анорексия

  • 12 299
  • 89
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 180
Уф много лошо. Пък аз съм 50-51 кила, мисля се за дебела,тормозя се и се тегля всеки ден по няколко пъти, но не мога да спра да се тъпча.  Tired И само се измъчвам от угризения, прилагам си мои тактики за редуциране на теглото, но основно вниманието ми е насочено към това колко тежа.  Rolling Eyes

# 46
  • Мнения: 2 448

Проблемът не е психологически, просто ми писна от лекари, които лекуват следствието, а причината си остава. Хапчетата, които ми предписваха, ми съсипваха имунната система, а проблемът си оставаше. Сега редовно си правя изследвания, и пия хапчета само когато наистина имам нужда от тях. И докато не намеря добър ендокринолог, няма начин да се тровя за тоя, дето духа (че и да трупам килограми отгоре).
Този пост малко ме успокои, но от първия направо останах като гръмната.
Не знам всъщност дали наистина си прекалено слаба, защото това с килограмите е много относително, не само височината а и структурата на костите също е от значение. При примерен ръст от 165 см, могат да са приемливи кг както 45 така и 55 кг, но за различни жени. А ти на аватара както си в лицето направо си с бузки.  Grinning Аз която съм едра жена, /не пълна/ но лицето ми е по слабо от твоето.  Laughing
Все пак при такъв сериозен проблем, наистина се опитай да намериш добър лекар в тази сфера да ти изпише адекватно лечение.

# 47
  • Мнения: 2 759
...Но да ти е изпито лицето и да ти личи всяка една кост вече не е нормално...
                       Може да е грозно, но пак казвам, че не е непременно анорексия. Анорексията е в главата, затова и трудно се 'хваща' отстрани. И аз съм била скелет, но не нарочно и не съм се виждала дебела в огледалото... Макар и под 50/170 пак да ми е голямо дупето  Tired... Просто ми беше период, и не беше пуберско, щото бях над 25... Но сега осъзнавам, че на снимките изглеждам доста плашещо... И не, от нищо, нищо, нищо не съм била болна, просто работех на две места, над 18 часа дневно и ме беше срам да хапвам на работа. Тъпо пате. Хапвах, ако намеря някакво време уикендите, а живеех доста активно. Пък шефа ми ме съжаляваше и ми купуваше закуски всеки ден  Blush.

# 48
  • Мнения: 36
Не е задължително момичето да е "скелет", за да има такъв проблем.
Аз съм на 22 год., тази година завършихме университета...    и виждам проблема твърде често -  толкова, че да се запитам какво става с нас?   
Отказът от храна, постоянното броене и мислене какво има в чинията, "забранените" храни, чувството за вина, срам и неудобство, "надпреварата" коя яде по- малко...    Удоволствието, "превъзходството" от отказа от храна...   Ужас от тъпчене, повръщане, разхлабителни...   И най- вече - вечната несигурност, страхът от огледалото, от образа в него.   
Не, не е задължително да си слаб -  достатъчно е и просто ежедневно, години наред тези мисли да те побъркват, да не те оставят намира отново и отново.  Защо?   Нямам обяснение, но пък си спомням вечните подмятания от приятели и роднини,  за това как изглеждам...   Колко е "престижно" в днешно време девойката да е слаба, а момчето "силно".
Иначе аз нямам сериозен проблем, но поредният пример от последните няколко дни за това явление ме хвърли в истински потрес -  за това така емоционално говоря за това.   Поне ми олекна.  Hug

# 49
  • Мнения: 7
Долу вляво на страницата

Все още обаче няма качен на сайта безплатния материал. Това е от Отечествен фронт, днес го четох във вестника. Ще го сканирам и утре ще пусна материала.

# 50
  • Мнения: 4 586
Ако едно момиченце играе с тая кукла, а друго - с тая,
в чие канченце ще се набие идеята, че да си слабичка е ценно качество и признак на неземна хубост?
Или от четяща КМ девойка, и четяща уроците си девойка?
Няма значение, причини винаги могат да се намерят, даже в народното творчество "на снага тънка топола"

# 51
  • Мнения: 3 034
Вълкът, дъщеря ми играе и с двата вида кукли. еднакво си ги обича.
по твоята логика излиза, че половината от нея ще бъде анорексично слаба, другата половина - нормално изглеждаща.

идеята не е само с какво играе едно момиченце, а как възприема играчките. като модел за подражание или просто като нереални кукли.

# 52
  • Мнения: 4 586
Знаеш ли, няма дете, на което можеш да обясниш нещо, без то да се вживява. Независимо дари става въпрос за анимационен филм, игра, или играчка.
На пазара в неделя - беше пуст, видях едно дете на около пет години. Срещу нето, отстрани идваше голям коталак. Хлапето разпери едно тесте магически карти Юги Йо, избра една, и с протегната напред ръка заплашваше котарака, докато се разминат.
Та дядо ми ме учеше, да търся причините. Това, че пръста ми е разбит и съм го припикал за дезинфекция, не е достатъчно. Разбил съм го, защото съм броил гаргите в небето, а не съм гледал къде вървя.
Все има причини за анорексията. Трябва да има. Ти кои казваш че са?

# 53
  • Мнения: 2 229
Ако едно момиченце играе с тая кукла, а друго - с тая,
в чие канченце ще се набие идеята, че да си слабичка е ценно качество и признак на неземна хубост?
...

Ааа, аз предпочитам втората - първата е много ръбеста и не можеш да я мачкаш. Mr. Green
Но съм имала барбита и те са последното, което ме е подтиквало към идеята, че трябва да съм слаба на всяка цена. Crazy Други са факторите.

Уф много лошо. Пък аз съм 50-51 кила, мисля се за дебела,тормозя се и се тегля всеки ден по няколко пъти, но не мога да спра да се тъпча.  Tired И само се измъчвам от угризения, прилагам си мои тактики за редуциране на теглото, но основно вниманието ми е насочено към това колко тежа.  Rolling Eyes

Спортуваш ли?


# 54
  • Мнения: 3 034
Вълкът, далеч съм от мисълта, че децата не бива да се вживяват. или че могат да играят, без да го правят.
няма да са деца тогава.

мисълта ми е, че момиченцето може да играе с барбито и то да е майката в нейната игра. да възпроизвежда модела на семейството.има едни малки куклички, които са децата. има още една, която е госпожата от детската градина. това е игра, в която момиченцето се идентифицира с модела на майката като такава, а не с конкретната кукла с определени форми.

другата кукла като модел е бебе. момиченцето идентифицира себе си като майка, а куклата е нейното дете. отново ролева игра.

паралелно с това вървят обясненията, че и двете кукли имат нереални и  несъразмерни тела. и че не е необходимо майката да изглежда като барби, за да е хубава. още повече, че има модела на сбствената си майка, която е твърде далеч от визията на барбито./ поне в къщи е така, но има и майки-барбита /
слава богу, моята дъщеря обича да рисува и това помага, като правим паралел между нарисуваното човешко тяло, изследваме пропорциите му и това на куклата барби, която с дългите си крака е всичко друго, но не и реално съразмерна.

а що се отнася до причините - не знам точно кои са. психолозите знаят.
но една такава може да бъде липсата на достатъчно внимание и отношение към детето.

# 55
  • Мнения: 526
Напълно подкрепям тезата, че за анорексията не се говори и че става социален проблем. Но да погледнем на въпроса от друга гледна точка:медиите, модата, средата. За да възникне идеята за идеалната фигура у едно момиче, то трябва да бъде подтикнато към нея, т.е. стериотипите за перфектната външност и 90-60-90!  не може всяка жена или момиче да е като излязло от ботилка, гените са си гени и си оказват влияние. Яд ме хваща на майки, който казват на дъщерите си, че са дебели  Naughty, защото съм чувала и такива реплики.
Ами средата - децата са жестоки и подигравките "свиня, дебелана...." са огромен стимул за гладуване, макар че напоследък сякаш по-рядко го чувам и Слава Богу!
Ами медиите - да сте виждали манекенка с различни мерки от стандарта? Навсякаде се пропагандира, че мъжа и жената трябва да се с перфектна фигура  #Cussing out
Проблема е твръде дълбок и обществото има вина за това, семейството има вина, но факта, че се обсъжда в общодостъпен форум е добро начало за разрешаването му.
Нека бъдем естествени  Hug

# 56
  • Мнения: 4 586
Абсолютно съм сигурен, че не си права. Какъв е проблемът в такъв случай майката в ролевата игра да е с реални, срещани в живота параметри?
Как я виждаш Барби като майка? Прилича ли ти на жена, мъкнеща пазарски чанти? Или кърмеща? Сменяща надрусан памперс?
Ама не, тая барби за в бъдеще ще продава. Дрехи, козметика, услуги.

# 57
  • Мнения: 3 034
аз и да не я виждам, дъщеря ми я вижда точно като майка. в нейните игри барбитата правят  това, което си описал - кърмят, готвят, пазаруват /не обувки "Прада"/.....

няма проблем майката да е с реални пропорции. има проблем, че не я произвеждат. поне аз не съм видяла такава кукла.
барби поне има нормална глава.
ами братц? /не знам дали такава и беше марката, няма в къщи таква кукла newsm78/

# 58
  • Мнения: 2 448
Не мисля, че проблема е в куклите. Когато момиченцата са във възраст да играят с кукли все още не се замислят как изглеждат. Това става далеч по късно.
Нито можеш да обясниш на едно дете на 3 - 4 - 5 години, че това са само играчки и няма нищо общо с действителността.
Виждала съм много дундести момиченца да играят точно с такива Барбита и изобщо да не се притесняват от собствените си коремчета / за които майките им определено би трябвало да се позамислят, но това е друга тема /.

Аз самата съм била доста пухкава като малка и съм се тормозила много от това, но не съм станала анорексичка, нито булимичка. Защо ли?  newsm78 И аз съм играла със слаби кукли и съм искала да съм като манекенка. С много усилия от моя страна съм се привела и поддържам добър и здрав вид.

Анорексията определено е страшна и преди всичко психическа болест, но не мисля, че ако се забранят Барбитата проблема ще изчезне. Още повече, че затлъстяването при децата е много по чест проблем, отколкото прекалената дори и неанорексична слаботия.

# 59
  • Мнения: 432
А това???? http://www.youtube.com/watch?v=UKlSagF77SU&feature=related
И двете крайности ме ужасяват, но анорексията е по-скоро психичен проблем, а при затлъстяването до голяма степен са виновни родителите!

Съгласна! И в клипчето се вижда как набиват сандвичи, пица и пържени картофки! Милото дете!

Общи условия

Активация на акаунт