Юнският бебок обича да го гушка мама, за него радост по-голяма няма!

  • 11 705
  • 291
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 663
уф, ели, сори, тотално съм се объркала от толкова бебета и майки  Embarassed
иначе аз имам снимки как храня таня легнала на дивана с шишето
обаче сякаш е по-голяма на снимките.. всъщност няма причина да не може да сте легнали, само като наближи края на млякото може би трябва повече да наклоняваш шишето, да не гълта въздух  Rolling Eyes


по въпроса за плаченето на бебетата и дисциплината, моят любим бейбисентър (получавам всяка седмица бюлетинчета по мейла от там) казва ето това:
http://www.babycenter.com/404_should-i-worry-about-spoiling-my-baby_3446.bc
http://www.babycenter.com/404_is-it-normal-that-my-baby-cries-al … -the-time_6816.bc

# 271
  • Мнения: 616
Привет Каки Simple Smile

аз пак минавам тичешката, дано после успея да попрочета Simple Smile

Питанка за зъбките и венците: Мой Митю от три дни е невъзможен, страхотно е нервен, необясним плач, мрънкане, оплакване, и тнт. непознати до сега "гевезлъци"; обаче! Изключително обилно слюноотделя, постоянно си вре целите юмруци в устата и прави странни движения все едно ги чеше; захапва ми тениската пак със същите "чешещи" движения. Та питанката: Възможно ли е от сега да се подготвят венците за зъби, и затова да е станал такъв?
Честно ви казвам, не мога да си позная детето, беше спокойно и приятно, сега е хипер нервно, раздразнително, и всичко това за един ден от раз! Баба му допусна възможност да има общо със зъбоникнене, но на мен ми се струва рано, макар че и аз се чудя. Сега е на 2 месеца и 4 дни.

Поздрави от мен, ще се опитам да дочета, да не съм като в небрано лозе ...  Rolling Eyes

# 272
Ей заспа най накрая
Да се включа по темата за мъжете. Моя мъж не спи при нас, аз и не настоявам за да може да се наспива, но той уж много уморен седи вкъщи един час след работа и изчезва на някъде и така до вечерта, все някой приятел за нещо му се обажда и аз вече взех да се съмнявам, та вчера си поговорихме и уж обеща да си седи повече време в къщи с нас и вечерта пак излезна някъде #2gunfire Довечера май ще има скандалче Twisted Evil Иначе за отглеждането на бебчето ме подкрепя във всичко, но имам нужда да я взима поне за малко да си отпочина, но той ми заявява, че като поотрасне нямало да се прибират с Поля в къщи щял да я води навсякъде с него Thinking
Като е по на работа цял ден и ми е много скучно, повечето време прекарвам със свеки и нещо много взех да се дразня от разни изказвания #Cussing out и незнам до кога ще издържа да не се скараме.Аз съм кротка по принцип и си мълча и всичко си трупам, но кога ли ще избухна. Добре че детенцето ми е кротко та не ме натоварва и то(с изключение на днес) Laughing
Не мога да отслабна и това много ме натоварва, никога не съм била толкова дебела и се чувствам ужасно Cry
Хайде оплаках се и аз
Ето и нещо по- позитивно;

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 13:38 от elly24

# 273
  • Мнения: 3 663
офи, точно преди малко четох за това слюноотделяне и нерви - в общи линии бебетата будували повече и се превъзбуждали и започвали да нервничат
а пък слюнките са, защото им се развиват точно сега слюнчестите (така ли се казва) жлези
поне до 4я месец не се очаквали зъби
което не значи, че няма изключения

ели - аз моята свеки за по седмица едва я изтрайвам, а ти как си хортуваш с твоята не знам Simple Smile

искам от опит да ви кажа, че на мъжете бебетата им стават интересни чак към годинката Simple Smile
когато вече са интерактивни и може да се комуникира криво-ляво с тях
преди това нещо не се кефят като нас да гушкат, мачкат, хранят и прочие Simple Smile

# 274
  • Мнения: 616
Тони, благодаря Simple Smile
А за татковците да ви кажа че си има най-различни! Моят се кефи от първия ден на бебето, не спира да му говори, да го гушка, целува го нон-стоп... Само той бута количката, и дори малчо да спи, той не спира да му приказва... Примерно му разказва за гей-парада, как отишъл да види боя, обаче то нямало бой, само ченгета и "голям олигофрен Боян Расате, тате, да знаеш от сега"  Joy Всякакви глупости, но не спира да си комуникира с бебето.

# 275
  • Miami
  • Мнения: 416
Привет от мен отново  Mr. Green
Тони, много ме кефи като се появиш и праснеш един чаршаф  Hug Що не пуснеш някоя снимка да те видим как изглеждаш, че ми стана много интересно  Simple Smile И на Теди също  Simple Smile

искам от опит да ви кажа, че на мъжете бебетата им стават интересни чак към годинката Simple Smile
когато вече са интерактивни и може да се комуникира криво-ляво с тях
преди това нещо не се кефят като нас да гушкат, мачкат, хранят и прочие Simple Smile

И аз забелязвам нещо подобно, в смисъл, че вече бебчо като започна да се усмихва и гука и на татито му е много забавен и направо много му се радва и му говори. И нашия татко иска да бута количката и много целува бебчо. Аз му се карам малко за тези целувки, щото има почти винаги набола брада и ожулва бузките  Laughing

# 276
  • Мнения: 233
искам от опит да ви кажа, че на мъжете бебетата им стават интересни чак към годинката Simple Smile
когато вече са интерактивни и може да се комуникира криво-ляво с тях
преди това нещо не се кефят като нас да гушкат, мачкат, хранят и прочие Simple Smile

Тони, в това има логика определено, ама явно моят мъж е от изключенията. Той толкова обича да се заминава с Мишел, още от като се е родила, направо ми се разтапя сърцето.  Heart Eyes

Оффиоли, не знам дали това ще те успокои, но и моята мома си лапа много нервно юмруците и й текат слюнчици. Обаче, това е само, когато е много гладна. Като ги захапе, имам чувството, че ще ги изяде направо, със стръв захапва. Явно е нормално за възрастта им. Но, пък не е изключено и зъбки да ви никнат. Има бебета, дето се раждали със зъбчета, но това разбира се са мноооого големи изключения  Peace

# 277
  • Мнения: 17
offioly, и моята сладка мишчица Деяна прави абсолютно същото - лапа си юмручетата от едно известно време насам, както и има по-обилно слюнооделяне. Аз също си мислех, че е възможно да са зъбки, но бях убедена, че е твърде рано. T o n i го е обяснила.  Peace
T o n i, страхотни линкчета към статийките в babycenter!  Hug Определено моята философия съвпада 100% с написаното, особено относно "глезенето на бебето".  Peace
Хееееей Инчока, страхотна идея е това за плуването.  Peace  Heart Eyes Ей сега се захващам да проверя къде има в София и как стоят нещата!  Sunglasses Спомена, че добре се справяш с ракиите напоследък, приготви ли салатка и ракийка за мача довечера?  Mr. Green Wink

Хубав и спокоен ден, момичета!   bouquet

Аааа, забравих да се включа по темата за татковците. Нашият за щастие е много грижовен, адски много ми помага, много и се радва на Дея и се включва в почти всички задачи от ежедневието, пу-пу!  Hug Peace

# 278
  • Мнения: 3 743
Благодаря ви момичета за милите думи Hug.

И все пак ситуацията при нас не е от мои капризи или изнервеност. Тони   bouquet за полезните линкове /както винаги. И аз работя като преводач /което си изисква и време и внимание/, но вкъщи имаме лаптоп и компютър и познай - аз правя преводи, той /"любимия"/ играе игрички на компа и бебка се събужда с плач например. И какво става, аз си оставям работата, която е свързана и със срокове и т. н. и вземам малката, защото за него е ок бебето да се наплачело.  ooooh!, наистина ми иде  #Cussing out.
Аз му обяснявам на мъжа ми, дори и за внимание да реве, че трябва да се гушка бебето. Той като иска да бъде гушнат или просто да се оплаче от гаден ден, аз как съм насреща. Уж се съгласява и като трябва да се успокои следващия път Дидинка, пак старата песен на нов глас "ти и майка ти така на ръчички я свикнахте" Naughty

Кори, плач при мъжо не минава. Откакто съм родила всъщност не съм плакала пред него, но докато бях бременна, ефектът беше само, че се ядосва повече.

Днес имаме нова придобивка - музикална играчка, която работи с батерии и свети в тъмното. Не е на Фишър Прайс, но малката много я хареса. Днес почти един час си я гледка и й приказва самичка, пу пу. Сега ще гледам в сайта на babiesrus какво ще си харесам от САЩ, дадоха ми зелена светлина, но не съжалявам, че взехе гимнастиката и играчката, защото и без това има ограничение в размера на пратките и нямаше да стане за активната гимнастика и прожекционната играчка, за които бях писала.

Хайде, до скоро Hug

Все забравям да ви кажа, колко да прекрасни всички бебочета. Душички мънички са те Heart Eyes Hug

# 279
От кога горе -долу трябва да се обръщат бебчетата от корем на гръб?
Вашите обръщат ли се?
Как спят бебчетата на гръб или настрани?
Какви упражнения правите на бебоците?
Еми присетих се за разни неща -та да попитам.
А пък вчера колко много секрет извадих от носа, направооо Shocked и имаше малко зелено и гъстички(ама че го обясних)да се притеснявам ли или е нормално? Може би не съм успявала да го почистя както трябва newsm78

# 280
  • Мнения: 13
Това за мъжете и аз го разбирам Close Twisted Evil. Моя се опитва да помага, в последно време по-малко, но виж съветите и заключенията ги раздаваме нон-стоп. Последно и при нас се заяви че Пепо само на ръце искал. По цял ден. Сопнах му се и му изясних картинката в която него през деня го няма за да знае какво прави бебчо.

Ели напълно те разбирам за свекито ти щото аз пък имам такива проблеми със свекър ми. Еййй много ги разбира нещата този човек. А иначе освен "съвети" да дава друго не виждам да прави. Седи си по цял ден пред тв-то и блее. А това че аз тичам наоколо и върша по 5 неща наведнъж него изобщо не го касае. Що да си го слага човека? Не съм яла цял ден? Що да си погледа внука за 10мин?  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Аууус пирам че ще отида отатък и ще ги застрелям и двамата ми мъже...

# 281
  • Мнения: 3 663
.... Що не пуснеш някоя снимка да те видим как изглеждаш, че ми стана много интересно  Simple Smile И на Теди също  Simple Smile....
о, ама аз съм пускала и преди бре Simple Smile и все пак - воала!  Hug
http://picasaweb.google.bg/antonia.petkova/Razni?authkey=na3nvle-7qY

гале - супер добре те разбирам, обаче... life's not always fair... аз минах преди доста време (още с таня може би) през тоя период "кога и аз ще си почина най-накрая", е примирих се, че такъв ден няма да дойде и се чувствам много по-добре
когато вече тотално сдам багажа и не издържам връчвам на тати челядта и трупясвам
човека влиза в положение, но и аз не дудна, а за всичко "моля"
моля те това, моля те онова, много ти благодаря, че едисикакво и той се радва да помага Wink тънко тънко трябва да се работи Simple Smile (мали дано да не влезе във форума да ми чете постовете!  Crazy )

ели - теди се върти от корем на гръб откакто стана на три седмици, но мисля, че минава по-скоро за иключение  Blush
а иначе секрети от нослето вадя всеки ден, понякога и по 2-3пъти, забелязала съм, че като е по-топло повече му изсъхва лигавицата и капя физиологичен

# 282
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Аз бях питала веднъж, ама пак да си попитам  Embarassed! Моя малчо се обръщаше от гръб по корем когато стана на два месеца. Две седмици не можехме да го озъбтим  Mr. Green!. само се въртеше. После спря и сега хич и не се опитва. Нормално ли е  newsm78? Дали да се притеснявам? Утре съм на консултаци яи ще попитам, ама и вие ако знаете  Hug!

И ние много се плюнчим и ръцете ни са все в устата. Понякога и повръщаме  Mr. Green! Ми то и аз да си навра юмрука в устатата и аз ще повърна  Joy!

# 283
  • София
  • Мнения: 1 535
Мойта дрисла ака поне 5-6 пъти на ден и то обилно

И ние се присъединяваме към отбора на дрисльовците  tooth
И ние сме за тоя отбор  Mr. Green Ако има и за пикльовците  Crazy
Майка му се смее и му се чуди откъде толкоз матриал, като и вода не ще да пие  Joy

Инче и аз много съм навита да го водя на плуване, но още не знам как ще се напаснем и с училището на каката. Ако събереш повече инфо ще се радвам, а и може би не само аз да го споделиш тук  Hug

Тони, ами за тия мои ранобудни изпълнения благодарности приема лично Любчо  Wink

Ели ще стане и това с отслабването. Все пак е минало много малко време от раждането. Аз засега се оправдавам с кърменето, ама да видим после  Rolling Eyes. А и за съжаление не става от раз.
Това със свекървата много кофти. Ако можете хиляди пъти по-добре е да сте самички. Аз така съм свикнала никой да не ми се меси, че направо нямам идея как бих издържала някой да ми дава акъл. В някои отношения наистина е по-трудно, но знаеш че каквото си свършиш е както ти си решила  Peace
Голяма ти е сладурана Поли  Heart Eyes

Да не започвам и аз темата за мъжете, че  #Cussing out

# 284
  • Мнения: 657
Днес бяхме на консултация и резултатът е - на 2 месеца без 6 дена Йоанита вече тежи 5650гр. и е заковала 60см. дължина. Heart Eyes Качила е цяло кило и половина за месец и много се гордеем, защото си е само на кърма. Heart Eyes Иначе деня беше от запомнящите се - пред вратата на кабинета взе да заспива в количката и аз викам да я взема, за да остане будна и я метнах на рамо, при което след малко като я върнах в количката се оказах с наакана рокля hahaha Добре, че брат ми си беше вкъщи, та ми донесе друга рокля за 5 минутки. Биха й хепатитната ваксина, така плака миличката ми, говорех й да я успокоя, а сама не можех да си чуя гласа от нейния плач, по едно време ми се доплака и на мен като я гледах как се късаше.. Tired После се успокои с бибата, наяде се и заспа, а преди малко дори се усмихваше насън, значи вече е забравила. Crazy
За слюнките и вечно мокрите юмручета - и при нас са налице. Mr. Green И в този контекст да попитам аз някой знае ли кога най-рано може да се разбере дали едно дете е левичар? newsm78 Йоана все си лапа левия юмрук, на десния почти не му обръща внимание, а пък нямаме левичари в семейството.. Thinking Хм, дано да не означава нищо все още.. Rolling Eyes
Ели, на твоите въпроси - Йоана още не може да се обръща, педито каза, че й било рано, но я слагам по корем за по 5 минутки на ден да заяква. Peace Спинка по гръб и нищо не може да я задължи да спи настрани. Mr. Green Слагали сме й какви ли не подпори, но не - детето си е с характер и това е. Naughty Heart Eyes А пък за упражненията някой наскоро беше пускал линк към сайт с бебешки упражнения, ама сега като не го помня.. newsm78 Ние с крачетата караме колело, после ги свиваме към коремчето и обратно надолу, леко натискаме коленцата настрани към пелената както са в свито положение, като на жабче. hahaha С ръчичките настрани ги разперваме и после към гърдите, а после нагоре и надолу. Общо взето това правим ние, сутрин след ставане и вечер след банята. Peace
Тони, снимката на Таня с "цвететата" е страхотна, много ми хареса! Hug

Общи условия

Активация на акаунт