Хайде покажете си спалните! 3

  • 87 240
  • 455
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Питам бе, как ще знам иначе, не съм пробвала. Все пак предпочитам някой опитал да ми отговори. Не съм пробвала западняшки матрак, на нашенските им се пързаля чаршафа и се налага да им шием калъфи. Не искам да си правя такова легло и после да му лепя велкро или друга измишльотина.

Велкрото не е "измишльотина". Странно как възприемаш велкро за измишльотина а всички тези джаджи които са видими, грозни и неудобни- за нещо нормално. Чаршафите за подобна спалня с открит матрак обикновено се подбират с ластик. Повечето западни комплекти се шият с долен чаршаф на ластик, а и в България такива също не са рядкост. Съществуват и специални шипки за чаршафи, които се слагат отдолу за да е изпънат по матрака. Теб плъзгането на чаршафа ли те притеснява или плъзгането на самия матрак?

п.с. Отговарям ти защото съм предостатъчно опитала.

Измишльотина = нещо измислено. Понякога се налага да ги мисля, когато този, който го е направил за милиони потребители, не си е напънал още малко мозъка. А велкрото е преди измишльотината,но  щом е за теб и желанието ти непрекъснато да хапеш - пояснявам Mr. Green
За също толкова неудобно намирам и показаното последно легло на иначе прекрасната спалня - не ми се ходи със синки по краката. Аз съм много практичен човек и не правя жертви в името на красотата. Когато имах такъв матрак, чаршафи с ластици продаваха само в секън хенд.  Цялото разпитване е за да съм наясно дали ще съм доволна от такъв тип спалня, а дали другото е грозно, си е само мой проблем и на мъжа ми евентуално. Нама да си  показвам спалнята на гостите.

Тук например ме устройват и двата вида спални - и с "грозното" подпъхване, и с мекото издаване. http://www.signorinicoco.com/schede/brochure_luna.pdf

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 00:49 от ljuboznatelna

# 16
  • Мнения: 4 380
Благодаря за коментарите на тези харесали спалнята и на тези критикували я  Simple Smile
Вратите с цветя харесвам много, не харесвам начинът, по който отразяват мебелите срещу тях. Изчистени огледални врати не бих сложила по много причини, не на последно място и от суеверие, че предзнаменуват "трети човек в леглото".
xenia Все още живея в Калифорния. В интерес на истината именно от там донесох тази спалня.  Simple Smile Беше в пъти по-скъпа от американските  Grinning Не знам защо си решила, че Калифорния е стилно място, но хората там нямат стил дори в облеклото си... А италианският дизайн е лукс за тях. Не се опитвам да споря с теб, нито пък считам за нужно да се защитавам по някакъв начин и да, харесвам елементи от руския стил. За теб са лигавници, за мен- място където смятам да подредя снимки, които да ми радват окото всяка вечер.

От там си донесла леглото (което не е лошо, но е много неудобно и непрактично) , а защо не взе и идея за качествен дизайн на стаята? Американският интериорен дизайн смея да твърдя е най-добрия в света.  Лигавникът ти няма нищо общо с дизайн. "Лигавник" не е моя дума, а официален термин. Това не е руски стил. Това е пример за руски масов кич и глупости измислени от майстори гипсокартонаджии. Пример за това как не трябва да се прави.

# 17
  • Мнения: 2 891
Въпросът ти май е към luda 


Поправих се   Crazy

# 18
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
айде и аз тук да воайорствам Wink

# 19
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Интересно ми е не се ли запарва матрака отдолу като е легнал върху плоскостта?

Има и такива бази Laughing http://www.lago.it/uploads/pics/kama.jpg

# 20
  • Мнения: 5 920
Може ли да се направи хубава спалня на 12 кв.метра.Мисля от отдавна,следя форумите.Ако някой има линк,снимка или ме препрати към стара тема ще бъда благодарна.
Ако се включи и Ксения ще бъде чудесно.Признавам си,че в началото и се дразнех,но сега съм и фен.Аз съм строителен инженер и бих се дразнила,ако някой ми дава съвети по материя ,която не е учил и ми твърди,че има нюх и виждане.Не че няма и такива феномени.

# 21
  • Мнения: 1 668
Записвам се и аз за идеи!
W, виж в библиотеката на раздела "нашият дом",там са всички стари теми ,ще ти бъде полезно,ако намериш време да ги прегледаш!  Peace

# 22
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Интересно ми е не се ли запарва матрака отдолу като е легнал върху плоскостта?

Има и такива бази Laughing http://www.lago.it/uploads/pics/kama.jpg

Към питанетото за подматрачната рамка на матраците "Екон": Мисля, че това са латексови матраци, затова задължително трябва да са са решетеста рамка отдолу, за да се проветряват. Ако се сложат върху плътна повърхност има вероятност да мухлясат отвътре, тъй като латексът отделя влага. Има специална тема за матраците, най-добре е там да разгледаш мненията.

А що се отнася до американският стил в обзавеждането, не бих казала че е най-добрият, най-идейният и най-дизайнерският.
Но съм влюбена в него, защото се отличава с простота на формите, практичност и удобство за хората. Някак си се създава естествена ергономична среда и човек се чувства удобно у дома си.

От друга страна най-големият кич и липса на стил, който съм виждала е бил именно в американските супербогаташки къщи.

# 23
  • Мнения: 46 518
Харесва ми леглото на rosito_m_m, но само за гледане, като знам каква съм спъната, непрекъснато ще съм със сини крака  Laughing а детето, което пристига към 6 ч. да си доспи при нас, ще е направо лилаво  ooooh!


 Joy

# 24
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Хайде да престанем с това "запис"

# 25
E, това  ако не помогне...незнам Wink JoyКато изключим шегата, дали е възможно в БГ да ти произведат такава база? Без  тия елементи, естествено Blush, а само с решетката.И което не е никак маловажно- колко ли ще струва удоволствието?

Последна редакция: чт, 07 авг 2008, 13:38 от gerik

# 26
  • Мнения: 4 380
Цитат
А що се отнася до американският стил в обзавеждането, не бих казала че е най-добрият, най-идейният и най-дизайнерският.
Но съм влюбена в него, защото се отличава с простота на формите, практичност и удобство за хората. Някак си се създава естествена ергономична среда и човек се чувства удобно у дома си.

От друга страна най-големият кич и липса на стил, който съм виждала е бил именно в американските супербогаташки къщи.

Американски стил...такова понятие няма. Има американска школа в интериорния дизайн и тя работи във всякакви стилове. Американските супербогаташки къщи обикновено са обзавеждани от специалисти и са безупречни. Това е еталон за цял свят.

# 27
  • Мнения: 924
За притесненията ви за синки и за децата. Именно за тях е супер удобно, защото си имат стъпалце за качване на леглото и не им е много високо. Малкият си го използва откакто проходи. Използват го и за да седнат когато играят, пият нещо или гледат тв. По леглото няма нито един ръб, на който да се ударят. Аз също нямам синки, понеже стъпвам там и после слизам.

xenia " Трябва да се прави" това, което допада на хората. И очевидо не съм единствената, която хресва тази спалня. Самият ти израз "руски масов кич" подсказва, че подобни неща съвпадат с усещането за организация на дома не на един или двама. Всеизвестна си с хапливия си тон и затова ни най-малко не се засягам от обидите ти, но се опитай да бъдеш малко по-толерантна и да отвориш по-широко очите си за различните от твоите виждания. Това, че си добре подговена на теория не означава, че мнението ти е миродавно за всички.

# 28
  • Мнения: 5 920
Благодаря YAYA. 
Май не си формулирах правилно молбата.Та отново:от 3-4 месеца следя актуалните форуми. Идея,която би ми свършила работа не съм видяла.Библиотеката нещо не се отваря в момента.Спалнята ми е  от порядъка на 3,2 /3,70.В момента нямам чертеж за по-точен размер.
Молбата ми е,ако някои има самия той малка спалня,добре направена без да е претрупана или снимка,чертеж,сайт с идеи,да ги сподели.

# 29
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Много трудна задача си поставил/а Thinking На първо място е разпределението - размерите, мястото на вратата и прозорците. После идва въпроса какво смяташ да побереш вътре. Харесвания стил също е от значение. На какъв размер спалня ще ви е удобно да спите. Има ли някакви ниши....и т.н.Иначе идеи в интернет много.

Общи условия

Активация на акаунт