Ноемврийчета 2005 - 18 тема

  • 16 466
  • 285
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 480
Здравейте и от мен.

Отдавна не съм писала, но успявах да чета за да съм в течение на събитията. Честито на новите бременни, и на мен вече ми минават такива мисли през главата.

Васи изкара летния вирус с повръщане и разтройство доста тежко. Отслабна два килограма, добре че поне течности пиеше че не стигнахме до болница. Но пък сега си наваксва с яденето та чак се плаша какъв апетит има.

И ние сме на тема детска градина. Големи притеснения имам, дано не успея да ги предам на Васи, че трябва да съм спокойна. А тя както се хвалех че е здравичка, сега точно преди градината ни хвана този вирус, в момента сме хремави, дано се оправи по-бързо че да не отлагам тръгването на градина.

А ние сме стигнали номер 28 за обувки. Направо се шашнах. Е вярно че има едни пръст отпред свободен но пък 27 номер са й почти малки.

Да ви кажа, напоследък забелязвам че доста се впечатлява от филмите по телевизията и поксле я е страх. Така че в нейно присъствие вече гледаме само приятни и забавни филми.



# 256
  • Мнения: 3 100
ама вие и филми ли гледате!?!
не ви е срам!
средна класа!
  bouquet

# 257
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
О, и ние редовно гледаме филми "Ф'анклин", "Гижовните мечета" и пр..... даже вчера си мислех, че скоро и на кино може да си идем семейно, само трябва да издебнем някоя анимация  Joy

Пресичане на уицата. Винаги спираме на края на тротоара, оглеждаме се заедно и тогава преминаваме. Обаче, хич не вярвам, че ако е сам ще го направи така. Само мята глава казва "наляво, надясно, няма кола"  Ако сме близо до улицата го стискам здраво за ръката.

# 258
  • Мнения: 811
Хелоу Simple Smile

Добре завърнала се от Гръцко, Милейди  Hug

Добре дошли и на геригърл, отдавна не си писала  Wink Ти направо и мен шашна с този голям номер обувки  Shocked

Филмчета Ади доста гледа. Пускаме и на лаптопа всичко възможно, което може да се свали от интернет за деца - всички филмчета за Барби, всички на Уолт Дисни  и още някой и друг като Хензел и Гретел, Червената шапчица, Трите прасенца и все в тоя жанр. Знае ги вече наизуст и все така са и интересни  Laughing

# 259
  • Мнения: 11 830
Юлиана лятото не е гледала филмчета, няма кога.. все е на вън, а вкъщи реди пъзели, мнооого.. вече трябва да купувам над 30 части. Майка ми чак се плашела от тази й страст. А всъщност филмче, ако случайно сутрин по телевизията се загледа - в събота сутринта гледа Малките понита и сега ще купуваме пак пони. Общо взето съм доволна, че много не се заглежда и предпочита книжки, пъзели, други занимания, в които мозъчето й повече работи.
Пресичане - Юлиана има голям страх от коли и много се пази, колкото и далеч да е колата. Наясно е със светофарите отдавна и също, докато шофирам ми казва.
Времето ще се задържи още топличко, есента не бърза, но и ние не й се сърдим. Wink
nikiki, приятно изкраване в планината. Кога тръгвате и къде?
diddi , аз също си мисля за семейно кино, може би Imax.
Клара, пиши как е минала градината на Нур днес?
И другите да давате отчет!?

Милейди, как е Точко!?  Hug Мисля ви!  Praynig

# 260
  • Мнения: 9 914
тя майчето, май нямаше предвид гледане на детски филми, ама аз да си кажа, че съм много доволна, че в новото жилище не си прекарахме кабелна. сега гледаме новини и единственото детско е това в събота и неделя по канала или бтв. Доволна съм, няма претенции за повече. Щях да умра от смях, когато гледах клипа за седмицата на кърменето - дългата версия - и Деян за разлика от мен така се впечатли, че го пуснахме двайсетина пъти. Той си има книжки, конструктори, строители, а и заради градината в събота и неделя компенсирах /и занапред, мисля/ с много разходки и занимания вместе. За сметка на Ясен, него малко го пренебрегваме Simple Smile
Сисии, какво пони ще купувате, играчка или нещо друго?

Милейди, определено се надявам на добри вести за Точко или Точица Simple Smile гледам, априлският отбор е със силно присъствие - дотук познавам четири от вас.

Деян е ужасно заблеян и разсеян, не знам дали има връзка с градината, но е все по-разсеян и ходенето заедно по улиците е проблем. Постоянно обяснявам, повтарям, но ако не съм нащрек, досега да е станала някоя беля  Confused

и аз чакам вести от градината на другите. майче, а Камен продължава ли така?

Клара, забелязваш ли, никой не споменава за среща.


ох, почва любим мой филм по Канала - Хълмът на боровинките  Peace а трябва да къпя двете хлапета.

# 261
  • Мнения: 3 100
ми днес сутринта също рева, но пък следобед и двамата бяха особено лъчезарни. инак всичко е нормално - ял, спал, играл. ще свикне  Peace
ДГ на петра е в ужасно дълъг ремонт. явно петранка ще е последната от ноемврийчетата в редиците на градинарчетата  Mr. Green

среща
- може, но зависи от посещенията. тоя уикенд у нас имахме един малайзийски дипломат и 2 чехкини. той се оказа супер смешно малко човече - висок метър и 60, с рошава коса, с очила, очевидно умен и разумен, заинтересован от всички аспекти на европеизма; говореше перфектно 2 европейски езика /но с ужасен акцент/ и 2 азиатски. изглеждаше някак като играчка, а явно не е  - нито на възраст /36/, нито по сан Wink
едната чехкиня пък се оказа самонаучила български език и със силен интерес към каракачаните - специализира антропология на бълг. каракачани.
много странни личности срещнахме тия 3 дни и много интересни разговори проведохме.
извод - малайзия стана интересна дестинация за нас  Peace

милейди - продължавам да стискам палци за 2 хубави точки  Hug

# 262
  • Мнения: 11 830
тити, играчка, разбира се! Wink
Майче, при вас както винаги е много интересно! А те идеити за екзотични дестинации така идват, действайте, че явно до Мадрид като "мома" няма да отидеш, започвай да планираш и организираш. Wink
А колко дълъг ремонт? Аз си мислех, че Юлиана последна ще тръгва на детска градина, вероятно - 6.10. И всъщност за среща ние можем да се включим именно чак през октомври, че дотогава уикендите няма да сме в София, затова и не взимам отношение по темата.
еххо, доколкото си спомня Ния тръгва утре - стискам палци и очакваме да пишеш впечатления, реакции.. всичко! А за Мадона, така като прочетох и ми става по-леко, че не успяхме, още повече, че бяхме на Металика и още ме държи, така че напълно разбирам! Simple Smile

# 263
  • Мнения: 506
Въпрос: Как обучавате децата си по безопасност на движението? Аз от около две месеца обяснявам, че хората се движат по тротоара, а колите по улицата, оглеждаме се заедно за коли, когато пресичаме, но как да разбера, че разбира. ДНес докато оправях нещо Ангел в количката, Мартина пресече САМА /шок и ужас за мен/ улицата. Каза, че се огледала за коли, но не съм сигурна.

Laughing Моето "куку" не подлежи на такова обучение!Просто не се поддава! Tired Какво правя ли? Мятам я в Премамамката и марш на дълга разходка с много пресичане! Peace Не знам какво има между нея и скорострелкането й, но съм сигурна, че ако ги събера с Макларън, Шумахер или дори Макулин ще им изяде и ушите и шапките! LaughingКаква ми се пръкна такава голям кеф са й колите види ли такава и бяга към нея / през нея за да се вмъкне у вътретУ и да завърти волана!Няма оправия!Цъ-цъ-цъ! #Crazy
 Малко по-малко с времето започна да се усеща, давам веднага пример : преди 4-5 дена един чичко не ни даде предимство на пешеходна и на зелено и "шмати" му се развика "Ооо бияяя чичкооо, обия те!Обия чичкото!"  Shocked Останах безмълвна! Shocked

За детската в сряда съм на родителска (хъмммм пак ще ми искат пари) , леко притеснена съм...нали наша Криста е "по-специална" страх ме е за някои неща!Дано да не я третират и там като "болна", хайде стига с тези психолози, успокоителни и пр. ........Добре де, аз как мога, а те не, аааа????? #Cussing out

# 264
  • Мнения: 506
Сисии сега ти видях поста! Embarassed За кога тръгваме..зависими сме от мъжа на сестра ми, кога ще му дадат отпуската, защото той е шофьора!Но до неделя всякак сме по пътя!Къде, никой не знае, ще минем за по- малко от всякъде Рила, Пирин и из околностите....
 Остава да се завърнем, а аз знам, че няма да ми се иска!
И пак за детската градина!Плувам, че и се давя в размисли..познавам почти половината от децата, Криста също, но ме притеснява другата половина..за съжаление тази градина се превърна във "връзкарска", но е единствената в района ни!Ще видя в сряда на родителската!Мисля утре да взема направление, в други ден да пуснем изследванията и поне за един ден да я пусна преди да заминем!
 Я кажете, Тити, за колко време излизат резултатите от изследванията? newsm78

# 265
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Филмчета гледаме и ние, но по-скоро вървят за фон, пуска ги и после не им обръща внимание. Сега на мода е дискът със сватбата на чичо й, 20 дни вече денонощно едни хора, едни танци се въртят.  ooooh! Още докато бях бременна я обучих сама да работи с тв-то и двд-то, че тогава не ми се ставаше постоянно с корема.

