Цени и плащане в Майчин дом София

  • 57 161
  • 138
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 910
не искам да влизам в някаква полемика , но именно заради тези цени - да , има нужда от реклама най-голямата болница с "най-добрите" специалисти , затова и изборът им е задължителен - именно защото са толкова световно неизвестни

# 121
  • Мнения: 234
мммм да ,като ви чета - явно имате много излишни пари , за същите екстри - равен и твърд матрак или упойка за секцио /което е по показания /например във Втора градска не се плаща нито стотинка , но като цяло темата ми прилича на една зле прикрита реклама на майчин дом !
аз упойката за секцио не съм заплащала и не съм чувала никъде да се плаща, но ако искаш епидурална - плаща се, като навсякъде в болниците. А за леглата - факт, че в платените стаи не само леглата са различни, но има и нормалните неща като баня с тоалетна.
мммм да ,като ви чета - явно имате много излишни пари , за същите екстри - равен и твърд матрак или упойка за секцио /което е по показания /например във Втора градска не се плаща нито стотинка , но като цяло темата ми прилича на една зле прикрита реклама на майчин дом !
ooooh! ooooh! ooooh! Joy hahaha Joy
Като че има нужда от рекалма най-голямата АГ болница с най-добрите специалисти и апаратура.
Иначе няма лошо, раждай си във втора градска  Mr. Green
 
  
  202uu

mama 69 - темата е за Майчин дом  Naughty

# 122
  • Мнения: 261
mama 69, Втора градска не е лоша болница..... ама малко не мисля, че е специализирано АГ. Не дай си боже нещо ако се случи..... шанса ти да си останеш във 2-ра градска, а бебето да отиде в Майчин Дом не е никак малък. От друга страна не мисля, че ще мога да спя на пружина или ако тоалетната е далече, след секциото .... не знам как ще стигна до нея.

# 123
  • Мнения: 5
Малко закъснявам с отговора, но забравям, че съм писала Simple Smile Не съм много по писането във форуми.
Относно Отворените врати - отидохме с мъжа ми, за около 10 минути успяха да ни направят на маймуни(качете се на трети етаж, слезте на първи, после хванете асансьора и отидете да чакате на трети ет. (асансьора не работеше,а и копччетата бяха 1 2 4 5 и тн, плюс това беше пропаднал с 30 см надолу!!!), ама много хора има и ще почакате(а аз бях записала и двама ни) и той се ядоса и си тръгнахме.
За съжаление, въпроса с парите при нас продължава да стой, тъй че, ща не ща, Майчин дом ще е...Днес ходих на лекция, организирана от 9 Месеца и имаше две акушерки от МД, които бяха много симпатични и мили и ни разясниха това-онова, въпреки, че нямаше достатъчно време за всички въпроси, които имахме. Това, което ми направи впечатление е, че едната акушерка също изрази възмущение по темата с избора на екип и каза, че е отвратително според нея, че има такава опция и твърдеше, че независимо дали ще си изберем екип или не, ще ни обърнат еднакво внимание. Сега се чудя дали има някакъв конфликт между акушерки и доктори, защото наистина (при нормално раждане) акушерките вършат по-голямата част от работата, а докторът само наставлява и го виждаш един-два пъти. И дали това, което тя твърди за еднаквото отношение е истина...
Другата информация, която малко ме втрещи, е че като се доизцеждаш, хвърляш тази кърма...Това наистина ли е нормално? Аз си мислех, че има начини да я съхраняваш и ползваш в последствие...
А Koketka_majoretka ме попита защо имам лошо мнение за МД - ами защото от всичко, което чета и чувам от родили там оставам с впечатлението, че се държат с родилките нечовешки. ОК, най-добрите специалисти са там, но това не би трябвало да означава, че са спрели да са хора, нали?
И като прибавим и най-безобразното искане на почерпки под всякаква форма и почва да ме втриса. Друг въпрос е, че на мен ако ми поискат "почерпка" със сигурност ще се направя на приятно разсеяна(най-малкото).
За съжаление май българина си го е направил така...доста често чувам и фразите "Една стотинка не ми поискаха, ама аз понеже бях много доволна и им дадох по 300/500 лв" ...
Хайде стига съм философствала  Laughing

 

# 124
  • Мнения: 910
ако темата е за "цени на раждане в майчин дом" ,моля модератора да я преименува , защото в майчин дом се извършват и още стотина други процедури и операции !

# 125
  • Мнения: 261
Happylinanewsm10  202uu

# 126
  • Мнения: 369
Другата информация, която малко ме втрещи, е че като се до изцеждаш, хвърляш тази кърма...Това наистина ли е нормално? Аз си мислех, че има начини да я съхраняваш и ползваш в последствие...

 
Аз съм черпела информация от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=156629.0

# 127
  • Мнения: 5
tufituri Благодаря!  bouquet

# 128
  • Мнения: 644
Момичета,

аз родих точно преди седмица в Майчин дом при дежурен екип.
Искам да ви кажа, че всички се държаха изключително добре с мен, макар и да знаеха, че се следя при друг доктор от болницата и дори ме подпитваха дали той няма да дойде.
Обстановката в новата родилна зала е повече от добра. Родилките са сами в зала, не чуваш виковете на другите, не слушаш раждания около теб, никой не ти досажда, което за мен беше изключително важно, за да мога да се съсредоточа в дишането и елеминирането на болката.  Точно три пъти при мен влизаха акушерки и доктори за проверка за разкритие и да попитат дали имам нужда от нещо, през останалото време всичко се следеше отвън.
На мен наистина не ми искаха нито една стотинка. Проучих кога е на смяна екипът, който изроди сина ми и занесохме малка почерпка от благодарност. Никой не ме е карал да го правя и едва ли са се държали мило и любезно с мен, само защото са очаквали да им донеса торта и бонбони  Whistling
От родилно отделение нямам абсолютно никакви оплаквания. Там всичко беше перфектно.

За 12-тия етаж обаче мога доста да кажа и то не добри неща - никакво внимание от страна на педиатрите и детските акушерки, гинеколозите и техните акушерки бяха друга бира - мили и любезни.
Непрекъснат поток от външни лица, въпреки голямата табела Забранено влизането на външни лица. Така се случи, че бях в стая с една майка, с чиято рода до девето коляно имах удоволствието да се запозная за трите дни престой и въпреки неколкократните ми молби към нея и оплаквания до персонала, целодневните делегациите не секнаха  ooooh!
Битовите условия далеч не бяха такива като за по 40 лв. на леглоден.
Имам познати, които лежаха на 7-мия етаж и бяха много доволни от персонала.
Единствените плюсове на ВИП етажа са отделния санитарен възел, нормалното легло, наличието на хладилник и най - големия плюс - присъствието на бебето.

Въпреки всичко, не бих отишла да раждам другаде поради съображения от сигурност. В крайна сметка, макар и да не е правилно, съм готова да стисна зъби и да преглътна някои неща, но да знам, че при евентуален проблем, реакцията ще е бърза и адекватна  Peace

# 129
  • Мнения: 5
Koketka_majoretka Честита рожба! Бъдете здрави и щастливи!

Благодаря и за прясната информация...Хем звучи обнадеждаващо, хем разочароващо...вече имам чувството, че ще лудна...но пък важното е всичко да мине нормално и да се приберем здрави вкъщи, нали...
Отново поздравления за бебчо! Бъдете здрави!  Hug

# 130
  • Мнения: 782
Koketka_majoretka , честито и от мен!

Жалко е, че за 3 години са се променили само родилните зали. Да , отношението там е отвратително, да - има война м/у лекари и акушерки, да - ще родя отново там, защото са най-добрите според мен  Laughing Кокетка е права, трябва да стиснем зъбки, защото живеем в БГ и една шепа недоволни майки няма да оправи държавата.

ако темата е за "цени на раждане в майчин дом" ,моля модератора да я преименува , защото в майчин дом се извършват и още стотина други процедури и операции !

