Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 46

  • 36 460
  • 293
  •   1
Отговори
# 240
  • у дома
  • Мнения: 1 581
Estell, можеш да разточиш върху хартия за печене или прозрачното фолио, после изрязваш едната половина огледално, другата нормално. с помощта на фолиото взимаш нормалната и обръщаш до огледалната, нагласяваш и леко и постепенно отлепяш горното фолио - получава се цялата картинка огледално. после по същия начин обръщаш върху тортата и отлепяш фолиото, така картинката вече ще е нормално разположена  Laughing
дано разбра нещо  Crazy Hug поне така си го представям на пръв поглед  Peace

laskova, и аз от кадемлия по принцип си взимам подложки, но понякога съм измолвала от някоя сладкарница и са ми продавали  Peace

# 241
  • Мнения: 373
laskova, и аз от кадемлия по принцип си взимам подложки, но понякога съм измолвала от някоя сладкарница и са ми продавали  Peace [/color]

Синеочке и аз съм се молела по сладкарниците ама тука явно са големи циции и подложка без торта не дават.

# 242
  • София
  • Мнения: 2 658
laskova, някой май беше споменал, че от Кадемлия правт доставки.   newsm78 Звънни да ги питаш дали ще ти доставят.

# 243
  • Мнения: 373
Петя те имат ли сайт или някакъв телефон?

# 244
  • На небето
  • Мнения: 5 530
благодаря blueeye® ще пробвам!

laskova ей вече съвсем боса се чувствам в сладкарството. Извинявай за тъпия въпрос, но какво е Run Sugar? Имам някакви идеи, но не съм сигурна дали е същото!?

# 245
  • Мнения: X
 laskova
http:catalog.bg/products.php?company=18423&lg=1&lg=1
 Мисля,че трябва да се изпише и надежда костадинова

а тел. са :02 944 20 53
                 0888 61 96 93

имат и и-мейл : zmeeborets@demonnet.org

# 246
  • София
  • Мнения: 2 671
Koрни, и аз процедирам като Laskova с най-обикновените тефлонови форми, но ако попаднеш на нещо по-добро, сподели!
В магазина на Профис, който е за професионално кухненско оборудване, има само метални рингове, което ме навежда на мисълта, че явно такива се ползват от професионалистите...

# 247
  • София
  • Мнения: 2 115
Извинете, че не коментирам всичко "произведено" последните 2-3 страници, но сме напът и прехвърчам бързо.. Все пак - Оранжево небето, ти имаше някакви въпроси около конденза на ммф-а, по планирането на тортата - как се справи - резултатът е много симпатичен, покритието изглежда съвсем наред.

Аз ползвам само една тефлонова кръгла форма (или тавите от фурната), отдолу пекарска хартия, отстрани и нея мажа с маргарин, масло, брашно в равни количества. Предполагам, че с ринговете е удобно, слагаш в тавата на фурната хартия и отгоре нареждаш каквито рингове ти трябват и се събират, и наливаш, но би трябвало да са тежички и с добре отсечени долни ръбове, за да не се подвира тестото, докато е по-течно и се раздува...

Еstell, някой преди доста време беше публикувал една много семпла и стилна торта с мъжки, мисля, силует, черен и тогава авторката писа, че е рязана фигурката от фондан...Много ми хареса, но не си спомням кой беше...мисля, все пак че беше някоя от мамите от Канада...., а може и зле да асоциирам сега...Run Sugar е нещо като по-течен Royal Icing - на laskova балеринката беше от това...

# 248
  • Мнения: 1 491
В магазина на Профис, който е за професионално кухненско оборудване, има само метални рингове, което ме навежда на мисълта, че явно такива се ползват от професионалистите...

Ох, и аз съм си харесала едно "наборче" от форми - кръгли рингове с различен диаметър, квадратни, сърца, цветя... всичко без дъно. Слага се директно на тава, изливаш си сместта за блат. След като е готово се минава с много остър нож по ръбовете и хоп, готово... Ама какви цени имат само, особено качествените...  #Crazy

# 249
  • Мнения: 326
относно печенето в ринг да кажа, че съм пробвала и става много добре. Моят ринг е от тези, които се свиват. Аз по принцип го позвам да стяхам вътре торите, за да са равни, но пробвах и да пека вътре. Пекла съм пандишпанов блат. Аз имам комплект разкопчаващи се форми и като правя торта пека наведнъж в една от тавите и в ринга, направен на съответната големина. Получените 2 блата режа на по 2. Рингът го намаслявам и набрашнявам, слагам хартия за печене в голямата тава от печката,  слагам ринга отгоре и наливам тестото. Първият път доста се притесних, че ще изтече, но стана идеално. Даже по-добре отколкото във формата. Стават иделани ръбчета на блата, а не закръглени като в тава.

От много време се мъча да напрвя хубав малсен крем за шприцоване, но все не ставаше. Сега пробвах масления крем на Джема от тортеното предизвикателство и стана чудесно.

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=273740&pid=7102727
Мъфините стояха цяла нощ в хладилника и кремът не мръдна.

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 16:54 от kony

# 250
  • Мнения: 373
благодаря blueeye® ще пробвам!

laskova ей вече съвсем боса се чувствам в сладкарството. Извинявай за тъпия въпрос, но какво е Run Sugar? Имам някакви идеи, но не съм сигурна дали е същото!?

Естел тук се опитах да обясня... newsm78

Краси благодаря за инфото.  bouquet

# 251
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Еstell, някой преди доста време беше публикувал една много семпла и стилна торта с мъжки, мисля, силует, черен и тогава авторката писа, че е рязана фигурката от фондан...Много ми хареса, но не си спомням кой беше...мисля, все пак че беше някоя от мамите от Канада....,

Мисля че става въпрос за една от тортите на Dot - и мен много ме впечатли изпълнението и.

# 252
  • Мнения: 1 173
Rumya тези неща на Уилтън трябва да ги изчакаш за да видиш до каква цена ще стигнат. 3 дни преди края никой не надава- почват в последния час , за да не се вдига цената( аз винаги надавам в последните 2-3 мин.) Иначе комплекта с накрайници на Уилтън( този ми прилича на него) си го взех за 19$. Но вече научих цаката че Хоби Лоби пускат купон за 40% намаление , та останалите ми Уилтънски неща са все така купувани.
Корни аз не отговорих за формите , щото нали съм от другата страна на "голямото море". Аз имам 2 комплекта откопчаващи се на Уилтън ( 8",9"и10" инча), и предимно в тях пека. Иначе последната ми придобивка е комплекта със сърца но още не съм пекла в тях. Аз винаги слагам хартия за печене на дъното( това препоръчваше и един от "майсторите"), но само на дъното , не отстрани на формата че блата не става равен. Иначе тука продават едни спрейове , пръскам с тях за да не лепне.
Оранжево небето много добре е станала тортата. Можело е малко по-къса да оставиш роклята ,че  това бебе Братц се губи , но си се справила   bouquet. Ти къде си , в Бг има ли ги вече тези кукли( брех моето почти 7 г. магаре е луда по тях Shocked)

# 253
  • София
  • Мнения: 2 671
raya_usa,   bouquet за отговора, ще следя как върви наддаването!

Аз пробвах течния фондан по рецептата на dimitrina73. Получи ми се същия седефен ефект и някак си прозрачно - много ми хареса. Това, което си набелязах за сл. път е, че непременно трабва да се заглади повърхността преди нанасяне на фондана, защото иначе не е равномерно /аз го пробвах върху мъфини и това сопълнително допренесе за неравномерното покритие/. Дими, ти изчака ли да постегне преди да заливаш с фондана? - защото аз направо от котлона заливах и ми се стече по краищата доста... И още - при теб получи ли се напълно хомогенна сместта? - при мен изглежда идеално гладка, но като се яде се усеща миниатюрните зрънца на пудрата захар. Чудя се дали си е така или е трябвало повече време да държа на котлона, за да се стопи на 100 %?
/като стане Щурчо отивам да взема батерии за фотото и ще пусна снимка/

# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Здравейте и от мен. Съжалявам че не мога да се включа, но имам доста работа.... не само торти. Но като стане другото ще ви се похвля. А така между другото да ви покажа последното творение. Почти копие на една от другите ферми в албума, със съвсем леки корекции. Много се чудех дали да я пускам, че все ферми напоследък правя, или Пух&ко, та малко ми писнаха (сигурно и на вас).
raya_usa, уФцете са специално за теб  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт