Кога изведохте бебето навън?

  • 25 001
  • 99
  •   1
Отговори
Привет млади майчета! Моля ви споделете, колко време след раждането изведохте бебчето си навън, и позволявахте ли на познати съседи, познати, приятели и т.н. да го пипат и гушкат?! Все пак навън е доста замърсено, хората пипат и гушкат кучета, гр.транспорт, и други не много чисти неща, не е ли опасно за бебче , което още няма имунна защита? Трябва ли да го пазя от гушкане и пипане от други и колко време? и, ако не давате, как им обяснявахте защо не давате да го пипат и гушкат без да ги обидите, че не са хигиенични?!

# 1
  • Мнения: 932
Още на третия ден излязохме с Елла на разходка.НО не давах първия месец да я пипа почти никой.Просто обяснявах,че има слаба имунна система още и ме е страх от вируси и подобни.Животът на детенцето ми е все пак,който иска да се обижда!

# 2
  • София
  • Мнения: 3 123
изведох го на 18 дена на разходка,но той се роди февруари и с месец по-рано.Не ми се наложи да казвам да не го пипат - всички около мен са достатъчно интелигентни и се сещаха сами,че не е редно.

# 3
  • Мнения: 23
Ами и ние бяхме за първи път навън вчера което значи на четвъртия ден Simple Smile

# 4
Здравейте,
Бебето ми е на 1 седмица, а педиатърката  ни посъветва да започнем разходките след 10 ден, като преди това го извеждам на терасата за няколко минути, за да се аклиматизира, така че сигурно на 13- 14 ден ще го изведем. С първото  си дете излязохме на разходка около 20 ден, до колкото си спомням, че мина доста време, вече е почти на 7 г.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 84
моята принцеса се роди на 25.04 и имахме доста проблеми.
Преди това си правех планове как ще я изведа на 5 ден от както се завърнеме в нас.
Обааааче така се случи ,че излезнахме за 1-ви път на 32 й ден от раждането

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 337
привет...наяата педи ни посъшетша да ч изкараме след 10тия ден...

Мен обаюе ме достраша и за 1ви път излезе на 20тия си ден...Никой не се е опитвал да я пипа- то си ли4еше колко е малка...нямах проблем с това, а и ш на4алото излизахме за по 30 мин. Peace

# 7
здр родих на 9 05 08 изписахани 10 дена по късно т.е. на 19 и на 21 май го изведох на разходка въпреки че беше много малък тежеше само 2400 се чустваше много добре навън просто недавах да го пипът и да го гледат а то и малко човече нетрябва много да се гледа

# 8
  • Мнения: 50
Ние излязохме за първи път на 14 ден,не защото ни е било страх по-рано,ами защото аз не се чувствах добре.Но си няхме и мънички.Изписаха ни 2 450. Колкото до пипането, и при нас като го видеха колко е малък и изобщо не си помисляха да го взимат.Макар,че на мен ми се искаше да го покажа на всички и всички да му се радват,все пак си има граници в началото  Hug

# 9
  • Мнения: 50
Аз мисля че е опасно да го пипат или да влизат много хора вкъщи в началото,но е полезно да излиа на въздух,особено сега като е хубаво времето...И най-добре да е в някой парк.

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми изкарах за първи път на 4 месеца-беше много студена зима.Дъщеря ми изведох на 20 дни-никого не съм спирала да я гушка

# 11
  • Мнения: 2 960
дъщеря ми е родена септември-изведох я на разходка -на десетия ден
синът ми е роден месец март-изведох го на 19-тия ден!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 603
Около седмица след раждането, но тя е лятно бебе.

# 13
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Изведох я за първи път когато беше на 3 седмици , но само за един час , не позволявах на непознати и на познати да я виждат . Виждаха я само роднини и приятели

# 14
  • Мнения: 1 080
На 2 седмици!!!

# 15
  • София
  • Мнения: 2 734
Ако бебето ти е родено скоро,в това топло време можеш да започнеш да го извеждаш и няколко дни след изписването.А за пипането-никой външен не я е пипал като малко бебе.Давала съм я само на най-близки роднини и то вкъщи,след като са си измили ръцете.

