В Германия jodeln-уваме и тролеи сънуваме - тема 84

  • 17 209
  • 296
  •   1
Отговори
# 285
  • Германия
  • Мнения: 8 100
Бибе, недей така де, аз се научих да карам колело чак във втори клас, тогава имаше само Балканчета, та си беше предизвикателство за мен, дребната, да стигна първо педалите и да успея да ги завъртя и да пазя равновесие  Laughing Накрая ме подгони едно куче и аз от страх успях да подкарам железния кон...

Мата, честито за придобивката и се радвай на такъв мъж-бавачка!  Wink

# 286
  • Немция
  • Мнения: 6 891
"Виж едикой си колко е малък, а не носи вече виндел, а ти още се наакваш"
Тази реплика съм я чувала от всезнаещи български баби.
Пепеляшке, щом ти е неприятно, кажи на възпитателката да не го споменава. Научаването на хигиенни навици не е състезание и не би трябвало да се създава угризения на съвестта. Все пак има още един куп начини , за да провокираш едно дете да ходи на гърне. Сравнението с този или онзи не мисля, че е от най-добрите.

Татяна, пробвах от прословутата леща на "Алнатура"-пак не съм 100% удовлетворена. На опаковката пише, че се вари 20-30 мин. ,а тя бе още след 10 мин. готова и даже разварена. Има още един вид леща на Алнатура, която е почти черна-ще пробвам и нея. Ако и тя не ми хареса,продължавам със задгранично мъкнене на бг леща.

Не знам как е при вас, обаче тук се изсипа цял потоп за отрицателно време. ooooh!

# 287
  • Мнения: 1 610
Един, два , три постинга..пак съм наред  Joy  Joy
Аз пък не мога да карам колело  Mr. Green
Тц, мато,семки няма да ям. аз  съм решила да свиря на мандолина на някое друго кьоше.
ни мандолина имам, ни мога да свиря, но кьоше съм си заплюла...
Може пък да въртя' обръч в розов стреч и да бълвам огън.Свекито ще я взема да бълва жупел
Имам пратка... Hug Ойе!

# 288
  • Мнения: 434
май трябва да платим по 35 хиляди евро на калпак за една съдебна делба на едни земи и повечко да си върнем други. писнало ми е от подобни неща и си налягам парцалите засега под наем. кат реша да купувам, наемам теб и татяна срещу хонорар за консултантки и спя сокойно.

О, значи сте богати Mr. Green. Тогава с Татяна ще помислим за съответнен хонорар Mr. Green. Нали на теб ти беше любима репликата "Кво са 100 евро"?

Абе и за по едно кебапче с бира и добра компания ще се навием, чакай само да родя, че ми омръзна безалкохолната.


За сравненията. Аз помня една съученичка Деси, още я мразя чисто по детски. Аз бях злояда, играеше ми се с момчетата и мразех математиката. Деси беше точно обратното и все ми я даваха за пример, за беля и семействата бяха приятелски. Пък тя ме и портеше, щото беше примерна. Ей ги, минали са вече 30-ина години от тогава, но със същия младежки ентусиазъм бих й теглила един шут отзад. Както и на тия, дето все я даваха за пример.

# 289
  • Мнения: 1 242
Петка, аз да се включа по темата с матраците. Важно е матракът да не е много мек, да предпазва от рукамтмунг на CO2 (използват някакви специални щофета и дупки в матрака, които отвеждат СО2 на долу), бецуга да е с несесютц, друго практично е да може да се сваля бецуга, за да се пере и  тритфестеканте.
Аз съм харесала матрак на Zöllner и по точно този: http://www.baby-markt.de/ZOeLLNER+Matratze+Dr+Luebbe+Air+premium+70x140cm.htm
Направен е от калтшаум и има всичко споменато по горе, като бецуга е в две части, тоест можеш да свалиш само едната страна да я изпереш, а другата остава. ...
...600 евра (май тъй трябваше да се пише в немската тема Wink)

Ванче Мамче, бъди така мила и си преброй сама понятията, които биха направили по-горното ти мнение неразбираемо за един българин, незнаещ немски. Пък даже и за знаещ...
Май тъй наистина не се пише, а? Хайде, един път - може. Wink

Риен, доведи я моята приятелка тук - ще правим конкуренция на сръбските банди. Тя ще върти кофичките, аз ще съм ú параванът.  И на английски ще я науча: "Where is the ball, where is the ball?"
Ама трябваше покрай Световното - ей тогава какви пари направиха....

Пепе, понякога, когато чуеш реплика извън контекста, си правиш грешен извод. Дано този случай е бил такъв.
Аз съм дала картбланш на възпитателките да се "карат" на Алекс, когато се вмагари от инат. Другите майки - не. Е, ако друга майка чуе, че Анет накаже  Алекс и тя ще се мае как да реагира.
Аз бих попитала възпитателката, ама веднага, дали редовно се случва да се нааква и къде за нея е проблемът? И че питам ей тъй да знам аз с моите деца как и къде да сложа граници. По отговора ú ще я познаеш Peace

# 290
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 682
Не знам, според мен си има граници за възпитанието и такива сравнения не са от полза за децата, защото се натоварват с отрицателен емоционален и психологически зарят. Няма значение дали е здраво или не детето. Чисто психологически и професионално не бих ги сравнявала. Един е добър в математиката, един в езиците, друг в пеенето, трети в рисуването. Не можем да искаме всички да са еднакви и във физическото си и ментално възпитание и развитие. За мен това е тотално грешен подход. Да не говорим, че не така учат в психологията да се възпитава, ама тя немската школа е малко сбъркана...
Да, няма нищо лошо да се карат на детето ти и да го възпитават, когато се инати, но не и да го засягат.

