Ларедутска машина за хляб !!!

  • 29 118
  • 314
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 187
При мен хлебчето отново не се получи... Thinking
Правя го по рецептата от книжката, пробвах и тази на Just_VANIA ,но излезе сплескано и сбито,дебело около 4 пръста-естествено сурово от вътре и с дебела кора.Имали някаква тънкост,вече и аз незнам....след като следвам рецептата.......... newsm78. До сега никога не ми се е получавало,а вече пробвам 4-5 пъти.

# 16
  • Мнения: 157
Аз направих три хлебчета в бързината -едно със суха мая и 2 със прясна. Със сухата стана от раз,но първото с прясна мая стана сбито и леко сурово,вторият път намалих леко количеството мая(по-малко от 1/4) и сложих хладка вода и стана много добре. Сега мисля да опитам и други рецепти.  chef

# 17
  • Мнения: 4 916
При мен хлебчето отново не се получи... Thinking
Правя го по рецептата от книжката, пробвах и тази на Just_VANIA ,но излезе сплескано и сбито,дебело около 4 пръста-естествено сурово от вътре и с дебела кора.Имали някаква тънкост,вече и аз незнам....след като следвам рецептата.......... newsm78. До сега никога не ми се е получавало,а вече пробвам 4-5 пъти.

Да не е от маята  newsm78

Аз така прецаках две хлебчета с твърда мая ВиО, чешка май беше... няма по-голямо дърво от нея. Оттогава само суха мая ползвам!

# 18
  • София
  • Мнения: 2 671
Малко в страни от темата - може ли линк към машината в ларедут?

# 19
  • Мнения: 187
И аз си мисля, че е от маята-слагам 7грама от тази на Д-р Йоткер Thinking
Rumya,опитах да намеря линк , но не успях.Гледам,че в темата за кодовете има реални снимки от момичетата, а иначеаз лично  я поръчах с референтен номер без да съм я видяла Embarassed

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 332
Като се замисля наистина може да е от маята.... newsm78

# 21
  • Мнения: 4 916
Като се замисля наистина може да е от маята.... newsm78

Или от брашното - има едно на ФФ (продукт на "Фантастико"), с което просто не може да стане хляб.
Но по-вероятно е от маята. Пробвай със суха.

Към машината няма линк, само референтен номер.

# 22
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Здравейте!
Чудя се дали да поръчам тази машина.Споменали сте ,че вади по малък хляб.Някой може ли да ми каже ,какво е мах количество което може да меси машината.Аз имам ,моята е до 1 кг и ми е добре.Тази я искам за подарък,но ако меси по малко от 700гр ми се струва твърде малко и неудобно.Там за където ще замине се хапва доста хляб. Crazy

# 23
  • Мнения: 160
Здравейте!
Чудя се дали да поръчам тази машина.Споменали сте ,че вади по малък хляб.Някой може ли да ми каже ,какво е мах количество което може да меси машината.Аз имам ,моята е до 1 кг и ми е добре.Тази я искам за подарък,но ако меси по малко от 700гр ми се струва твърде малко и неудобно.Там за където ще замине се хапва доста хляб. Crazy

Твърде малко е хлябчето,теглих го на няколко пъти в готов вид-между 440-450гр. е,колкото една по-голяма питка е,за двама души трудно стига,ако се получи добре LaughingТова се получава при съставките по рецептата от книжката,ако се увеличат не зная дали ще стане.Сама прецени дали ще е удачно.Иначе е красива на външен вид,става за подарък Laughing

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 16:16 от lisichkata

# 24
  • Мнения: 157
Някой  да е пробвал да направи кексче и на коя програма,че аз нещо се изложих. Пуснах го на кратката програма и стана едно сбито Sad

# 25
  • Мнения: 4 916
Ако имаш готовото тесто, пробвай с програмата за печене. Ама не съм сигурна, де, аз досега само хляб съм пекла.

# 26
  • София
  • Мнения: 12 230
  При мен се получи на втория опит. Само че правех с рецептата за хлебче от 500 грама и ми залепна за капака. Наложи се по средата на печенето да го отварям и отрязах част, че вече отваряше капака. Излишъка го опекох като пърленка  Simple Smile
  А към мамите, които се оплакват, че е станало сбито и малко мога да дам съвета, които другите мами от основната темичка ми дадоха. Аз имах същия проблем с Мулинекса в началото. След като сложите съставките и помеси машинката, отваряте и гледате дали е станала една хубава топчица, така че като върти бъркалката да не маже под нея. Ако не е така просто добавяте известно количество брашно на малки части.

# 27
  • Мнения: 160
Някой  да е пробвал да направи кексче и на коя програма,че аз нещо се изложих. Пуснах го на кратката програма и стана едно сбито Sad

Би ли казала рецептата и пропорциите в нея,за да пробваме и ние. PeaceДали проблемът е бил в кратката програма или в съставките,имаш ли идея?

# 28
  • Мнения: 157
Шоколадов кекс
50мл мляко
1 яйце
60гр захар
1/2 пак.ванилия
125 гр брашно
1/4пак. суха мая или 1/5 кубче прясна
1/2 щипка сол
3 с.л орехи -цели (преди самото печене)
65 гр настърган шоколад
Рецептата я взех от форума,намалих дозата и леко я промених. Мисля,че трябва да се изпече на основната програма и ще бъде ок. На кратката не успя да втаса тестото.

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 332
Кексчето на програма basic ли го правите?

Общи условия

Активация на акаунт