Темата е точно за това, не виждам какво трябва да променят модераторите! Тези дни на моя роднина ще правят гинекологична операция и за да е направена добре, искат пари!

# 131
  • Мнения: 910
 ти чуваш ли се какво говориш: "  за да е направена добре "- това какво означава ,че който не си е платил трябва да умре на операционната маса или нещо още по-страшно - в приемно ?!?

# 132
  • Мнения: 2 719
Преди 11 дни родих дъщеря си в Майчин дом. Прекарах 4 денонощия в Родилна зала, 1 в реанимация и 6 в отделението на 7 етаж (неплатеното). Забележки бих могла да имам единствено към условията в отделението и в отношението на малко от акушерките там. Останалия персонал беше невероятно мил и любезен с мен, никой не ми е викал, крещял, не са ме обиждали, нагрубявали и прочие.

Нямам думи да благодаря на извършилия цезаровото сечение д-р Д. Марков и на приелия ме по спешност
д-р Певтичев. И двамата се интересуваха през цялото време от състоянието ни, моето и на бебето, реагираха професионално и проявиха лична ангажираност. За д-р Марков, мисля няма нужда да коментирам, а другият д-р е млад и доста обещаващ, като професионалист и като отношение не само към мен, а и към другите родилки. Отговарящата за бебетата педиатърка, д-р Попиванова ми обърна специално време за да ми обясни как да поддържам лактация, въпреки че бебето ми е силно недоносено и  и тримата ме подкрепиха в това ми решение

За цялото добро, което получих платих единствено избора на екип, поради личен сантимент към лекаря, извършил операцията. Честно да ви кажа, ако не беше той, не бих платила за избор  на друг и това беше решението ми, отпреди да вляза в болница да раждам. За времето, което прекарах в родилна зала се изредиха на дежурства " най-големите" имена, случайни лекари нямаше. Мисля, че всяка жена може да роди спокойно там  без избор на екип. Успех!

# 133
  • София
  • Мнения: 262
Аз родих в МД по спешност преди 3 години. Пари никой не ми е искал. Бях толкова зле, че всеки лекар се чудеше как да се отърве от мен /Димитър Марков, Правда Попиванова, Йосиф Димитров, Кютукчиев/. Съвсем спокойно можех да си умра и аз. Добре че имах и втора бременност. Естествено, следена другаде. Така видях огромната разлика във всяко едно отношение от тези в МД и ЛЕКАРИТЕ, помогноли ми да си имам дете!

# 134
  • Мнения: 32
Аз родих в МД по спешност преди 3 години. Пари никой не ми е искал. Бях толкова зле, че всеки лекар се чудеше как да се отърве от мен /Димитър Марков, Правда Попиванова, Йосиф Димитров, Кютукчиев/. Съвсем спокойно можех да си умра и аз. Добре че имах и втора бременност. Естествено, следена другаде. Така видях огромната разлика във всяко едно отношение от тези в МД и ЛЕКАРИТЕ, помогноли ми да си имам дете!

   За съжаление и моите впечатления от МД не са особенно добри, родих там преди 10 години, описала съм случая в черния списък: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=post;quote=17595783;top … 0dab938911bd3573d

   Много често отношението към пациентите е грубо и пренебрежително, вероятно си мислят, че имат и титла за божественост. Нищо не зависи от плащането или неплащането те са си едни и същи (с малки изключения)  , като "специалисти" - изнервени и озлобени, си го изкарват на нас - пациентите. А и смятам, че когато парите са водещи професионализмът отива на заден план.
 Там си заслужава да се отиде, когато бебето е недоносено, защото единствено там има условия за оцеляването му.
 Този път намерих добър лекар там, но за съжаление излезе в отпуск и едва ли ще се престраша да раждам там отново, било то с плащане или по общия ред. Не бих им се доверила отново.

 Имам някои идеи за раждане на друго място, когато всичко мине ще кажа какво е станало.
Желая успех на всички.

Общи условия

Активация на акаунт