# 291
  • Мнения: 1 242
...
Да, няма нищо лошо да се карат на детето ти и да го възпитават, когато се инати, но не и да го засягат.
Съгласна съм напълно! Да, и сравненията убиват. Не ги долюбвам. Слава Богу, не са ме/не съм се сравнявали/а с никого.

Чудих се дали да ви споделя тук или в новата тема, ма като съм почнала...

Майка ми, при все че е жена със стабилна психика, да стане без малко вчера жертва на телефонни измамници. Обадили ú се, че брат ми бил задържан в ареста, понеже блъснал с кола някакво момиче, което е в тежко състояние в болницата.
Паниката е ужасен съветник и това тези измамници го знаят. Първо, брат ми няма книжка. Второ, тръгнал е преди 5 минути пеш за къщата. Но в съзнанието на една майка минават какви ли не картини: "Може пък да се е качил наистина да кара? Сигурно го е срещнал неговия приятел X с колата и детето ми от келешлък е шофирало." Абе, мани!
Можело да се намери вариант да платят подкупи и да го изкарат чрез прокурора, но трябвали пари. Колко била имала?
Добре, че нашите инвестираха току-що в една пристройка, та са се ошушкали и чак утре ще получат повечко пари и отговорила: "О, нямам никакви" - съвсем искрено. Едва, когато отсреща казали, че искат 3500лв. майка се окопитила и поискала отново да говори с мнимия ми втори брат. Mr. Green Попитала го за "тайния ни въпрос", да каже нещо, което само те двамата знаели, та тогава онзи изскочил от роля. Пак, че е имала сили да му каже: "Момче, ти не си синът ми и си стой там, където си!"

Маман се обадила веднага в полицията, откъдето се сещате какво са ú отговорили - не могат да проследят разговора, защото измамниците купували временни ГСМ-карти. Е, хубаво де, но е можело да опитат поне. Но нейсе.
Постфактум, разбира се, маман казва, че би могла да им бие среща за предаването на парите, а да прати ченгетата.

И момичета, това е жена, която е предупредена и е имала едно подобно обаждане от "братовчед в чужбина".
Големи са психолози гадовете и за жалост доста народ така се прости с доста пари, но се сдоби с голяма обеца на ухото.
Предупредете или напомнете, кой както намери за добре!

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 16:32 от Мамунката

# 292
Здравейте, момичета!
Можете ли да ми помогнете в търсенето на евтини самолетни билети(доколкото е възможно де)до Мюнхен?
Заслужава и си да търся билети за чартърите от морето или има други по-изгодни(направо от София) варианти?


Благодаря предварително и съжалявам, че се намесвам в темичката ви! Hug Praynig Peace

# 293
  • Немция
  • Мнения: 6 891
Mамунке, все пак доста съобразителна се е оказала майка ти ! Браво на нея! Явно е запазила някакво самообладание, щом е усетила навреме измамата.

Малко Цветно Настроение, не съм в Мюнхен и не знам там кои компании предлагат по-изгодни билети. Но ми направи впечатление , че това лято по-евтините полети са до Сф. Билетите за морето са чувствително по-скъпи освен ако не изкараш голям късмет и не намериш нещо евтинко в посока "4ерното море".

# 294
  • Мнения: 166
Мамунке  този номер е явно много разпространен в БГ. Преди около 2-3 месеца се беше случило на баща ми, но уж някакъв негов колега блъснал момиче. После 2-3 дена по-късно на свекървата на сестра ми се обаждат, този път обаче, че синът и е блъснал момиче. И тя така се беше ошашкала, въпреки че знаеше за историята. А полицията са гола вода. Майка ми беше навита да ходи да им дава парите, за да ги хванат и малко преди да отиде и се обадиха, че уж хванали бандата.
Всички са в купа. А полицаите са много зле. Като се сетя колко усилия направиха да ни потърсят колата ми призлява  Sick

vanche mamche ние си купихме на Хартан ама ВИП. При нея поне шасито като се сгъне и заема по-малко място в багажника. Рекламата и е, че влиза и в багажник на Смарт. но като се сложи и седалката и Трагеташето и пак сигурно толкова място ще заема. Ние си я купихме онлайн за около 480 евро. В магазина беше към 600 май newsm78.
Мата честита придобивка и да си я карате безаварийно и спокойно особено в БГ.
Извинявам се за Фрейбург  Embarassed, ама като пише немски думи и си ги пиша както са на немски Freiburg.
Веч  много готина снимка  Peace
Ние отиваме да купуваме легло на бебето. Дано не са свършили, че не ми се чака още 6 седмици.

# 295
  • Мнения: 434
Знае ли някой, освен Сърфи, как се пуска нова тема? Не ми се иска да я безпокоим, може би все още си има гости.

Аз опитах директно да копирам линковете, обаче не се получи. Гола вода съм, но бързо схващам, ако някой ми покаже.

Въртят ми се 85 горски феи из главата. Може и с прахосмукачки в ръка. Или за всяка горска фея - по прахосмукачка /може и без тирето Mr. Green/

Последна редакция: вт, 12 авг 2008, 20:07 от Mi6ka

# 296
  • Мнения: 1 242
Пиши народе! Нова тема.

Мишок, праснах мое заглавие с прахосмукачки. Мислим еднакво и едновременно. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт