Богородица закриля АВГУСТовската дружина

  • 13 676
  • 286
  •   1
Отговори
# 270
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Моля само, ако е възможно да ми поправиш годините в новата тема. На 25 съм, а пише 34  Grinning

# 271
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Иренка, аз си мисля че пакета с изследвания който предлагат в Токуда е много добър и няма нищо лошо да се направи. Още повече че според мене няма нищо по-хубаво от ранната дианостика. Не че нещо трябва да му бъде открито на бебето , но пък случайно ако има поне ще се реагира вного навреме.

Аз изкарах кошмарна нощ. То не бяха едни отвратителни сънища, то не бяха киселини, то не беше ставане хиляда пъти. Вече направо ми писна. Исками се да е само ден , нощта изобщо да не идва Cry Sad

# 272
  • софия
  • Мнения: 495
Добро утро Laughing
Честити нови бебчета на всички.Да са ви живи и здрави,много да папкат и слушкат и да растът умни,добри и достойни хора  bouquet
malkabubi това с главоболието е много неприятно.Аз също бях така около 10 дена.Нищо не помага,просто пий повече вода и то ще отшуми от самосебе си.
Ох,толкова ми се спи,та две не виждам.Тази нощ и двамата се будиха по 100 пъти,направо ме побъркаха и сега съм като утрепана Confused
Мойта и тя ми виси почти постоянно на циците,надявам се нещата скоро да се регулират,че е много затормозяващо,пък трябва да обърна внимание и на баткото.
Качих малко снимки на малката в аблума.
това е засга,че пак искаме да ядем Laughing

# 273
  • Мнения: 12
    Dobro utro! Hug

   Като гледам,колкото повече нараства бройката на родилите,токлова по-малко осстават пишещите! Mr. Green Грижата по децата е доста обсебваща!

  Стели-Мели,заглавието на темата е чудесно,поздравления Peace

  Миши,може желанието на Анна да суче непрекъснато да е временно явление,аз с Криси имах такива дни,все около скока в растежа.
 Предполагам,че вече майките,които им е за пръв път са разбрали,но да вметна -съществуват няколко скока в растежа-около 6ден,6 седмица и 6месец.Тогава бебето иска неистово да суче и за ден два е все гладно .Постепенно гърдите започват да отделят повече мляко и всичко си идва на място с по-честото поставяне ня бебчето на гърда.

  Малка Буби,Сиебер,относно позите за кърмене-най-удобно за майката е легналата поза,особено ако може да си я позволява по-често-тогава кърменето е истински релакс.Друго често препоръчвано място е люлеещ стол-за който има.Аз специално със сина ми все бях със схванат гръб,но после открих удобството на легналото положение и се родих,пробвайте така-лягаш на една страна,подпираш глава с ръката от страната на гърдата която ще предлагаш на бебо,обръщаш и него на една страна -да сте корем срещу корем ,нагласяш главичката за да захапе зърното добре и това е !

  Лек ден на всички!Извинете ме за малко дългия пост! Embarassed

# 274
  • Мнения: 10

  Malkabubi,Graci,Febнаправо сте прелестни ! HugТака да ви отива майчинството,а за бебетата -всичките са страхотни,нямам думи просто!

   Стискам палци и желая успех и леко раждане на всички,за които утре-20.08 2008 е големият ден newsm10
Благодаря, много си мила. Направо ми оправи настроението тази сутрин Wink
 Да се оплача и аз. Моята калпазанка от вчера не иска да захапе зърното заедно с ареолата, а засмуква само зърното, от което аз страдам, а тя не папка пълноценно. През нощта беше неспокойна, а принципно си спинка по цяла нощ...

# 275
  • Мнения: 2 376

Брит, засичай кога почват и по колко продължават болките. Дръж се, твоя ред идва! Успех ти пожелавам! Hug

Благодаря ти Мартини мама  Hug
Болките са на 5 мин, но траят много кратко, затова пък стават болезнени. Цяла нощ не съм спала Sad. Когато нямах контракции, имам чуството, че бебчо не само риташе, но и дереше. Чак мъжа ми се оплака, че и него наритала  Grinning
Сега слага ламината , за да е готова стаята на бебо и после може да ходим до болницата Simple Smile.

# 276
  • Мнения: 2 376
Ок ,засякох ги. Имам контракции на 5 мин и всяка трае 1 мин вече час и половина. Не са много болезнени обаче  newsm78
Да ходя ли до болницата, да не ходя ли  newsm78

# 277
  • Мнения: 12

  Britt,според мен това е началото и аз бих те посъветвала да тръгваш.Аз почувствах болки чаааак като ми пукнаха мехура ,а дотогава вече си имах 6см разкритие.Нали спомена че сте доста далеч от АГ така че докато стигнете може да се наложи направо в родилна да влезеш.
 

    Успех и стискам палци!

# 278
  • Мнения: 82
искам да похваля Дари-за първи път пропусна едно нощно хранене,след като я кърмих в 12.30 папка чак в 06.10 и после спинка и до 10ч.Явно 4 часовата разходка и банята си казаха думата  Party м/у другото се наложи да кърмя навън,за да стане по-дълга разходката,но ме беше срам и се скрих в колата  Embarassed тези разходки ми се отразяват много добре,дори успяваме да пием по нещо с приятели на езерото Ариана.В тази връзка някой друг разхожда ли се в Борисовата градина?
Граци защо не пробваш със силиконово зърно?

стискам палци на всички неродили мами скоро да се присъединят в отбора на коментиращите мляко и ако  Hug  и особено на Брит,защото май тя е наред

имам въпросче-какво беше необходимо за да си вземем акта за раждане и после какво се правеше за еднократната сума при раждане?мерси

# 279
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Брит, стискам палци. Скоро ще си гушкаш слнчицето, леко раждане.

Стели, за акта за раждане трябва да отидеш в общината, там в служба ГРАО, или нещо такова пишеше на вратата се попълва един формуляр за искане на АКТ-а, отделно си плащаш , за да ти издадат документ за родствени връзки, т.е. колко деца имаш.  Последният документ излиза за една седмица, но АКТ-овете за раждане се бавели поне по 20 дни. Аз им взех телефона на лелките и ще ги тормозя редовно, па да видим кога ще е готов и нашият акт. Сега още обработвали тези на бебетата, родени на 20 Юли. А, и не на последно място, АКТ-а се взимал срещу ЛК на двамата родители, ако са в граждански брак. Ако не са, не съм питала.В нашта община не държат таткото да е с мен, като го взимам акта, само да му нося Личната карта.
После, като са ти готови АКТ-а за раждане и документа за родствени връзки, отиваш в социални грижи и попълваш един чаршаф с данни, носи си данните от ЛК и на татито, номер на банкова сметка за превода на еднократната помощ.
Дано съм била полезна  Grinning

Последна редакция: ср, 20 авг 2008, 12:31 от mama_galka

# 280
  • Мнения: 2 376
Благодаря момичета!
Оф, и аз искам да тръгвам вече. Сигурно два часа ще отнеме до болницата. Стегнала съм багажа и чакам до вратата, а те редят паркет и ми викат още малко  #Shocked

# 281
  • Мнения: 10
искам да похваля Дари-за първи път пропусна едно нощно хранене,след като я кърмих в 12.30 папка чак в 06.10 и после спинка и до 10ч.Явно 4 часовата разходка и банята си казаха думата  Party м/у другото се наложи да кърмя навън,за да стане по-дълга разходката,но ме беше срам и се скрих в колата  Embarassed тези разходки ми се отразяват много добре,дори успяваме да пием по нещо с приятели на езерото Ариана.В тази връзка някой друг разхожда ли се в Борисовата градина?
Граци защо не пробваш със силиконово зърно?

стискам палци на всички неродили мами скоро да се присъединят в отбора на коментиращите мляко и ако  Hug  и особено на Брит,защото май тя е наред

имам въпросче-какво беше необходимо за да си вземем акта за раждане и после какво се правеше за еднократната сума при раждане?мерси
Браво на Дари. пу пу все така. принципно и Ния е така и то от самото начало не ме буди през нощта, но от вчера е различно. да не говорим, че си спи сама в своята си стая и я наблюдаваме на бебефона с камера. Не му виждам смисъла на това силиконово зърно....! До онзи ден тя захапваше зърното заедно с ареолата и беше абсурд да го извадя от устата и, а от вчера само засмуква и ми е много лесно да дръпна гърдата и тя пуска....Незнам защо е така...

# 282
  • Мнения: 92
Малко снимки и от нас   http://www.snimka.bg/album.php?album_id=274875

Вие пиете ли кафе newsm78,така ми се пие ooooh!.Много ми е странно без кафе ,мислех за безкофеиново но незнам......

# 283
  • Мнения: 12
   Цветелинка,много са ти хубави дечицата,да са ти живи и здрави! Hug

  А относно кафето-моята докторка ми каза по едно на ден може,стига да се пие веднага след кърменето .А  за безкофеиновото знам от дружка с голям стаж като кърмачка че е ОК Peace
 Аз лично си позволих днес точно три глътки от 2в1 на якобс.
 
 Освен това в болницата ни раздадоха листовки на Ла Лече Лига,според които също няма проблем ако се изпие едно кафе на ден Heart Eyes

# 284
  • Мнения: 1 391
http://picasaweb.google.bg/collibri/20080820_SeliIBebeMayaVRodilniaDom

тук има снимки на Сели /Си Кей/ и бебчето Мая!

Днес ходих в родилния дом да ги видя. Момиченцето е много много сладко, нежно и красиво. Сели има много кърма и се оплаква, че гърдите са препълнени, и че се зачервяват и са твърди. Но бебката суче много добре и се надява скоро да се оправи това. Може би утре ще я изпишат, но не е още сигурно. Мая има лека жълтеница и зависи какви са резултатите от изследванията й. Вероятно скоро ще ви пише лично! Wink) Приятно гледане!

Общи условия

Активация на акаунт