София се превърна в бунище - 2

  • 2 816
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 433
Иска ми се само да уточня, че моето възмущение е конкретно към хората, които цапат безобразно. Не че общината не е за критика, но аз по-скоро визирам личната отговорност на живущите в града/квартала/блока...

Аз смятам да продължавам да чистя и полагам усилия, искрено се надявам да има още като мен. С всеки един, който не цапа и с всеки един, който поизчества по малко, се приближаваме към няакво подобие на нормален град... или поне така се надявам Peace

# 16
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 243
Петима да чистят, един да цапа - винаги ще е мръсно. София е предвидена за около 500.000 жители.    tantrum tantrum tantrum tantrum

# 17
# 18
  • Мнения: 4 585
Аааа, вече на тази въдица не се хващам. Едно време имах ентусиазъм и си мислех, че едно добро дело (почистване) води до друго (и комшиите да слязат да чистят). След третия път се отказах, защото всеки си гледаше от терасата и ми се чудеше на акъла. Живееха там от сума години, по 2-3 поколения, но бяха мърляви.
Точно така, кореняците са мърлячи, а обвиняват новопристигналите.

# 19
  • Мнения: 122
Пред нас е чисто, окосена зелена тревичка, новопосадени дръвчета, рози... bowuu

# 20
  • Мнения: 24 467
"...се е превърнала..."- грешка! Тя се утвърждава все повече и повече на това си поприще.
Аз, освен яки и чести санкции, друго решение не виждам.

# 21
  • Мнения: 2 759
"...се е превърнала..."- грешка! Тя се утвърждава все повече и повече на това си поприще.
Аз, освен яки и чести санкции, друго решение не виждам.
                           Извинете неактуалното заглавие с това, че темата е стара, но за жалост все така актуална.

# 22
  • Мнения: 1 252
Пред нас е чисто, окосена зелена тревичка, новопосадени дръвчета, рози... bowuu

И пред нас - също! Макар , че в блока не живеем само софиянци!
Много апартаменти вече са на хора от провинцията, но те не нарушават правилата....

# 23
  • Мнения: 10
и аз съм от провинцията, и аз съм новодомец и първата работа ми бе да се регистрирам като софийски жител, за да мога да си плащам данъците тука и за да може общинта да събере някой лев и евентуално да почисти свинщината на кореняците софиянци

# 24
  • Мнения: 1 252
Който си купува кочина - си я поддържа!

 Joy Що си купи в кочината , а?

# 25
  • Мнения: 51
Преди няколко седмици,вдигнах страхотен скандал на един който си води кучето в градинката пред входа.Всички ме попитаха дали ме е нападнало кучето,дали ме е ухапало,та така съм крещяла?Като отговарях,че се е изсрало и съм му казала да си го прибере всички ме гледаха ShockedКато,че ли аз съм лудата newsm78Явно е в редът на нещата да сереме по градинки,да си хвърляме мръсните памперси и всякакви други боклуци.Хората така свикнаха да си живеят и на никой-не му прави впечатление,за съжаление.Говоря за София

Последна редакция: нд, 18 окт 2009, 13:51 от konstantin2007

# 26
  • Мнения: 51
и аз съм от провинцията, и аз съм новодомец и първата работа ми бе да се регистрирам като софийски жител, за да мога да си плащам данъците тука и за да може общинта да събере някой лев и евентуално да почисти свинщината на кореняците софиянци
newsm78Абе не знам ти как точно определи кои са кореняк софиянци,ма аз все си мисля,че ако спрете да идвате и да се регистрирате като "софийски жител"(баси,как гордо звучи само,а Laughing)Нямаше да сме на такъв хал.Щото аз съм родена и отраснала тук,в София и мога категорично да заявя,че преди да дойдеш ти и цялата друга паплач дето се домъкна тук(мислейки че като дойдат в София ще хванат Бога за рога)столицата беше много красив и хубав град.Вие сте тези дето я освиниха и омърсиха Twisted EvilКрайно време е да си ходите..

# 27
  • Мнения: 6 323
Точно така, кореняците са мърлячи, а обвиняват новопристигналите.

Хайде да не правим генерални обобщения, моля!
Живея в центъра на София, апартаментът е наследствен от баба ми. Блокът е от 50-те години, тук съм изкарала детството си, живея със семейството си в този апартамент от 12 години и това, което наблюдавам от 4-5 години насам, никога не е било. Намираме се точно до парк, освен това има доста зелени площи, които до скоро бяха наистина зелени.
За съжаление почти всички живеещи в блока са много възрастни хора... отиват си, впоследствие апартаментите се продават и се нанасят всякакви новопристигнали.
Само преди 2 седмици под прозореца ми се появи това (клик върху снимката за по-голямо изображение), а тъй като времето бе топло и прозорците отворени, холът ми се напълни с десетки мухи - от големите, черните.

Не можех да повярвам на очите си. Сетих се обаче за Столичния инспекторат, намерих телефона и се обадих. Не мога да не ги похваля - жената беше изключително учтива и прие веднага сигнала, вечерта дойде камион и изчисти всичко. Жалкото бе, че на другия ден нанасящите се отново изхвърлиха на същото място подобно количество мебели и боклуци. Не мога да излъжа и да кажа, че се изненадах, когато видях, че колата, с която си заминаха "изхвърлящите" бе с регистрация от град, разположен съвсем близо западно от София.
Неприятното е, че така и не можах да установя кои са точно - в съседните входове се правят ремонти и разчиствания на поне 3 апартамента.
Радвам се, че от Столичния инспекторат отново реагираха бързо и отново почистиха.


Моля обаче темата да не се превръща в спор за/против (София/провинция) - нито ще просъществува дълго, нито ще доведе до нещо добро.
Даденият по-горе от мен пример бе само опровержение на написаното от Вълка абсолютизиращо твърдение.


Въпросът е какво можем да направим.
За тези, които не знаят телефона на Столичния инспекторат, където могат да подават сигнали

987-55-55 - Столичен инспекторат

Линията е денонощна и по всяко време могат да се подават сигнали за всякакви неуредици - боклуци, незаконни сметища, разбити тротоари, дупки по улиците, неправилно паркиране в тревни площи и т.н.

От двукратния си опит с тях мога да твърдя, че реагират бързо на сигналите и наистина вършат работа.

# 28
  • Мнения: 4 585
Гъбарках се, Mаmma.
Обещах на една съфорумка да не сортирам хората по тоя признак.
Горният постинг е отпреди обещанието.
Разбира се, градската среда е дело на самите граждани.

Последна редакция: нд, 18 окт 2009, 15:00 от Вълкът с дълъг ник

# 29
  • Мнения: 2 759
...От двукратния си опит с тях мога да твърдя, че реагират бързо на сигналите и наистина вършат работа...
                            Това е чудесно, но уви не е решение. Трябва да има моментални санкции за изхвърлящите, за да не се повтаря това, вместо Столичен инспекторат да чисти отново и отново, ден след ден и година след година.

Общи условия

Активация на акаунт