ОКТОМВРИЙЧЕТО любимо е на мама най-неповторимо!

  • 14 712
  • 294
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Адиноооооооооо Mr. Green Mr. Green,не се спотайвай ами кажи коя зодия е по-хубава, Скорпион или Везни. Аз поне имам избор между двете. Дай някой подробен линк с описания ако можеш.  Между другото аз съм Телец с асцедент Овен.Гадничко, нали? Twisted EvilСмес от две рогати.

# 211
  • София
  • Мнения: 285
Параходче, по въпроса за детските колички.
Постингът ми е  малко дългичък, но нека да ти споделя до къде съм стигнала с въпроса за количките. Тъй като с теб имаме сходни предпочитания за параметрите им.

ABC Design - Rodeo-то е по-лекичка от Astro-то. Бях в магазина и им се насладих, Двете са един и същи модел,  едната е с 3, а другата е с 4 колела.

Ходих и в магазина на Peg-Peregro, тук в моя квартал - Дианабад. Модела, който си бях набелязала - Комплето ГТ3 http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2702  се оказа доста голяма количка - дори за мен (170см). И като вариант отпадна.
Видях и Скейт модела - много е тромава и огромна, не е като за София. Този модел е за град, където като излезеш от вкъщи и отиваш без транспорт (автобус, лека кола) в парка.
Но таткото си хареса модела Плико с тези бабълс http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3478.
Много е красива, лека маневрена и има пълн легнало положение. Този модел остава в списъка ни за количка.

Другата марка, която много ми харесва е Jane модел slalom pro.Много удобна, манежрена, а и предното им колело е с възможност за застопоряване. http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2922
Другия модел на Джейн мой фаворит е Лолата. Супер комфортна четириколка.

И за последната марка, която не е много известна в БГ -това е Zooper.
Модела, на който съм се спряла е Boogie триколка http://commercedepot.net/?page_id=13&record_id=16, но и четириколките са добри.
Но тук има и една подробност! В новия им каталог, моделите в който се очакват да пристигнат в БГ тези месеци септември или октомври има един, който ми грабна очите. Това е Zydeco http://www.zooper.com/zydeco-520.html - триколка,
а четириколката http://www.zooper.com/bolero-colors-520.html също доста си я бива.

Гледала съм моделите да са с три колела, както на мен ми допада, а и да има същия модел и с 4 колела, както на таткото му допада. Пък да видим на кой модел ще се спрем. Но определено ще изчакаме новия каталог на Zooper, за да ги видя и пипна с очите си. Брат му е главен счетоводител в спортдепо и съм му поръчала да разпита за пристигането им в Бг.

# 212
  • Мнения: 697
Адиноооооооооо Mr. Green Mr. Green,не се спотайвай ами кажи коя зодия е по-хубава, Скорпион или Везни. Аз поне имам избор между двете. Дай някой подробен линк с описания ако можеш.  Между другото аз съм Телец с асцедент Овен.Гадничко, нали? Twisted EvilСмес от две рогати.

Ааааа нема да се разберем така. Никой да не обижда рогатите Simple Smile Ние сме супер  Mr. Green

# 213
  • Мнения: 32
Ванчееееееее, тия камъни май по моя двор бяха хвърлени, нали? Laughing  
Аааа, не само  Naughty. И хеленката  Simple Smile

Аз съм Скорпион 31.10 , а мъжът ми е Телец. Разбираме се супер  Wink. А малкият какъв ли ще бъде, малиии ако е Скорпион  #Crazy, ама пък май предпочитам пред везни и дева.

# 214
  • Мнения: 2
  love001 Trixy благодаря ти мила  Hug. Не ви се крия, просто напоследък ме е хванала някаква лека депресия. Чудя се въобще как ще се справя със всичко, което съм захванала. От ремонта вкъщи си спечелих една гадна алергия, сецнах се, и много много ме боли. Бебенцето не ме тормози, и не ми тежи толкова, колкото тази болка.
 Не се е обърнал още бебока, тежеше 2.100 кг, а до вторник ще  порасне и още. Ако не се обърне, май ще планувам секцио в Тина Киркова с докторката дето се видяхме преди месец и половина. Въобще не ми се иска, но незнам. Детския център ми отнема много от времето, и не мога да си позволя цял месец да отсъствам от Гоце Делчев. Вярно е че бебето е на преден план, но щом си се захванал нещо да правиш, трябва да си го доведеш докрай.
Сега сигурно много от вас ще ме опрекнат, но много го мислех и друго не можах да измисля.

Изтъжих ви се  smile3518 smile3518. Но това е защото ви чувствам близки  love001  love001

# 215
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Сега се сещам още нещо да питам Адинка.  newsm78 Как мислиш, ако на бебето му е било писано да се роди Скорпион, обаче ние го извадим със секцио Везни, дали наистина ще е Везни по характер ,черти и т.н.? newsm78

# 216
  • Мнения: 32
 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44
В Осми месец съм вече!

# 217
  • Мнения: 44
Сега се сещам още нещо да питам Адинка.  newsm78 Как мислиш, ако на бебето му е било писано да се роди Скорпион, обаче ние го извадим със секцио Везни, дали наистина ще е Везни по характер ,черти и т.н.? newsm78
Пуки  за това аз лично ще се консултирам с астролог-най- вече за датата -коя е най-подходяща

# 218
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Сега се сещам още нещо да питам Адинка.  newsm78 Как мислиш, ако на бебето му е било писано да се роди Скорпион, обаче ние го извадим със секцио Везни, дали наистина ще е Везни по характер ,черти и т.н.? newsm78
Пуки  за това аз лично ще се консултирам с астролог-най- вече за датата -коя е най-подходяща

Ми че тя Адинка си е цял астролог бе. Оня ден я излових в една друга тема,май при септемврийки и пишеше по темата.  Ще е цяло предателство, ако тука мълчи.

# 219
  • Мнения: 11 257
 Hug

Ето и декларацията за бащинство - за всички, които имат нужда от нея.

Долуподписаният ... (трите имена), притежаващ лична карта №..., издадена на ...  (дата) от МВР-София, с ЕГН ...

На основание чл. 35 от Семейния кодекс признавам дете, което ще се роди около септември-октомври 2008 г. от ...  (трите имена на майката), с лична карта №...., изд. на .... от МВР-София, ЕГН ... , с която нямам сключен граждански брак.

Настоящата декларация давам доброволно, с пълно съзнание за акта, който извършвам.

Същата да послужи при издаване на Акт за раждане на детето, където да бъда посочен като негов баща, и да носи бащино и фамилно име .... (посочват се имената).


гр. София, дата...                                Декларатор...

# 220
  • София
  • Мнения: 285
...
Шивани, забравих да ти благодаря за линковете, много са полезни!  smile3525
На хорските приказки гледам да не обръщам внимание ( не се получава винаги, но... ). Най - много се дразня като ме питат в кой месец съм и аз отговоря в осмия и те се опулват ей така  #Crazy и казват Да бе да не може да си в осмия, много ти е малък корема! И другото като ми погледнат корем, който е остър и е ниско казват Момченце е, нали? Не, не е момченце, момиченце е!  #2gunfire
...!

за линковете - важното е да сме си полезни и добре информирани. Оттук - нататък всяка една от нас отсява какво да приложи и какво не.
За хорските приказки - колко ми бил малък корема, момиченце щяло да е и други подобни. В началото се притесних, щото коремчето ми е голямо като за седми месец, а не като за края на осми, но тези притеснителни мисли се изпариха скоро като видях една бременна с малко коремче, на която й оставаха 5 дни до термин. Въпрос на физиология. А и не ми е остър и щръкнал , а добре оформен, но ще е момченце, явно бебчо си има място достатъчно, че да ми се разпъва много навън корема. Но има време, казват че 9-я месец е най-тежичък корема. А пък и аз като Сев, си приказвам с бебчо за това, че колкото по-близо до термина реши да излиза, толкова по-добре за него.
Ако някой се изкаже уж доброжелателно аз на своя глава му отговарям хладнокръвно, без емоции и точно на място. Важното е да запазваме духа си бодър.

За пътните инциденти - вчера се прибирам от разходка, беше се посмрачило и си пресичам на зелено. В последния момент зад мен едно БМВ наби спирачки и спря. Ааз си вървях толкова спокойно, не можех да се затичам, все пак съм в 8 месец, само ги погледнах и никаква мисъл не ми се заформи в главата. Възрастно семейство от тротоара започна да цъка с език и да коментира. Тялото ми реагира с едни сълзи чак след 5 минутки може би. Тогава осъзнах какво би могло да се случи, Но би могло. Явно дядо господ ни пази нас бременните.

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 14:00 от shivani

# 221
  • Мнения: 1 020
Параходче, мерси много за текста на декларацията  Hug  bouquet

# 222
  • Мнения: 11 257
Следващия постинг пиша, за да не се обърква с декларацията Simple Smile


Едно голямо благодаря на Шивани за обстойното проучване Heart Eyes

Пег Перего беше другият ми фаворит по картинки от интернет, но не съм успяла досега да разгледам магазин, където се предлага многообразие от техни модели. Джейн са ми неоправдано скъпи. Тия Зупър къде ги продават?
Триколките категорично сме ги отхвърлили и двамата с таткото, може би е поради консерватизъм Simple Smile

Същата съм и за окончанието на името Simple Smile За моята фамилия - дори и да се омъжа един ден, не вярвам да я сменя, та даже и с тиренце. Не че е толкова специална - напротив, най-обикновена е, мен всички ме знаят по малко име, че то е по-рядко. Но си е моя Simple Smile

И още за декларацията - нотариалната такса е 3.60 лв., не мисля, че ще е излишна, дори от болницата да не са я поставили като предварително изискване.


# 223
  • София
  • Мнения: 368
Галче, ама не бъди тъжна, мила! Стига с тези депресии и ти като Сисилия ( мацка, драсни два реда и кажи как сте с бебо  Praynig ) ! На мен също ми минават разни мисли от рода дали ще се справя има толкова въпросителни и неизвестни, които ме тревожат, но съм сигурна, че всички ще се справим!  newsm10 smile3521  love001 За това, че не се е обърнал не се тревожи, важното е да е добре, да расте и да се роди жив и здрав!
Ванче, ама те много готини новите ти покупки! Благодаря ти, че ги сподели с нас и честит ти 8ми месец  smile3525
Пуки и Хеленка, вие двечките да вземете пример и да покажете вашите придобивки възможно най - скоро!
Ох, нямам търпение да ми дойде количката!
За зодиите, аз съм Риби, а таткото е Везни, аз се чудя дали беба е по- добре да се роди Дева или Везни  newsm78 Адинооооооо, я кажи ти кво ти е мнението, нали си ни астро спеца
 smile3521 smile3503
Параход, страшна си, благодаря ти от сърце  newsm51

# 224
  • Мнения: 817
Мацки, нямам време да ви чета. Хапвам и излизам пак да се видя с една приятелка. Запазвам така досегашната анкета:

Въпрос:
    Смятате ли да си платите за раждането?

1. Да, ще дам парите на лекаря си лично    - 8 (19.5%)
2. Да, ще платя на касата на болницата за избор на екип    - 12 (29.3%)
3. Не, смятам да родя при дежурния лекар и всички разходи да се поемат от ЗК    - 13 (31.7%)
4. Все още не съм решила в коя болница ще раждам, а от това зависи решението ми    - 2 (4.9%)
5. Все още обмислям този въпрос    - 6 (14.6%)
6. Иска ми се да си платя, но нямам възможност    - 0 (0%)

Общ брой гласове: 41

Общи условия

Активация на акаунт