# 16
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да го пипат и гушкат - абсурд Naughty
Колко е голямо детенцето newsm78

# 17
  • Мнения: 871
На 10-ия горе-долу ги изведох и двете, макар че са зимни бебета. Не давах да ги пипа никой, освен майка ми и сестра ми Naughty

# 18
  • София
  • Мнения: 1 391
И двете ги изведох веднага след изписването, но не съм давала да ми заничат в количката Peace

# 19
  • Мнения: 227
от четвъртия ден излязохме на разходка .. Мелисса е лятно бебе и се възползвах от топлите дни, а тут лятото е до средата на октомври. Simple Smile Peace
40 дена не давах на никого да се доближава до бебка освен майка ми и аз.

# 20
  • Мнения: 6 713
На 12 дена Party

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
На 16-я ден. Щях да го направя и по-рано, но цяла седмица времето беше лошо.  umbrella
В началото само на най-близките давах да го гушкат.

# 22
  • Мнения: 8 229
Виктор е зимно бебе и излязохме някъде около 16-я ден навън. Никой дори не е искал да наднича в количката - то и не че се виждаше много от него де. Не мога да си представя някой да се опитва да гушка чуждо малко бебе  newsm78 - просто откъде на къде. Сега с малкия живот и здраве ще започнем да излизаме и по-рано.

# 23
  • Мнения: 159
Като първо бебе бях доста предпазлива да не кажа страхлива и излезе на терасата след като навърши десет дена (така ни беше посъветвала педи). Иначе на разходка доста  по късно (беше на месец някъде) Embarassed макар че е лятно бебе. Сега да си кажа честно не знам как ще  постъпя - както ги усещам нещата така. Иначе за гушкането и до ден днешен не го давам на всеки. Малко грубичко може да се стори на някого, но ... така  ги усещам нещата. Може и да не е правилно за някого но сега е такова за мен. Hug

# 24
  • Мнения: 1 341
Първата разходка направихме, когато Ема беше на 4 дни. Не съм имала проблеми с любопитни съседи, познати и непознато. Дори и през ум не ми е минавало, че някой би искал да гушка новороденото ми навън.

# 25
  • Мнения: 2 111
За пръв път изведох дъщеря ми на разходка когато направи 1 месец,защото е зимно бебе.Никой не е надничал в количката,пък и тя беше така опакована в космонавт и отгоре чувалчето на количката,че нищо не се виждаше.
Сега давам само на близки приятели и роднини да я държат за малко,макар че тя ме улеснява,защото не дава никой да я държи и почва да плаче.Някакси не ми харесва идеята всеки да я пипа и да й се радва,затова ако някой познат е по-нахален директно го отрязвам и не ме интересува дали се сърди или не.

# 26
  • Мнения: 1 674
След  10 ден.

# 27
  • Мнения: 9 973
на 25 дни и давах само да гледат детето,така правя и аз-не пипам чуждите бебета,само ги гледам Sunglasses

# 28
Zdraveite, moeto mishlence se rodi na 2 mart i ot 5 den go izvejdah na balkona, a ot 10-at den biahme na razhodki v parka. Ne davah oba4e da mi go pipat i guwkat - osven na moiata maika Wink)))))

# 29
  • Мнения: 3 092
На следвашият ден след прибиранто ни у дома .Нана беше на 9 дни . Simple Smile

# 30
  • Мнения: 1 121
Започнах да го извеждам ден след изписването (роден е през Юни), но не давах на никой да го гушка в началото, а и те не настояваха.

# 31
  • Мнения: 2 803
Още първите дни бяхме на вън, на въздух.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На 20я ден.

# 33
  • Мнения: 231
На 12 ден, макар че беше студено, все пак е декемврийче. А за гушкането не съм позволявала да се гушка много, много (и до сега не давам да се гушка), а за посещения в къщи идваха хора след като се съвзех след секциото, т.е. след седмица.

# 34
  • Мнения: 4 335
Някьде около 20-ят ден.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 588
На 35-ия ден, ама тогава беше зима.
Няма проблем да го изведеш и много по-рано ако времето не е влажно и ветровито.

# 36
  • Мнения: 483
На около десетина дни беше, но беше студеничко и честно казано ме беше страх... От тогава сме на вън всеки ден, не сме пропускали нито ден! А за пипането и гушкането, НЕ давах на никого да го пипа камо ли гушка! Просто не давам, не обяснявам защо! То е ясно защо!  Peace Не се притеснявай да си пазиш бебето, от тук нататък често ще ти се налага да го правиш! От болни деца със сополи до брадата, кашлящи и т.н. Не ми е неудобно да си грабна детето и да питам защо си завират болното дете при здравите!  Naughty

# 37
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз лично изведох бебко на 20-тия ден за малко, но с продължителните разходки започнах след 40-тия ден.  Peace

# 38
  • по света
  • Мнения: 1 587
От първите дни на терасата и на около седмица на вън.Трябва да се пази само от контакти,всички искат да видят бебето но все пак риска е голям.

# 39
  • Мнения: 1 512
На 10 ден вече бяхме на вън.Непознати не са ми пипали бебчето, а само най-близките.Всеки интелигентен човек знае,че малко бебче не се пипа.А които се прави на тъп и незнащ бива санкциониран.По добре да се обидят отколкото после да се чуда какво да правя.

# 40
  • Мнения: 55
И двете си деца изведох за първи път на 20 дни(така ми каза педиатъра) и тъй като са летни бебета разходките ни от самото начало са дълги. Не ми се е налагало да спирам хората да ги пипат, тъй като всеки се съобразява с възрастта- все пак малкото бебе не е играчка, но и няма да се притесня ако се наложи да правя забележка Wink

# 41
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
На 18-я ден, просто защото се случи дъждовен период. Иначе бих го извела доста по- рано.

# 42
  • Мнения: 552
На 20-тия ден,но той се роди януари-един месец по-рано Wink
Не давах да го пипат до към 40-тия ден,а после по-малко и задължително със измити ръце Peace

# 43
  • Мнения: 374
Изкарах я за пръв път на 20 дни-в средата на февруари, но не давах на никой на улицата да я пипа и да ми наднича в количката Naughty

# 44
  • Мнения: 502
на 14-ия ден за кратка разходка и всеки ден увеличавах времетраенето.

# 45
  • Мнения: 4 447
Моят син е зимно бебе. Декемврийче.
Първо го "тренирах" на терасата
няколко дни. И така мисля, че на
10-тия ден вече бяхме на разходка.

 Peace

# 46
  • Мнения: 3 550
Май беше на 2 седмици, когато излязохме на разходка за пръв път. Преди това се адаптираше на терасата. Никога не съм отказвала на приятели, роднини, съседи да гушнат бебето ми.

# 47
  • Мнения: 2 807
До 17-я ден и тримата. (по-рано ми беше невъзможно, заради тежки раждания)
Мони на 21 дни вече беше и на планина  Wink

# 48
  • София
  • Мнения: 587
Синът ми беше на 10 дни , когато излязохме за първи път навън. Не съм го държала преди това за адаптация на тераса и такива неща. Е, да първата ни разходка беше едва 30мин., но след два-три дни вече се разхождахме по 2-3 часа.

# 49
  • София
  • Мнения: 23 097
Ние сме лятно бебе и я изведохме навън около 14-ия ден! Не съм давала да я пипат... Интелигентните хора знаят много добре че не трябва, а на останалите съвсем меко съм обяснявала, че не трябва да я пипат, защото е прекалено малка и имунната й система е още много крехка  Peace

# 50
  • Мнения: 116
 Изведох малчо за първи път на 14-тия ден за 10 мин. в двора. И така всеки ден след това увеличавах с по 5 мин. На 30-тия ден ни беше първата "истинска" разходка за около час.

# 51
  • Мнения: 328
Аз я изведох на 10-12 ден някъде там за по 5 мин после на следващия 15 и на по следащтия 30  и т.н.Но се в двора,а вече пред хора и непознати чак на 40 ден.Поверие Peace

# 52
  • На морето!
  • Мнения: 5 757
Роден е в края на май. Първата разходка продължи 1ч., на 8мия ден.

# 53
  • Мнения: 370
С първото ми детенце излезнахме на разходка на 20-ия ден,а той е роден септември.Но сега с второто на 10-ият вече бяхме по разходки.То беше толкова хубаво времето,че нямаше как да стоим затворени в къщи.

# 54
  • Мнения: 5 183
На 3 ден след изписването го разхождах с коли4ката из двора, значи е бил на 6 дни.
А на разходка в парка излязохме след още 2-3 дни.

# 55
  • Мнения: 200
На третия ден бяхме навън.Една малка разходка, все пак е новородено! А детето и като порасна не съм давала да го пипат много хора.

# 56
  • Мнения: 111
на 15-я ден

# 57
  • Мнения: 109
Ние първоначално седяхме по 15-20 мин. на балкона,защото уцелихме дъждове,след изписването.Първата ни разходка беше за 30мин и беше на 3 седмици.На месец и половина беше и първото му дълго пътуване,за Коледа ходихме на гости в София  Simple Smile

# 58
  • Мнения: 1 554
на 10 ден,бяхме на вън,но никой не го е пипал Naughty само мама и тати си го мачкаха Heart Eyes

# 59
  • София
  • Мнения: 1 524
Много скоро след изписването, но дали беше на 5-тия или 7-я ден от раждането не помня.

# 60
  • Мнения: 4 784
При първата възможност, която времето позволи и се чувствахме добре. Около 20 ден след изписването. Не съм го пазила от познати и приятели, всеки имаше пълната свобода да му се радва, стига да е в подходящото състояние - т.е. чист и здрав. Беше облечен според сезона - средата на февруари - боди потник, чорапки, ританки, блузка и така наречения космонавт.

# 61
  • София
  • Мнения: 864
аз изведох моята мома ояе на 5тия ден. ама тя е юнско бееб и беше безумие да седиме в нас.ина4е не ми е много приятно всеки да я пипа. слава богу 4е пове4ето са умни хора и не се и натискат.най-много по кра4енцата да я погалят

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Около 25-тия ден излязохме за първи път на разходка,но не давах на никой да го пипа.

# 63
  • Мнения: 2 374
Шестия ден след раждането.Демек на втория ден след като се прибрахме от болницата,

# 64
  • Мнения: 556
На 10-я ден

# 65
  • Варна
  • Мнения: 567
На 15-я ден!

# 66
  • Мнения: 1 006
На 13-тия ден.

# 67
# 68
  • Мнения: 422
първо , започнахме с излизане на терасата за по 5, 10 мин. , после 30 мин , и после навън , но беше на месец ! А на терасата започнах да я изкарвам когато беше на 20 дни , тъй като е родена края на януари , нямаше как да излезем навън веднага . За пипането от страна на познати , и до сега не давам на всеки да я пипа, особено в тези вируси .Има деца ходят навсякуде пипат , и идват да й се радват се навират в количката , просто деликатно си казвам , че не ми е приятно , който иска той да се сърди , особено в този период , когато всичко минава през устата , ръцете основно !

# 69
  • Мнения: 741
Около 15-ия ден

# 70
  • в белята
  • Мнения: 536
Малката се роди март месец и я изведох на 25-тия ден на разходка като преди това от десетия ден правех ме въздушни бани на терасата.

# 71
  • Мнения: 27 524
Изведох го веднага след изписването от болницата - цял ден бяхме навън.  Grinning Пипане, гушкане - от приятели - още след раждането, на първия ден. От непознати - не познавам толкова невъзпитани хора, че да искат да гушкат и пипат бебето на друга непозната  Rolling Eyes А ако са достатъчно прости - не се притеснявам дали ще ги обидя, казвам си директно кое как е  Peace

# 72
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Големият ми син го изведох на разходка на 14-ия ден след раждането. А малкият /роден на 07.12./ на истинска разходка излезе началото на февруари. Не съм давала на чужди хора да ги гушкат или пипат.

# 73
  • София
  • Мнения: 93
каката още в деня на изписването,след като си изпратихме гостите(беше началото на септември и времето беше супер)и после всеки ден,за първи път се разболя в детската градина  smile3503 .А бебка на 10-тия ден,че все пак беше февруари и студ...

# 74
  • Мнения: 4 434
Изведох на 28 ден защото бях глупава да слушам свекърва си ooooh!
Викаше ми щял да се разболее изчакай след 40-я ден,ужас Embarassed
А за пипането само най близките ми роднини

# 75
  • Мнения: 683
Привет млади майчета! Моля ви споделете, колко време след раждането изведохте бебчето си навън, и позволявахте ли на познати съседи, познати, приятели и т.н. да го пипат и гушкат?! Все пак навън е доста замърсено, хората пипат и гушкат кучета, гр.транспорт, и други не много чисти неща, не е ли опасно за бебче , което още няма имунна защита? Трябва ли да го пазя от гушкане и пипане от други и колко време? и, ако не давате, как им обяснявахте защо не давате да го пипат и гушкат без да ги обидите, че не са хигиенични?!

Изведох го на 30-я ден на разходка, но той се роди края на януари, като ни изписваха навън беше -20 градуса, а и се роди 20 дни по-рано. Никой не си е позволявал да го пипа.

# 76
  • Мнения: 9 814
На 6-ия ден, беше почти края на септември, но времето беше 25-26 градуса.
Познатите ми се съобразяваха и никой не я е пипал.

# 77
  • Мнения: 89
Ние излязохме на 15тия ден. Но тъй като беше студено и тя бе много малко и увита, беше "недостъпна" за околните. И досега обаче отказвам директно или направо забранявам да се предприема с детето ми каквото и да е било, ако преценя че го застрашава по някакъв начин.

# 78
  • Мнения: 88
На 18 дни вече бяхме в морската градина.  bouquet

# 79
  • Попово
  • Мнения: 687
на 10-тия ден някъде, след изписването, НЕ позволявах на бабите да надничат в количката  Naughty

# 80
  • Мнения: 1 258
Изведох го 3дена след акто ни изписаха! PeaceА в кватрала ме оплюха стабилно,че съм го извела.До 40-я ден трябвало да не виждаме живи хора! #Crazy

# 81
  • Мнения: 2 171
Изведох бебето на 8-мия ден, баткото на 12-тия. Познатите ми са достатъчно тактични и не са си позволявали да надничат в количката или да искат да ги гушкат. Сега вече давам на близки приятели и роднини да гушкат бебо, но те винаги сами се сещат да се измият преди това Peace.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Сина ми се роди лятото на адска жега.Изведох го за първи път на 11-тия ден.
А за пипането-никой дори не се е пробвал,защото всеки около мен се досеща,че едно малко бебе не е плюшена играчка....

# 83
  • Мнения: X
Вчера ни беше първата разходка.Т.е 10 ден.

# 84
на 10 дена..заради секциото.Иначе сигурно и по-рано.

Аз все още не давам на непознати да я пипат. Откъде да знам дали са си мили ръцете? И кво са пипали? и дали не са болни?

имаме си куче- първите месеци го миехме и трииехме мнооого често и не му давахме да души Хелена. Сега се търкалят двамата на пода и се скубят взаимно. не е боледувала, с изключение на 1 3дневна настинка когато беше на 15 дена.

 

# 85
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
На 17-тия ден, но беше зимата. Ако беше лятно бебе, нямаше да чакам толкова.

# 86
  • Мнения: 2 100
Мисля, че на около 10 дни го изведохме  newsm78

# 87
  • Мнения: 569
 На 10 дни, ако не беше секциото , бих го извела и на 5-тия(ако времето позволява)

# 88
  • Бургас
  • Мнения: 129
Изведохме го на 2 седмици.
По принцип гледам, че познати и непознати надничат в количката, ама никой не си е позволявал да го пипа.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
На 18 ден, но е роден ноември и изчаквахме температурата да е над 11-12 градуса за първите разходки (по съвет на педито).

# 90
  • Мнения: 258
На 13 ден излязохме на разходка Hug, но сигурно по-рано щяхме да излезем ако беше хубаво времето и имах сили (бях с тампонада след голям кръвоизлив)

# 91
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Алекс не помня кога я изведох за пръв път  Rolling Eyes

Малкия все още не съм го извеждала, но той имаше трудна адаптация след раждането, беше и в кувиоз и ме предупредиха от болницата да изчакам повече с излизането и контактите с хора.

# 92
  • Мнения: 90
Моята бебка я изведох на 18-ия ден и съжалявам,че не я изкарах навън по-рано. Иначе не съм се притеснявала да я гушкат,ама тя в началото само спеше и ядеше,и никой не смееше да я взима да я гушка спяща. Идваха гости в началото-роднини и приятели,ама нямах притеснения

# 93
  • Мнения: 58
Сина ми е роден февруари. Първата му разходка беше, когато бе на 20 дни. Тогава никой не ми е напирал да го пипа, сега ми е голям зор да го увардя.

# 94
  • Мнения: 242
на 22 ден от раждането

# 95
  • Мнения: 2 439
Около седмица след изписването.

# 96
  • Мнения: 76
на шестия ден след изписването бяхме "официално" на разходка с малкия  Simple Smile роди се през октомври и не искахме да изпуснем и последните слънчеви и по-топлички дни Peace

# 97
  • София
  • Мнения: 2 296
Привет млади майчета! Моля ви споделете, колко време след раждането изведохте бебчето си навън, и позволявахте ли на познати съседи, познати, приятели и т.н. да го пипат и гушкат?! Все пак навън е доста замърсено, хората пипат и гушкат кучета, гр.транспорт, и други не много чисти неща, не е ли опасно за бебче , което още няма имунна защита? Трябва ли да го пазя от гушкане и пипане от други и колко време? и, ако не давате, как им обяснявахте защо не давате да го пипат и гушкат без да ги обидите, че не са хигиенични?!
И двамата около 10-ия ден съм ги извеждала за първи път.По отношение на гушкането не ми се е налагало на някого да
обяснявам защо може или не може да са гушка и пипа бебето.Познатите и  съседите само надзъртаха отдалече да го видят,след
втория месец започнаха по-близките контакти с по-близките ни хора.
Смятам,че е въпрос на възпитание и елементарна култура,ако липсва-следва да се напомни.

# 98
  • Мнения: 510

На 2-та седмица.Не можех да забраня да го гледат, но не съм давала да се пипа( никой не е и посягал в интерес на истината) и не съм канила гости вкъщи..,ако е идвал някой не е влизал при детето.

# 99
  • Мнения: 472
За първи път я изведох на вън на около 2 седмици. Не ми се е налагало да изпадам в ситуация, в която някой непознат или познат да се е пробвал да я пипа и пр. Предполагам обаче, че в прав текст бих казала, че не е редно.

Общи условия

Активация на акаунт