Бременна на море

  • 4 008
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 387
Пази се от пътуването  ,иначе ...весело изкарване ...  bouquet

# 16
  • Мнения: 396
Не стой на слънце!
Мажи се дори и да си под чадъра!
Пий много течности и шофъора да кара внимателно!
Приятна почивка!
Риск има дори и да си лежиш вкъщи - аз се чувствам по-добре като се движа иначе изпадам в кофти настроение ...

# 17
  • Мнения: 140
Не му мисли- заминавай смело. Аз миналия път ходих в 8-я месец, моят док каза "Как няма да отидеш, да не би по морето да няма бременни" Laughing Аз бях с кола, но не сме спирали често да почивам или нещо такова- нормално пътуване със спиране за зареждане. Пекох си се наволя, но гледай от 12.00 до 16.00 ч. да се прибираш. Ще си изкараш супер Peace Весело изкарване!

# 18
  • Мнения: 66
И аз мисля че ако се чувстваш добре, няма проблем.
 Миналата година по това време и аз бях бременна в 7-и месец и ходихме на море. Е пазих повече сенките но си е една страхотна емоция и разтоварване. Гласи багажа, мажи корема със защита и заминавай  bouquet

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ако се чувстваш добре няма проблем.Мажи се добре и стой повече на сянка , а също не заставай с корема да разбиваш вълните , а  newsm78 моя доктор не ми позволи да ходя и на басейн.Каза че море да с някой препоръки , за които писах , но на басейн категорично  Naughty!Приятно моренце  Peace

# 20
  • Мнения: 149
Аз пътувах миналата седмица на 300 км, автобуса имаше една почивка и за щастие не се схванах, нито ми стана лошо докато сляза.Стига да се чувстваш добре не е проблем да пътуваш. А за морето не се притеснявай. Като си намажеш по корема с мазило с висок фактор на защита няма проблем.
За нас бременните все има някакви забрани, обаче ако се спазват всичките трябва да легнем и да не правим нищо 9 месеца  Simple Smile
Приятна почивка Sunglasses

# 21
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ееех море, върнахме се миналата седмица. И аз съм в 7-мия месец, също на 300 км. На отиване направихме една-единствена пиш-пауза, на връщане бяха повече. Стоях под чадъра, с рокличка че не ми се показваше корема, намазана с 40-тия фактор на щерката. Два пъти влязох в морето, нещо водата ми се струваше студена.

Изобщо ако нямаш противопоказания и не ти става лошо при пътуване - хич не му мисли. Аз такова пътуване му направих през тази бременност... този месец пак ще имам 2 сигурни направления за път, ама тези не са чак на толкова километри, де.

# 22
  • Мнения: 506
Ако се чувстваш добре отиди.

# 23
  • Мнения: 8 999
Не само, че пътувах, но и сама се изшофирах на 500 км. Лично аз се чувствах добре, не бях наддала много, коремът ми беше доста малък за този месец бременност, краката не ми отичаха, та нямах никакви проблеми. На плажа бях с цял бански и стоях под чадър. Във водата влизах често, но без да плуване и не за дълго.
Тази година ми направи впечатление на плажа, че имаше страшно много бременни жени - всички се печаха по монокини или бански с две части / коремите им бяха абсолютно открити/ и при това съвсем безотговорно си опулваха коремите на слънцето.
Пазете се, момичета! Не само шкембенцата, но и гърдите.

# 24
  • Мнения: 4 447
Аз бях бременна в 4-тия, когато ходихме на море.
Всичко беше наред. Даже с целият си акъл се
псуках по водните пързалки на Аквапарка в Сл. Бряг  Crazy

Ти си в по-напреднала бременност и мога само да те
посъветвам да го карате по-леко. Консултирай се
с лекаря, който ти следи бременността. Според мен
няма проблем да идеш на море. Все пак ще ви е
последното море само с таткото  Hug

# 25
  • Мнения: 3 929
Винаги съществува някакъв риск. Аз ходих, когато бях в 8-ми месец. Едва не ме линчуваха, защото пътувахме 500 км. Но аз се чувствах добре и предприех това пътуване. А що се отнася до самото ходене на плаж - не се препоръчва да ходиш в горещите часове, дори да не си бременна. Ходи, да речем, след 16,00 - 16,30 ч. Чувала съм също, че не се препоръчва къпането във водата поради опасността от инфекции. Мисля, че са ти достатъчни само разходките по плажа в по-прохладните часове от деня.

# 26
  • Мнения: 4 447
Къпането в обществени басейни не се пропоръчва,
да не кажа, че се забранява за бременни, защото
именно там е много опасно, подари големият риск
от инфекция и зараза. В морето няма проблеми  Peace

# 27
  • Мнения: 668
ходила съм,бяха ми забранили да влизам единственно когато има вълни PeaceВесело изкарване и се мажи по често с кремчетата!

# 28
  • Мнения: 350
Ходих преди две лета бременна в 4 месец. Всимко си беше ОК с горните препоръки. Тази година пак ще съм в 6ия в началото на септември когато е морето  Laughing Обожавам водата, плумането МОРЕТО не съ пропускала година по 1,2,3,4 пъти - колкото успея. Приятно прекарване  Peace

# 29
  • Мнения: 718
Аз ходих в петия месец и много трудно издържах пътуването, а и беше месец май, малко хладничко, така че без плаж и къпане- не се брои много за море. Чак сега излиза мъжът ми в отпуска, но вече ми се вижда късничко за такива мероприятия, та ще пропуснем.

Общи условия

Активация на акаунт