Трети месец мина вече , Февруарче вече е човече!!!

  • 17 548
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 134
Привет, момичета!  Hug Радвам се на хубавите ви новини!

Толо, прощавай се с гримовете си от сега. Laughing

При мен гаденето отминава. Придърпванията ги има отвреме навреме. Имам някакви усещания за движенията на бебо, но още не съм сигурна. Въпреки, че ми е втора бременност, този път тръгвам от доста повече килограми, заради проблеми с инсулиновата резистентност и вероятно това оказва влияние. Какво да се прави ще чакам още...

Весела и успешна седмица на всички!  bouquet

# 46
  • Мнения: 1
Здравейте, бремелинки!  Hug
ЧЕСТИТО!!! на РЕД! Желая ти много любов и щастлив семеен живот!  И здрави дечица за в бъдеще!  family
Аз чета книги за бременни и съм много доволна! Едната се казва "АЗ СЪМ БРЕМЕННА" и описва бременността седмица по седмица много, много подробно! И чета една на д-р Спок - "Най-важното през бременността", но тя е съкратена и не ме очарова!
Спря да ми се гади и се чувствам отлично! А и коремчето ми е пораснало!  preggo  Много съм щастлива! А за усещането на бебето, не съм сигурна дали е то или червата, но коремчето ми пулсира!
Много хубави новини съобщавате напоследък и се надявам за напред все да е така!  Praynig
Лек и успешен ден!  wavey

# 47
  • Мнения: 22
Здравейте с пожелания за прекрасна седмица от мен! Аз в петък съм на преглед и се надявам всичко да е ОК. Все по-малко ми се  Sick, качила съм 1,5 кг и се надявам връщането на апетита да не се отрази драстично, че през първата ми бременност качих близо 18 кг. ooooh! Сега усещам един ужасен металически дъх в устата си, който помня, че и преди имах, а дъвките не помагат...
Искам да пожелая на младоженците щастлив семеен живот, да са здрави и да се похвалят в този форум на златната сватба с внуци  bouquet

# 48
  • Мнения: 529
Хилоу,

РЕД, пожелавам ви да създадете спокойно и сплотено семейство, бъдете здрави   bouquet
Толо, честита девойка   bouquet
Cаrbo, добре си се завърнала, вече липсваха постингите ти. ЛИпсват ми още и на ВНЛ  newsm78
Момичета, това за кафенцето .... нали не сме болни в крайна сметка. Едно кафенце, една бира няма лошо  Naughty важното е да не прекаляваме. Аз за съжаление и двете не понасям  Sick пък преди си ги консумирах с охота. Виж обаче от дим и цигари вече не ми става толкова лошо, но пак нямам голямо желание, слава Богу  Praynig
Учудва ме че някои от нас нямат апетит, моят е за трима  Embarassed и това ме тормози, защото никоя крайност не е хубава.
И аз на 18 в понеделник съм на преглед и нямам търпение вече, искам да видя, да усетя  Crossing Arms И аз мисля, че усещам нещо понякога, но после май стигам до заключението, че съм се заблудила, защото червата ми имам чувството, че играят кючек на моменти  Sad
Някой попита за кекса - ние не сме толкова редовни, аз съм тази, която нямам много голямо желание. При предишната ми бременност беше обратното  Flutter странна работа.
А за гъбите, нали и аз съм в отбора, моята док каза да ги лекуваме по-нататък, точно защото моите са си постоянни и ако сега ги третираме, после пак ще се наложи  Confused

