ДА ИЗГОНИМ КУЧЕТАТА ОТ ДЕТСКИТЕ ПЛОЩАДКИ!

  • 2 421
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 668
Мами, вечно ще има недоволни  Grinning. Преди имах немска овчарка и майките на площадката се сърдеха, че не я водя да играе с децата, защото било добре за децата да общуват с животни. Ако го правех - щеше да се намери поне една, която да отвори тема като тази, а и никога не съм го намирала за правилно. Аз лично мисля, че проблема с кучешките изпражнения по пясъчниците не идва от домашните кучета, защото не мога да повярвам, че има такива стопани (аз лично не познавам такива), а от бездомните им събратя. Ако все пак имате такива съседи - кучкари, то искрено ви съчувствам, защото се съмнявам, че единственитеви проблеми с тях са заради кучетата  newsm78. Това е до възпитание и усещане за света и няма текст, от които да се впечатлят - простия човек си е такъв, дори и табелата да му я закачите на врата.

# 16
  • Мнения: 2 807
     ThinkingЕдна огромна немска овчарка се хвърли лаейки върху детето ми, събори го и не мога да обясня как го излаши.Разтреперах се....казаха на стопанката да го хване, защото кучето още налиташе към Александър.Тя ме гледаше спокойно и ме попита като дебил:"Какво толкова е станало?" Shocked.

Биляна, докато четях написаното от теб настръхнах...  Close Close Close
Опитах се да се поставя на твоето място, но... не успях...
А за детенцето - да не говорим...
Той как е сега?
На такива им е малко боя, май само това - > #2gunfire ще помогне...

Дано сина ти забрави за случката и никога повече да няма такива инциденти!

# 17
  • Мнения: 9 973
аз без да съжалявам бих постъпила като Биляна..дано не ми се налага

# 18
  • Мнения: 2 807
vrr , идеята ти е добра!   bouquet

Вярно е, че е до възпитание, до ценностна система и начин на живот, до приоритетите на отделната личност, но дано собствениците на кучета поне се стреснат и замислят покрай тази/подобна наредба!

# 19
  • Мнения: 1 174
А, какво ще кажете за бездомните котки, които също опикават пясъчниците Close Просто вони като минеш покрай пясъчника,децата плачат,искат с кофи и лопатки да играят,но съм принудена изобщо да не взимаме навън такива.Незнам какво е решението. ooooh!
А, за случилото се с детето  на Биляна,изобщо не ми се коментира,нямам думи!

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Не мога да кажа, че е добре.За съжаление като го нападна кучето го прибирах от посещение при логопед.Не чакам да проговори както трябва скоро след тази история.Като види куче се пуска от количката и започва да бяга без да знае къде отива.Така наистина има шанс да го нападне някое.

   Ger4o , 16г. съм гледала огромни немски овчарки.Вярвай ми, че никоя майка не ми се е сърдила за това, че не ги водех на детската площадка. Laughing

# 21
  • Мнения: 941
Идеята на vrr е много добра, но там пише само за домашните кучета....

Биляна, аз бих постъпила по същият начин....даже преди 10-ина години, когато дъщеря ми тъкмо прохождаше и дядо и хванал я за ръката....не можа да я опази от едно куче, което успя да я ръфне за пръста. ooooh!  Добре , че не се наложи да и бият против бяс инжекция . Баща ми - в инстинкта си да закриля внучката си...така беше изритал кучето....че то...след няколко дена умря...а беше комшийско и постоянно стопанката му получаваше предупреждения да не го пуска свободно...но не би

Живея в малък град, където безстопанствените кучета са напаст. Когато някое семейство от близките села иска да се отърве от вече старото си, сляпо, или по някакви други причини ненужно куче....го карат с кола и го пускат в града ни... #2gunfire

Пред кооперацията ни има полянка на която деца от 7 до 12 години играят на топка , федербал и т.н. През определен период от време се появяват безпризорни кучета, които задължително вървят на глутница и лягат по тревата, под дърветата на прохладно. Ако някое дете не дай си боже се сприпне - веднага тръгват към него с лаене.....

Обаждах се до Общината ни в отдела, който отговаря за безстопанствените животни, да дойдат и да ги проберат. Думите им бяха - цитирам:

По решение на Народното събрание нито едно куче не може да бъде прибрано за ефтаназия, освен ако не е нападнало човек и няма свидетели. Тогава се пише молба, разследва се и евентуално се прибира кучето. Периодично (същият отдел) през 3-4 месеца се прибират всички кучета за да се кастрират и после се пускат на същите места откъдето са взети:crazyeyes: 

Да ама НЕ! Защото явно не се пускат от там от където са взети...защото живея в центъра на града....почти на пешеходната зона....и естествено си имаме комшийки стари моми (на по 50-60 год. - не искам да обидя  никого) които явно са решили да приложат майчиният си инстинкт в/у тези помияри като ги хранят, поят и дори галят..... И с всяка изминала седмица броят на кучетата се увеличава - все едно, едно на друго си казват че тук ги хранят и поят и прииждат...вече не знам към кого да се обърна.....ако знаете какви мисли ми се въртят ...чак ме се срам от самата себе си...

# 22
  • Мнения: 180
Ger4o, всяка майка която иска детето й да си играе с кучето ти може да дойде при теб извън детската площадка.
А бабата с 2-те патерици, с 3-те немски овчарки и 2-та пинчера (това не е художествена измислица) в нашата градинка никой не я иска. Дори не искам да си представя как ще си озапти кучетата тая жена с тия патерици.
Мисля, че идеята на ol4eto за петиция не е лоша. Винаги малко шум действа  положителна посока, макар че обикновено е за кратък период.
И понеже е факт че и другите животни са проблем за детските площадки, ето какво ми хрумна на първо четене като за петиция:

1.Детските площадки да се заградят
2.В градските паркове и градини да се обособят места за разходка на домашни любимци
3.Да се следи спазването на разпоредбите, ограничаващи разхождането на домашни любимци
4.Да се облекчи процедурата по подаване на жалби и да се реагира бързо на подадените такива - напр. към всяка община (полицията по добре) да бъде създадено звено или открит телефон за сигнали за неспазване на подобни наредби
5.Безпризорните животни, да кажем в радиус от 500 м, от детските площадки да прибират в приюти (кастрирането и връщането им са безсмислени).
6.В градските паркове и градини да се поставят на видно място информационни табла, които да обясняват какво трябва да направи човек ако констатира нарушение или види безпризорно животно


Хайде да измислим какво може да се сложи в една подобна петиция и да задействаме идеята.
Предполагам, че за София трябва да се предаде в Столична община, ако се прави на по глобално ниво трябва да проуча къде.
Ще пратя линк към темата на мамите от сдружение "Настоящи и бъдещи майки". Може  и те да помогнат.

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 17:10 от vrr

# 23
  • Мнения: 2 807
Биляна, много съжалявам за случилото се с детенце.  Sad

Възрастен човек би се уплашил и трудно би превъзмогнал това, а какво остава за малко човече...

Важното е да му обясниш, че не трябва да тича, а напротив да стои на едно място(предполагам вече си му обяснила).
Добре е също така да е близо до теб...
А пробвала ли си да му обясниш, че кучето е легнало върху него, защото го е харесало и е искало да го прегърне, но т.к. не може по друг начин го е направило така?
Че просто е искало да си поиграе с него?
Опитай се някакси да го накараш да мисли в тази посока, дано детето повярва...Praynig

# 24
  • Мнения: 481
Да попитам и аз.Живея в Лозенец в кооперация......
Точно срещу  нашата има друга,която е с ограда и вътре има куче,което по всяко време на денонощието лае.Ужасно е,там се намира спалнята и малкия където спи,а в тези жеги отварям вратата към балкона и няма да ви казвам колко е неприятно по никое време да се разлае това куче...Има ли възможност да направя нещо? newsm78

# 25
  • Мнения: 489
vrr  , много добре звучи това което предлагаш. Съгласна съм, че освен забрани и глоби, трябва да има и контрол. Проблема е много сериозен. Освен, че нападат и хапят повечето кучета разнасят зарази, което е не по малко опасно... Надявам се скоро да има такава петиция, която ще подкрепя с подписа си.
 

# 26
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
И аз мисля, че идеята за петиция е добра. На нашата площадка никой не разхожда домашни кучета. За сметка на това пред ден изтрупвам, когато отивайки рано сутринта да си разождам детето, някой помияр започва да ни лае, защото е решил да спи там. Вече се е събрала цяла глутница и разбира се ползват пясъчника за тоалетна #Cussing out Но най-много се дразня, че охраната на магазин Европа, който поддържа площадката, го събира и храни и глутницата расте ли расте. Нощем не може да се спи от лая им Sick Отплеснах се Blush Подкрепям с 2 ръце
5.Безпризорните животни, да кажем в радиус от 500 м, от детските площадки да прибират в приюти (кастрирането и връщането им са безсмислени).

# 27
  • Мнения: 78
За домашните кучета - ОК,
 * не го водя по площадки;
 * като си свърши физиологичната нужда, почиствам му;
 * външно и вътрешно обезпаразитяване, ваксиниране
 * и т.н. и т.н.

Но, кажете ми, моля, кой ще спре бездомните - да ходят където им скимне... а и как ще се възпитат да ходят в кучешки тоалетни  Thinking Та, на всичкото отгоре "добри хора" им направили колибки и ги "хранят" с остатъците от собствената им гозба!

То така или иначе кучето не го и водим на детската площадката - то там кипи от строителни отпадъци (не бяха стари сменени дограми, тоалетни чинии и казанчета, телевизори, та дори и дивани, фотьойли и каквото още не можете да си представите)!!!  #Cussing out Но това май е тема на друг форум...


Освен това, детската ни площадка е толкова мръсна от опаковки от вафлички, сокчета, шишенца от водичка, имаме си и няколко килимчета от слънчоглед,...та дори и мъжа ми не иска да разхождаме децата там!

Та, аз лично съм скептична по темата... Инак и на мен ми се иска де - истинска детска площадка, заградена... без кучета, без боклуци, със здрави люлки, пейки и пързалки, и пясъчниците (където ги има) поне веднъж годишно да се почистват. И също така място, където да мога да разхождам спокойно кучето  Hug

ПС:  Сега прочетох цялата тема и видях, че повтарям доста мнения, извинявам се за което, но ми се искаше и на мен да си излея някъде напрежението  Hug

Последна редакция: чт, 21 авг 2008, 19:02 от meglenita

# 28
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Темата е върхът,петицията още повече,но......Живеем в България ,където правилата са за другите ,не за нас!! просто си мисля за онези майки,  на който това не прави впечатление и не го намират за нередно.Ай-де пак ще пиша

# 29
  • Мнения: 387
Леле Биляна ...какво си изживяла и ти и синът ти ....просто не е истина  ooooh!..Добре че си я набила ...всяка майка на твое място би постъпила така мисля  ,някой си го заслужават просто.. Thinking Дано се оправи по-бързо малкият  Hug

Общи условия

Активация на акаунт