ОКТОМВРИЙЧЕ ще съм аз, мама чака ме в захлас!

  • 14 630
  • 290
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 40
Добро утро мамчета! Изпратих мъжлето на работа и седнах да ви чета.
Днес пак се очертава да е много топло  #Crazy
Тая вечер за сефте не съм ставала до тоалетна Simple Smile
Момичета, снощи излизахме малко на разходка с едни приятели и седнахме на едно заведение. Имаше някакви намазани мадами, които изглеждаха ужасно смешни докато ми гледаха вече доста наедрялото телце Simple Smile . Представям си как са ме обсъждали и са се " притеснявали " какво ги чака  Joy
Хайде на всички желая много приятна и спокойна седмица  Hug

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 33
Така, успях да кача и моите три снимки от срещата в събота. Този път успях да ги надпиша, но пък не можах да ги завъртя. Не мога да се оправя с тази нова снимка.бг.

Nedialka_81 благодаря, и аз много си го харесвам потничето, едно от малкото неща е което си купих това лято за себе си. Вероятно обаче догодина ще ми е доста широко, ама карай.

И аз отивам на работа, вече едвам издържам, искам вкъъъъъъъъъъщи.

Хайде лека седмица на всички.

# 77
  • София
  • Мнения: 285
Добро утро, момичета!

аз нещо днес май ще си доспивам, защото сънят ми беше накъсан - стеване, лягане, въртене и т.н.

Попаднах на много интересна рубрика "Само за мъже" в електронния вариант на списание 9м..
Има какво да научат нашите бъдещи татковци, а и за нас са интересни материалите.
ето адреса: http://www.9m-bg.com/display.php?show_article=5
Прочитайки статията Акция "ПОДАРЪК" се сетих, че ние в къщи обсъждахме какъв подарък да получа (живот и здраве) за идването на новия човек. За сега не съм се спряла на някакъв конкретно, но като се замисля май най-ще ми допадне една по-така екскурзия. Хем ще е подарък за мен, хем и таткото ще е с мен и ще бъдат общи незабравими дни. Но може и да се промени замисъла.
При вас как стои въпроса за подаръка?! Интересно ми е, може да се вдъхновя от някое изказване!?

За болничните и осигуровките - всичко си е въпрос на работодател. Ние, примерно получаваме заплата до 5-то число на месеца, в който период и аз (понеже съм болнични от февруари м.) получавам половината от заплатата и след пет дни най-много получавам и другата част. Не е имало нито един случай, в който да съм чакала с дни или седмици, за да ми се преведе болничния. Единствено, че я получавам на две части в разстояние на4-5 дни.
Последният път, когато представих болничния  говорих с момичето от ЧР и тя ми разпечата всички възможни молби, които ще ми трябват за след раждането. Ако проявите желание ще ходя да ги извадя от шкафа и ще ви препиша заглавията им.

 bouquet

# 78
  • София
  • Мнения: 285
Момичета, понеделник сутрин явно съм на вълна просвещаване, чета какво ли не и се натъкнах на тази статия "О–па, започва", т.е. когато дойде края на бременността и стъпка по стъпка да проследяване кои промени подсказват предварително, че раждането приближава, на какво да обърнем особено внимание и как да не пропуснем момента, в който действително вече трябва да тръгнем към родилния дом

Пействам адреса, за да може тези от вас, които имат желание и време да я порчетат със сутрешното капучино!
http://kangaroo.roditeli.info/archive/arh2/opa/

 bouquet

Последна редакция: пн, 18 авг 2008, 09:06 от shivani

# 79
  • Мнения: 88
Здравейте мами!Как я карате днес?Аз току що ставам.Нещо не ми е тамън май боли ме гърлото.Посред лято да истинеш,ама то с тия климатици.Снощи се изкъпах и си легнаш с мокра глава и си знаех че така ще стане doh.Сега пък трябва да излизам докато не се е стоплило че пак жега го дават и днес.Ааа някъде мярнах нещо за депилатоари.Изобщо не ги препоръчвам на никой,първо не отстраняват добре косъмчетата и второ някои депилатоари наистина парят и щипят и миришат ужасно.Аз лично ходя на кола-маска и съм много доволна боли 10 мин ама после 1 месец знам че няма да се занимавам с това.Айде изчезвам аз за сега че пак се отплеснах,чак кафето ми истина smile3503  love001 за събирането на варненки аз предлагам да поизчакаме още седмица поне да минат големите жеги  bouquet Wink

