СЕПТЕМВРИ на вратата чука вече, коя ли ще е първа с бебче?

  • 12 419
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 571
Аз не видях че Дидка е пуснала нова темичка и шисах веднага след нея в старата Embarassed Embarassed
Благодаря и за старанието и на Асето за заглавието-айде да почваме облозите Peace
Аз пийнах 100гр бира и изядох 1 кило ребърца и така се напухах че едвам дишам #CrazyИрини бих пийнала една ментичка ама със спрайт!Мерси!!!  bouquet
Пожелавам на всички лека и поспалива нощ! Hug

# 16
  • Мнения: 203
   Здравейте, Мами!

   Дидка,аз още не знам друго освен това, че ще раждам в София.  bouquet .

   Надявам се до 2седм. да знам!

# 17
  • Мнения: 934
Aсе, а  подарявате ли нещо? Има предвид мостри, списание?

# 18
  • Мнения: 14
Здравейте мами!  Simple Smile Много сте изписали, не мога да ви изчета. Докато да си напиша поста и гледам Дидка пуснала нова темичка, за което благодаря.  Grinning Та затова си премествам постинга от края на предната темичка тук.

Виждам, че пишете за формата след раждането - ами като му дойде времето ще си възвърнем формите. Както Мирка е писала, да свикнем с бебчовците, да изградим някакъв режим, пък после другото.

Да се отчета от ЖК днес - бебчо е 2,800 кг. Доки ми спря магнезия, каза че няма смисъл вече да го пия. Тоновете са ок, разположен е главично, мърдаше доволно. Качила съм 7,50 кг. Утре съм на преглед преди раждане в Пловдив в клиника Селена. Мисля да раждам там и засега индикациите са за нормално раждане. Настроила съм се много положително за раждането и дано всичко е ок.  Praynig Само майка ми я гони параноята, ама не й давам да ме тревожи.

Луси, danip, да оправих се. Ама ужасен вирус. За повръщането пих едни хомеопатични капки Вомитусхил, а за разстройството едни прахчета. Иначе с температурата трудно се преборих. Беше 38.3. Парацетамола изобщо не ми помогна. Свалих я с хладки душове. Пазете се мамчета  Hug

danip, ние миналата седмица бяхме в Смолян и добре ми се отрази. Освен Смолян посетихме Пампорово, Широка лъка, после Лъки и  село Манастир. Аз пък се катерих до връх Свобода, което си е почти 600 стъпала нагоре и още толкова надолу. Моят мъж се изуми  Shocked

Леле, Асе! Развълнувах се, ама това са добри новини.  Hug

А за първа страничка - ще раждам в Клиника Селена в Пловдив, нормално.

# 19
  • Мнения: 1 226
Ириниииии ма то нали коктейлче бе мацка. Разредено  Joy Joy Joy
Сонче  cheers
Асе има кърмаческа среща в Габрово, сега в сряда. Чудя се да отида ли. Ти какво ще ме посъветваш?

# 20
  • Мнения: 2 658
А така момичета,пиивайте Mr. Green .Точно тия работи и аz много ги обичам,да добавя и джин с тоник лятото,ох...Но нямам съставките,иначе бих ви направила компания веднага..Не съм се сещала да си купя.Иначе биричка пийвам чат пат.
Затова пък толкова съм се наяла и то по никое време,че  #Crazy .С какво ли не,на това му викат циганска торба,сега zа капак и диня..
Асе,ти си  Joy
Данип,а ти какво поръча от немско,раzдуй,че ми стана интересно.
Ирини,утре чакаме хубави новини и от теб.Голямо бебе и НЕиzгладена шийка,че ти имаш време  Wink .
Аz пък точно накрая,няма да ходя чак до 25ти на док.,щото иzлиzа в отпуск.А до тогава...ни съ zнаи.
8 нови отговора  #Crazy Laughing

# 21
  • Мнения: 3 926
Съни, ми не знам какво са приготвили Thinking Може би списания... иначе мостри няма на какво, душа. Има международен код, според който не всеки може да спонсорира мероприятия, свързани с кърменето. Та, ако се надявате на кремчета за зърна - нъцки. Ако Лансинох си вкарат пълната серия до догодина... и си запазят политиката... може и да са спонсори и да има някакви подаръци. Иначе примерно Авент или НУК не мгат да ни бъдат спонсори Rolling Eyes

Стел, доколкото познавам габровските кърмачки - тичай, душа. Много сладки мацки са, а и много надъхани. Вярно, още нямаме обучена мама от там, обаче ако ти се наложи със сигурност могат да помогнат на място Grinning

# 22
  • Мнения: 21
Дидка, отново мнооохо благодарности за старанието   bouquet и Асе за заглавието
Добре, че сте вие - много ми е приятно да си общуваме, но това ми е първия форум и не знам как правите красотите на първата страница  Crazy
Наздраве Стела, Иринии, Соня ти откри ли си бира  cheers

# 23
  • Мнения: 133
mari_p открих, но само една за жалост, а днес е последният снимачен ден на мъжо, та реших да му я оставя да полее, като си дойде  beer
Междудругото ти ли беше казала, че си си взела бял лигнин  newsm78 Че аз днес не успях да намеря  newsm78 Или някой друг ако знае  Praynig
Малеее, аз съм такъв кукуряк, че май цяла нощ тук ще откарам  Crazy

# 24
  • Мнения: 4 159
Хайде и аз в новата тема.
Дидка, Асе, благодарности за старанията и помощта в темата   bouquet
Днес купихме бебешката козметика и памперси за родилното.
От утре ще подготвям сака. Трябват ми джапанки. А някъде продават ли малки разфасовки лигнин? Аз смятам да ползвам дамски превръзки, но за визитациите май трябваше лигнин.

# 25
  • Мнения: 391
Аз казах че клипчето с операцията е хубаво, защото имаше едни ужасни, с кървища и какво ли не. Направо на касапница приличаха. Това е поне цивилизовано и беше най-приятното.

uanda, всичко гледам. Обичам да съм подготвена ако е възможно. Никой не знае какво ще се случи. Не искам да съм в позиция и да не знам какво става. И си гледам и чета Wink. Сигурно съм най-ужасната пациентка...хахаха

Оле, оле, Мариам какви вкусотии си изписала! Аз съм планирала вечерите за следващите няколко дни, но след това непременно ще пробвам. Облизвам се в очакване.

Асе, наистина не се подготвяй да раждаш всеки момент, може и докрая да си изкараш. Не искам да ставаш нетърпелива и изнервена. Знаеш ли какво да очакваш от раждането и как да подхождаш към болките? Какви са ти плановете? Подготвена ли се чувстваш?

Айди, изритвам се на фитнес и не знам какво след това. Трябва да си направя артистичните брелменлински снимки тия дни, но с тези баджаци (Иринии Wink) нещо желанието ми се изпарява. Но ще се взема в ръце и ще ги направя. Иначе ще ме е яд.

# 26
  • Мнения: 118
Добри ЮТро, момичетааааааа,
Има няма през тема и   взема че се включа, НО Naughty чета всичко Hug
Асе, Браво за добрите резултати ти си истински пример за подражание Hug Hug Hug
При мен миналата седмица беше лудница, брат ми , който живее в USA си дойде да прибере племенничките ми(на 5 и 10 години), и имаше много емоции, много е чувствителен(не че аз не съм), много ми е мъчно че се виждаме един път в годината,  но нали е за по- добро. Той искаше да дойде по късно, в края на месеца, но нямаше начин , защото децата от днес са на училище.Вчера на летищено ми беше много криво, че и контракции се появиха..... но ще се справим нали най- важното ни чака Hug Hug Hug Hug

# 27
  • Мнения: 3 926
Шейли, ами чета, чета, чета... ама честно казано наистина не знам какво да очаквам Rolling Eyes
Вътрешно съм спокойна и се чувствам уверена, че и аз, и бебето ще се справим. Наистина не ставам нетърпелива, а просто чакам тялото ми да реагира по подобаващия начин. Единствено се чувствам несигурна в това как да различа кога е започнало същинското раждане. Ако водите не се спукат... или да падне тапата... Абе в това отношение вчера си говорихме с доктора и той ме успокои, че няма как да не разбера. Смяхме се двамата, защото му обяснявах, че аз всъщност не съм притеснена, просто искам да различа началото на събитието и тогава... тогава ще се успокоя и отпусна.
Въпреки, че миналата вечер като ме стегнаха по-силните болки доста се ... изненадах (май това е най-правилната дума). След това реших, че трябва да общувам с бебето, затворих очи, застанах на четири крака, но леко приклекнала назад и някак отвътре ми дойде да се поклащам... Като в някакъв транс... и имах чувството, че виждам бебето вътре как си стои хубаво с главата надолу и се приготвя... Тогава започнах да му говоря, че аз ще му помагам, но и той трябва да ме напътства, за да се справим максимално добре. Беше хубаво, защото точно в този момент контракциите утихнаха и аз легнах отново и заспах...
Учудващо е как успявах да спя между по-болезнените моменти... Верно, че не започна същинско раждане, но болките продължиха от 2.30 до 6 сутринта на пресекулки...
Не знам - подготвена ли ти се струвам??? Rolling Eyes Hug

# 28
  • Мнения: 822
Добро утро Simple Smile
Асе, страхотни новини... не остана... а дано всичко мине леко и по вода!  Grinning   Heart Eyes

Момичета, на мен тази нощ ми се случи нещо странно. Събудих се от болки в кръстта, наподобяващи менструалните... Както ме е боляло, когато ми идва, първия ден... Първо реших, че може да е защото спя отвита и на отворена врата, завих се, въртях се, суках се, не минава... Даже взех да се замислям дали няма да почне раждането... След известно време ме отпусна и си заспах отново. Тази сутрин нищо ми няма, 6 съм... Възможно ли е това да е подготовка на тялото за раждането.. имам още 10-ина дни до влизането в 9-тия месец и ме е шубе... Да не тръгне да се ражда по-рано?  Иначе съм на Магнерич 500 мг по 1 табл. дневно....

# 29
  • София
  • Мнения: 7 673
ДУ, момичета  Hug
Диде, Асе, благодаря ви   bouquet  bouquet
Снощи и аз пийнах една малка биричка. Ходихме с милото на кръчма, че Павчо тази седмица е при баба си. Само малко късничко се прибрахме и не можах да ви кажа наздраве.  Heart Eyes
Уанде, ами питах настоятелно, защото имах усещането, че точно това ще кажеш  Embarassed (не знам защо). Аз за моите страхове от преждевременно раждане съм ви споделяля отдавна, имам и причина донякъде да се страхувам от такова нещо. Но - божа работа  Praynig Надявам се поне до 20.08. да си изкараме 2 в 1  Hug Heart Eyes
Асенце, много ми харесва нагласата ти  Hug Дето се вика - по водя желая да е всичко  Praynig Heart Eyes
Снощи ходихме с мъжа ми до борсата на Даяна и Ники и си купихме комплектче за изписване, обиколник, чаршафки, хавлийка, 2 сладурски одеалца и мъъничко дрешки (че си имаме от бате Павчо доста) и така  Heart Eyes Сега почнах да пускам перални - първо грейки и одеала да са готови, че не се гладят. После - всичко останало  Heart Eyes Вкъщи мирише на Сано - божествена ми е тази миризма. Нопомня ми на Павчо като бебче  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт