Отговори
# 1 380
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
                         jijip           kg.sofia.bg         разлика
приети             1114             1680                    566
с предимство     446               829*                   383   
без предимство 668               851                     183
съотношение    60:40            50,7:49.3

  *(Спец. случаи 444  + Предимства по регламент 385 )

От къде идва тази разлика от 566 приети деца, г-н Джонев? Може би Вие работите с други данни? Или ние нямаме достъп до реалните такива? (Това не е заяждане! Просто запитване, защото разликата е голяма!)

В списъците на приетите деца, които Вие гледате не се виждат специалните случаи. От там идва разликата.

Екип на кг.софия.бг



При това положение би трябвало да има разлика само в броя на приетите деца с предимство и в общия брой приети. А от къде идва разликата в броя на приетите без предимство?

# 1 381
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
Относно специалните случаи

Действително, списъкът със специални случаи оформя две групи деца - около 40% са в наистина тежко социално положение и е напълно човешко да им бъде дадено предимство; около 40% са деца/внуци на служители в детските градини – ясно защо и на тях трябва да им бъде дадено предимство. Оставащите 10% не попадат в двете категории и следва да се проучат, преди да се правят изводи.
А другите 10%?
А не могали аз да отида при някоя директорка и чрез далавера (ама че грозна дума!) да се разберем помежду си и тя да го впише като специален случай? И всички знаем, че до момента *работата* ставаше с пари, но вече може би с повече пари? Струва ми се , че дори и с този механизъм злоупотреби има! Защото има директорки *парашутистки*, които могат да си *предат* с нужния човек в общината и да нямат проблем при извършването на такава злоупотреба!?
Благодаря за отговорите!

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 00:50 от Гневна

# 1 382
  • Мнения: 288
Да ме извинят онези, за които критерий брат/сестра не е изгоден, ама аз гласувах "да влизат автоматично в същата градина" - въпреки, че при нас въпросната градина е на 20 мин пеша с малкия - иначе може и за 10, т.е. не ми е най-близка, но и на това съм благодарна - там детето ми ходи с удоволствие и нетърпение....

Просто ако трябва да ги водя и взимам от различни - "мултиплицирането" сутрин/вечер ще е грандиозно ... а и едното дете ще е екскурзиант в обикалянето ...  Но няма да ви занимавам с моите, надявам се несъществуващи за в бъдеще грижи .... Успех на всички дечица ....
 Hug

# 1 383
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
Да ме извинят онези, за които критерий брат/сестра не е изгоден, ама аз гласувах "да влизат автоматично в същата градина" - въпреки, че при нас въпросната градина е на 20 мин пеша с малкия - иначе може и за 10, т.е. не ми е най-близка, но и на това съм благодарна - там детето ми ходи с удоволствие и нетърпение....

Просто ако трябва да ги водя и взимам от различни - "мултиплицирането" сутрин/вечер ще е грандиозно ... а и едното дете ще е екскурзиант в обикалянето ...  Но няма да ви занимавам с моите, надявам се несъществуващи за в бъдеще грижи .... Успех на всички дечица ....
 Hug
А когато по-голямото дете тръгне на училище? Тогава и малкото ли ще е с него, за да го няма това "мултиплициране"?

# 1 384
  • Мнения: 288

[/quote]
А когато по-голямото дете тръгне на училище? Тогава и малкото ли ще е с него, за да го няма това "мултиплициране"?
[/quote]

Гневна  - както, чистосърдечно, съм споделила в горния пост, на мен така ми се иска и не се изказвам, за да дразня теб и др такива, които не са ЗА. Разбирам ви, а и всички сме на един хал ... , но ако ти имаше възможност да избираш - в една и съща или в различни ДГ да ходят децата ти - какво би избрала?

А на въпроса ти - и тогава няма да е лесно "мултиплицирането", но първоначално ще са на различен режим - ученикът ще си учи или почива в къщи, докато взема малчо от ДГ и после заедно в парка.... А и ще са по-"голями"... Позволи ми отсега да се пошегувам със себе си - когато и двамата тръгнат на у-ще - единия първи, другия трети клас + извън училищни занимания + ако почна работа дотогава = е тогава ще е истинското мултиплициране ... Както съм написала под името си "Знам и 2 и 200". И знам, отсега, че ще се справя, така както се справят мнооого от мамите тук, както и самата ти, може би !

# 1 385
  • София
  • Мнения: 1 775
Lovi  - татко.
 ivasl - A когато детето няма братче или сестриче (то е само в семейството), то извън детската градина ли да стои? То няма ли право да бъде наравно с другите деца в ДГ? Защо го ограничаваш?
Две деца в семейството означава, че те имат малък социален (вътре в семейството) контакт със свой връстник.
Само дете в семейството е лишено от това. Как то може да се социализира, ако няма шанс да посещава ДГ?

Към всички - забравете догмите! Принципа братче/сестриче в една и съща детска градина е останал от доброто старо време, когато имаше места за всички деца. И тогава се гледаше удобството на родителите. Сега реалността е друга. Няма места за всички и това налага да се даде реален равен шанс на децата, независимо дали е едно в семейство, или са две.

# 1 386
  • Мнения: 7 821
Един малък ОФФ от мен  Embarassed .

Това децата ти да са в една градина не е въпрос само на удобство при водене и взимане. А и на редица други ползи - напр. участваш в едно родителско настоятелство, познаваш почти целия персонал и си по-спокоен, децата ти ходят заедно на лагери и зелени училища, ползваш отстъпки за допълнителните дейности и при плащане на почти всичко и т.н.
Съжалявам, разбирам родителите на едно дете или деца с по-голяма разлика, но това е моето мнение. Моите бяха в една градина и след 2 години най-вероятно ще са в едно училище и ще ползвам предимство при записването на малкия.

# 1 387
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
ivasl , аз ако имах повече от едно дете щях да искам да са приети в ДЗ по принцип. Няма да кандидатствам в детска градина, която е на другия край на града, а в тази, която е по-близо до ДГ на по-голямото ми дете. Така ще е по-удобно.И след това , при възможност, да се съберат в една градина (заради удобството на роителите!). Тук вече не става въпрос толкова за избор , а по-скоро за реалност! Реалността е, че няма достатъчно ДЗ за сички. Реалността е, че второ (или повече) дете в семейството не означава, че то трябва да се ползва с предимство! Съгласна съм при възможност да се събират в едно и също ДЗ, но не съм съгласна да им се гарантира прием! Може би трябва и за опциата размяна да се реглмаментират предимства и в този случай на първо място  да е брат(сестра).А относно "мултиплицирането" не мислиш ле, че е от значение и разликата във възръстта на децата? Защото може да се наложи да избираш кое да вземеш(заведеш) първо - малкото или голямото? Защото голямото може да е до по-късно на училище и плановете за парка да не са толкова лесни. Искам да кажа, не е задължителен идеалният вариант едното кротко да чака у дома да доведа другото, та да идем в парка!

# 1 388
  • София
  • Мнения: 3 679
Lovi  - татко.
 ivasl - A когато детето няма братче или сестриче (то е само в семейството), то извън детската градина ли да стои? То няма ли право да бъде наравно с другите деца в ДГ? Защо го ограничаваш?
Две деца в семейството означава, че те имат малък социален (вътре в семейството) контакт със свой връстник.
Само дете в семейството е лишено от това. Как то може да се социализира, ако няма шанс да посещава ДГ?
[
Нали, поради недостатъчния брой места, трябва по някакъв начин да се разпределят - винаги ще има недоволни. И ако едното дете е на градина, а другото не го приемат като не ползва това си предимство, родителят пак ще трябва да си стои вкъщи и тогава много хора ще кажат - ама защо и другото дете да ходи на градина, като така и така майката си е у дома?

Аз съм ЗА това предимство за брат/сестра  Peace

# 1 389
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
Lovi  - татко.
 ivasl - A когато детето няма братче или сестриче (то е само в семейството), то извън детската градина ли да стои? То няма ли право да бъде наравно с другите деца в ДГ? Защо го ограничаваш?
Две деца в семейството означава, че те имат малък социален (вътре в семейството) контакт със свой връстник.
Само дете в семейството е лишено от това. Как то може да се социализира, ако няма шанс да посещава ДГ?
[
Нали, поради недостатъчния брой места, трябва по някакъв начин да се разпределят - винаги ще има недоволни. И ако едното дете е на градина, а другото не го приемат като не ползва това си предимство, родителят пак ще трябва да си стои вкъщи и тогава много хора ще кажат - ама защо и другото дете да ходи на градина, като така и така майката си е у дома?

Аз съм ЗА това предимство за брат/сестра  Peace

При такова положение родителят ще си реши - може да спре и по-голямото дете от градина. Тъкмо ще освободи място! Mr. Green Все пак децата не посещават ДГ само , за да не си стои мама у дома! Crossing Arms

Ellypr , съжалявам, но за мен това не са стойностни доводи, за да се даде такова предимство!

# 1 390
  • София
  • Мнения: 3 679
Lovi  - татко.
 ivasl - A когато детето няма братче или сестриче (то е само в семейството), то извън детската градина ли да стои? То няма ли право да бъде наравно с другите деца в ДГ? Защо го ограничаваш?
Две деца в семейството означава, че те имат малък социален (вътре в семейството) контакт със свой връстник.
Само дете в семейството е лишено от това. Как то може да се социализира, ако няма шанс да посещава ДГ?
[
Нали, поради недостатъчния брой места, трябва по някакъв начин да се разпределят - винаги ще има недоволни. И ако едното дете е на градина, а другото не го приемат като не ползва това си предимство, родителят пак ще трябва да си стои вкъщи и тогава много хора ще кажат - ама защо и другото дете да ходи на градина, като така и така майката си е у дома?

Аз съм ЗА това предимство за брат/сестра  Peace

При такова положение родителят ще си реши - може да спре и по-голямото дете от градина. Тъкмо ще освободи място! Mr. Green Все пак децата не посещават ДГ само , за да не си стои мама у дома! Crossing Arms

Ellypr , съжалявам, но за мен това не са стойностни доводи, за да се даде такова предимство!
Аз пък не виждам "стойностни доводи" защо да не се даде това предимство. В градината на дъщеря ми в момента има още 3 майка с малки деца, т.е. само 3 ще се ползваме от това предимство. Може би ако се направи % - тен прием, за да се ограничи запълването на бройките от деца само с предимство е удачен вариант, но не да се маха това предимство.

# 1 391
  • гр.София
  • Мнения: 4 176
                         jijip           kg.sofia.bg         разлика
приети             1114             1680                    566
с предимство     446               829*                   383   
без предимство 668               851                     183
съотношение    60:40            50,7:49.3

  *(Спец. случаи 444  + Предимства по регламент 385 )

От къде идва тази разлика от 566 приети деца, г-н Джонев? Може би Вие работите с други данни? Или ние нямаме достъп до реалните такива? (Това не е заяждане! Просто запитване, защото разликата е голяма!)

В списъците на приетите деца, които Вие гледате не се виждат специалните случаи. От там идва разликата.

Екип на кг.софия.бг



При това положение би трябвало да има разлика само в броя на приетите деца с предимство и в общия брой приети. А от къде идва разликата в броя на приетите без предимство?

 Освен jijip да е броила грешно,но се съмнявам да пропусне близо 100 деца.
 Първо несъответствие:
 Според Сирма 2006 набор,предимства-385 деца
 Според jijip                                             -446 деца

 Второ несъответствие:
 Ако към общо приетите 1114 деца,преброени от jijip, прибавим обявените от Сирма 444 специални случая,резултатът е 1 558 деца общо -набор 2006 в градините.
 Но,г-н Джонев, вие дадохте цифрата 1 680 деца.

 
 За брат(сестра), подкрепям най-вече аргументите на Ели( Хриса).
 А г-н Джонев да каже,може ли да се направи така,че ако братчето,сестричето бъдат приети в градина по 2-ро,3-то, 4-то желание, да бъдат преместени автоматично в градината на първото дете.
  

# 1 392
  • софия
  • Мнения: 1 745



Все пак децата не посещават ДГ само , за да не си стои мама у дома! Crossing Arms


Peace

# 1 393
  • Мнения: 7 821
Ellypr , съжалявам, но за мен това не са стойностни доводи, за да се даде такова предимство!

Гневна, може и да не са, но такава е действителността. Записването на детска градина не е края, а началото. Виж колко теми се пускат после с оплаквания от персонал, обстановка, правила, заплащане и т.н. Напоследък чета, че доста хора, със зъби и нокти записали децата си на 4 Февруари, се отказват защото "мечтаната градина" не е това което са очаквали. Тези "незначителни доводи" ще управляват после ежедневието ви от 4 до 6 години.

В този ред на мисли, според мен, действително трябва да се помисли за колко време може да се активират разни кандидатури. Защото като не му допадне на някой градината той може до безкрай да се прехвърля от една в друга и да "пречи" на опашката, независимо по какъв критерии е организирана тя.


ПС. dani777k подписа ви е по-голям от допустимото, намалете го!

# 1 394
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 998
Аз пък не виждам "стойностни доводи" защо да не се даде това предимство. В градината на дъщеря ми в момента има още 3 майка с малки деца, т.е. само 3 ще се ползваме от това предимство. Може би ако се направи % - тен прием, за да се ограничи запълването на бройките от деца само с предимство е удачен вариант, но не да се маха това предимство.

"Стойностните доводи" да не се даде това предимство са, че тези деца не са нуждаещи се! Предимствата са за нуждаещите се деца! И точно, за да има процентен прием, настоявам да се изолзва предложения от Лови-татко квотен принцип!

Общи условия

Активация на акаунт