Дразнят ли ви бабичките?

  • 13 896
  • 276
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 3 715
Не ме дразнят, аз ги дразня. След като една ме избута от стъпалата на трамвая, а на въпроса защо избутва бременна жена, тя отговори, че мога и в движение да се кача, изобщо не им цепя басма. Правя си каквото си знам и не им обръщам внимание. Те се пенят, когато са недоволни, но проблемът си е техен, да се оправят в движение.
И хич не ме интересува, че ще стана бабичка. До тогава я камилата, я камиларя.

# 211
  • Мнения: 654
много сте толерантни.не ни дразнят или и ние ще бъдем като тях.
всичко зависи от човека.независимо дали е млад или стар,ако е егоист или драка,такъв ще си и остане.
но е факт че има възрастни които създават проблеми.и не е необходимо да ги оправдаваме.
аз съм на 33 години и още помня времената в които бабите бутаха внучетата си да се качат в градския транспорт да пазят място.да изпреваря,да се уредят.

да дразнят и много често се вижда грозна картина:викаща бабка или дядо ,и в отговор деца говорещи глупост и обиди.

# 212
  • Мнения: 85
Ми дразнят ме, като почна от бабата на съпруга ми, която живее на село и ни изгони от апартамента си (който ние от 20 години ремонтираме, стопанисваме и т.н. та от предишното му състояние са останали точно тухлите) с бебе на 3 месеца, за да може като идва за 2 дни на 2 месеца в града да не и се пречкаме и 4-те стаи. Чакала да родя, че да не би като бременна да ми стане нещо и да и тежа на съвестта, е това как го наричате  Sick.
Еми права си е, не и викам, не я обиждам, уважавам възрастта и, просто не и говоря и не общувам с нея по никакъв повод, за мене не съществува вече.
Дразни ме и бабата над нас, която изгони семейството на сина си с бебета ТРИЗНАЦИ на квартира по същата причина-като си дойдела за малко с мъжа си чужденец във Варна, да не им пречат, пък и сватята мноого идвала да помага (има си хас с тризнаци  #Crazy ).

Сядам на пейка в Морската да си нахраня бебето на няколко месеца с пюре и в момента, в който "посядвам" бабето идва и сяда плътно до мен като ме побутва със задник даже  Sick, уведоми ме, че щяла да си поседи малко, няма как. Еми тръгнах си да търся друга пейка, то в Морската градина във  Варна пейки коолкото искаш, не е да не е сложила Общината, ама наглостта си е наглост.

Да не говорим как чаках бременна в 8-я месец 2,30 ч. опашка при лекар и 15 пенсионера просто не ме забелязваха, гледаха през мен или настрани, защото може да им свърша направленията случайно може би, ако ми дадат ред.

# 213
  • Мнения: 8 999
Малей! Дано и вашите/нашите слънчица, принцеси, сърчица, муцунчета, сладурчета, шушулчици, златца, скъпоценни камъчета, захарчета, конфитюрчета и какви ли още не съкровищенца, да не се дразнят от вас/нас по този злостен начин, когато те станат родители, а ние станем баби и дядовци на техните деца.

# 214
  • Мнения: 7 723
Точно така!
Долу бабичките!
...и дядковците- също!
Да ги изтребят!
Да ги направят на сапун!!!!

Абе, майки!
Я вземете се освестете малко!
Защо всяка млада майка си мисли,
че света се върти около нея,
около големия й корем, или прохождащо дете?
Вас не са ли ви учили в училище,
че възрастните хора трябва да се уважават?
А вашите деца?
Ще ги възпитавате да спъват тва долно племе-
пенсионерите по улиците ли?

...не сте у ред...честно ooooh!

# 215
  • Мнения: 12 696
Във всеки случай бих проявила повече търпение и разбиране към някоя стара жена, отколкото към някоя млада и нагла, която смята, че след като е родила съответното
слънчица, принцеси, сърчица, муцунчета, сладурчета, шушулчици, златца, скъпоценни камъчета, захарчета, конфитюрчета и какви ли още не съкровищенца, да

то целият свят трябва да се върти около него. Сигурна съм, че тези, които сега толкова се дразнят, след време най-бързо ще забравят и ще се дразнят от младите.

# 216
  • Мнения: 231
Тя цялата работа опира  общо взето до НАГЛОСТТА и ПРОСТОТИЯТА на хората,млади- стари няма значение, но и аз писах и пак ще пиша- достатъчно съм толерантна към възрастните, но съм се сблъсквала с толкова ограничени и озлобени такива, че не заслужават нужното уважение за това че са стари хора........

# 217
  • Мнения: 5 370
П.П. грозно е да обръщате темата против пенсионерите доколкото схванах тя написана за конкретна случка и конкретни пенсионерки.
Айде пак погледни заглавието и кажи дали, аджеба, става ясно, че се касае за КОНКРЕТНА СЛУЧКА. И е поставено доста тенденциозно.

# 218
  • Мнения: 6 648
П.П. грозно е да обръщате темата против пенсионерите доколкото схванах тя написана за конкретна случка и конкретни пенсионерки.
Айде пак погледни заглавието и кажи дали, аджеба, става ясно, че се касае за КОНКРЕТНА СЛУЧКА. И е поставено доста тенденциозно.
За заглавието писах вече ,че е гадно .Но авторката все пак описва конкретна случка и коментира нея ,а не всички бабички и дядовци.
Това ,че някой пенсионер те е подразнил не означава ,че всички те дразнят.

# 219
  • Мнения: 5 370
Ама, Илиана, то, всъщност, раздразнеността и опонирането от страната на другите пишещи идва точно оттам. Едва ли има човек, който да не е бил в подобна ситуация. Справяла съм се някакси, ама не ми е идвало наум да се оплача, че и да призова да им се "посмеем".
Това е, според мене.

# 220
  • Мнения: 1 533
От теми от 10 стр. обикновено чета първата и последната и ми стигат да се ориентирам. Бабите не ме дразнят, обаче някои от вас ме изумяват с претенциите си за бабешките апартаменти. Тризнаци, петзнаци, има ли някакво значение, никой не е длъжен на никого. Комунизмът свърши и лозунгът - "от всеки според възможностите, на всеки според нуждите" вече не е на мода. Трябва ли бабите или родителите ни да се чувстват виновни, че притежават  имот, който на старини им идва малко широчък. Изумително! Като ти трябва нещо, купуваш си го, като не ти стигат силите да си го набавиш, значи точка и толкова.

И тая бабичка дето в галоп тичала към пейката, направо ти повярвах.

# 221
  • Мнения: 2 755
....Сигурна съм, че тези, които сега толкова се дразнят, след време най-бързо ще забравят и ще се дразнят от младите.....

Като потвърждение на написаното от теб, ето този цитат :

Не ме дразнят, аз ги дразня. След като една ме избута от стъпалата на трамвая, а на въпроса защо избутва бременна жена, тя отговори, че мога и в движение да се кача, изобщо не им цепя басма. Правя си каквото си знам и не им обръщам внимание. Те се пенят, когато са недоволни, но проблемът си е техен, да се оправят в движение.
И хич не ме интересува, че ще стана бабичка.
До тогава я камилата, я камиларя.

Познайте какво приветливо бабче, ще излезе от тази девойка, която си мисли, че има мноооого време докато остарее. Боже, няма да усети, кога ще отлети времето. Tired

# 222
  • Мнения: 7 723
Ама, Илиана, то, всъщност, раздразнеността и опонирането от страната на другите пишещи идва точно оттам. Едва ли има човек, който да не е бил в подобна ситуация. Справяла съм се някакси, ама не ми е идвало наум да се оплача, че и да призова да им се "посмеем".
Това е, според мене.
Пък и сега разбирам, че "бабичка" било синоним на "пенсионер" Crazy
Илианка, недей да защитаваш авторката,
щото от първия й пост ясно личи, че слага всички
под общ знаменател.
Грозно е. Много е грозно, даже.

...аз се изнасям от тая тема,
че от толкова смях направо ме заболя корема вече Outta Joint

# 223
  • Мнения: 6 648
Илианка, недей да защитаваш авторката,
щото от първия й пост ясно личи, че слага всички
под общ знаменател.
Грозно е. Много е грозно, даже.

:
Ох, надявам се да не си права / за авторката/

# 224
  • София
  • Мнения: 1 508
Не мисля, че авторката ги поставя под общ знаменател, просто е била афектирана от случката, описана в темата.

Общи условия

Активация на акаунт