86та немска = 86 Wunderkind-чета и още по-wunder-ските им майки

  • 14 418
  • 295
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 3 521
Мамун, ти си направо за съдов, а не за мазила, ама що до сега си чакала ти се чудя. Съчувствам.

п.п. За бременни някой трябва да изработи мелба с овесени ядки и сушени сливи Wink.

# 226
  • Мнения: 11 339
Мамун, ти си направо за съдов, а не за мазила, ама що до сега си чакала ти се чудя. Съчувствам.
Никва няма да я свърши сега точно съдов. Нали ходих да питам за мен. После се покриват гадовете мръсни.
Проблемът е, че плода притиска всички вени, които идват от краката и оттам става мазалото.

# 227
  • Мнения: 1 242
Сърфи, подобна намеса е нож с две остриета.
Събрала съм доста компетентни мнения по повод моето дупе. Mr. Green
Не ми завиждайте, ами дайте да приключим темата.
Студен компрес ме чака в леглото.

# 228
  • Мнения: 3 521
Е точно сега - не, но Мамуната е написала, че е имала проблеми 3 месеца след първото раждане т.е. при нея са стари.
Новите ги махат много бързо и при бременни. На мен ми правеха изгаряне с инфрачервена лампа май в 7мия месец Peace

Приключ, приключ Mr. Green.
Отивам да видя какво прави книжката ми.

# 229
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Мамунке, и аз да ти дам насоки относно твоя специфичен проблем. Sunglasses
Значи-и-и, аз като препатила и всезнаеща, макар и не до такава степен като при теб, знам, че мазилата са само излишно хвърляне на пари. Който си е склонен към всякакъв вид разширени вени- и да им бае, няма как да го предотврати. Не видях никаква полза от кремове и тем подобни.
 Най-разумното в случая е миене със студена вода на мястото, тъй като кръвоносните съдове се свиват от студеното и това носи известно облекчение. Другото е наблягане на пълнозърнестите храни. Предполагам, че ти това си го знаеш... Дано след раждането приключат тези неприятни проблеми. Rolling Eyes

Предполагам, че ако тръгна да раждам някой ден, ще съм поредната жертва на хемороид & Со.

# 230
  • Мнения: 1 242
Бибитке, хубаво си избибитна бибиткалото, но не четеш.
Аз съм на хардтерапия, що се отнася до студеното, а именно ледолечение.

Не само внимавам какво ям, ами съм и отслабнала килце и двайсет грама. Mr. Green
От толкова пълнозърние разстройво имах и имам, но при бременните е:
а) хормонално обусловено;
б) плодът натиска кръвоносните съдове;
в) запекът от ленивите хормонално объркани черва в случая е изключен.


Ей, пак трябва да пиша по приключени теми, та съвсем да ви се доуслади. Mr. Green

# 231
  • Мнения: 1 335
Biskara - Ето ти един имунизационен календар
vanche_mamche - KiKa е детски канал. Телетъбиси, едно-друго  Wink


Много ти благодаря.

Веч, преместихме се от едно жилище в друго. В същия квартал.

# 232
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Бибитке, хубаво си избибитна бибиткалото, но не четеш.
Mамунке, чета те с широко отворени очи Flutter ! (Последно включване по темата, за да не ставам досадна)
Прочетох за ледолечението ти- исках да добавя за миенето като допълнителна опция.
Знам, че бременността е в състояние да предизвика подобни неразположения.
Стискай зъби - и на теб ще напиша:"Много мина, мъничко остана" Hug

# 233
  • Мнения: 32
Момичета, ние сме от отдавна тука, но досега не сме имали  Haftpflichtversicherung и Rechtsschutzversicherung и сега вече си мисля че е време да си направим. Чета вече една седмица, гледам сравнения, тестове, ама още не съм намерила къде да направим. (за сега почти съм се спряла на Asstel) Та затова и молбата ми да препоръчате някоя фирма и кажете кое е важно като опции. Мерси предварително.

# 234
  • Мнения: 7 605
Ван4е, Хафтпфлихт zадължително си направете  Peace Мисля 4е няма големи раzлики, но гледай да е zа цялото семейство.

# 235
  • Мнения: 122
Добре дошла на Дивото цвете Hug
защо всички пътища водят до Мюнхен бре???Няма ли някоя майка или бъдеща такава да дойде насам към НРВ-то ,че сме много оскъдна групичка?Искаме още попълнения че да има дечицата да си играят с други българчета.Не е честно всички към Мюнхен да бягате,ааааа Crossing ArmsДивото цвете бързо да се застрахова,че много скъпо ще ви излезе иначе.Питайте наистина за семейна застраховка към касата на приятелят ти.И детенцето ти и него към нея да застраховате ако може.Единственото условие да си семейно застрахована с него е да не печелиш над 350 евро на месец.Но ти скоро така или иначе няма да работиш по разбираеми причини LaughingЛеко бременеене от мен Hug
  Ние бяхме в градината.Много хубаво си изкара малчо там,което ме радва и се успокоих .Вече съм положително настроена.Възпитателката, която отговаря за него е много готина .За настинките сигурно сте прави ,не може да се опазят така или иначе ,особенно в това шантаво време.А аз съм за бой,прекалено много се притеснявам за маловажни неща в стремежа си да направя всичко както трябва .Малко съм  ku-ku изкукала явно,или е от раждането,или от годините,знам ли  Laughing

Съчувствам за проблема с вените на всички които го имат,дано не е прекалено лошо положението  Hug

Това за Haftpflichtversicherung и Rechtsschutzversicherung и мен ме интересува,и ние се замислихме скоро че ни е необходима такава.
Чакам и аз за препоръки и мнения относно коя фирма и какви предимства и тн.

# 236
  • Немция
  • Мнения: 7 002
Да не забравя да напиша и аз едно "Добре дошла" на Дивото цвете !!!   bouquet

Ели_дм, къде сте в NRW, че ми е убягнала тази информация?

Haftpflichtversicherung-a си е направо задължителна застраховка. Само акъл за застрахователни фирми не мога да дам. doh

# 237
  • Мнения: 11 339
Преди да решите към коя фирма искате да се застраховате, не гледайте цената, ами разровете по сайта на фирмата и проверете дали са 24 ч достъпни, дали могат по всяко време да поемат случая, ако се наложи, дали препоръчват адвокат и такива дреболии.
Ние сме към АРАГ, мислехме да ги сменяме, но тъй като в момента движим циганията с комшийката и надраното и БМВ, ще оставим нещата да свършат и тогава ще мислим за смяна. Към тях ни е и хафтплихта и рехтшуц.

Мамуни, няма от какво да се срамим от темата. Просто е част от женското ежедневие. Криенето на главата в пясъка да оставим за щраусите. От мен съвет - пробвай седящи вани с Камилин, поне при мен даваха изключително облекчаващ ефект. Запасила съм се за всеки случай отсега. Добре, че се тъпча със желязо на финалната права заради паднал хемоглобин, та ги масажирам до дупка и не ги оставям да се възпалят Crazy

Последно, добре дошла на Дивото цвете! Приятни и полезни мигове с нас! Hug

# 238
  • Мнения: 48
  bouquet много ви благодаря момичета за топлото посрещане  bouquet  наистина съм си късметлийка аз   Wink

Относно застраховането имам следните пояснения до момента.

Към застрахователната компания на приятеля ми не искат да ни застраховат мен и дъщеря ми, защото не сме семейство  Sad  /за сега/

За да си направя застраховка в Кранкен Касе ми трябва или да съм омъжена тук или да имам договор за работа. За да имам работа трябва да са минали поне 3 месеца от моята регистрация /аз се регистрирах на 12.08.08/ и след това трябва работодателят ми да ми изпрати документите и договора за работа до някакъв отдел в общината, от където ще решат дали да ми дадат правото да работя. Това, дори и да стане, ще може да се случи втората половина на Ноември /което ми е малко късничко/.

Ако си регистрирам моя си фирма тук ще плащам високи осигурителни вноски към Кранкен Касе, защото ще съм собственик на моя си фирма. До колкото разбрах, вниските ще са почти такива, като ако съм затрахована към частна застрахователна компания.

А ако си направя застраховка към частна застрахователна компания май вноските ми ще са към 500 евро на месец, тъй като съм

ЖЕНА
НА 38
БРЕМЕННА

а това са все елементи на рискова група клиент  Thinking

ех...това от мен за сега  Simple Smile  знам, че все ще се намери изхода от ситуацията. Към момента имам само застраховка за пътуване до 15.12.2008, която си направих /за мен и за дъщеря ми/ преди да отпътуваме от София. Може би и в скоро време ще имам някяква ламинирана карта, която се издава в БГ и важи в Европа при необходимост от медицински услуги, но не покрива същия диапазон медицинска услуги, които се покриват от здравната каса в БГ.

Спокойна вечер на всички    bouquet

пс -  а за среща на момичетата в Мюнхен - аз съм ЗА, но ще трявба добре да ми обяснявате къде и как да дойда   Joy  все още си пътувам с картата на градския транспорт в джоба и все се оглеждам по няколко пъти дали съм на правилното място  Joy

# 239
  • Мнения: 434
Диво цвете, на първо замисляне ми хрумват следните варианти:
- приятелят ти да си смени здравната каса
- да провериш коя от държавните здравноосигурителните каси прави т.нар. доброволни застраховки за несемейни с деца
- да се регистрираш в Бюрото по труда като безработна/търсеща работа, оттам ще ти плащат здравните застраховки за известно време /тук говоря малко наизуст, има такава опция, но не знам дали е валидна за несемейни/
- ако регистрираш фирма, застраховката ти ще бъде на база минимален облагаем доход, т.е. няма да бъде толкова висока като частната. Но пък идват един куп други застраховки.
- да метнете по един подпис в Standesamt, така проблемът автоматично отпада.

Общи условия

Активация на акаунт