глупаво ли леенето на куршум?

  • 41 516
  • 343
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 447
Според мен също има ефект. Направи го няма да загубиш нищо!  Peace

# 76
  • Мнения: 26
Не мисля че е глупаво . Много пъти са ми леели и съм се чувствала добре още веднага. Правилно казват всички ако не помага на този който не вярва то поне не му вреди.

# 77
  • Мнения: 1 554
не е глупаво,на мен лично много ми помага Peace

# 78
  • Мнения: 2 090
Затресе ме любопитство. Моля, ако на някой му се обяснява да разкаже как протича тази процедура "леене на куршум" Wink
Преди 3 години преживях много силен стрес,не можех да спя нощем,не можех дори да си затворя очите.....Та отидох при една баба да ми лее куршум,как го направи тя-сложи в една купичка парченце сплав някаква(съжалявам но и аз не знам каква точно) да се разтопи.Пред мен сложи друга купичка със студена вода.След като тази сплав беше напълно разтопена,пред лицето ми бабата сложи кърпа и изля в студената вода тази гореща сплав.Махнах кърпата от лицето си,и бабата извади от студената вода втвърдената вече формичка която се беше получила(тя показва какъв ти е бил страха).След което я сплеска с дъното на купичката да стане плоска като паричка.3 дни след леенето на ''куршума'' вечер го слагах навън на лунна светлина до 00.00h и после го слагах под възглавницата,на която спях.3 пъти през 10 дни бабата ми ля куршум,накрая го хвърлих на течаща вода.

Никой не може да ме убеди че в леенето на куршум има нещо лошо,моите кошмари ги излекува.Не е внушение,нито пък каквото и да било друго.Не е глупаво,помага  Peace.

# 79
  • Мнения: 2 096
според мен лей и курчум да се успокоиш че си направила нещо.. детенцето ти е натрупало повечко емоции, нещо го е впечатлило силно... говори с нея за да излезе тоза навън.. може и да е подсъзнателно или сама да не знае какво я тревожи... обърни и повече внимание, бъдете внимателни с нея тази дни и ще и мине.. за емоционалност става дума тук не за бабини дивитинини

# 80
  • София
  • Мнения: 2 348
Магии всякакви  Whistling . Едно време на клада са умирали такива вещици.

# 81
  • София
  • Мнения: 17 592
Боже, Боже, колко глупост има по този свят...  Tired

Впрочем, извинявай. Не знам само от къде се навъдиха толкова много представители на ... алтернативни религии. И къде ли са се денали онези, "традиционните" - според както пише в Конституцията? Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против сектите, вудото и каквото и там друго да практикувате, всеки има право на избор. Но... все пак? Айде то да речеш да сме в Африка, ама толкова много еретици... Тъжно...

# 82
  • София
  • Мнения: 17 592
Затресе ме любопитство. Моля, ако на някой му се обяснява да разкаже как протича тази процедура "леене на куршум" Wink
Преди 3 години преживях много силен стрес,не можех да спя нощем,не можех дори да си затворя очите.....Та отидох при една баба да ми лее куршум,как го направи тя-сложи в една купичка парченце сплав някаква(съжалявам но и аз не знам каква точно) да се разтопи.Пред мен сложи друга купичка със студена вода.След като тази сплав беше напълно разтопена,пред лицето ми бабата сложи кърпа и изля в студената вода тази гореща сплав.Махнах кърпата от лицето си,и бабата извади от студената вода втвърдената вече формичка която се беше получила(тя показва какъв ти е бил страха).След което я сплеска с дъното на купичката да стане плоска като паричка.3 дни след леенето на ''куршума'' вечер го слагах навън на лунна светлина до 00.00h и после го слагах под възглавницата,на която спях.3 пъти през 10 дни бабата ми ля куршум,накрая го хвърлих на течаща вода.

Никой не може да ме убеди че в леенето на куршум има нещо лошо,моите кошмари ги излекува.Не е внушение,нито пък каквото и да било друго.Не е глупаво,помага  Peace.

Щото ти щеше веднага да го различиш, ако беше, нали?  Laughing

# 83
  • Мнения: 4 753
Дали е глупаво не знам... Но не мога да си представя, как изливането на олово (или нещо подобно) във вода, ще ми оправи дълбоко психарските проблеми...  Grinning

# 84
  • София
  • Мнения: 568
Боже, Боже, колко глупост има по този свят...  Tired

Впрочем, извинявай. Не знам само от къде се навъдиха толкова много представители на ... алтернативни религии. И къде ли са се денали онези, "традиционните" - според както пише в Конституцията? Не ме разбирайте погрешно, нямам нищо против сектите, вудото и каквото и там друго да практикувате, всеки има право на избор. Но... все пак? Айде то да речеш да сме в Африка, ама толкова много еретици... Тъжно...
За съжаление, Кати, си права. То не останаха православни в тая държава. Всички са езичници, пък после ако се случи нещо, не дай Боже, се чудят как Господ го бил допуснал, ами как, много просто, като те самите допускат демоните до себе си и децата си.

# 85
  • Мнения: 292
Аз като бях малка ме уплаши куче. В последствие така започнах да заеквам, че и малкото си име неможех да кажа. Ляха ми "куршум" (баба ми ме заведе). Не ми подейства!!! И после то небяха логопеди то небяха доктори. Резултат .... все още си заеквам от време на време. Преди 6 години претърпях най ужасните 10 дни в моя живот с най ужасното главоболие. Диагноза от всички "урочасана". Ходих да ми "леят куршум " и разбирасе ми казаха че съм урочасана от еди какво си. Спазвах стриктно инструкциите за куршума, но за жалост и този път не ми помогна. Помогнаха ми докторите от Бърза Помощ, Да са живи и здрави. Така че, който каквото иска да казва, за мен това са пълни глупости.
Аз мисля,че всичко е до внушение и най вече до сивото вещество.

# 86
  • Мнения: 4 447
Това с куршума си е до вяра. Ако имаш вяра - ще хване дикиш.
Ако нямаш - не. Т'ва е.

# 87
  • София
  • Мнения: 2 348
Това с куршума си е до вяра. Ако имаш вяра - ще хване дикиш.
Ако нямаш - не. Т'ва е.

Е това имаме предвид аз и  Герката - ако вярваш(демек, ако допуснеш демоните да действат) се получава някакъв резултат. Той обаче води след себе си огромни поражения.

# 88
  • Мнения: 1 029
глупаво или не факт е, че съществува като метод за "справяне" с някакви "зли сили".и на мен не ми изглежда особено интелигентен и цивилизован начин за премахване на нещо лошо, но когато става въпрос за здравето на детето ми съм склонна на всичко.И по този повод да разкажа: Преди 3 седмици с малката си бяхме в Исперих на гости при баба и дядо.И изведнъж (наистина буквално изведнъж) детето ми започна да заеква.Беше много гадно, не можеше да се изрази и в един момент започна да преска4а думите, които й беше трудно да каже.естествено в Исперих няма логопед и се свързах с такъв тук във форума.Звънях и на педиатърката....Тогава моята баба ми предложи да отидем да излеем на детето куршум.Еми хора, скептична или не, детето ми спря да заеква в момента, в който процедурата започна.
Така че , за мен това беше нещо, което помогна на детето ми.Как да се изкажа против него?

# 89
  • Мнения: 2 090
Затресе ме любопитство. Моля, ако на някой му се обяснява да разкаже как протича тази процедура "леене на куршум" Wink
Преди 3 години преживях много силен стрес,не можех да спя нощем,не можех дори да си затворя очите.....Та отидох при една баба да ми лее куршум,как го направи тя-сложи в една купичка парченце сплав някаква(съжалявам но и аз не знам каква точно) да се разтопи.Пред мен сложи друга купичка със студена вода.След като тази сплав беше напълно разтопена,пред лицето ми бабата сложи кърпа и изля в студената вода тази гореща сплав.Махнах кърпата от лицето си,и бабата извади от студената вода втвърдената вече формичка която се беше получила(тя показва какъв ти е бил страха).След което я сплеска с дъното на купичката да стане плоска като паричка.3 дни след леенето на ''куршума'' вечер го слагах навън на лунна светлина до 00.00h и после го слагах под възглавницата,на която спях.3 пъти през 10 дни бабата ми ля куршум,накрая го хвърлих на течаща вода.

Никой не може да ме убеди че в леенето на куршум има нещо лошо,моите кошмари ги излекува.Не е внушение,нито пък каквото и да било друго.Не е глупаво,помага  Peace.

Щото ти щеше веднага да го различиш, ако беше, нали?  Laughing
Изразих личното си мнение....и почти бях сигурна че някой ще ме захапе за това  Wink.
Моите уважения,но за мен Вие не сте права(както и аз за Вас Mr. Green).Всичко е въпрос на личен избор,не мисля че е нужно да спорим кой крив,кой прав Crazy

Общи условия

Активация на акаунт