Вярно ли е това за пазара на труда в София?

  • 12 282
  • 146
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 370
То обяви излизат, ама дали се наемат хората и на какви заплати е друг въпрос. Колкото и да е голямо предлагането, не се дават пари на вятъра, а се иска и работа. По думите на някои излиза, че е достатъчно човек само да се добере до София и после върху него се изсипва рогът на изобилието. И чистачка да наемеш, пак тя трябва да върши работа, а не да люпи семки. Ще получиш пари, ако има и кой да ти ги даде, ама за тази цел трябва да изкараш повече, отколкото ще ти платят. Добавената стойност на труда се намесва, демек.

 Получава се същото като с фантазиите за чужбинските заплати и начин на живот. Ако смениш думичката "София" с който и да е чужбински град всичко останало можеш да го оставиш в текста. Все става въпрос за изобилие от работа и високи заплати. Само дето се пропуска количеството и качеството на работната сила и самото изпълнение на работата. Ако тази същата продавачка или чистачка работят в чужбина ще се изгърбят здраво от работа и ако не правят това, което трябва ще им посочат вратата.
Е те това тълкувание твое просто ме хвърля в тъча!!! Mr. Green
Кой и къде написа, че срещу високи заплати тук едва ли не си клатиш краката??? Работи се не, ами почваш даже сам да си говориш. Като добавим и трафика-даже трябва да ти кажа, че София не е за всяка уста лъжица. Има хора по-чувствителни, които се панират от по-грубо отношение или работата под стрес ги блокира.

ПЛАЩАШ СИ ВСЯКА СТОТИНКА ОТ 'ВИСОКАТА" ЗАПЛАТА. Stop

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Знаеш ли колко пъти съм го чувала това тълкуване? Не съм си го измислила. На мен ми се е случвало още преди години като отида в родния си град и хората да ми казват "добре сте ВИЕ, софиянци (??), там лесно си намирате работа,  заплатите са по-високи и затова живеете по-добре". Ама не правят сметка за разходите, а гледат само приходите.

# 32
  • Мнения: 2 032
Но тогава няма да можеш да висиш във форума, така че си помисли сериозно. Каква форумска дупка ще остане. Mr. Green

# 33
  • Мнения: 5 370
Но тогава няма да можеш да висиш във форума, така че си помисли сериозно. Каква форумска дупка ще остане. Mr. Green

Off topic - Алисова, баш ми е приятно да ви видя отново, но защо сте махнала кафеджийския си аватар? Трудно ми беше да ви безаватароидентифицирам.  bouquet

# 34
  • София
  • Мнения: 62 595
Но тогава няма да можеш да висиш във форума, така че си помисли сериозно. Каква форумска дупка ще остане. Mr. Green


Какво общо има форумът? Тук срещам достатъчно хора, които СА на работа и им се плаща да работят, но това не им пречи да са активни участници в разни теми. Това каква трудова дисциплина е, а?
Аз си определям задачите и не съм на заплата при някого. Така че не ям от чуждия хляб.

# 35
  • Мнения: 2 032
Жози, избрала съм да не виждам аватари и дори не знам аз самата какво имам за аватар. Отивам да видя и да сложа кафе.

# 36
  • Мнения: 3 641
Статия си е много правдива. Това  е реалността в София.
Всичките ми познати вземат над 600/700 лева. А доста и по 2000

# 37
  • Мнения: 1 470
Да!Вярно е.Но тук само пътните ти гълтат по 200лв средно на месец...А като си на квартира и пр.просто става страшно...Да не говорим за оправията с инфраструктурата-задръствания и нервите свързани с лошото шофиране,препълнен и вечно закъсняващ транспорт,липса на ДГ,а в бъдеще и училища,и какво ли още не...Абе който му е толкова зор...Хайде да се менкаме!Давайте оферти!

# 38
  • Варна
  • Мнения: 428
За Варна е напълно вярно - мъж под 700лв трудно започва работа- говорим за неквалифициран труд. За жена - мин. 400 лв. Говоря от собствен опит в набирането на хора. Предполагам, че в София е дори по-висок прагът на мин. заплата.

# 39
  • Мнения: 1 479
Да!Вярно е.Но тук само пътните ти гълтат по 200лв средно на месец...А като си на квартира и пр.просто става страшно...Да не говорим за оправията с инфраструктурата-задръствания и нервите свързани с лошото шофиране,препълнен и вечно закъсняващ транспорт,липса на ДГ,а в бъдеще и училища,и какво ли още не...Абе който му е толкова зор...Хайде да се менкаме!Давайте оферти!
Заменям апартамент в София с/у апартамент в Сльнчев Бряг smile3508

# 40
# 41
  • Мнения: 1 479
Това за хора /без образование и квалификация/да взимат над 1000лв.,ми звучи пресилено Rolling EyesСтига бе ooooh!

# 42
  • Мнения: 1 992
Пресилено ли? Работя във финансова институция и имам достъп до информация, свързана с доходите на клиентите ни. Скоро при нас дойде зидаро-кофражист, НЕГРАМОТЕН, не можеше да пише, който взима 1200 лв заплата...

Последна редакция: нд, 17 авг 2008, 10:29 от криста

# 43
  • Мнения: 5 370
Това за хора /без образование и квалификация/да взимат над 1000лв.,ми звучи пресилено Rolling EyesСтига бе ooooh!
хехххехе, ела в квартала, ще те запозная със строителите и ще ги попиташ.....лично. Mr. Green
Друг е въпросът за договори/осигуровки и т.н.

# 44
  • Мнения: X
Това за хора /без образование и квалификация/да взимат над 1000лв.,ми звучи пресилено Rolling EyesСтига бе ooooh!
хехххехе, ела в квартала, ще те запозная със строителите и ще ги попиташ.....лично. Mr. Green
Друг е въпросът за договори/осигуровки и т.н.
...или за безопасност на труда. Работят рисково, постоянно се случват злополуки, за които няма застраховки и обезщетения.

Общи условия

Активация на акаунт