Балет или художествена гимнастика?

  • 131 857
  • 565
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 783
Благодаря!
Това са балерините танцуващи танца на пролетните води от "Спящятя красавица".

# 61
  • Мнения: 130
За балетна школа в София за съжаление не бих могла да бъда от полза, тъй като аз живях в Плевен и съответно там съм посещавала тези занятия (в читалище Съгласие при Виолета Радева, за съжаление тя вече не преподава, пенсионира се).
Според мен възрастта на започване трябва да е около 5 години, тъй като преди тази възраст не е желателно натоварването на скелета (това важи за абсолютно всички спортове); ако се започне например худ. гимнастика преди 5 годишна възраст - това е добре дошло за треньорите (тъй като е чудесна възможност да се направи скелета изключително гъвкав и пластичен ) но не и за доброто здраве на детето.
Ако детето иска да се занимава с нещо преди 5, то определено трябва да е по-скоро във вид на игра (ако мога така да се изразя). По мое време в детските градини балетните занимания бяха точно нещо подобно - хореографката пуска приятна музика, марширувайки правим обиколка на залата; учим позициите на ръцете и краката; учим елементарни балетни упражнения; учим да дишаме правилно, да вървим изправени и това е в общи линии. Понякога ни пускаха на филмче да гледаме балет, веднъж даже ни водиха да гледаме и на живо (беше много вълнуващо за мен).
Точно се чудех дали ще е малка на 3 години за балет, защото много ми се иска да я запиша. Но за сега явно ще се задоволим със заниманията в ДГ, ако има такива де. А и тя все още няма и 3г. все бързам аз. Rolling Eyes
Вече след 5-6 годишна възраст се започва с малко по-интензивни натоварвания.
Мисля че детето е добър показател - все пак различните деца имат различен праг на изморяемост. Трябва да се следи и за това как се храни детето. Ако започне да се лишава, защото госпожата е казала че е дебела, или тромава или нещо от сорта, това вече не е добре.
Като цяло най-важното е детето да ходи с желание, но вие това си го знаете.
Ако мога да бъда полезна с нещо, питайте, въпреки че нещата са доста променени от времето, в което аз се занимавах с това.
Мерси за инфото, тъкмо се чудех дали ще мога да я зпиша на балет като навърши 3г.

# 62
  • Мнения: 9 814
"Силует" започват на 16 септември/вторник/ в спортен център Дема от 17 до 18 часа.
Вчера се обадих по телефона и ми казаха, че трябва да сме там 15 минути по рано.
Заниманията са два пъти в седмицата- вторник и четвъртък.
Цената е 8 лв. на час. Плаща се на тримесечие- т.е. 192 лв.
Децата е препоръчително да не пропускат занимания. Имат изисквания и към облеклото, не може да са с анцузи, косите трябва да са вързани на кок и пр.
На края на учебната година винаги правят представление.
Преподавател е Ирина Стоянова.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 783
Най-важното е да има туфли, с подходяща малка поличка и чоропогащник в същия цвят е напълно достатъчно да ходи на занимания детето. Не всички деца са екипирани като балерини, просто не е по възможностите на всеки. Но кокът  е задължителен  Laughing, аз купих принадлежностите за него, както и туфлите от Вероника Спасова, има ги и в балетния магазин. Пачка  и балетна жилетка аз лично не съм купувала. Единствено купих една тюлена поличка от балетния магазин, която от 30 сантиметра плат и ластик, може да ушие всеки. Пачката просто не е нужна, а балетните жилетки са по плетаческите възможностите на всяка баба. Ния има бяло болеро от трико, което се връзва на кръста с бяла джуфка.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 456
Франческа, аз от близо половин месец ги дебна в ДЕМА. Mr. Green
Ходех няколко пъти, но още нямаха яснота.
Благодаря ти, че сподели!
А, записването не разбрах на място или по телефона става?
Хайде пък до скоро виждане с малките балеринки!!! coolcool

Имелда, страхотни съвети даваш! Благодаря ти!
А с трико ли трябва да са отдолу или с блузка?
Ох, ще взема да се образовам с балетната терминология, че  Crazy
Значи - туфли, поличка, чорапогащник и КОК-че!!!
Пачка, балетна жилетка.... Sick

# 65
  • Мнения: 3 506
Но кокът  е задължителен 

Интересно какво правят дамите с къса коса  Rolling Eyes

# 66
  • София
  • Мнения: 1 456
Но кокът  е задължителен

Интересно какво правят дамите с къса коса  Rolling Eyes

Ами пораства им косичката и хоп кок-че!
Предполага се, че всички балеринки и
принцески трябва да са с дълги косички.... Heart Eyes

# 67
  • Мнения: 104
Уф, и на мен балета много ми харесва, ама се боя да не започне да се вманиачава малката. И при художествената гимнастика и при балета са много слаби и грациозни момичетата, ама няма ли опасност да се разболеят от анорексия например. Знам че това зависи от треньорите, ама съм гледала разни филми и ми настръхва косата...
Други спортове като фигурно парзаляне, спортни или класически танци, синхронно плуване дори ми се струват по безопасни...незнам!
Който има опит да сподели...

# 68
  • София
  • Мнения: 8 932
Уф, и на мен балета много ми харесва, ама се боя да не започне да се вманиачава малката. И при художествената гимнастика и при балета са много слаби и грациозни момичетата, ама няма ли опасност да се разболеят от анорексия например. Знам че това зависи от треньорите, ама съм гледала разни филми и ми настръхва косата...
Други спортове като фигурно парзаляне, спортни или класически танци, синхронно плуване дори ми се струват по безопасни...незнам!
Който има опит да сподели...
Познавам доста балерини и никоя от тях не е анорексичка. За гимнастичките не знам, но си мисля, че това е хранително разстройство, така че всеки може да го "пипне" не само споменатите момичета.
Иначе по въпроса-аз лично бих предпочела балета. Той е изкуство, въпреки, че по-напред видях мнения, че си е почти спорт. Еми не е. Ако нямаш талант, никакви репетиции няма да ти помогнат.

# 69
  • София
  • Мнения: 1 783
Чудех се какво съм забравила - трикото, необходимо си е. не че не може без него, но в по-хладно време, когато отдолу има потниче или друга блузка, то ги държи стегнато , да не се бръчкат и диплят, защото убиват и пречат на танца. Купете го по-голямичко, много бързо се запълва, балерните растат като краставици, поне моята. Аз го купих от Вероника при записването, в балетния магазин  е на същата цена, а предполагам, че  и в спортни магазини ги има, но не съм търсила.
Балетни чоропогащници също има, но не съм купувала, Ния си танцуваше с обикновен бял чоропогащник - обаче да няма шевчета по пръстите, защото им убиват.
За кока - Ния влезе на първия си урок с яркочервен кадифен гащеризон, но с трите пършиви стръкчета завъртени на кок с бели китки отстрани.
Дамите с къса коса я подръпват да порастне по - бързо  Laughing
пачки
не са точно балетни жилетки, но дават представа
връзките на балетната жилетка са ниско долу и са дълги, за да се вържат на гръбчето, жилетката етип "прегърни ме".

# 70
  • София
  • Мнения: 1 456
А, къде е този магазин на Вероника Спасова? newsm78
Аз знам един зад Плиска. За него ли говорим?
След като пачките са за косичката , значи за туфлите
остава да са цвичките? Heart Eyes

# 71
  • София
  • Мнения: 1 783
Вероника Спасова е собственичката на "Силует", няма магазин, купих си нещата при записването.
Балетен магазин има на "Шипка" под Дома на руската наука и техника или  както се казва сега.
, пачката не  е украшение за коса, а поличката, с която си представяш балерината, когато чуеш"балет"

# 72
  • Мнения: 720
   В нашата школа (читалище "Витоша", при Яна Маринова) изискването за облеклото е да се виждат коленете и раменете. Най-добре цялото тяло. За целта може да служи както специално балетно трико (около 40 лв. в магазина "Гришко" на Шипка), така и боди от детски магазин с подходящ за сезона ръкав - презрамка, къс, дълъг...(около 10 лв.), както и просто прилепнала блузка и чорапогащник (само че блузката може да се измъква и да не е много удобно). На краката може туфли (в "Гришко" - 17-19 лв.) или чорапки(само че се пързалят, докато туфлите имат отдолу кожено парче). Също "Коко" имат доста удобни кожени цвички. Пола - веднъж се наложи при един танц, който разучаваха, учителката обясни, че е добре да намерим някаква пола, заради усещането да е с пола. Показа ми една своя пола от воал и аз уших подобна, моделът беше доста прост(това е една къса, прозрачна поличка, с коланче, което се увива два пъти около кръста). Разбира се, може и да се купи от специален магазин. Косата е добре да е прибрана, по желание как.
   За концерта една от майките уши костюмите, косата прибрахме в кок.

# 73
  • София
  • Мнения: 1 456
Вероника Спасова е собственичката на "Силует", няма магазин, купих си нещата при записването.
Балетен магазин има на "Шипка" под Дома на руската наука и техника или  както се казва сега.
, пачката не  е украшение за коса, а поличката, с която си представяш балерината, когато чуеш"балет"

 Embarassed Леле, колко съм се заблудила! Благодаря за пояснението!

# 74
  • Мнения: 3 034
е, това плащане на тримесечие в школа "Силует" беше една от отказващите ме съставки, признавам си. да извадя накуп 190 лв. ми е много. при нас се плаща еднократно 20 лв. наем за залата и на всеки урок - по 5лв. на Яна. ако детето пропусне урок, защото напр. е болно - не плаща.
също и препоръката да не пропускат занимания - естествено е, ако едно дете иска да понаучи нещо, да не пропуска, но в грипния сезон се случва и да се поразболее. не искам нито аз, нито детето ми да се чувстваме виновни, че не сме били на няколко занятия. на този етап за мен е важно дъщеря ми да обикне балета, а не да го смята за задължение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт