Американски колеж-първа тема

  • 218 734
  • 1 273
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25
Аз днеска бях в офиса на ЛОГО 3 с мама.Те ни обясниха че може да вземеме курс с подготовка за езикова гимназия с български и математика но аз настоях за този с подготовка и за американския.

Искам да попитам от кога започва курса за 7 клас ?Във сайта пише някакъв срок но той маи е само за записване.И да знаете колко точно е таксата?   smile3537Благодаря предварително. txtloves

Dokolkoto razbrah zapochvat ot 15 septemvri, ako pitash za LOGO 3. A cenata izliza okolo 4500 lv. za dvata predmeta podgotovka za AK.
Sorry z latinicata!
Значи те казаха че почвали от 15 но аз съм в събото-неделен курс и почвам по-късно. Казаха също че имало само един желаещ(момиче) за опцията с американския и се очаквало групата да бъде съвсем малка.И към sweet_kiss един въпрос - Те ни казаха че още нямали компютър и не били сигурни за цената и само можеха да ми кажат че цената за подготовка само за езикова е около 1600 лева и искам да попитам дали сте сигурна че таксата ще бъде 4500 лева.

# 16
  • Мнения: 306
traichevska, когато ходих аз с дъщеря си, Шели Барух ми каза такава цена само за подготовката за АК - 4500 лв. - по 20 лв. на час, 4 часа седмично подготовка за есето и 4 часа математика. За комбинирана подготовка и за езиковите гимназии цената, която оферира, беше 4600 лв. А иначе само за езиковите гимназии беше 1600 лв. - по 800 лв. за предмет.
След това говорих и с Нина Руменова, тъй като имах допълнителни въпроси. Тя каза цена по 10 лв. на час за АК. Явно те самите не са още на ясно...Но мен тази неяснота ме смущава...
На теб успех Peace

# 17
  • Мнения: 25
Много ти благодаря sweet_kiss.Да обаче ако нещо стане и не ми хареса преподаването затъваме и то с доста.Някой да знае дали ще може да се вземе само часовете определени за американския и то на каква цена?

# 18
  • София
  • Мнения: 4 272
Само аз ли смятам подобна такса за АК за безумна? Shocked Shocked
За цената на едногодишно обучение в ЧУ би трябвало, в случай на неуспех, да възстановяват част от сумата!!!

# 19
  • Мнения: 25
Само аз ли смятам подобна такса за АК за безумна? Shocked Shocked
За цената на едногодишно обучение в ЧУ би трябвало, в случай на неуспех, да възстановяват част от сумата!!!
Не това е таксата за школа която подготвя за американския.

# 20
  • София
  • Мнения: 4 272
Ами точно това имам предвид, че таксата на школата за подготовка за АК е колкото едногодишно обучение в ЧУ

# 21
  • Мнения: 25
Ами точно това имам предвид, че таксата на школата за подготовка за АК е колкото едногодишно обучение в ЧУ
Извинявай не съм те разбрала.Помислих че говориш за таксата на американкия която също е към толкова.

# 22
  • Мнения: 25
Днес на мама са и се обадили от ЛОГО 3 и са казали че общо някъде ще ни излезе около 3000 лева.До края на седмицата ще ходим при тях за да се разберем.

# 23
  • Мнения: 132
Здравейте, да дам и аз информация за цените на "Лого 3" - подготовката за АК по БЕЛ и по математика ще ни струва 3120 лв. при положение, че ще платим на две вноски /ние ще направим така/, ако ги платим наведнъж таксата би била 2964 лв. Утре ще платя първата вноска, така че смятам че това са окончателните им цени.

# 24
Днес и аз бях в ЛОГО 3 и записах детето си за подготовка за езиковите гимназии и за АК.Не дават приоритет на подготовката по БЕЛ.А имат еднакъв брой часове с математиката.Останах с впечетлението че са съвсем наясно с различните видове изпити.За това реших и го записах.

# 25
  • Мнения: 2 229
Леле, аз толкова пари за кандидат-студентските си курсове не съм дала. Rolling Eyes
Според мен са абсолютно пари на вятъра. Всички, които познавам от АК не са ходили на никакви "специални" курсове, за да влязат. Едно старателно минаване вкъщи на примерни тестове и задачки е достатъчно. 3000 лв е лудост, то такава е таксата в самия колеж! ooooh! ooooh! Stop

Е, освен ако не е директен и сигурен билет за влизане. В противен случай такава сума за кандидат-ГИМНАЗИСТ е просто #Crazy

# 26
  • София
  • Мнения: 749
Леле, аз толкова пари за кандидат-студентските си курсове не съм дала. Rolling Eyes
Според мен са абсолютно пари на вятъра. Всички, които познавам от АК не са ходили на никакви "специални" курсове, за да влязат. Едно старателно минаване вкъщи на примерни тестове и задачки е достатъчно. 3000 лв е лудост, то такава е таксата в самия колеж! ooooh! ooooh! Stop

Е, освен ако не е директен и сигурен билет за влизане. В противен случай такава сума за кандидат-ГИМНАЗИСТ е просто #Crazy

Напълно подкрепям  newsm10
Дъщеря ми посещаваше съвсем обикновена школа по БЕЛ и Математика (школа "Софроний"). Никаква специална подготовка за АК не са имали (те и нямат такива претенции, де). Когато разбраха, че 3 от децата, посещаващи школата ще кандидатстват там, им направиха 1 извънреден час (само за 3-те деца) посветен на есето - основни моменти при писането му. И толкова.
Приеха в АК и то на субсидираната такса Simple Smile Утре й е първият учебен ден  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover
И явно не е било въпрос само на късмет, защото после и на изпитите през Юни се справи така, че балът й стигаше за навсякъде. Приеха я в 91 НЕГ с втори АЕ (това беше първото ни желание), но след дълго мислене решихме все пак да я запишем в АК. Дано да сме взели правилното решение  Praynig

А относно тази школа...винаги с предубеждение гледам на учители, напуснали дадено учебно заведение и заели се с подготовка на ученици за него, защото уж познавали нещата от кухнята...В повечето случай става дума за чисто печалбарство на гърба амбициите и усилията на дечицата.

Последно ...поволявам си да ви дам един съвет: Знам, че кандидатстването след 7-ми клас е един много важен момент в живота на човека, да не даже кажа "решителен". Именно поради това много родители хвърлят страшно много нерви и емоции в подготовката на децата, изживяват много драматично всяка тяхна оценка от пробен изпит и т.н. Всичко това до голяма степен стресира децата...Мили мами, не позволявайте на децата ви да "прегорят" или да им се счупят пружинките от пренавиване предварително...още преди да дойдат изпитите.
Не забравяйте - доброто представяне на изпита до голяма степен зависи от емоционалната стабилност и спокойствие на децата. Колкото и добре да са подготвени, стресът може да се отрази фатално...

Пожелавам успех и на вашите дечица  Peace

# 27
  • Мнения: 148
Искам да кандидатствам, имам доста деобра подготовка, но искам да чуя и от другите хора как е там и ако може да ми дадете някакви теми, тестове и т.н....  Пише Ви един отчаян пубер... Wink :PpP...   bouquet

# 28
  • София
  • Мнения: 443
Какво е АК?

# 29
  • Мнения: 148
Искам да кандидатствам, имам доста деобра подготовка, но искам да чуя и от другите хора как е там и ако може да ми дадете някакви теми, тестове и т.н....  Пише Ви един отчаян пубер... Wink :PpP...   bouquet
АК е Американски колеж, но в София... Wink :PpP...

Общи условия

Активация на акаунт