За равносметките

  • 1 912
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 370
Не съм идеална, но като че ли рядко се сещам за равносметки. По-скоро си спомням изминат път. Понякога ме обхваща невъзможно чувство на носталгия....по отминали моменти на романтика.
Не мисля, че съм наранявала някого. По-скоро действам на принципа "ако можеш-помогни".
А после се е оказвало, че същите тези хора са плюли по мене. Не ми пука.....станах дебелокожа.

# 16
  • Мнения: 2 891
Идват, когато пътувам в тролей между две точно определени спирки. Няма да казвам кои са  Laughing

# 17
  • Мнения: 2 401
Аз пък никога не съм си правила равносметка, даже се чудя за какво им е на хората да го правят, че и спонтанно го правят даже.. newsm78. Винаги съм правила това, което ми е кеф (извън задълженията ми към семейството, щото  там не може да е все кеф) и съм  печелила от това. За грешните решения направени в живота   гледам изобщо да не си спомням,  старая се да  компенсирам с  друго.

# 18
  • Мнения: 2 891
То, проблемът е, че те се сещат за мен.

# 19
  • Мнения: 2 018
Имате ли такива? Колко често? С кризите на възрастта ли идват или просто ''когато е трябвало''? Какво, аджеба, правите ако тя (равносметката) не е особено добра? Започвате ли често на чисто или се опитвате да приемете реалността? Или да я промените?
Ами ако не става?

Опитвам се да си правя равносметка в добрите моменти от живота си - това наричам осъзнато щастие. То за мен е много важно. Важно е защото ми дава сили за да продължа напред. Изводите, които си правя в такива моменти, ми помагат да преодолявам лошите такива.

# 20
  • Мнения: 2 448
Връхлети ли ме момент на равносметка, значи положението е зле, защото , когато се чувствам щастлива изобщо не ми е до равносметки.

# 21
  • Мнения: 851
Равносметката е нещо моментно. Днес си мислиш, че живота ти до тук е бил кофти, утре обаче той става кошмарен и ти си казваш, леле колко съм била щастлива, пък не съм го оценила. И обратното. Така, че и равносметките са относителни.

# 22
  • Мнения: 2 803
Обикновено на Нова Година ме хващат подобни кризи. Правя равносметка на някоя годишнина или РД.

# 23
  • Oslo
  • Мнения: 659
Не, не правя равносметки...Това, което е в моите възможности да контролирам,  обмислям добре предварително, за да избегна(доколкото е възможно) грешен избор.... Не обичам сътресенията и обратите в живота, доколкото зависи от мен се старая да ги избягвам..Всичко друго в живота, което не е последица от моя мисъл или действие(следователно не е в моя власт да променя и не е моя отговорност) - просто приемам - лесно или по-трудно. 
Живея според убежденията си, гледам съвестта ми да е чиста и да не изневерявам на себе си и тези, които обичам. Опитвам се да съм щастлива, без "ами ако", и "ако бях"...Това е!

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Аз пък никога не съм си правила равносметка, даже се чудя за какво им е на хората да го правят, че и спонтанно го правят даже.. newsm78. Винаги съм правила това, което ми е кеф (извън задълженията ми към семейството, щото  там не може да е все кеф) и съм  печелила от това. За грешните решения направени в живота   гледам изобщо да не си спомням,  старая се да  компенсирам с  друго.

Открих част от мое изказване тука. Като казвам спонтанно, имам предвид, че това идва без да съм го искала. Просто се случва. Както казах - никога не мисля специално за това. Рядко се обръщам назад. Когато все пак това стане спонтанно, когато се натрапи спомен (това на всеки се случва, независимо дали го иска или не) - правя извод и продължавам.

# 25
  • Мнения: 1 447
Връхлети ли ме момент на равносметка, значи положението е зле, защото , когато се чувствам щастлива изобщо не ми е до равносметки.

И при мен е така.И дано рядко ми се случва да си правя равносметки.

# 26
  • Мнения: 2 386
Благодаря на всички включили се.
Нямах възможност да чета и пиша по-рано, затова сега виждам, че равносметките са добър съветник за някои от вас и лош - за други. Както и че някои от вас се стремят към равносметката, а други - към избягването и.

Общо взето научих някои нови неща. За едно сте прави - лошата равносметка е като лошото време - гадно, ама все някога свършва..
Така и не се научих да си давам (равно)сметка за хубавите неща в живота ми, както каза Мимс. А трябва. Simple Smile

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Благодаря на всички включили се.
Нямах възможност да чета и пиша по-рано, затова сега виждам, че равносметките са добър съветник за някои от вас и лош - за други. Както и че някои от вас се стремят към равносметката, а други - към избягването и.

Общо взето научих някои нови неща. За едно сте прави - лошата равносметка е като лошото време - гадно, ама все някога свършва..
Така и не се научих да си давам (равно)сметка за хубавите неща в живота ми, както каза Мимс. А трябва. Simple Smile

За осъзнатото щастие ли? Искаше ми се да го бях казала аз, много е точно  Laughing Peace Заслугата е на Бо.

# 28
  • Мнения: 2 386
Грешката е моя.  Blush

# 29
  • Мнения: 502
    Когато искам да променя нещо в живота си,значи е дошло време за равносметка.В такива моменти успявам да се мобилизирам,независимо каква е равносметката-добра или лоша.

Последна редакция: вт, 19 авг 2008, 01:46 от maraidara

Общи условия

Активация на акаунт