точно как е в БГ но си мисля няма ли възможност да се отиде в определена болница и да се попита за условията.Аз това вече го направих и сам решила къде...но живот и здраве до тогава...
Лека вечер на всички...и само хубави новини да има.

# 228
  • Мнения: 409
Eто ме и мен след преглед. И аз нали съм ненаситна все ми се иска нещо повече да правят на тези прегледи. Вече 4ти път ходя и само на 2D ме гледат. 4D чак на 20тата седмица. Резултатите от кръвните тестове и урина са нормални, което е чудесно, но подробности не ми казват.......кво са изследвали, кво не са.......
След 3 седмици пак да отида. Ако не е да видя колко е пораснал бебо / който днес не му се скачаше много/ прегледите биха били скучни.
Вие тука за разни тестове говорите......при мен такива липсват. 4D го чакам с нетърпение, че той ще се окаже върха на сладоледа.
Майка вика, е кво, на нас едно време само обиколката на корема ни мереха и пак родихме....  newsm78
Доктора вика "ръсте ли корема", абе викам корема не знам, ама космите на него бая са пораснали  Embarassed  Верно ви казвам, плаша се от себе си. Щели да окапят след раждането  Thinking Ха да видим.
Ох, айде да ни порасват шкембетата и да отиваме една по една да се обебваме. Голям купон ще настане  Joy

# 229
  • Мнения: 56
milf, може и да е така както казваш, аз съм раждала нормално Grinning

# 230
  • Мнения: 592
Момичета как ви се радвам колко добре върви темата, бързо бързо изписваме страничките, но май май не ми остава време да изчета всичко. Последно време все по диагонал чета за което моля да ме извините. Рядко се включвам, но опитвам да прочитам изписаното Simple Smile До колкото знам тук в САЩ наистина ти се полагат 2 ехографа ако няма усложнения, на мен през първата бременност ми ги направиха и двата през 14-та и 19-та седмица, след това се прибрах в България - а там ме гледаха на всяка консултация Simple Smile Докато се наканят да ме прегледат сега тук ще минат 1 месец и 3 седмици до деня на прегледа ми - меко казано съм бясна, но няма какво да направя. Хубаво че в България преди да дойдем ходих 2 пъти и ми пуснаха излседвания и минах 2 пъти на ехограф. Малко ми е притеснено - не малко, много дори. Признавам си че и мен ме гонят черните мисли, но се опитвам да ги изгонвам в момента в който се опитат да ми промият мозъка. Според мен изследванията са важни, но където и да съм независимо тук или в България - също така много важно е доверието в лекаря. Пожелавам на всички ни  Praynig живи и здрави бебоци февруари догодина и много да се пазите мамчета.

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 23:13 от hamelionche

# 231
  • Мнения: 4 629
milf, може и да е така както казваш, аз съм раждала нормално Grinning

Поне преди малко повече от 3 години аз като раждах беше така. Нямам представа дали се е променило. Ще се изненадам приятно, ако вече не е така.

А космите на корема и моите много са почернели  Crazy Ама наистина след раждането се разкарват. Стават такива заради хормоналните промени

# 232
  • Мнения: 356
Добро утро,дами!!!!Как сте днес?

# 233
  • Мнения: 649
Здравейте,
аз съм добре. Като цяло от седмица-две се чувствам доста по-комфортно отколкото преди.
Но гърдите ми продължават да растат с ускорени темпове.
Имам чувството, че са станали двойни от началото на бремеността. Вече даже ми се появиха леки стрии отдолната страна. Cry Много неприятно. Сега се мажа с един крем на Мустела,ама все си мисля, че поне при мен няма ефект.

Коремче почти нямам, но космите за който вие говорите виреят и при мен. Най-много са в областта около пъпа и са станали едни дълги и черни.

Момичета как сте с килограмите. Аз дотук не бях качила нищо и последната седмица съм +1кг. Ако продължавам да качвам с тези темпове не знам какво ще стане накрая. Дано малко да се озъпти положението, а не мога да кажа, че ям кой знае колко много. Единствената промяна в режима ми на хранене е че започнах да закусвам.

# 234
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте   bouquet

толо и ива и аз не искам да споря. За ПАп като си говорим го приемам като обмен на информация, а не като спор  Peace Интересно ми стна за разминаването в степените и за това попитах. Тук ПАП2 е проблемен, а на вас са ви казали, че е нормално. За това се изненадах и написах аз какво знам по въпроса, защото наскоро ми е минавало през главата. Може би наистина скалата, която се използва в САЩ и България е различна и от тук идва разминаването. Тук например има негативен резултат и това е като няма открити никакви абнормни клетки. Важното е да вярваме на лекарите си и да знаем, че те ще направят най-доброто за нас   bouquet

Много ми се виждат скъпи дрехите за бремени в България   Shocked. То и тук има доста скъпи, ама готиното е, че винаги има намаления и може да си намериш нещо хубаво на сносни цени. Аз съм си купила до сега едни дънки, една зимна рокля и едно нещо като леко есенно якенце. Ще поизчакам да ми порастне още малко корема преди да продължа с пазаруването  Grinning

Чакам с нетърпение консултацията другара седмица. иска ми се пак да ме погледнат на ултразвук, но незнам дали ще стане. Тук гледат на видеозон само 2 пъти по време на бремеността. Та най-вероятно няма да ме огрее, но важното е всичко с бебчето да е наред. Мен страховете дали всичко ще  е наред с бебето този път ме бяха подгонили още докато опитвахме да забременея. През първата ми бременост бях много спокойна, но сега само черни мисли ми минават и едва успявам да ги отхвърлям



Аз също не споря, всичко е само за информация на жените в БГ например, които може да се уплашат, ако имам ПАП2 и решат, че им има нещо, а лекарите са ги излъгали като са им казали, че са ОК, затова реших да обясня, иначе няма никакъв проблем, сигурно е вярно това за различните скали:)  Hug

# 235
  • Мнения: 35
Десика, как да не ти завидя благородно за килограмите. аз до тук съм 5 отгоре - спрях да пуша, да тичам ........... старая се да не ям много и избягвам некачествена храна. Но съм толкова гладна !!!!!!!!- от момента, в който си отворя очите сутрин. Едва удържам до обяд на някой плод и кисело мляко. Вече се замислям за нови дрехи, защото повечето не ми стават.
Мамчета, знае ли някоя ранния БХС в 11-13 седмица ли се прави? Моята гинеколожка нищо не каза, но мисля да си направя, защото - 36,5год., първа успешна до момента бременност.

# 236
  • Мнения: 140
Gguza,аз съм на 29години но реших да го направя този ранен БХС.Правих го в 12 г. с.Имам много леко изпъкнало коремче но съм качила 5кг. досега,и на корема имам съвсем малко косми може би после ще се появят и при мен не знам.Като гледам как вървя с килограмите май скоро ще купувам дрехи за бременни.  Embarassed

# 237
  • Мнения: 689
Ранния БХС се прави 12 - 14 г.с. и се смята за по-надежден от този, който се прави 15-19г.с. За съжаление, аз изпуснах момента.

# 238
  • Мнения: 2 829
yanast, аз раждах Рая в Майчин дом и не са я отделяли от мен нито за момент,не мога да кажа, че условията там са лукс, но поне на това твое изискване отговарят.
Мерси, ще трябва пак да разпитвам, защото скоро говорих с една позната, която кара стаж там и тя ми каза, че след раждането за 1-2 часа минимум отделяли бебетата. Тя ми каза, че ако раждам през нощта можело да се уреди някак бебето да си е при мен (както и да не ми правят напълно излични глупави манипулации, като система с окситоцин, например, нещо, което аз твърдо не желая), ама как мога да съм сигурна че ще родя през нощта?
Болница в Пловдив също е една добра възможност, предстои ми и там да проучвам.
Големият ми проблем обаче е, че първото ми раждане беше доста бързо, и ако второто е още по-бързо.... Не се знае дали ще имам време да пътувам. Та може да се наложи да идем малко преди термина.... Не знам.... За мен е най-добре да си родя в Разлог, изобщо не държа на лукс и някакви условия, но пък много държа да си е бебето при мен и АЗ да всимам решенията за това какво и кога да се дава на бебето И на мен. А тук се отнасят с родилката като с животно-изобщо не те питат, слагат ти системи, лекарства без дори да те уведомят, после бебето го отнасят веднага след раждането и ти дават да го видиш когато те преценят....Не, мерси...

# 239
  • Мнения: 173
Днес явно всички са много заети, че няма голяма активност Simple Smile И при мен е една лудница, че другата седмица ще излизам в отпуск за 4 дни (нали все пак ще ставам Госпожа  Blush) и сега трябва да свърша цялата работа.
Иначе снощи бях на преглед - видеозонът показа 13 седмици и 3 дни и малко над 7 см височина, и бебчо постоянно мърдаше, трудно направихме снимка  Laughing Мисля края на месеца да ходя на фетална морфология, дано да се види и пола на бебчо  Wink
Относно кг - и аз съм 2-3 кг отгоре, но съм височка и още не ми личат много - всички дрешки ми стават (добре, че повечето са с много ниска талия  Laughing), но това с кг е много относително - някой качват в началото, други в средата, но всички качват в края доста - това да е проблемът, ще сваляме после Simple Smile
Вече си имам коремче, защото снощи доста  Sick и сутринта не бях плоска, личеше си коремчето!
А относно космите на корема - и при мен са много и едни такива чернички и дълги  #Crazy
Хубави почивни дни от мен  Peace

Общи условия

Активация на акаунт