# 266
  • Мнения: 1 541
Добър вечер! Аз не пиша тези дни, че ми е много тегаво и не мога бодро да се включа в никоя друга тема, освен тормозещата ме, та за това и не ви развалям настроението, ама на Whistling Благодаря за стиснатите палци и положителните мисли по адрес на мен Точко.
При нас положението е 50/50- днес бях на лекар- чухме сърдечен ритъм и се видя ембрионче, но по размери изостава с една седмица (ову-то ми си го знам точно кога е било и не би трябвало да изостава) и все още има кръв (или може би някаква друга течност- не могат да кажат) в матката. До към 12 г. с. нищо не ми е сигурно (не че след това е)....За сега тази докторица ми каза- ела след месец и тогава ще видим  Confused Аз утре ще отида и при другата си гинеколожка, ей така- за второ мнение, но не очаквам нещо по- различно.
Опитвам се да съм позитивна, но нещо не ми се получава.....
Това при мен за сега. Още веднъж ви благодаря за това, че мислите за мен   Hug

Филмчета- при нас са на мода само и единствено всички принцеси по възходящ ред на глупостта им  ooooh! Вече аз мога да се пробутам да играя Пепеляшка- на изуст я знам  Crazy Гледа само малко вечер (част от филмчето), докато вечеря- иначе просто не седи и две минути мирна.

Успех на Ния на Еххо в утрешният първи "работен ден" и ще чакаме подробен разказ от мама.
Аз Яна я точа за детска някъде към 4-та годинка.....тя е особен характер и е страшно ранима и чувствителна и би било много голям стрес на този етап. За сега ще черпя от вашия опит.

Лека и прохладна вечер на всички, а като ми остане време ще кача и малко снимки от морето- ако сте се затъжили за нашите физиономии  Wink

# 267
  • Мнения: 1 253
Ето отчет към момента.
Сутринта заведохме с майка ми Ния на етската градина, като предлогът беше да ми я покаже, защото я не я бях виждала. С голям интерес ми показваше всичко. Не знам дали споменах, но майка ми водеше Ния от миналата седмица да си игре с децата от нейната група в двора на градината. Ния се е запознала с госпожите си и даже вчера е ходила с една от тях до тоалетна в градината. Вчера беше видяла детските легла и беше много впечатлена.
Сутринта само като видя играчките си влезна и просто ни забрави. Майка ми е ходила към 10:00 да надникне отдалеч какво става и Ния е била с другите деца на двора. Сега чакаме включване да видим какво ще стане наобяд - ще яде ли? Ще спи ли?
Аз лично не съм се притеснила особено, но майка ми треска я тресе. Не е спала нощес, не знае на кой свят е от притеснение. Аз лично се притеснявам повече от боледуването, но да видим.
Учителките ми изглеждат много симпатични и спокойни жени. Ния е заедно в група с едно детенце скоето се познават от бебета, което също е много добре.
По-късно като имам новини от майка ми ще продължа разказа.
Иначе сестрата на дестката градина ни овика сутринта. Нещо с картоните не било наред, но тя беше толкова зла и кисела, а Ния така стреснато гледаше, че предпочетох да не си отварям пред детето голямата уста за да не го стресирам и се изнесохме набързо. Добре, че поне изследанията ги прие и я пусна да тръгна на градина.
Следобяд ще ходя до педиатъра й да ми помогне жената да разгадая мистерията с документите и утре сутринта отивам пак, но при другата сестра в градината, която била по-сговорчива.

# 268
  • Мнения: 811
exxo, браво за добрите новини към момента! Все така да и харесва в градината!
никики, мисля, че може би няма смисъл да пускате Криста на градина само за 1 ден, а после да пътувате. Според мен е по-добре като я пуснете веднъж да няма прекъсване първата седмица. Но това си е мое мнение, аз така бих постъпила.

# 269
  • Мнения: 1 253
никики, мисля, че може би няма смисъл да пускате Криста на градина само за 1 ден, а после да пътувате. Според мен е по-добре като я пуснете веднъж да няма прекъсване първата седмица. Но това си е мое мнение, аз така бих постъпила.

И аз така.

Общи условия

Активация на акаунт