международен паспорт с изтекъл срок

  • 17 043
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 699
И моят паспорт беше изтекъл 2005.На мен не ми трябваше но ми казаха че дори и да не го ползвам съм длъжна не само да върна стария а и да си го подновя  #Crazy Незнам колко е вярно но аз го поднових-знае ли човек кога ще му потрябва.Поднових го и не ми искаха никаква глоба а беше изтекъл с 2 години

# 16
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
Не си длъжна да го подновиш, но си длъжна да го върнеш, защото документите за самоличност са собственост на държавата, според Закона за българските документи за самоличност .  ooooh!
Цитат
Чл. 81. (1) Наказва се с глоба от 20 до 150 лв. български гражданин, който:
1. (отм. - ДВ, бр. 108 от 2000 г., в сила от 29.12.2000 г.)
<...>

5. (доп. - ДВ, бр. 29 от 2003 г.) не представи документа за самоличност на органа, който го е издал, в 3-месечен срок след изтичане на неговата валидност или след отпадане на основанието за издаването му;

Обаче, на практика, 1 г. и 3 месеца след изтичането на срока на паспорта, вече би трябвало да е безопасно да си признаете, че не е върнат навреме - еls обясни защо.

# 17
  • Мнения: 1 554
записвам се и аз,че и моя изтече 2005 и не съм го върнала, нито подновила Wink

# 18
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
записвам се и аз,че и моя изтече 2005 и не съм го върнала, нито подновила Wink
Свиркай си...  поне с година си прескочила срока, в който могат да  те глобят.  Peace

# 19
  • Мнения: 1 813
Моят е изтекъл миналата година на 05 август. Какво казвате да направя?  newsm78

# 20
  • Мнения: 1 666
Моят е изтекъл миналата година на 05 август. Какво казвате да направя?  newsm78

Ако в момента не ти трябва нов, просто си трай. Поне до ноември месец.

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
A kakво се случва, когато са минали минимум 10 години от издаването му (ако не и повече) и притежателят му не може да го намери, за да го върне?

# 22
  • Мнения: 50
Els явно е на ти по въпроса, моля да помогне. Нашите са изтекли януари т.г. Изобщо не знаех за такъв момент с връщането. Погледнах току-що и в тях - никъде не пише!

# 23
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Чудя ви се - не си ли проверявате паспортите от време на време? Все пак това е документ.  Confused

# 24
  • Мнения: 1 666
Петле, за връщането си пише в закона, не в самия документ.

Не, Киса, не ги проверяваме, особено като не ни трябват!

valja, явно става въпрос за онези старите паспорти в питането ти. Тях, мисля, никой няма да ти търси.

# 25
  • Мнения: 247
Цитат на: els link=topic=321460.msg8335419#msg8335419 date=1218709906

[b
valja[/b], явно става въпрос за онези старите паспорти в питането ти. Тях, мисля, никой няма да ти търси.

Търсят ги, търсят ги.

A kakво се случва, когато са минали минимум 10 години от издаването му (ако не и повече) и притежателят му не може да го намери, за да го върне?

Глобяват те 20 лв. за изгубен паспорт.

# 26
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855


A kakво се случва, когато са минали минимум 10 години от издаването му (ако не и повече) и притежателят му не може да го намери, за да го върне?

Глобяват те 20 лв. за изгубен паспорт.
Това не е вярно. Глоба не се налага, ако са минали 1 г. и 3 месеца от изтичането на паспорта.

# 27
  • Мнения: 247


A kakво се случва, когато са минали минимум 10 години от издаването му (ако не и повече) и притежателят му не може да го намери, за да го върне?

Глобяват те 20 лв. за изгубен паспорт.
Това не е вярно. Глоба не се налага, ако са минали 1 г. и 3 месеца от изтичането на паспорта.

Не те глобяват, когато представиш паспорта, а когато си го изгубил- глоба, глоба...

# 28
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Моя паспорт побързах да го върна веднага щом изтече. За да си спестя разправии и глоби. Сега дебна да не изтървем да върнем и на мъжа ми, понеже наближава и неговата валидност да изтече.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 10 791


Не, Киса, не ги проверяваме, особено като не ни трябват!



Ми ок, не ги проверявай, пък после пускай тема във форума.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт