Първите думички

  • 2 581
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Тук нека споделим какво казаха за пръв път децата ни!
Преди няколко дена моето слънце каза първата си думичка и тя беше...ТА-ТЕ. newsm81
Многа се радвам,оттогава досега го каза няколко пъти.

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 07:53 от bojinel

# 1
  • Мнения: 11 018
Първите 2 думи бяха Мама и Ам-Ам  Laughing

# 2
  • Мнения: 554
Мама, Баба, Тати, в тази последователност Grinning

# 3
  • Мнения: 4 195
Кои думички newsm78
Хайде оправи заглавието Peace
по темата - баба........

# 4
# 5
# 6
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Може би имаш в предвид срички Laughing
като за начало беше мам-мам - вместо ам-ам.
А  сега вече и Мааама Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 928
Тата, ам-ам, мама  Peace Не случайно казват, че любовта на мъжа минава през корема Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 378
баба,мама,тата и дядя и др.

# 9
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
баба,мама и тата(тати) Peace

# 10
  • Мнения: 625
А пък моето казваше пътя и "паи"-т.е. пари Shocked

# 11
  • На морето!
  • Мнения: 5 769
Ба-ба бяхме всички живи същества, га-га всичко останало.

# 12
  • Мнения: 200
баба, тата мама

# 13
  • Мнения: 4 753
Та-ти му беше първата думичка... Сега постоянно джавка нещо, несвързани срички...  Grinning

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първите думи на моите деца бяха мама Mr. Green

# 15
  • Карлово
  • Мнения: 328
а на каква възраст бяха децата ви когато ги казаха?

# 16
  • Мнения: 37
Кои думички newsm78
Хайде оправи заглавието Peace
по темата - баба........
Чак сега забелязах за заглавието Grinning
А знаете ли,че ако бебето каже първо тате или дядо,означава,че следващото дете ще е момче и обратно,ако каже мама или баба,ще имате момиче.
Незнам това доколко е истина,но на който да кажа,че Божко е казал тате и те всички казват,че второто ми дете ще е момче отново newsm12
Божидар го каза на 15.08. значи е бил на 5 месеца и 28 дни.

Последна редакция: пт, 22 авг 2008, 08:07 от bojinel

# 17
  • Мнения: 9 973
баба,тата,мама,деде,ам-ам,па-па........в този ред

# 18
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 994
Първо тата, някъде от време на време и мама (нещо от сорта на мама амам - може би му се сливаха представите за мама и храна, защото го кърмех Laughing) се появяваше, след това баба и дадо.

# 19
  • Мнения: 8 246
Първите му наистина съзнателни думички, които означаваха нещо бяха "ам-ам" и "няма". Разните му там "баба' и други подобни, които казваше понякога преди това, не ги броя, защото реално не означаваха нищо.

# 20
  • Мнения: 1 554
Та-та,ма-ма,баба,ам-ам,кака Peace

# 21
  • Мнения: 37
Морска,4рд на Теди с малко закъснение.
С пожеланиа за прекрасно и безгрижно детство newsm59

# 22
  • Мнения: 1 187
ба-ба, но не мисля че имал предвид баба му, а по-скоро му е било най-лесно, после ма-ма или ам-ам, то си е същото, пак мисля без смисъл; първата съзнателна - мама  bouquet

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
та-та,ба-ба...

# 24
  • Мнения: 1 168
А пък моето казваше пътя и "паи"-т.е. пари Shocked
Добре се е ориентирал! Laughing
Започнахме със срички: баба, мама и амам, тата но дълбоко се съмнявам, че схваща какво означават /освен може би ам-ам Joy

# 25
  • Мнения: 37
Аз съм сигурна,че Божко знае какво казва,защото за пръв път го каза,когато се събуди и видя татко си,който се прибра от нощна смяна.И досега го казва само на него,най-вече като си дойде от работа.Още като го види да влиза вкъщи и го казва и то усмихнат до ушите.

# 26
  • Мнения: 140
Буба, мама, баба.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Айде първо да уточним- няма бебе, което на 5 месеца да изрече съзнателна дума  Stop Въпреки че майката е убедена, че детето й е генийче...

# 28
  • Мнения: 1 447
Дъщеря ми на 6 месеца каза първата си НЕОСЪЗНАТА дума "мама"
а синът ми също на 6 месеца "тата"

# 29
  • Мнения: 2 960
Айде първо да уточним- няма бебе, което на 5 месеца да изрече съзнателна дума  Stop Въпреки че майката е убедена, че детето й е генийче...

 Peace

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Мама и Баба  Laughing

# 31
  • Мнения: 569
  Та-те, ма-ма и айде Laughing

# 32
  • Мнения: 236
1:1-същата последователност.На 6 месеца каза тата.

# 33
  • Мнения: 37
Айде първо да уточним- няма бебе, което на 5 месеца да изрече съзнателна дума  Stop Въпреки че майката е убедена, че детето й е генийче...
Ако не е съзнателно,тогава защо го казва когато татко му се прибере,и го гледа право в очите....
Съжалявам,но явно моето наистина е генийче newsm44
Въпреки,че в тази тема не съм искала да покажа колко е умно детето ми,а просто да споделя радоста си и да разбера кои думички най-често казват за първи път децата,а дали някой  се съмнява това си е негова работа!!!

# 34
  • Мнения: 521
ма-ма, ба-ба, та-та Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 574
Та-та,ба-ба,де-де,бау-бау,а мама още чакам да ми каже.

# 36
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Айде първо да уточним- няма бебе, което на 5 месеца да изрече съзнателна дума  Stop Въпреки че майката е убедена, че детето й е генийче...
Ако не е съзнателно,тогава защо го казва когато татко му се прибере,и го гледа право в очите....
Съжалявам,но явно моето наистина е генийче newsm44
Въпреки,че в тази тема не съм искала да покажа колко е умно детето ми,а просто да споделя радоста си и да разбера кои думички най-често казват за първи път децата,а дали някой  се съмнява това си е негова работа!!!

Дано си докаже гениалността и в бъдеще детето ти  Peace Няма сила, която да ме накара да повярвам, че бебе на такава възраст изрича съзнателни думи  Stop

# 37
  • Мнения: 2 149
Първата й дума беше мама,последва ам-ам,сега казваме баба и тата Laughing

# 38
  • Мнения: 37
Тук не става дума за това кой е гений и кой не.Защо трябва винаги да захващате тема,която няма нищо общо с тази.
Далеч съм от мисълта,че детето ми е генийче,но вие не разбирате явно смисъла на темата.
Аз не съм сигурна дали го казв съзнателно,но вие също не може да сте напълно сигурни в обратното.
Не понасям дребнави хора doh

# 39
  • Мнения: 1 799
ма-ма и ма-мо  Laughing
майка ми твърди, че на половин годинка съм казвала съзнателно "тата аде", когато съм искала да ме гушка баща ми, защото той при гушкане и подхвърляне е казвал айде тате...уточнявам, че съм далеч от гениалността. Моето дете специално по-късно започна да свързва дума с определен предмет, но не изключвам възможността при някои деца това да стане на по-ранна възраст. Не се карайте за глупости  Hug

Последна редакция: сб, 23 авг 2008, 12:28 от marisasav

# 40
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 468
Не понасям дребнави хора doh

Ще те посъветвам само да избягваш квалификации като тази  Stop

# 41
И моето дете казваше ба-ба-ба и та-та на 5-6месеца но това са първите срички на повечето деца. Wink
А и да ви кажа за гениите,че те като цяло проговарят дори доста по късно защото са по вглъбени и затворени в себе си. Simple Smile
Разбира се,че всяка майка иска нейното дете да е най-най и то трябва да е такова в нейните очи.
Една майка в парка /на 7месечно бебе/ веднъж ми каза че казвало да и не и знаело какво означава. Joy и мама  тата и др.
Смешничко е не мислите ли?

# 42
# 43
  • Мнения: 37
Въобще не мисля детето си за генийче,напротив искам да си е съвсем нормално.Ако някоя майка сподели с мен нещо за детето си,йколкото и невероятно да звучи ще го приема,и няма да се опитвам да я убеждавам,че не е възможно,защото аз вярвам,чер всичко е възможно!!!!!

# 44
# 45
  • Мнения: 2 521
Баба,кака и дай Laughingвсички съседи пред блока се шегуваха че това ще ни разкаже играта щом казва дай преди да каже мама hahaha

# 46
  • София
  • Мнения: 529
А знаете ли,че ако бебето каже първо тате или дядо,означава,че следващото дете ще е момче и обратно,ако каже мама или баба,ще имате момиче.

Е, а ако няма да има следващо? Wink

На Надето първата думичка беше "баба". Беше на около 7 месеца.  Peace Следващо момиче не планирам.  bowuu

# 47
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Първите 2 думи бяха Мама и Ам-Ам  Laughing

Аха. И при нас така  Mr. Green

# 48
  • Мнения: 2 090
Та-та  Heart Eyes

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Да-да беше при моето.

# 50
 Hug за bojinel
Не те съдя по никакъв начин. И аз си мислех че малкия разбира какво казва като беше на няколко месеца но в последствие осъзнах че не е било така Wink
Дори когато беше по голям казваше на баща си тати а на мен кака  Laughing и аз много му се сърдех и дори се чуствах  обидена.Или по скоро ми беше мъчно а сега  Joy
По 10 мин. аз: МАМА той:КАКА аз:МАМА той:КАКА и така

# 51
  • Мнения: 37
Hug за bojinel
Не те съдя по никакъв начин. И аз си мислех че малкия разбира какво казва като беше на няколко месеца но в последствие осъзнах че не е било така Wink
Дори когато беше по голям казваше на баща си тати а на мен кака  Laughing и аз много му се сърдех и дори се чуствах  обидена.Или по скоро ми беше мъчно а сега  Joy
По 10 мин. аз: МАМА той:КАКА аз:МАМА той:КАКА и така
Здравей Милена,радвам се,че някой разбра какво имах впредвид най-накрая!! smile3501
Може и да греша,може би малкиа не осъзнава какво казва,но много се дразня,когато някой реагира за нещо толкова маловажно толкова остро.

# 52
  • Мнения: 111
ам-ам,мама,татииии

# 53
  • Мнения: 3 092
Тати и баба...

# 54
  • Мнения: 109
Ало, Бу-ба, Ба-ба и па-па

# 55
  • София
  • Мнения: 1 524
Несъзнателна сричка - АБУ 7 месеца
Осъзната дума - НЕ - 10 месеца

# 56
  • Мнения: 4 111
Е, то и моят син на 2 месеца и нещо каза АГУ, ама едва ли е имал предвид автомобилна газова уредба  Mr. Green Joy

# 57
  • Мнения: 1 212
Първите думи винаги са нещо от рода на "ба-ба", "ма-ма", "та-та" и т.н.
Моя син казваше "наня" на шишето с мляко.
Казваше "да" - от годинка.
А вече казва и "няма"   Mr. Green Thinking

# 58
  • Мнения: 559
Не понасям дребнави хора doh

Ще те посъветвам само да избягваш квалификации като тази  Stop

Стига бе хора, една тема не мога да прочета без да срещна спор  #Crazy
Не можете ли да си ги пишете на лични тия заяжданици?

# 59
  • Мнения: 2 015
На тези мама, баба, тати не се радвах много.Първото с което наистина се гордях е когато си каза името "Ани".

# 60
  • Мнения: 377
Баба, мама, а сега само тати казва.Иначе на динята вика ди, на айде-ади, на ела - ла.

# 61
  • Мнения: 1 938
Първата съзнателна дума на дъщеря ми беше в 8 месец. Peace
Като видеше дете в количка, сочеше с пръст и казваше: "Бебе!". Беше много стряскащо, защото тя самата беше бебе, а някой път децата, които сочеше, бяха доста по-големи от нея...

# 62
  • Мнения: 728
Баба - въпреки, че не вижда бабите си често. Мама казва само когато е на зор.

Общи условия

Активация на акаунт