Проектирай, ремонтирай!

  • 58 637
  • 650
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 8 283
мисля че може да се опре хладилника до шкафовете, но щом мокри не знам дали и 15 см ще спаси шкафа, т.е. да не се намокри долу и да цъфне.
Проектът - важното е на теб да ти е удобно... не бих искал да коментирам, тъй като съм привърженик на малки "кухни" ... и ще е нещо радикално различно, от показаното от теб  Mr. Green        

# 646
  • Варна
  • Мнения: 1 231
lo80, на дългата долна част шкафът вляво ще може ли да се отваря?! Thinking

За чекмеджетата си помисли добре с какво ще ги пълниш, за да съобразиш дълбочината. И въобще представи си добре ежедневието си в кухнята и си разпредели предварително къде какво смяташ да държиш и доколко удачно ще е от гледна точка на удобство и честота на ползване.
Отцедникът за чинии май ще ти е излишен, щом ще си с миялна. А, и аз, лично, съм за по-скъпа такава.

А за лака прочете ли достатъчно мнения?
Аз не те съветвам, освен че вече е навсякъде, поддръжката му не е много лесна. Rolling Eyes

# 647
  • Банкя
  • Мнения: 823
lo80 Според мен функционално сте го измислили с мъжа ти. Това, че в момента си предвидила 15см разстояние между шкафовете и хладилника, винаги може да го промениш в последствие, като ти е готова кухнята и видиш, как ще ти хареса повече.

Имай предвид, че при ъгъла на кухнята е необходимо да се оставят вертикални технологични бленди 2-5см от двете страни, за да могат да се отварят вратичките на шкафовете. Но това ще ти го обяснят, когато поръчваш кухнята. Wink

Аз лично бих сложила контрастни цветове на плота и гърба или поне различни, а не бели. Ако направиш гърба сив/инокс, може и первазът долу да ти е в същия цвят. Или плотът да е сив, а гърбът бял. Ако държиш на сегашния вариант, тогава според мен трябва да оставиш черния перваз, но не от лак, а от обикновена плоскост. Последното ми предложение за този елемент от кухнята е да я направиш с видими крачета. Peace

# 648
  • Мнения: 1 047
Моя хладилник е залепен до кухн. шкафове от едната страна, а от другата е стената на около 20см.
Защо има локва под вашия?
Относно фурната горенЙие, надявам се да си чела съседната тема.

# 649
  • София
  • Мнения: 794
Да, знам за технологичната бленда, поправих скиците. Предполагам и ria това има в предвид за шкафа в ляво. Тези неща мебелистите ще ги смятат, като изготвят вече читавия 3д проект. Моите чертежчета са доста лаишки, правила съм ги колкото да онагледя мислите си. Дала съм на 2 фирми да ми направят ценова оферта, чакам да видя кой какви пари ще ми иска и тогава ще реша при кого ще я поръчвам. Съответно като се спра на фирма ще искам и тя да ми изготвят 3д проекта. Но първо е важно аз да съм наясно със себе си какво точно искам, за да не разигравам много дизайнерите.

Петнайсетте см. отстояние от хладилника до шкафовете мога да ги намаля, като добавя по 2-3 см. към трите шкафа, които сега са по 85 см. Не знам обаче по колко см. е хубаво да се оставя от двете страни на хладилника Thinking А самия хладилник ще го сменим при първа възможност, но за начало ще сме с него. Лошото е, че още не сме се нанесли и обзавели напълно, а един куп неща плачат за смяна. Като се започне с хладилника и се мине през чисто новите врати, които строителя ни монтира и се меко казано ужасни... Някой ден ще дойде и техния ред.

А нещата ще си дойдат на мястото с времето, от сега ми е трудно да преценя кое къде ще държа и за това се чудя за полиците и за чекмеджетата. 6 години се мъча в едно малко кухне, в което мястото за нищо не ми стига и за това съм се размечтала за огрооомна кухня (комплекси май му се казва на това Simple Smile ). Аз съм от малкото хора, които не ги притеснява факта, че кухнята ще доминира в дневната. А като ми писне ще му мисля Simple Smile

От сега не мога да преценя кое ще ползвам повече - миялната или отцедника, защото никога не съм имала миялна машина, за това в момента активно ползвам цедилката за чинии (или както там се нарича). Мисля си, че за дреболии цедилката ще е удобна. И все пак едно от двете ще се превърне просто в един скъп обикновен шкаф, но с времето ще видя кое точно Simple Smile

А за плота... абе влюбих се в белия технически камък, много ми хареса.
Всъщност от 2 неща тръгна цялата концепция за кухня - белия камък за плот и фурната на Горенйе. Фурната ми хареса, че е много изчистена, само едно стъкло и една дръжка. От тук дойде и колебанието да използваме черно стъкло за горните шкафове, за да се върже с фурната. Но при черното стъкло не ми хареса начина на обкантване и видях, че същия ефект се постига и с плоскост черен лак (в няколко мострени зали обърках черния лак за стъкло) така че фурната и плота не си ги давам Simple Smile всичко друго подлежи на промяна, но не и те Simple Smile
За лака четох, уж съм на ясно с какво се заробвам и се надявам, че няма да съжалявам след време за избора си. Разчитам на това, че лака е на горните шкафове и по-малко ще се цапа.

# 650
  • София
  • Мнения: 794
Моя хладилник е залепен до кухн. шкафове от едната страна, а от другата е стената на около 20см.
Защо има локва под вашия?
Относно фурната горенЙие, надявам се да си чела съседната тема.
Уау, не съм чела. Сега ще я потърся.

Общи условия

Активация на акаунт