Много лесен кекс

  • 125 690
  • 156
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 621
И аз реших да го пробвам този кекс, сега се бърка в машината, после ще докладвам    chef

# 16
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
С тези кафени чашки не става ли много малък кекса  newsm78

# 17
  • Мнения: 27 524
С тези кафени чашки не става ли много малък кекса  newsm78

Точно това щях да питам, но видях, че си го направила вместо мен  Peace

# 18
  • Разград
  • Мнения: 3 110
С тези кафени чашки не става ли много малък кекса  newsm78

Не,не става.Съвсем си е нормална големината му.
Нормална,нормална,то аз излапах по-голямата част,докато беше още горещ.Днес пак ще го правя,само трябва да си купя брашно(много рецепти,много нещо).

# 19
  • Мнения: 3 621
С тези кафени чашки не става ли много малък кекса  newsm78

Моята форма за кекс е от по-малките, почти се напълни цялата, а сега гледам че се е удвоил, а какъв аромат се разнася .... после ще пусна и снимки

това е снимка докато се пече още /извинявам се за качеството на снимката, ама в момента снимам с телефон/

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 16:18 от Nefertity

# 20
  • Мнения: 27 524
Брех, зарибихте ме, отивам да го правя, довечера сме на гости, ще го отнеса, мислете му, ако се изложа  Laughing
После ще сложа и аз снимка  Peace

# 21
  • Мнения: 27 524
Една БЪРЗА молба - моята канела е в шишенце. Може ли някой да погледне на пакетчетата колко грама е?  Praynig

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Една БЪРЗА молба - моята канела е в шишенце. Може ли някой да погледне на пакетчетата колко грама е?  Praynig

Мисля, че нормалните са по 10 г

# 23
  • Мнения: 27 524
Ок, значи две чаени лъжички, мерси, Коки  Heart Eyes
Защото имам на пактечета желатин, ванилия, сода, суха мая.... и са все различни - 7, 8, 9, 10 и 11гр  Crazy
Слагам две чаени и това е  Peace

# 24
  • Мнения: 3 621
И моята канела е от 10 гр, но следващия път определено ще сложа по-малко, въпреки че я обичам тази подправка и понякога дори си слагам от нея в кафето, тук си мисля че едно пакетче е много
ето и снимките на готовия кекс, следващия път ще намаля и захарта малко.Тук може доста да се импровизира с ядки, стафиди, и разни захаросани плодове, кекса наистина е сполучлив

# 25
  • Мнения: 27 524
Nefertity, не можа ли 5 минутки по-рано да дадеш тези съвети  Crazy  Hug
Пека го сега моя, да видим... Определено ако се слагат стафиди, трябва и по-малко захар. Можеше да сложа орехчета...  Blush
Снимах при мен преди печенето - формата ми е покрита с половин пръст, едвам закри дъното сместта, надявам се да бухне  Confused

# 26
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Блонди,не се притеснявай,кексът и така е много вкусен,като започне човек не може да спре.На мен повечето канела не ми пречи,но въпрос на вкус,ще прецениш.
В очакване съм на резултата.Моят кекс е почти готов,сега ще го погледна.

# 27
  • Мнения: 3 621
Блонди кекса наистина е много вкусен , ама аз нали обичам да пробвам разни неща, следващия път ще сложа малко орехи и стафиди .Между другото като поистина малко вкуса на канела не е толкова натрапчив.
Колкото до формата, твоята явно е доста по-голяма от моята, но кекса докато се пече се удвоява

# 28
  • Мнения: 27 524
Средна е уж (формата) ... бухна, де, не мога да се оплача, готов е:



# 29
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Големи красоти сътворихте  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт