Симптоми за родилните контракции????????

  • 42 125
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 117
Подготвителни контракции може да си имаш и месец преди термина (при мене беше точно така, ходих си с болки нон стоп месец и отгоре) и по повода нищо не може да се направи.. Почнат ли се истинските, няма как да не разбереш, че раждаш  Mr. Green  Hug Леко раждане!

# 31
  • Мнения: 101
Благодаря на всички за отговорите, съжалявам, че чак сега пиша но бях в болница няколко дни. От контракциите съм получила малко разкритие- 2 см, но недостатъчно и затова вчера ме изписаха. Та сега продължавам да си чакам..

# 32
  • Мнения: 3 743
Благодаря на всички за отговорите, съжалявам, че чак сега пиша но бях в болница няколко дни. От контракциите съм получила малко разкритие- 2 см, но недостатъчно и затова вчера ме изписаха. Та сега продължавам да си чакам..

Браво, радвам се, че всичко е наред. Наслаждавай се на последните си спокойни дни  Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 44 352
Аз тъкмо вече си мислех, като изчезна, че ще има честитки Simple Smile))

Така или иначе малко ти е останало, а като се стигне до там - леко раждане ти желая и после да се похвалиш със здрево и прекрасно бебенце Simple Smile
Сега си почивай, разхождай се, събирай сили и се наслаждавай на последните свободни дни Simple Smile))

# 34
  • Мнения: 101
Момичета тази нощ като ходех до тоалетна намирах по малко от тази т.наречена тапа да пада. Трябва ли да чакам още или да тръгвам към АГ-то?? Имам леки болки, наподобяващи менструалните, но си мисля, че още е рано????

# 35
  • София
  • Мнения: 44 352
Тапата не е страшно , че пада, моята пада няколко дни и общо седмица след това родих....че може и малко от горе да беше....
Ако ще си по-спокойна и пред вид болките, звънни на д-р-а си, ако трябва да отидеш на преглед или запис....

Виж ако ти изтекат води - друго нещо...

# 36
  • Мнения: 101
Тапата не е страшно , че пада, моята пада няколко дни и общо седмица след това родих....че може и малко от горе да беше....
Ако ще си по-спокойна и пред вид болките, звънни на д-р-а си, ако трябва да отидеш на преглед или запис....

Виж ако ти изтекат води - друго нещо...


Благодаря ти, точно се чудех какво да правя........

# 37
  • Мнения: 3 743
Момичета тази нощ като ходех до тоалетна намирах по малко от тази т.наречена тапа да пада. Трябва ли да чакам още или да тръгвам към АГ-то?? Имам леки болки, наподобяващи менструалните, но си мисля, че още е рано????

При разкритие от 3см и леки менстурални болки и аз ти препоръчвам да отидеш на преглед. Бебчо може да е нетърпелив да се срещнете Wink

# 38
  • Мнения: 384
Здравейте, и аз се включвам тук защото ми остават броени дни до термин и имам нерегулярни болезнени контракции които след известно време утихват. болката е подобна на менструалната но започва от кръста и се придвижва напред към яичниците. тапата ми падна на 1.08, разкритие имам 1-2 см, но шиййката ми не е мръднала изобщо. някакви изгледи за скорошно раждане според вас? записа на тоновете е чудесен, днес съм пак, а в четвъртък съм пак на преглед да видим има ли развитие. много ми се иска вече да раждам.... smile3514

mayakub, моята шийка така и не се изглади и в крайна сметка се стигна до секцио. Liddich, тапата не е критерий винаги. Аз си стоях десетина дни така, преди да започнат да ми изтичат водите. И така както не усетих контракции през цялата бременност, в нощта преди да родя полудях от болки. Много бях притеснена дали ще разбера, когато ме почнат контракциите. Сега знам, че в никакъв случай не може да се сбъркат.

# 39
  • Мнения: 43
И аз да се обърна към вас за съвет като авторката на темата.От 4-5 месец съм с контракций от време на време,но напоследък зачестяват.При преглед на 14 август доктора каза че имам леко скъсяване на шийката на матката и да си почивам.Ама снощи се събудих от страшно силна болка в корема,в целия корем,болка имаше и в кръста.Не успях да засичам нищо но получих и стомашно неразположение и повръщане веднага след него.Трябав да добавя че аз си повръщам през цялата бременност, а консумираната предния ден храна не би предизвикала това стомашно неразположение.Има лек вирус който протича по подобен начин но аз го изкарах вече.И се чудя какво става,на всичкото отгоре ме обхвана едно странно чувство на пълно безпокойство и тревога.Четох някъде че при наближаващо раждане някой жени имат подобни симптоми-силни менструални болки,гадене,повръщане,стомашно неразполажиние,болки в кръста,втвърдяване на корема вследствие на контракцийте.Ако някой може да ми даде съвет,болките продължават с различна сила на моменти. Sad

# 40
  • Мнения: 817
менструални болки-бъбреци и яйчници

И аз точно така ги усещах!

# 41
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Втвърдяване на корама-само това усещах аз

# 42
  • Мнения: 247
Чувствах леки болки и втвърдяване на корема.

# 43
  • Мнения: 43
Аз отидох при лекарката от консултацията все пак да ме види и прегледа показа - 2 см разкритие,90 % изгладена шийка на матка и напипване на главичката на бебо ниско долу.Апарата за тоновете също засече контракций и тя ми вика отивай в частната където ще раждаш при доктора там по уговорка и се разберете.Отивам аз и при него и понеже искам епидурална упойка ми бяха казали да отида на 4-5 см разкритие че тогава се слагала.Той потвърди казаното от консултацията но шийката не била все още добре центрирана и можело да мине повече време.Да се прибера в нас и да чакам контракцийте да станат на 3-5 минути и тогава пак да се чуем.Понеже съм първескиня можело да минат и 2-3 дена.Мехура е запазен и нямам изтичане на околоплодни води,тапата също не е паднала.Казаха че мога да си върша нормалните дейности вкъщи и да се разхождам за да направя разкритие.Събрах си багажа окончателно и сега обикалям.То това разкритие на 2 см наистина не е толкова болезнено и се чудя какво ли ще е по нататък.

# 44
  • Мнения: 31
Здравейте мами! Моите болки почнаха снощи в 2.00ч до сутринта към 6.30ч през 10 мин.Тапата ми мисля че падна защото 2ри ден ми тече слуз и леко бледо-розова. Не съм ходила на лекра защото ми казаха ,понеже и миналата седмица имах контракции, да изчакам да станат на 5 мин. Болката ми е предимно в кръста . Ако някой може да ми даде съвет и на мене какво фда правя да ходя ли на лекар или да зичакам контракциите да зачестят.Иначе днеска съм по-добре на около 20 , 30 мин са ми болките .Благодаря ви предварително.А терминът ми е на 08.09.2008

Общи условия

Активация на акаунт