# 80
  • София
  • Мнения: 368
Добро утро, тумбачета! На работещите желая лека и спокойна седмица!
Снощи като ме свиха едни болезнени контракции, не можех място да си намеря в леглото  Weary си изкарах акъла! Беба риташе или по - скоро буташе и хълцаше! Минаха ми разни мисли от рода Леле, рано ми е да раждам, не искам, не е сега времето..... подгони ме една параноя, ужас ! Пих още едно хапче и съм заспала някъде към 2 часа! Доктора ми намали дозата на магнезия ат 4 пъти по 2 на 3 пъти по 1, а другата седмица ми го спира изцяло!
От вчера започна да ми тече 45 дневния болничен преди термин ( на ЖК ме водят с термин 01.10 ) и мъжо отиде да ми го вземе тази сутрин, за да го предаде в офиса! Кога мина времето  newsm78
Приятен ден и се пазете от жегите!

# 81
  • Мнения: 85
Здравейте момичета! Трябваше първо да ви изчета какво сте изписали събота и неделя мен докато ме нямаше. Бях при мама малко на глезене изкарах добре. На работещите желая лека работа, а на почиващите приятна почивка. На лекциите утре аз ще ходя.

# 82
  • Мнения: 156
Добро утро, мамчета!
Приятна и спокойна седмица на работещите Peace
Софко дано да не ви застигне този ураган, че природните стихии са си страшни Peace
Весел ден Hug

# 83
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Мими от Варна.Аз съм с депилатоара.Той изчисти хубаво, ама още не мога да  си седна на Д-то.  ooooh!
Прочетох линка,който дава Шивани. Много добре е обяснено всичко, така че е важно да го качим на първа страничка.Така няма няколко седмици постоянно за най-малкото да се питаме дали да тръгваме към болницата.
Аз след малко отивам на преглед. Grinning

# 84
  • Мнения: 42
Здравейте и от мен!  bouquet
Аз също ще трябва да изляза преди голямата жега, че трябва да обикалям банките и да си оставя там всичките пари  Sad. Вече не се издаржа с тия заеми, кредити и лизинги! Ама няма как ще се свием тая седмица... За срещата съм съгласна да изчакаме по-хладничко временце  Peace

# 85
  • Мнения: 899
Здрасти!   bouquet
Жива съм, здрава съм (поне протоколно). Съвсем се спихнах от горещото, само у дома на климатиците успявам да съществувам нормално, но времето е недостатъчно да заредя батериите. Като ми попросветне ще се включа в компанията, а сега ще опитам поне да не изоставам с четенето, ако и да виждам размазано  Simple Smile.
Сев, отпуска ми започва на 4 септември, но е възможно да откарам още някой ден отгоре.
Лека седмица на всички мами и малки човечета!  Hug Heart Eyes

# 86
# 87
  • Мнения: 678
Добро утро и от мен. С всеки изминат ден ми става по-трудно да се будя  Tired
Вчера ходих до Хиполенд и останах ужасно разочарована - нямаше нищо като хората за новородено  Confused - или моя вкус нещо се е повредил  newsm78 Всички бодита и гащеризончета започваха с размер 62 см., което ще се стигне поне след три месеца. Даже нормален комплект за новородено не видях. Е по точно видях, ама така беше изложен и всичко вътре се беше смъкнало някак си и стоеше супер зле.
Сев то номера за Фокс кидс е сега да предвидиш и да купиш неща, които ще са тамън на бебчо догодина, защото материите са наистина качествени - поне това, което аз съм купила досега на баткото не е мръднало, а бих казала че доста често се оказва в пералнята  Grinning. Иначе зимната им колекция сигурно ще излезе към септември и тогава вече цените им стават хубави  Mr. Green
За подаръци - аз при раждането на баткото не получих такъв и ми стана доста криво  Rolling Eyes, но пък месец след това последва велика конспирация между мъж ми и майка ми, за да бъда обзаведена с телефон, който си бях харесала  Grinning Честно казано, колкот и да ми беше криво, не можех да му се сърдя, защото бюджета ни е един в семейството, а покрай раждането си бяха доста разходи (имайте предвид, че почерпката на близки и приятери, съвсем не е евтина в такъв случай, а и няма как да я пропусне таткото, тъй като после ще биде скъсан от майтапи  Mr. Green).
Шивани ти с тоз подарък дето го искаш не знам кога ще можете да го оползотворите - може би след 6-9 месеца, понеже преди това са доста ангажиментите с бебчо  Simple Smile Ние си направихме една такава почивка без малкия към деветия месец и наистина ни дойде много добре - само двамата, без приятели, без познати, но бабите тогава проявиха разбиране и се грижиха за малкия.
Аз все си мисбя, че подаръкът е хубаво да бъде някакво бижу, което след време ще можеш да показваш на внуците си и да разказваш как дядото го е подарил, когато се е родил таткото или майката на внучето  Mr. Green

# 88
  • Мнения: 1 336
Броя дните до 1-ви 09. Вече много започна да ми тежи шкембенцето да ходя на работа, по цели нощи се въртя, ставам по няколко пъти...
Това удостоверение за банкова сметка, по образец от банков клон ли се взема  newsm78
Прочитайки статията Акция "ПОДАРЪК" се сетих, че ние в къщи обсъждахме какъв подарък да получа (живот и здраве) за идването на новия човек. ................При вас как стои въпроса за подаръка?! Интересно ми е, може да се вдъхновя от някое изказване!?
..............Последният път, когато представих болничния  говорих с момичето от ЧР и тя ми разпечата всички възможни молби, които ще ми трябват за след раждането. Ако проявите желание ще ходя да ги извадя от шкафа и ще ви препиша заглавията им.
Предния път бяха златни нещица, но този май ще си го получа предварително  Wink аз се шегувах, че няма да мръдна от родилния дом ако не видя нова кола отпред, но моята така и така почна да се чупи и май ще се сдобия скоро с такава  Peace Praynig Та при нас се знае какъв ще е подаръка въпрос на време малко преди или след бебека  Sunglasses
Ако може наистина ще е полезно да ни запознаеш с комплекта молби и док.

# 89
  • София
  • Мнения: 278
Добро утро, пу да не ми е уроки голям сън спах Flutter Легнах към 12.30 и чак сега ставам. Най-искрено го пожелавам на всички  Hug
За депилатоара, аз питах преди известно време, но така и не се престраших да пробвам. Засега се оправям с бръсначката и огледалото. Не е съвсем перфектно, ама кой ти гледа вече  Tired
Трикси, никакво раждане още! Ти си знаеш, ама повече почивки, никакво натоварване и говори на бебка да си стои вътре, има време  Hug Аз досега болезнени контракции съм нямала, но съм и по-назад от теб, мисля че е нормално вече.
Сев, за болничните май зависи кои точно са. Аз съм в болничен от април, който трябваше да получа към 20-ти юни(ама нашите счетита бяха объркали нещата, та го взех доста по-късно) Иначе този болничен, който е за раждане, май го изплащат по-бързо( върти ми се нещо като 45 дни след започването му). Май Тони беше наясно, като се включи, ще каже.

Общи условия

Активация на акаунт