# 49
  • Мнения: 17
толо eeee  направо ти завидях ( благородно де) Аз минах на ултразвука в 13.6 седмица и доцентката не ми каза пола било рано още , а апарата беше доста добър е не 3Д но ....А в 15.1 седмица моя док на редовния ежемесечен преглед пак не каза нищо за пола ама то неговия ехограф е толкоз зле , че едва бебо се виждаше Mr. Green та сега съм си в неведение все още и маи до феталната морфология средата на септември ще съм си така:)
 Честита да ти е щерката  и само да ви радва с тати Simple Smile
 РЕД 4естито и мноооого любов, безкрайно щастие и здраве за теб , таткото и бебоците ви Simple Smile и мнооого парички за всичко останало Simple Smile Пък може да ни каниш и на златна свадба живот и здраве Simple Smile  Wink

# 50
  • Мнения: 409
И аз прочетох, че този пулс е нормален /до 110 даже/ и то направо си се успокоих и ми спря сърцебиенето  Mr. Green
Ина4е си повръщам почти всеки ден от 6тата седмица. Ям насила, втриса ме на всяка хапка. Месото ми е чак гнусно, но съм забелязала, че от по мазните неща минава лошотията.....понякога  Tired
Някой каза, че кафето без кофеин е още по-вредно- абсолютно вярно е  Naughty Извличат му кофеина с помоща на мн. вредни химикали.

# 51
  • Мнения: 1 021
Толо, страхотна новина!  Hug Много се радвам, виждам, че и на теб първото ти детенце е момче. Как ми се иска и на мен едно момиченце  Heart Eyes не, че ще го върна ако е момче ....  Wink но друго си е да имаш и една красавица. Аз силно се надявам на 27.08 да се види какво е човечето.
И аз днес май отново усетих бебето след около 10 дни затишие....., но вече и аз не съм сигурна.
За кафето аз пия по 1 на ден с повече мляко, алкохол обаче не мога да погледна, а преди си пийвах.
Пулса и на мен от 70 в момента е 85, но е нормално.

# 52
  • Мнения: 592
Уф аз докато се запиша в темата - вие сте отишле в средата Simple Smile
Гледам сте подкарали темата за кофето - аз май след като си направих теста и спрях кафето - не заради друго, но като пия кафе и ми се препушват цигари. За последния месец съм си дръпнала 2 пъти само от цигарата на майка ми - пуши ми се уж, а като си дръпна и ми е толкова гадно в устата, че все едно никога не съм пушила. А преди пуших доста и реално през първия месец от бременността си също доста като не знаех че съм бременна. Така беше и предния път като бях бременна с Марина.
Carbo - как се казваше пияндето в Поморие? Ако не е тайна разбира се Simple Smile Хубаво че сте се прибрали вече - относно пъпките - не ми говори направо - при мен за сега са само по лицето но ги мразяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяяя
Иначе съм уж добре - да не казвам голяма дума - предърпване имам и аз но това става ако се застоя много време и стана по-рязко. Апетит - честно казано нямам особено голям, трудно хапвам, въореки че не съм повръщала до сега (освен 2 пъти принудено 2-рия месец). Дано се нормализират нещата - мисля и аз да започна с чашка кафенце сутрин (нес), че доста ме цепи кратуната като стана, а и да не вървя като ударен самолет цял ден Simple Smile + това съм си и с ниско кръвно по рождение Simple Smile Общо взето това покрай мен.
Утре официално ще ставам американски гражданин. Клетвата ми е по обяд, малко ми е напрегнато - но общо взето е формална процедура. След това ще чакам с нетърпение 21-ви понеже съм на лекар - дано да ме огрее да видят дали всичко е наред с детенце, а може и пола да ни кажат.
Толо - честита хубава вест - имате си батко, сега и една бебка живот и здраве. А баткото защо ми се струва че е от Юни 2005, а не съм те срещала във форумкит там - или бъркам?

# 53
  • Мнения: 139
Привет дами!

МамаZ, И аз съм с инсулинова резистентност, но и с хипофункция на щит.жлеза.
Ти пиеш ли нещо за инсулиновата рез? Аз нищо, внимавам какво ям, по-малко въглехидрати, сладко никакво ( Embarassed почти де). Как ти е щит.жлеза, проверявала ли си я скоро, ако не си ти препоръчвам да си направиш изследвания. Много е важно по-време на бременността да е ок. Това важи за всички дори и за мамите без проблеми.

# 54
  • Мнения: 95
Здравейте на всички.РЕД желая ти щаслив семмен живот и сладко бебче...
Много сте бързи с писането.Чета че май не сам единствена с туй гадене и липса на апетит,месо немога да гледам.Сега реших че ми се яде тиквички с кисело мляко,мъжа ми веднага купи и почна да ги пържи че и миризмата ме дразни на олио.Инак някой питаше как е секса ,,,ами когато сам добре с удоволствие но когато сам  Sickи ми е едно криво само се гушкаме Sunglasses Sunglassesдано скоро ни отмине..на всички  туй гадене и да се наслаждава ме на бременноста.Лека вечер и се пазете

# 55
  • Мнения: 592
Охоооо dessi06 ти си щастливка щом мъжо ти приготвя за папане Simple Smile мойто мъж и той така но по няколко пъти в годината - важно е желанието и старанието, ама нищо че после в кухнята е бомба паднала  Joy

# 56
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Честито на младоженците!!! РЕД щастлив съвместен живот!!!
Сега да се отчета : ходих при док , каза че всичко е ОК - имаме пулс , краченца , ръчички и т.н. В кабинета преди мен имаше няколко бременни с големи тумбаци и те ме осведомиха , че за първи път ще усетя бебо най- вероятно в средата или края на четвъртия месец.
Някой по-горе сподели че има апетит за трима - да не се приятеснява и аз съм така , но какво пък , ще имаме време и да поправим щетите след това Grinning
Лека вечер на всички! Simple Smile

# 57
  • Мнения: 4 629
Здравейте,

РЕД, честито   bouquet

Ние бяхме 2 дни уж на къмпинг  Crazy Тукмо опънахме палатката и почна да вали та отидохме на вила вместо къмпинг. Но така май стана по-добре. И без друго се чудех как ще успея да спя на някаква подложка върху земята. Та с вилата стана мног хубаво и  изкарахме чудесно  Grinning

Кафе аз не пия. Не ми се пие и не ми липсва. И аз знам, че безкофеиновото е по-вредно заради химикалите, с които извличат кофеина.

Книги за бремеността сега не чета усилено. преглеждам ги само отгоре, от горе да си припомня само  Grinning. Имам една, която ми допада много казва се: What to expect when you are expecting. Май съм я мяркала и преведена на български. И после от същата поредица има за първата година на детето, после за 2 и 3 и тн.

И аз имам много пъпки по лицето. Никакви кремове, маски и мазила не помагат. Дано да отшумят скоро

# 58
  • Мнения: 95
hamelionche ами то чистенето е част от готвенето,аз като готвя,след туй си чистя Rolling Eyes!!!!!Мами бебките ще ги почустваме всички,само да са добре за всичко има време.Аз утре имам почивен ден и смятам да поспя до обяд дано да имам това щастие.

# 59
  • Мнения: 89
Hamelionche,честито ти ново гражданство!!!Пред кого се произнася тази клетва?Разкажи после нещо повече!На мен,а мисля и на други майки,ще ми е интересно да знам подробности.
 Права си за сина ми-от реколта ЮНИ,2005 е.Тогава обаче нямах компютър все още... EmbarassedТо и сега ми е почти само за развлечение.
  А за пъпките си мисля-с какво ги обясняват докторите ви?Защо се появяват?Не знаех,че е толкова разпространено явление по време на бременност.
  Да ви похваля моя мъж-той ми създаде кулинарните и въобще домакинските навици.... LaughingПреди да заживеем заедно от следване и работа не бях сготвила едни яйца през живота си...сериозно.Ама сега,по моето скромно мнение,се справям доста добре.В началото май мъжът ми чистеше след мен докато готвех.... hahaha

Общи условия

Активация на акаунт