По добре кредит, отколкото заем от роднини

  • 3 840
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 62 595
И при роднини може да има лихви, но от друг вид. Например, във всеки сгоден момент да подхвърлят реплики, че ето как са ти помогнали, а сега е твой ред да направиш нещо.  Simple Smile

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 444

ако всемеш от  приятел или роднина не плащаш лихва , но все пак трябва да им се помолиш , да обясниш какви са ти точно желанията и проблемите , ако ти се налага често е доста неприятно


Че трябва и да ги връщаш после  ooooh! Много често се случва този,който е взел парите да си прави пас и да не върне парите в уговорения срок.Тогава става една...,още повече че на този,който е дал заема му идва като гръм от ясно небе.Ако пък си наивен и чакаш сами да се сетят,или пък става въпрос за по-дребна сума и ти е неудобно да отвориш дума,ще си останеш прецакан.Така най-лесно се развалят "приятелства".
Също мисля,че за по-голяма сума е нормално да се обърнеш към родителите си.Никой не знае утре какво ще се случи-може този,който ти е дал парите да има спешна нужда от тях.

# 32
  • Мнения: 5 622
Нямам такива роднини, които биха могли да заменят банковия кредит. Всичко ни е на кредит. Има да си го плащамееее......  ooooh!  Tired

# 33
  • Мнения: 227
По-добре кредит,отколкото заем от роднини-да.

# 34
  • Мнения: 883
По-добре да тегли кредит отколкото да ми иска пари! Naughty
Повече никога няма да дам пари на заем на роднина!
Братът на съпруга ми ни поиска 3 000лв. преди 4 години. Обеща да ни ги върне след 3 месеца. Естествено за този срок, а и предвид факта "брат" не сме говорили за лихви. Но времето започна да се търкаля. Няколко пъти му поискахме парите, а той все нямаше възможност в момента. Сменихме жилището - имахме нужда от парите за ремонт, а той няма. Забременях и се наложи още по-голям ремонт, а той няма. Докато се намесих АЗ накрая. Заформих един скандал и човека се мобилизира и тегли кредит. Но повече никога!

# 35
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 721
За целта си има банки. Чиста работа.

# 36
  • Мнения: 1 470
Кредит естественно.
На майка ми и баща ми ако поискам и 50лв,веднага излиза че ми е отгледала децата,и в същото време започва да припада че ОТНОВО сме го закъсали-макар да не съм искала от години...За другите да не говорим,ние мизерниците,пък да се навием за трето дете...Разгеле имам приятелка от която взимам подобни малки суми когато не успявам да реагирам на момента,но винаги съм и ги връщала до седмица-две...Сега вече си направих кредиткарта,и се надявам че и до нея няма да опираме...А иначе повечето неща ги плащаме кеш...По принцип мразя да дължа пари...Но и избягвам да давам,след като до сега никога не са ми ги връщали,особенно ако са били над 100лв...Изключвам въпросната приятелка...

# 37
  • Мнения: 183
Ако говорим за някаква сума, която ми трябва за утре, пък аз не мога да отреагирам в момента, а сле три дни ,съм прибягвала до заем от майка ми.
За по-крупни суми, които са предвидими, като покупка на жилище, ремонти, бизнес и т.н -съм фен на кредитите.

# 38
  • Мнения: 4 613
а кои  кредити за вас са  се оказали добри и ги предпочитате
нека обсъдим и това в темата , аз доскоро имах опит само с джет кредит, варно лихвите им са по -големи но каквото искам най- често техника го получавам на момента
сега съм вече тук http://www.hot-credit.eu/

# 39
  • Мнения: 2 759
И при роднини може да има лихви, но от друг вид. Например, във всеки сгоден момент да подхвърлят реплики, че ето как са ти помогнали, а сега е твой ред да направиш нещо.  Simple Smile
                     В което принципно няма нищо лошо. Единственият проблем може да е, ако заемодателя реши, че си му длъжен доживот. Но надали... Има цели малки населени места в Бг, където се живее така - днес ще ти дам, утре ще ми дадеш... Съседска им работа...

# 40
  • Мнения: 592
Май темата трябва да се преименува - кое е по- на далавера?
Това е лошото на българина, че иска все метър да мине, а сам се набутва - даже и от роднини, заемът трябва да е с лихва, по-малка естествено, затова са роднини, но не и без, защото е разпускане и често забравяне да се върнат. Дадеш ли на близък пари пъровто нещо е да ги пишеш невъзвръщаеми, пък после каквото дойде. Това нашето никъде го няма в нормалните държави. Ако имаш пари - ще си купиш телевизор, ако нямаш - по-добре е да си натискаш парцалите докато си събереш, но ако мерака ти е по-голям от ума - има банки. Точка и то голяма /бахти и случката да теглиш кредит да си купиш телевизор или джи ес ем, пък даже и кола, ужас/.  Иначе животът преминава от кредит в кредит!

# 41
  • Мнения: 2 388
Предпочитам кредит.
Ако ми трябва по - голяма сума за кратко време - лихвар.
Вземам в заем само от майка ми ( суми до 100 лв обикновено ) от сутринта до вечерта, най - много за няколко дни.

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Никога не бих взела заем от роднина.
Е,не говоря за суми 200-300лв.Такива ми се е налагало няколко пъти да взимам и съм ги връщала до дни.
Но трябват ли ни пари-има банки.Имаме хууубав кредит,плащаме си го.
Майната им на лихвите! WinkНали парите се теглят,за да свършиш някаква работа с тях.
Е,ние си купихме по-хубава кола и спретнахме ремонт. LaughingСъответно сега ще си ги плащаме. Flutter

Общи условия

Активация на акаунт