МАЙСКО бебче се кокори, усмихва ни се, сладко си бърбори (9)

  • 11 022
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008

lyubka ,значи по формулата моята както е на 3 навършени месеца ,трябва да яде

100 + (3 по 10)= 100 + 30= 130

Тази формула само за кърмени бебета ли е? Аз ползвам на Нестле Беба НА Пре старт и там пише за 3 месеца по 5 лъжички и 150 вода, общо 170 мл. по 5 пъти на ден.
Stahl, ние сме на НАН и там пише същото, само че аз си броя само водата.Но ти си права, като сложа 5 лъжички АМ стават около 170 мл.
Добър ден и от мен, момичета! Моята кокона яде точно толкова. Даже понякога и правя 6 лъжички и идва около 200 мл, яде по 5 пъти на ден! Аз ползвам Фризовом+ Хип (био)

# 46
  • Мнения: 1 629
sundey Честит рожден ден.. Happy birthday to you, Happy birthday to you, Happy birthday dear sundey... Happy birthday to you!!! newsm67 Tada newsm57 hbday

# 47
Вашите бебчета стряскат ли се на сън ?
Alabala,мерси за пореден път за темичката! Wink
aaaaaa ние днес ставаме на 3 месецааа smile3510 beer

# 48
  • София
  • Мнения: 39 918
sundey честит рожден ден и дано бебчо се оправи бързо.
Честита месечинка и на Azi.

Аз си нямам представа колко яде Алекс. Ако е ял повече ще се събуди по-късно, ако е ял по-малко ще писне по-рано. Понякога го храня по-често... зависи кога ми е заспал на цицата.

# 49
  • Мнения: 87
И ние заспиваме на цицата и нямам представа колко хапва! newsm78
То зависи колко наддава а това е най важното Simple Smile
  bigdance2 newsm38
Да ви почерпяя и ние днес ставаме на три Wink

# 50
  • Мнения: 232
Здравейте и от мен!Остана ми малко време между кърменията да почета и аз да се изкажа!Педито каза,че бебчето трябва да изяжда толкова грама мляко,на колкота месеца е +1отпред+0отзад!Например,ако е на 3месеца:1+3+0=130грНо това е за бебчета,които са на АМ или изцедена кърма!Жалко,че не са ни разграфени цицките като на шишенцата smile3521Толкова притеснения щяха да отпаднат!
Да ви питам момичета,на вашите колички скърцат ли им колелата?Нашата е толкова музикална,че тя направо се буди!А не е от най-евтините.Моя и слага масло,но то само пластмаса и нища не се промени smile3516
А, и да ви кажа,снощи най-накрая се престрашихме и равихме... luvbed

# 51
  • Мнения: 4 393
Аз тази формула я знам, но за съжаление никой не каза при 5 или 6 хранения толкова е млякото.На мойта количка също скърцат, но само като съм я обърнала да гледа към мен /може би понеже тежестта е напред, а не към мен, знам ли newsm78/
За  luvbed честито!!!Това за първи път откакто си родила ли беше?

# 52
  • Мнения: 9
Здравейте мами !!! Честито на hrisi74 за  luvbed - ние още на 19-20 ден се престрашихме  smile3521
За количката и нашата скърца - но май от много друсане от ляво на дясно - понякога така се приспиваме #Crazy / за отбелязване не от скъпите - Чиполино Пуки /, но отскоро сме пак с Чиполино , но по - лекичка лятна - Омниа, много е удобна и лека !
Ерик изпива около 180-200 мл. мляко - розов Хип, вода не иска и за това му правя чай!

# 53
  • Мнения: 258
Мушмороче за Софийската среща - айде за уикенда в Южния парк, навита съм, колко часа? Май е по-добре в по-сутрешните часове, че страшни жеги се заформят след това... Няма ли други желаещи мами от София ?
Като ви чета се плаша - 170-200 мл... Нашият юнак едва ли изпива повече от 100 мл на хранене... ама вярно е и това, че се храни неограничен брой пъти, когато поиска - тогава. Като се замисля 7-8 пъти сигурно има и като добавя нощните 2-3 пъти... абе виси ми на цицата в общи линии.

Педито беше сбъркал болничния ми и ходих да го поправи днес та пак го измери и прегледа- 7.300 кг и 67 см.

petya_pan - аз имам 2ма братя, този в Холандия не е близнака ми, по-голям е от мен с 3 години. Близнакът ми си е в Бг и се занимава с джаз - пианист е.


Да честитя на ВСИЧКИ СЛАДКИ БЕБЧЕТА МЕСЕЧИНКИТЕ ДНЕС

Последна редакция: ср, 06 авг 2008, 17:22 от mutzunkata

# 54
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
За жалост в петък заминавам за Шуменско, малко на гости при тати, та ще пропусна срещата! Ама нищо, следващия път!  Peace

# 55
  • Мнения: 4 393
И на мен ми се ще, ама съм без кола този уикенд, а Южния парк ми е малко далече.Но на следващата среща ако има, съм там ПЪРВА.Опс, грешка...сме там ПЪРВИ!

# 56
  • Мнения: 729
Sundey, честит рожден ден!

Честита месечинка на всички!

Момичета, някъде бях чела, че количеството храна, която бебетата трябвя да ядат зависи не само от това на колко месеца са /както бяхте написали в случая 1+3+0=130 мл/, а и от това колко килограма е бебчето. Например за 3 месечно бебе пишеше, че количеството храна за деня, която трябва да изяде е 1/6 от телесната му маса. /Ако бебчето тежи 5,400 кг, количеството дневна доза трябва да е 900 мл., разпределени при 5 хранения дневно по 180 мл, а ако храненията са 6,  количеството трябва да е 150 мл/.
Между другото, това никога не съм го спазвала, просто го споделям с вас информативно.



# 57
  • Мнения: 258
Селин, jeniqa  жалко... Аз пък следващият път сигурно няма да съм в София... Дано все пак се засечем на някоя срещичка.

jeniqa - гледам си започнала да сваляш кг! Поздравления  smile3501 И на мен ми се ще да започна, че се не трая вече, ама все ми се иска да спра да кърмя и тогава, че  и при мен ще е драстично отслабване... за да си върна старите кг- 50-55... Малиии как звучи само! Желая ти успех и много воля, 'щото знам, че тя е водеща в такова начинание  Hug

Sundey, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, МНОГО ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ  Hug

# 58
  • София
  • Мнения: 39 918
На мен южният ми е малко далече. Нищо, че работех в този район. Живея в Надежда - точно на другият край на Сф.
И моята количка започна да поскърцва.

# 59
  • Мнения: 37
ние изяждаме по 120 -130 мл по 6 пъти на ден през три часа доло горе Peace
Честит рожден ден на Съндеи  Hug  bouquet  bouquet  bouquet
Честити месечинки на бебчовците порастнали Hug Flutter

Общи условия

Активация на акаунт