глупаво ли леенето на куршум?

  • 41 608
  • 343
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 803
Не вярвам и не давам такива работи да ни правят.

# 91
  • Мнения: 2 837
Като убедена християнка смятам, че подобна практика може само да навреди.

# 92
  • Мнения: 1 674
Не вярвам на подобни неща.В кой век живеем все пак?Мисля,че медицината достатъчно е напреднала.Всеки сам избира , как да решава проблемите си.

# 93
  • София
  • Мнения: 1 603
Да.

# 94
  • Мнения: 2 746
Аз вярвам в "леенето на куршум".Синът ми на 2 годинки беше почнал да заеква, беше се уплашил в зоологическата градина от някакво животно.Два пъти го водихме при една баба и детето се оправи.Сега не му спира устата, ако щете вярвайте  Grinning. Същата тази баба ми даде много хубав съвет, който ще споделя със вас.Та, жената каза, винаги когато има възможност човек, да ходи бос върху пръст - много добър начин за отнемане на отрицателна енергия и за успокоение, според нея.Така че, авторката може съвсем спокойно да заведе детето си при "баба", нито е глупаво, нито е смешно, щом е за да се помогне.

# 95
  • Мнения: 3 069
А някоя мама ще пусне ли адрес/телефон на някой който лее куршум?!?

# 96
  • София
  • Мнения: 7 214
Личното си мнение по темата ще спестя. Твърде крайно е.
Предполгам, че когато човек отиде да му леят куршум, заплаща с финикийски знаци.
И се питам - тези от вас, които малко или много вярват в такива неща, не си ли дават сметка, че инициират появата на солиден брой "баятели" и "гадатели", които да припечелват добре на техен гръб?

# 97
  • Мнения: 2 746
red, истинските майсторки в "леенето" нямат тарифа.Който колкото даде.По това обикновено се различават мошениците от тези, които наистина помагат. Въпросът е човек да проучи добре нещата, за да не попадне при такъв "баятел".

Предполгам, че когато човек отиде да му леят куршум, заплаща с финикийски знаци.

Хе хе, ами че и при доктор да отидеш пак трябва да размахаш финикийски знаци, няма друг начин, всичко се плаща, народе, безплатно няма!!! Laughing

# 98
  • София
  • Мнения: 7 214
Всеки има право да вярва в различни неща.
Стига да намери вътрешен мир.
Когато човек отиде да му леят куршум, не му помага леенето на куршума, или майсторът по леенето. Помага си самият той, защото се успокоява.
Наличието на поверия и суеверия си е чисто маркетингово понятие - "търсене", на което в отговор веднага се появява "предлагане". Но в подобна сфера няма как да има контрол и регулатори. И така се появяват тълпи мошеници. Които се сдобиват с клиенти.
И точно това ми бърка в здравето - човешкото лековерие.

Струва ми се, че има по-цивилизовани и/или по-чисти и истинни начини да постигнеш душевно равновесие.

# 99
  • Мнения: 802
по-добре го заведи
и ти ще се успокоиш

# 100
  • Мнения: 2 090
Две страници по-напред авторката е споделила,че вече е водила детенцето да му леят куршум,и че това е помогнало Peace .

Пиша това за тези които не се връщат да четат назад и продължават да и дават съвети Wink

# 101
  • София
  • Мнения: 7 214
И пропуснах да кажа, че да отидеш да ти леят куршум може да бъде равносилно на бягство от отговорност или желание да се справиш сам с нещата. Къде къде по-лесно е някой срещу 10 лв да привика вселенските сили, които да ти "решат" проблемите.

Не съм чела всичко изписано, признавам. Просто разсъждавам.

# 102
  • Мнения: 2 090
red,нямам теб впредвид,нито пък който и да е друг включил се просто с мнение по въпроса.Аз също дадох мнението си малко по-назад,след като бях прочела последните постове на авторката.Имах впредвид точно съветите:"Не води детето","Заведи детето" и от този род,които продължават да се дават Wink

# 103
  • Мнения: 270
Да, глупаво е. И не безопасно. Радвам се че сред мамите има и такива , които дават съвет за нещо, което разбират. А правенето на неща, под предлог че ако не помогнат няма и да навредят са глупост. В по високите нива на окулта, защото леенето на куршум, е окулт може дори да ви накарат да погълнете сърце от гълъб. Дори да беше безопасно бих поне се замислила и попрочела малко история, езически религии, жертвоприношения .

Това че вярвате  в тези неща е нормално защото ТЕ СА ФАКТ. Но последствията после са страшни.
И както каза една мама, това си е чисто бягане от отговорност и нежелание да се по прочете или консултира за проблема.

Всъщност къде по правилно е да се заведе детето на психолог или лекар. Та  2 годишното дете е в бебешкия пубертет.Такива проявления може да има по всяко време.

Следващата крачка за вярващи в Бог , а не в разтопено олово е църквата и молитвата.

# 104
  • Мнения: 2 746
Нека не забравяме, че "леенето на куршум" съществува от древни времена, когато е нямало професии "психолог", "психиатър" и т.н.
prikazke, защо е толкова опасно според тебе? Това е занаят, който се предава между жени в семейството.Голяма част от тях са не дотам образовани и дори се съмнявам, че знаят какво значи думата "окултно".

Общи условия

Активация на акаунт