Бременност и хашимото

  • 13 963
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 422
Лелеее не ме плашете  Sad моето МАТ е 172, но не са ми изписвали селен  newsm78
То по принцип селена за висок МАТ ли се изписва  Embarassed

Не се плаши не ти е висок чак толкова МАТа моя Юни месец беше 3380 след два месеца лечение със селеногин-селен и други лекарства ги свалихме на 2190. така че не се плаши хич не ти е висок МАТа.

А по принцип селена не се изписва за мат само а за цялата щитовидна жлеза.

# 16
  • Мнения: 2
здр момочета, сега трагнах по лекари и ми откриха този хашимото и на мен.като чета вие сте забременяли дано и аз успея.за сега се моля и продалжавам  с докторите. Praynig

# 17
  • Мнения: 83
Хашимотото не пречи на бременността. Единствения проблем е ТСХ да е в норма, защото ако не е нервната система на бебето може да се увреди(това е функционалното увреждане).Средство за това е Л-Тироксина.Селена се дава с плацибо ефект(т.е. и снего о без него се тая).
Между другото до 10 % жените сме с Хашимото.Наистина не се притеснявайте толкова.

# 18
  • Мнения: 83
Maia, това твоето коте ли е? Много е готино Laughing

# 19
  • Мнения: 2
благодаря.и лекьрите ми казаха така-че не е проблем,но сега понеже трагваме по този пьт и мие доста притеснено.това е пьрвото което ми откриха,но имам още много прегледи и изследвания.дано всичко бьде наред

# 20
  • Мнения: 18
galka теб кой доктор те лекува.пишеш,че TSH ти ебило високо преди бременноста,т.е че си с хиперфункция.колко ти беше високо и лекува ли го с нещо преди бременноста.благодаря ти за отговора.

# 21
  • Мнения: 2 422
Maia, това твоето коте ли е? Много е готино Laughing
Не  Hug но наистина е много готино искам такова Mr. Green

Вилиуха всичко ще е наред.

Темата е важна има ли възможност модераторките да я заковат  bouquet Благодаря.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 220
Момичета  Hug
И аз съм хашимотка, толкова ми беше криво като разбрах, но какво де се преви такъв е живота.
Чудя се за тези антитела ТАТ и МАТ как се свалят, от какво се вдигат все има нещо, което им влияе. Мая МАТ един месец е 3 пъти над нормата после 5 пъти, след това пада на 4 пъти. ТАТ или влиза в референтите или излиза и той така. Тази игра нагоре и надолу ми е странна и се чудя от какво се влияе. Аз си пия целия арсенал от хапове  newsm78

# 23
  • Мнения: 157
Момичета, вижте днес на какво попаднах Grinning Май трябва да включим в менюто си и червеното цвекло Wink

При проблеми с щитовидната жлеза - хапваме червено цвекло
     . Високото му съдържание на йод е също определящо за правилната обмяна на веществата, при заболяване на щитовидната жлеза. Въпреки наличието на захари то е подходящо за консумация от страдащи от диабет.
     Цитат от тук

при хашимото  не трябва ли да  се избягват именно храни  богати на йод ?

# 24
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 676
при хашимото  не трябва ли да  се избягват именно храни  богати на йод ?

Ами аз съм с хашимото и първото нещо, което ми назначиха в Германия лекарите беше да пия също йод. До 200 мгр е позволената доза.

# 25
  • Мнения: 178
Здравейте момичета,
да се включа и аз като препатила.
Първо  - не знам дали доктор Тодорова е най-добрата, но май се води за единствената ендоклиногожка, която се занимава с бременни. Аз съм с Хашимото от 5 години и с диабет от 11! Имам прекрасно здраво момиченце (да чукна на дърво) на 2 годинки и половина. Като забременях нямаше лекар, който да не ми каже че "НЕ Е ТРЯБВАЛО" да забременявам и че "детето ми е застрашено"!!! Доктор Тодорова беше една от малкото, които казаха, че ако си следа хормоните всичко ще е наред.
Най-важното е TSH да е възможно по-нисък  - но в нормата). Аз поддържах около 1. По добре е да се взима по-голяма доза Ел-тирох.
За ТАТ и МАТ научих че не се влияят от нищо и не оказват влияние на нищо. Мойте бяха над 100 пъти над нормата като бях бременна. И мисля че всеки добър ендокринолог може да ви следи, но посештение при Тодорова в Майчин дом е желателно - все пак всички бременни минават през нея. Аз лично препоръчвам и д-р Каменова от Ендокринологията. А който вярва може да опита и с бодър хомеопат - например д-р Сотирова.
Успех на всички и лека бременност.  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 2 422
Първо  - не знам дали доктор Тодорова е най-добрата,

Незнам дали е добра или не но на мен ми помогна за момента. Благодаря и. Hug

nj радвам се за теб  bouquet благодаря ти за надеждата  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 092
Включвам се към темата , за да попитам  нещо - бременните момичета с Хашимото при кой доктор следяха бременността си .
Знам че бременност придружена от това заболяване се води рискова и за това исках да ви попитам при кой доктор бяхте .
Предварително благодаря за отговора Hug
На всички кандидат майчета пожелавам една скорошна успешна и щастлива завършила бременност .
Аз съм пример че това е възможно .Забременях с тази диагноза , всеки месец нивата на хормона ми ги следяха и накрая родих едно здраво момиченце . Simple Smile
Пожелавам го на всички ви .
 Hug

# 28
  • Мнения: 148
И аз да се впиша в темата. Със Хашимото съм от 5 месеца- поне тогава го откриха. Бяхме решили да имаме второ дете, но няколко месеца не се получаваше. Направих си изследвания, хормоните на еитовидната жлеза се оказаха извън норма и посетих ендокринолог. Той ми постави диагнозата и каза да не се правят опити за бебе докато не влязат хормоните в норма. Започнах да пия ел-типокс и след една седмица разбрах,че съм бременна. Не знаех да се радвам ли или не. Увевичихме дозата на ел-тирокса, но хормоните така и не влизат в норма.Сега съм в петия месец и при поредното изследване- вчера ТСХ-то ми е 5,83. Направо съм потресена. В понеделник ще ходя при еднокринолога си, който днес по тел ми каза да започна да пия 150 гами. Много съм притеснена.
Момичета, има ли някоя от вас, която да е поддържала толкова високи нива на ТСХ по време на бременността?

# 29
  • София
  • Мнения: 934
И аз съм за тук, но на половина  Grinning За сега съм само с хашимото, надявам се скоро и да съм бременна  Grinning Имам една неуспешна бременност. Следях TSH всеки месец и беше добре. Не бях изследвала антителата. Сега ги пуснах и се оказа, че ТАТ ми е 330, но TSH и МАТ са в норма. Имам предписани аспирин протект,селен и лимфомиозот. Дали ТАТ ще се повлияе от това и дали е голям проблем, защото мисля да пробваме за бебе този месец?

Общи условия

Активация на акаунт