Бременна съм Моля за съвет

  • 8 798
  • 158
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 2 508
Здравей!

Защо не пишеш, бе момиче, изпопритеснихме се всички...

Запомни едно, твоето семейство сега са мъжът ти и детето, не баща ти. Нямало да ти направи сватба... Голямото чудо! Аз с моите родители почти не си говоря, точно защото се опитаха да ме настроят срещу приятеля ми. Аз съм щастлива с него, живеем си в новата къща и си градим собствен дом. Родителите нямат нищо общо с това. Те ще са късметлии, ако въобще ги поканя вкъщи!  Grinning

А от опит ти казвам, че като ги оставиш малко на сухо, веднага ще почнат да ти звънят и да искат да те видят. А като се роди бебето! Направо ще полудеят. Да те забравят ли... Те не знаят какво говорят. Нали ще искат да си видят внучето? Laughing

# 136
  • Мнения: 4 527
Ох, боже. Как може да има такива бащи?!  Confused Много се надявам, че като си види внучето, ще омекне не, ами ще се разтопи. И дано майка ти съумее да му налее малко разум в твърдата кратуна, защото ако мъжът е главата на семейството, то жената е шията. За пореден път, четейки теми тук, си благославям семейството.
А ако майка ти не посмее да се затъпи за теб от страх, значи не заслужават да поддържаш отношения с тях. Успех, знай, че си взела правилното решение, аз те подкрепям! (Ако има значение за теб де  Hug)

# 137
  • Мнения: 342
А от опит ти казвам, че като ги оставиш малко на сухо, веднага ще почнат да ти звънят и да искат да те видят. А като се роди бебето! Направо ще полудеят. Да те забравят ли... Те не знаят какво говорят. Нали ще искат да си видят внучето? Laughing

И аз така си мисля. Ще се разтопят, като видят малкото скъровище Simple Smile Пък и това си е твоят живот.. Успех, Радост.

# 138
  • София
  • Мнения: 23 109
Радост, стана ми мъчно - как може такова неразбиране от страна на родителите, нали си им дете, не ги ли боли за теб  Sad
И все пак вярвам, че всичко ще се оправи с времето, баща ти просто те манипулира в момента  Peace
Спокойна бременност и всичко най-хубаво ти пожелавам  Hug

# 139
  • Мнения: 1 004
Не съм видяла родители, които да се отрекат от детето си. Тези приказки са временни, после всичко ще се нареди. На 21 години човек е достатъчно голям да си живее свой живот...каква майка, какъв баща??
Имам толкова приятелки, които родиха на 21 и си завършиха след това
Аз примерно отдавна не цепя басма на нашите, защото те вече не са моето семейство. Всяко решение просто се споделя и не търся одобрение. Иначе навремето и те ми се сърдеха, ама като не им обръщам внимание, им мина..
Човек като иска да постигне нещо го постига, независимо от трудностите. И с дете можеш да завършиш и да правиш кариера.
Стига само да си сигурна за човека до теб, той да е до теб и да остане до теб, а не да му скимне нещо в последствие..

# 140
  • Мнения: 1 919
 ooooh! баща ти те изнудва..не е честно...обича те....страх го е да не загуби малкото си момиченце което е вече жена....просто бащите са понякога такива..вироглави...сега е момента да му покажеш, че си пораснала и че държиш на думата си...след време ще те потърси той самия..сигурна съм.успех!

# 141
  • Мнения: 264
Здравей, миличка и от мен!
Не мисли, че това което казва бащата ти ще продължи цял живот, бъди сигурна. Рано или късно те ще искат да видят своето внуче и ще си датат сметка, че не са били прави. Ще разберат, че ти се се водила от майчиния си инстинкт.
Слушай сърцето си и не се оставяй някой друг да начертава съдбата ти. newsm10
Желая ти успех!!!

# 142
  • Мнения: 121
Здравей и от мен.Майка ми и баща ми са разделени от четири години.Когато майка ми се изнесе аз тръгнах с нея.От тогава с баща ми нито сме се виждали,нито сме се чували,няма рожден ден,няма празник.Понякога ми е мъчно за него но като се сетя за лошите неща от негова страна и забравям.Сега и аз съм бременна и живея с човека когото обичам,баща ми беше против още преди това,а ако живеех още с него никога нямаше да позволи да съм с този човек.В крайна сметка не съжалявам за избора които съм направила,така че и ти направи това което сърцето те кара и няма да съжаляваш.Надявам се родителите ти да те разберат и да ти помагат за бебето.Все пак ти си тяхно дете,това че сега са ти ядосани,не означава че ще те оставят и повече никога няма да те погледнат.Недей да обръщаш внимание на баща си,ще видиш че ще се примири и ще му мине.Пожелавам ти късмет!

# 143
  • София
  • Мнения: 2 908
Аз също мисля че това което е казал няма да е завинаги така,просто той неможе да възприеме че неговата дъщеря е вече голяма и може да взима решение сама без негова помощ,а и може би ренува.Но всичко ще отмине,ще се появи първото му внуче сигурна съм че тогава ще се чувства гузен какво е говорил на дъщеря си преди време.
Радоста желая ти лека и щастлива бременност,и пиши по-честичко,как се развиват нещата. Hug

# 144
  • Мнения: 1 629
Бе да, не им се връзвай... моя баща каза същото и с хиляди мъки дойде на сватбата, е верно, че нищо не даде... мисля на Руши беше песента "Всичко се връща" Гледай да си спокойна сега за да е наред всичко с бебчето и ако се изнесеш влезни пак да кажеш какво става  Rolling Eyes

# 145
  • Мнения: 805
И родителите понякога грешат!

# 146
  • Мнения: 1 062
Не изчетох всички отговори. Баща ти е постъпил кофти, но ще мине време и ще го приеме. Щом ти си щастлива и двамата с таткото искате бебето, постъпваш правилно. Опитай се да игнорираш думите на баща си, някой ден ще приеме положението. Гради живота си така, че да си щастлива. Родителите са важни, но живота си е твой. Успех ти желая и пиши, какво се случва с теб и как протича бременността ти.

# 147
  • Мнения: 2 558
Много жалко, че има родители, които вместо да подкрепят детето си в такъв момент, му обръщат гръб. Все пак не си малко за бебе, а и бащата на детето не е някакъв сериен убиец например, но...
Животът си е твой и ти сама ще решиш как да го живееш  Peace
Пожелавам ти успех и леко бременеене  Hug

P.S. И все си мисля, че родителите ти ще свикнат с мисълта и нещата ще се наредят след време.
P.P.S. Ти само дете ли си? Имаш ли брат или сестра? Те какво мислят?

# 148
  • Мнения: 3 268
Животът си е твой,пълнолетна си и сама вземаш решенията.Моят съвет обаче е добре да помислиш дали точно в този момент си готова да станеш майка,дали това е мъжът за теб и защо вашите не го одобряват.Понякога родителите имат по-добра интуиция от децата си,защото гледат по-реално на нещата.Много от момичетата са те посъветвали да слушаш сърцето си.И аз това ще те посъветвам,но го слушай разумно.

# 149
  • Мнения: 329
Гледам че отдавна и се е случило това, и ако си решила да махаш детето, то вече времето му е минало и може да си го сторила, но се надявам да си избрала втория вариант, а именно приятеля ти и малкото създание.
Образованието не пречи, аз също съм все още студентка, и работя и уча и бременея и за приятеля си се грижа, въобще не мисля да прекъсвам, а и имам две колежки които отгледаха бебоците си и продължиха обучението. А и родителите ти, колкото и строги да са, при вида на бебенцето ако не се разтопят, значи не са нормални хора за мен, при положение че си на 21 и имаш възможност да си самостоятелна и единственото, което искаш от тях е подкрепа, много се надявам да си запазила бебчето  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт