Притеснявате ли се от злоупотреба с личните ви данни? Давам пример!

  • 8 143
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 363
в конкретния случай, каква по-точно заплаха видя за себе си и семейството си?
да, не е законно да се продават лични данни.

но какво те плаши в това, че някой ти се обадил по телефона да се опита да ти продаде нещо? отказваш, затваряш телефона и той минава на следващия в списъка.

# 16
  • Мнения: 4 737
Не намирам за нормално някой да разполага и да злоупотребява с данните на детето ми.мисля е достатъчно. Днес може да се опитат да и продадат нещо, утре може да е друго.

# 17
  • Мнения: 4 916
... argun , от Булсатком.

Ами обади им се. И за тях не е добре да се злоупотребява така с името им.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 363
ОК, друго - но какво? или просто страх по принцип?

а данните на детето ти (тоест, трите му имена, както става ясно от твоя разказ) не са "лични данни" по смисъла на закона. трите имена на моето дете се веят свободно в интернет, например, и са достъпни за всеки, който отвори системата за детските градини в София - наред с трите имена на още 10 хиляди софийски деца. за онези, които нямат Интернет, тези "данни" са разлепени и по входовете на детските градини.

# 19
  • Мнения: 4 737
тези "данни" са разлепени и по входовете на детските градини.
заедно с домашните телефонина сем-вата им ли? защото явно този който се обаждаше я мислеше за голям човек, съдя по обръщението с което я потърси. Иначе разбирам примера ти, но въпреки това ми е меко казано неприятно.
 Аргун, ти мислиш че изобщо обаждалите се нямат пряка връзка с телевизията ли?

# 20
  • Мнения: 4 916
...  Аргун, ти мислиш че изобщо обаждалите се нямат пряка връзка с телевизията ли?

Напълно убедена съм, че нямат връзка с телевизията!

# 21
  • Мнения: 4 435
Славче, аз не съм ходила на такъв концерт изобщо през живота си. Какво билетче? А промоцията вероятно е обвързана директно с Булсатком, след като се предлага тяхно оборудване от там трябва да са, откъде другаде. Или поне звънят хора наети от съответната фирма.
argun , от Булсатком.

Знам,че не си ходила.Обяснявам само каква е промоцията,и явно тези знаят горе-долу за какво става дума,и се опитват така да изнудват.Иначе нататък не съм запозната с нещата кой звъни.Предполагам,че на входа като им кажат,хората оставят данни и следе това им звънят от Булсат ком.

# 22
  • Мнения: 4 737
Писах един мейл на Изпълнителния директор на телевизията. Не че ще промени нещо, но ако се злоупотребява и с тяхното име поне да го знаят. Аз ще продължавам да си се чудя кой знае че на този дом. номер ще вдигне някой от нашето сем-во.

# 23
  • Мнения: 4 916
Писах един мейл на Изпълнителния директор на телевизията. Не че ще промени нещо, но ако се злоупотребява и с тяхното име поне да го знаят. Аз ще продължавам да си се чудя кой знае че на този дом. номер ще вдигне някой от нашето сем-во.


Peace Peace
Правилно си постъпила  Hug

# 24
  • Мнения: 2 563
Не знам кой е първопричината, но се надявам телемаркетинга да не се развие в България до нивата на САЩ.

Тук е норма да се звънне по 2-3 пъти на ден, да се опитат да ти продадат нещо. Скоро си купих блекбери и го ползвам само за нет, а номерът не давам на никой. И пак ми звънят да ми продават разни неща, по 2-3 пъти на седмица.  Тоест мобилният оператор е продал номера ми.

Просто търговията с имена, адреси и телефони процъфтява тук. Помня, че си поръчах крем от Ив Роша и оттогава ме засипват с каталози за бабички (поли с ластик, бели бабшеки сандали), адресирани лично до мен. След това пък в пощата цъфна плик от известна ракова болница. Бяха ми направили етикетчета с името и адреса, за да си ги лепя по писмата, които пращам.  ooooh! Молеха за дарение. Хубаво, аз им дарявам, но те очевидно купуват имена и адреси по съмнителни начини.

# 25
  • Мнения: 25 651
Касиди, и от джипито може да изтече информация, без то да е замесено пряко. Дават сведения в Здравната каса, също може и на някоя фирма, която да им обработва данните.
Аз лично съм виждала такива списъци на пациенти, с ЕГН, с адреси, с телефони, с всичко! Включително и данните на джипито им. И не само съм ги виждала, но и трябваше да правя упражнения по Ексел с тях. Спокойно можех да си ги копна и да правя с тях каквото ща. Даже и да ги продам.
Бедна ти е фантазията колко непознати хора могат да разполагат с данните ти, включително и в този форум.
Пусни една темичка "Търся отдавна изгубената си приятелка" и дай трите имена, до вечерта услужливи дами ще ти дадат и ЕГН, и адрес, и телефон... Пък ти може да си бившият ѝ съпруг, който е обещал да я заколи и държи на думата си. Няма значение, важното е да се помага.
 Hug

# 26
  • Мнения: 4 737
Права си Сийко, отвратително е Tired. За споменатите теми тук, чела съм някои ooooh!.

# 27
  • Мнения: 1 111
 И да се притеснявам и да не се притеснявам все тая.Всъщност, това че някой знае трите ти имена, телефона и адреса ти не е кой знае каква причина за безпокойство.Гадничко е, но не си само ти и не е само в Бг както виждаме. Simple Smile

# 28
  • София
  • Мнения: 2 840
Всъщност, това не са някакви секретни лични данни. БТК си имат указател.Има и в нета.Имената на децата ги има по всякакви списъци - от тези за прием в детска градина, до университети и т.н.
Лични данни и злоупотреби с тях могат да стават само с ЕГН-та и лични карти.А данните от картите, заедно с ксерокопия на самата карта имат мобилните оператори.Ей това наистина не го схващам и си е нарушение на закона.И интернет доставчикът ми ги има, и кабелният ми оператор и банката и кой ли още не.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 079
Притеснявам се от злоупотреба, разбира се, че се притеснявам.
Преди 2 години трябваше да докажа, че не съм купила мобилен телефон, с карта на Глобул, от един от магазините, които разпространяват такива телефони. Добре че в този период не бях в страната за 1 месец и го доказах, при това с паспорт, че иначе ме заплашваше и заплащане на сметка от 190 лева плюс лихви и т.н. Да не говорим, че подписа на документите нямаше нищо общо с моя, както и почерка.

А що се отнася до обажданията на телефона ми - и досега ме търсят за всякакви промоции ....  ooooh!

Преди няколко дни си поприказвах точно по този повод и с един портиер, в едно учреждение, който искаше № личната ми карта, ЕГН, трите ми имена, че и да снимал картата. Е, там вече сбърка и вдигнах такава патаклама, че после не стига, че ме пуснаха без да ме питат дори как се казвам, ами ме и почерпиха, че са нарушили спокойствието ми!  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт