Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 45

  • 37 282
  • 297
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 491
Преди време, някой беше пуснал много цветове как се смесват (дали не беше Tandoori) ... Копнах си го и сега ще го копна пак тука... Съжалявам наистина не помня кой го беше дал, а и пусто не съм си записала  Embarassed

Apricot - 2 parts Orange & 1 part Egg Yellow
Maroon - 4 parts Red Red & 2 parts Burgundy
Raspberry - 3 parts Bakers Rose & 1 part Christmas Red
Aqua - 5 parts Sky Blue & 1 part Leaf Green
Ivory - 1 Liquid Whitener & a touch of Brown and 1 part Egg Yellow
Ruby Red - 1 part Holiday Red and a touch of Black
Avocado - 4 parts Lemon Yellow & 1 part Leaf Green, and touch of Black
Jade – 1part Leaf Green & 1 part Royal Blue & touch of Black
Rust - 8 parts orange & 2 parts Red Red & 1 part brown
Burgundy - 5 parts Bakers Rose & 1 part Violet
Lavender - 5 parts pink & 1 part Violet
Sea Gold- 2 parts Sky Blue & 1 part Leaf Green
Chartreuse - 2 parts Lemon Yellow & 1 part Leaf Green
Marigold - 3 parts Lemon Yellow & 1 part orange
Silver - 1 part Black and 1 part Blue
Copper - 1 part Egg Yellow & 1 part Brown & 1 part Christmas Red
Melon - 1 part Orange & 3 parts Bakers Rose
Skin tone - 12 parts orange & 4 parts Bakers Rose & 1 part Royal Blue
Coral - 3 parts Rose Pink & 2 parts Lemon Yellow
Moss Green - 2 parts Violet & 3 parts Lemon Yellow
Teal - 9 parts Sky Blue & 1/2 part Lemon Yellow
Dusty Rose - 2 parts Christmas Red & 1 part Malt Brown
Navy Blue - 1 part Sky Blue & 1 part Violet
Turquoise - 6 parts Sky Blue & 1 part Lemon Yellow
Gold - 10 parts Lemon Yellow & 3 parts Orange & 1 part Christmas Red Persimmon - 1 part Orange & 1 part Bakers Rose
Wine - 3 parts Holiday Red & 2 parts Rose Pink
Plum - 1 part Violet & a touch of Christmas Red
Grape - 1 part Sky Blue & 6 parts Bakers Rose
Misty Green - 2 parts Leaf Green & 1 part Royal Blue & touch of Black
Antique Gold - Add just an extremely small touch of Leaf Green to Lemon Yellow Aqua - 5 parts Sky Blue and 1 part Leaf Green
Avocado - Use Moss Green paste
Blue Lavender - Mix a small amount of Violet with white icing
Burgundy or Wine - Mix 3 small parts Blue and 1 part Red-Red. (This is very difficult color to mix)
Chartreuse - 9 parts Lemon Yellow & 1 part Leaf Green
Gray - Add just a touch of Black to white icing
Lavender - 6 parts pink & 1 part Violet
Navy Blue - Mix in a large amount of Royal Blue until a deep Blue is achieved. Add a very small amount of Black.
Peach - Mix equal parts of Lemon Yellow and Pink Pink
Lavender - Mix a small amount of Blue color with Pink colored icing.
Raspberry - Mix equal parts of Pink and Red-Red.
Turquoise - 9-1/2 parts Sky Blue & ½ part Lemon Yellow
Warm Gold - Add just a touch of Red Red to Lemon Yellow
Aqua - 1 part of Leaf Green and 3 parts of Blue
Dusty Rose - 4 parts of Reddi Red and 1 part of Blue
Lavender - 2 parts of Pink and 1 part of Blue
Lilac - 1/2 part of Reddi Red and 3 parts of Pink and 2 parts of Blue Lime Green - 1 part of Leaf Green and 3 parts of Yellow
Mint - 1 part of Leaf Green and 1 part of Yellow and 2 parts of Blue Orange Pastel - 3 parts of Pink and 2 parts of Yellow
Peach - 2 parts of Pink and 1 parts of Yellow
Pistachio - 4 parts of Leaf Green and 1 part of Yellow
Salmon - 1 part of Reddi Red and 6 parts of Yellow
Sea Green - 1 part of Yellow and 1 part of Blue
Turquoise - 1 part of Leaf Green and 4 parts of Blue
For pastels, add 2 parts of white icing to 1 part of any color.
Apricot - 1 part orange & touch of peach
Grape - 8 parts burgundy & 3 parts royal blue
Juniper Green - 1 part forest green & 1 part orange
Lavender - 2 parts deep pink & 1 part violet
Maroon - 1 part burgundy, 1 part super red & touch of royal blue
Plum - 3 parts violet & 1 part christmas red
Sea Foam Green - 2 parts forest green & 1 part ivory
Avocado - 6 parts ivory & touch of sky blue
Gold - 4 parts egg yellow & 1 part chocolate brown
Khaki (Olive Green) - 3 parts lemon yellow, 2 parts violet & touch of mint green
Moss Green - 1 part leaf green & 1 part orange
Purple - 1 part violet & 1 part deep pink
Silver - 1 part super black, 1 part royal blue & 1 part bright white
Flesh tone - 2 parts bright white & 1 part peach
Jade - 2 parts forest green & 1 part leaf green
Lion Color - 5 parts egg yellow & 1 part chocolate brown
Navy Blue - 5 parts royal blue, 2 parts super black & 2 parts violet
Raspberry - 6 parts Deep Pink, 1 part super red & touch of violet
Tan - 5 parts egg yellow & 3 parts chocolate brown.

 Americolor

Apricot - 2 parts Orange + 1 part Golden Yellow
Aqua – 1 part Sky Blue + 1 part Leaf Green
Avocado - 4 parts Lemon Yellow + 1 part Leaf Green + touch of black
Burgundy - 5 parts Rose Pink + 1 part Violet
Chartreuse - 5 parts Lemon Yellow + 1 part Leaf Green
Rust - 8 parts Orange + 2 parts Red + 1 part Brown
Copper - 1 part Golden Yellow + 1 part Brown + 1 part Xmas-Red
Hunter Green – 1 part Kelly Green + small amount of black
Coral - 3 parts Rose Pink + 2 parts Lemon Yellow
Lavender 5 parts Pink + 1 part Violet
Silver (Gray) 1 part Black + 1 part Blue
Turquoise - 6 parts Sky Blue + 1 part Lemon Yellow
Teal - 9 parts Sky Blue + small amount of Lemon Yellow
Dusty Rose - 5 parts Rose Pink + 1 part Violet
Mauve - 5 parts Rose Pink + 2 parts Orange + 2 parts Red + 2 parts Black
Plum -1 part Violet + a touch of Christmas Red
Gold - 10 parts Lemon Yellow + 3 parts Orange + 1 Red
Maroon - 4 parts Red Red + 2 parts Burgundy
Moss Green – 2 parts Violet + 3 parts Lemon Yellow
Navy Blue – 1 part Sky Blue + 1 part Violet
Grape - 1 part Sky Blue + 6 parts Rose Pink
Raspberry - 3 parts Rose Pink + 1 part Christmas Red
Ruby Red -1 part Red Red + touch black


# 76
  • Мнения: 1 271
Момичета пак страхотни торти сте показали!

Аз искам да ви пусна един линк, към един тракер, където започнах да качвам колекцията си от книги по тортоправене!Само че не знам да не се приеме като реклама!За това, моля който иска да си изтегли книжките да ми пише на лични и ще му пратя линк-а!

# 77
  • там нейде .............
  • Мнения: 647
Добър вечер  Hug

отдавна не съм се вясвала тук - и сега направо свят ми се зави от прекрасни торти. ЕДНО ГОЛЯМО БРАВО на ВСИЧКИ МАЙСТОРКИ Hug

Ето и от мен една много скромна тортичка  

а ето и още снимки
http://photo-zona.net/images/user7898/album1870/preview/12183992 … 2673_DSC02055.JPG
http://photo-zona.net/images/user7898/album1870/preview/12183992 … 3477_DSC02058.JPG разрез
http://photo-zona.net/images/user7898/album1870/preview/12183992 … 2737_DSC02056.JPG парче
http://photo-zona.net/images/user7898/album1870/preview/12183993 … 18_DSC02049-1.JPG

# 78
  • Варна
  • Мнения: 252
Аз искам да ви пусна един линк, към един тракер, където започнах да качвам колекцията си от книги по тортоправене!Само че не знам да не се приеме като реклама!За това, моля който иска да си изтегли книжките да ми пише на лични и ще му пратя линк-а!
аз се нареждам първа на опашката

# 79
  • София
  • Мнения: 2 116
silrai, благодаря ти за предложението, писах ти на лични:))

violetblue, Аталанта беше пуснала тази информация за смесването на боите, дано и аз не греша...

# 80
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Да, аз бях, ама питайте дали я чета. Днес открих друг метод - пуснах малката мамуна да си играе с моите бои и фондана и тя такова зелено направи, дето само мога да си мечтая. Ето я-
http://i58.photobucket.com/albums/g244/Petya72/01.jpg
http://i58.photobucket.com/albums/g244/Petya72/04.jpg
http://i58.photobucket.com/albums/g244/Petya72/06.jpg

silrai, и аз, и аз  Praynig

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 00:20 от Atalanta

# 81
  • Мнения: 7 091
Silrai, може ли и на мен?

Тедата, Ванчето е използвала млечен шоколад, защото ако си забелязала е използвала бял шоколад. Понякога няма с какво да се замени. Освен това от кафяво и синьо е ясно,че ще се получи черно, но момичето беше изброило наличните си цветове и тези не бяха между тях Wink Simple Smile

Корнишонка, аз нещо не разбрах, как не се залепва силикона за самата дантела? Или се залепва, но просто ти го оставяш така с идеята  да де притисне после към фондана? newsm78

Вайълет, Аталанта беше пуснала списъка с цветовете  Peace
 

# 82
  • Мнения: 1 491
Извинете, взимам си поука  Embarassed Веднага си записвам на файла, че е от Atalanta (не ми се сърди, че съм забравила  Praynig)

# 83
  • Мнения: 7 091
Извинете, взимам си поука  Embarassed Веднага си записвам на файла, че е от Atalanta (не ми се сърди, че съм забравила  Praynig)

Ние сме писали заедно с ДИмитрина WinkНикой няма нищо да ти каже, не се извинявай! Simple Smile Просто уточняваме!  Peace

# 84
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
silrai може ли и на мен линкчето Simple Smile

# 85
  • Мнения: 1 491
Извинете, взимам си поука  Embarassed Веднага си записвам на файла, че е от Atalanta (не ми се сърди, че съм забравила  Praynig)

Ние сме писали заедно с ДИмитрина WinkНикой няма нищо да ти каже, не се извинявай! Simple Smile Просто уточняваме!  Peace

Знам момичета, но тя е положила огромен труд, за да напише всичко това първоначално, а аз какво? Ctrl A, Ctrl C, Ctrl V, то така и баба може ...


silrai и аз на опашката за линкчето  Hug

# 86
  • Мнения: 541
silrai  и аз писах на ЛС.

Този списък с цветове ще е много полезен и аз си го копирам.

Благодаря ви момичета.

# 87
Мили дами,
Понеже нямам кой знае какъв опит, реших да се допитам до вас като професионалистки в областта....та, иска да направя вертикална торта.
Имам идея да сложа отдолу един блат, след това на парчета да наредя вертикални блатове и тук идва въпросът – с какъв крем да ги слепя, така че да стоят изправени и да не се разпадат – дали трябва да сложа желатин, или пък да опитам нещо с вареното кондензирано мляко....?
Много моля, ако някой е правил такава торта да сподели опит.
  bouquet

# 88
  • Мнения: 1 612
Здравейте момичета. Hug Възхитена съм от вашите торти.
След 20 дни моето момченце има рожден ден и този път реших аз да му направя тортата. Абсолютно начинаеща съм. Запалена от идеята почнах да чета при вас и дори прегледах някои от старите теми. Идеята ми е да направя торта-кола. Намерих схеми как  да я оформя, но имам няколко въпроса.
1. Покритието отгоре ( чудя се между фалшив марципан,марципан Варна и млечен марципан) трябва ли да се замеси по-рано и да престои в хладилник?
2. Как прибавяте боите? Аз имам от тези за яйца. Въпросът ми е дали да ги разтворя леко във вода?
3. Ще работя с готови блатове и мисля да ползвам пудинго-масления крем или крема от тортата с рула на Лео. Блатовете сиропират ли се допълнително или е достатъчно да поемат от крема?
Тези дни мисля да направя една малко торта за проба. Предполагам че ще изникнат още въпроси и ще съм благодарна за съветите Ви.

blueeye® благодаря за предварителните идеи и съвети. Hug

Последна редакция: пн, 11 авг 2008, 09:12 от Kaili

# 89
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Момичета съжалявам, ако не съм обяснила добре за опита ми с дантелата вчера, но бързах да се разпиша докато имах възможносът  Embarassed. Веднага отговарям
dimitrina73първите две снимки са вече отпечатък върху моделиращата маса ( фондан), аз не съм показала снимка на силиконовия модел, защото то и да покажа няма много смиъсл вижда се само едно парче силикон. Понеже силикона е прозрачен и не се вижда добре точно какъв отпечатък ще се получи от него затова снимах направо готовия отпечатък (този който ще се ползва върху тортата). Но ако искаш ще ти покажа и силиконовия модел  Peace
Тандурка, аз малко не ти разбрах въпроса мила  Blush, явно съм обяснявала вчера с краката  Mr. Green. Значи силикона наистина позалепва върху дантелата, но като се дръпне внимателно малко по-силно и се отстранява без проблем.  Аз дефакто като залях със силикон и оставих да изстине бързо в хладилника - 15 мин някъде и след това отстраних дантелата. Пробвах го три пъти и трите пъти се получи. Дантелата не остава върху силикона  Naughty тя се ползва еднократно само за да се направи релефа върху самия силикон който ще се ползва за матрица ли се казва  newsm78 и след това се маха от там  и  Heart Eyes. Незнам дали се отлепи лесно заради простия силикон който ползвах, затова ще пробвам и със санитарен за да кажа как ще се получи. Но като се замисля едва ли ще има пробелм, защото на децата имам по дрешките залепени със силикон разни елементи (така са ги направили - разни панделки и подобни) и редовно си се отлепят , а то дефакто номера с дантелата е на същия принцип  newsm78. Оставям ви сега, че пак имам да тичам по задачки, по-късно пак юе се включа ако нещо не съм обяснила добре   Grinning

Общи условия

Активация на акаунт