Рисуване върху стъкло - 3

  • 166 652
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Пазарджик-Панагюрище
  • Мнения: 225
Привет, момичета

Valary, не съм от София, но в онлайн магазина на Ариста има, така че може да провериш на място.

http://shop.arista-bg.com/catalog/index.php?cPath=9201_41702

Пебео имат също и бои за порцелан, които се пекат. мисля че не са прозразрачни като тези за стъклото, но най-добре питай в магазина (в случай че искаш  плътни цветове разбира се  Wink)
Много ти благодаря за инфото, за Ариста незнаех, че имат.  bouquet

# 16
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Боите на Пебео за стъкло не са на водна основа Naughty,и всъщност си миришат и то доста.Понякога дори ми прилошава ако по-дълго работя с тях.
Аз просто  съм фен на марката,ползвам техни за текстил,стъкло,акрилни и т.н....

# 17
  • Пазарджик-Панагюрище
  • Мнения: 225
Аз мисля да работя с тях вкъщи, лятото добре, че се проветрява, ама зимата.
Миражче, как са твоите бои за стъкло, миришат ли много?
Или кажете някой, дето не са толкова миризливи. С акрилните и текстилни бои е добре, те не миришат.

# 18
  • Мнения: 139
защо джастуша да не са на водна основа ,аз работя с PEBEO VITREA 160,а те са на водна основа и не миришат,и се смесват дори и получаваш други цветове може би си имаш за порцелан и керамика -те са миризливи  Naughty а тези които казах по горе ги ползвам за порцелановите си чаши си и ми се получава добре  Hug

# 19
  • Пазарджик-Панагюрище
  • Мнения: 225
Благодаря Крис, да знам. А я ми кажете за боите на Миражката как са, нейните са Рич? Контурите вече ги похвалиха.

# 20
  • Мнения: 893
valary,
Само едно кратко уточнение, Пебео имат бои на стъкло на водна основа Pebeo Vitrea 160 и такива, които не са  и съответно не се пекат Pebeo Vitrail. Това, което мен ме претеснява при тях е, че имат само големи разфасофки на цена около 6 лв. Аз лично предпочитам да си купя по-малки разфасовки, но повече различни цветове. Не съм ползвала Рич боите, но на марабу боите за керамика са на водна основна (не са прозрачни като тези за стъкло, но не са и плътни като акрилните бои например).
дано съм била полезна.

# 21
  • Мнения: 804
Отдавна ви чета и се възхищавам на красотите, които правите. Днес реших и аз да се включа, ама както ще видите хич ме няма във фотографията.
Врата на кухненски шкаф: http://picasaweb.google.bg/borislava.doncheva/Desktop/photo#5238360350430102018
и след нея малко чинии, ама качеството на снимките е ужасно:
http://picasaweb.google.bg/borislava.doncheva/Desktop/photo#5238361092523716690

# 22
  • Пазарджик-Панагюрище
  • Мнения: 225
Бабиля, всичките неща са страхотни, много ми харесаха. 
Благодаря за разясненията момичета, страшно съм ви признателна.   bouquet

# 23
  • Русе
  • Мнения: 1 193
valary,
Само едно кратко уточнение, Пебео имат бои на стъкло на водна основа Pebeo Vitrea 160 и такива, които не са  и съответно не се пекат Pebeo Vitrail. Това, което мен ме претеснява при тях е, че имат само големи разфасофки на цена около 6 лв. Аз лично предпочитам да си купя по-малки разфасовки, но повече различни цветове. Не съм ползвала Рич боите, но на марабу боите за керамика са на водна основна (не са прозрачни като тези за стъкло, но не са и плътни като акрилните бои например).
дано съм била полезна.
Моите са Pebeo Vitrail.Не се пекат.Имам специален медиум към тях за по-добро смесване на цветовете,както и за по-добър гланц.Това са бои имитиращи "витраж".Не се рисува лесно с тях определено.Разфасофките ме устройват(45мл).
От тези другите не съм купувала,просто защото ще фалирам Crazy
От текстилните и тези за съкло поддържам по над 20 цвята,отделно имам богата гама акрилни,а също и "Enamels".....нямам място къде да ги държа вече.Отделно лепилата,медиумите,лаковете и спрейчета всякакви,мъжо ще ме изгони вече Grinning
Бабилия ,линковете ти не ми се отварят,и в двете теми ConfusedА ще се изям от любопитство Laughing

# 24
  • Мнения: 804
DjastaPrasta,
Писах и в другата тема, повтарям резила си и тук - не се отварят защото толкоз е на баба ви акъла. Размествах снимки. Ето линк към стъклото: http://picasaweb.google.bg/borislava.doncheva/HQACPE

# 25
  • Русе
  • Мнения: 1 193
newsm10 smile3501 Поздравления,прекрасни неща си направила.Много ми харесаха  Hands Thumbsup
Пеперудите ли са ти страст Wink
Моята са рибите....

# 26
  • Мнения: 804
DjastaPrasta, благодаря. Тези неща са от "пеперудения" ми период. Иначе и цветя обичам да правя. Рибите не ми се отдават много.

# 27
  • Мнения: 893
Бабилия, много е красиво и свежо   bouquet

# 28
  • Мнения: 1 173
 Попаднах на този форум,има много подробно описание за работа с боите Pebeo.

# 29
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
отдавна не съм ви следила, а и нищо ново нямам, с което да се представя, но сега, в края на лятото вече предполагам като се задържам повече вкъщи ще мога и да потворя
за сега само се вдъхновявам от вашите творби

Общи условия

Активация на акаунт