Цени и плащане в Майчин дом София

  • 57 200
  • 138
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 99
Здравейте, искам да ви попитам при приемане в Майчин Дом кои изследвания са страшнп важни да ги имаме задължително (за да не се наложи да се ражда в изолатора). Мисля, че бяха Васерман, СПИН и австралийски антиген, нали така?
добре де, ами на мен тези ми ги правиха юни месец, те дали важат още?  newsm78
сега съм в края на 8ми месец.
Питам, че да не ми направят проблем нещо в Майчин Дом.
Вашите такива изследвания от кога са?


Аз също отидох с направени предварително кръвни изследвания. Още на следващия ден, след като ме приеха в болницата обаче трябваше да дам кръв, за да ми направят отново кръвни изследвания. Практикуват за по-сигурно да си ги направят те, така че откога са изследванията няма значение. Така или иначе ще ти пуснат нови.

# 61
  • Мнения: 3 500
Хриси79, тризначки ли имаш? Да са ти живи и здрави! Еха, как ми трепна сърцето!  Hug Hug Hug

# 62
  • Мнения: 286
Здравейте, искам да ви попитам, по колко дена се стои в болницата (ако всичко е наред) след нормално и след оперативно раждане? Деня, в който раждаш брои ли се и той?

# 63
  • Мнения: 371
За нормално лежиш 3 дни,а за секцио от 5 до 7,като броиш и деня в който си родила. Ако всичко е наред с теб и бебчо ви изписват на 5-тия ден,но в този случай трябва да отидеш пак, за да ти махнат конците или да си търсиш някой да ти ги махне.Аз раждах секцио там и ако имаш някакви въпроси пиши ми на лични,Полежах и 20-тина дни преди да родя, та ако мога с нещо да помогна пиши.

# 64
  • Мнения: X
Момичета, здравейте,
Искам да ви помоля за мнение.
Бях решила да раждам в ОБ... Но съм много разколебана.
Ще раждам с планово секцио по медицински показатели (заради проблеми с очите), но нямам възможност да заплатя за избор на екип.
Добри ли са лекарите в МД, мога ли да рискувам да отида без да си платя..
Много съм объркана и не зная какво да правя.

# 65
  • Мнения: 371
облачето хей Здравей, както бях написала аз бях за секцио по медицински причини ,без да плащам за екип.Отношението е никакво, в смисал си поредна бройка която режат, а като не си плащаш пък направо не те отчитат:( Те пак ще си искат де, ама ти ако решиш няма да им даваш.
За добри , добри са, даже май са най-добрите, ама и за ОБ чух много хубави неща, може да почетеш и в тяхната тема има много доволни.Ако имаш въпроси пиши ми на лични , няма проблем  Peace
Леко раждане ти пожелавам

# 66
  • Мнения: 3 500
Облаче, една приятелка ражда в Майчин дом секцио по медицински причини. Не е дала и лев. Д-р Николов е бил на смяна и я оперира. Много е доволна.

# 67
  • Мнения: X
Момичета, благодаря.  Hug
Има още малко време да помисля.
  bouquet

# 68
  • Мнения: 84
Сестра ми ражда в МД февруари тази година / диабетичка е /с планово секцио по мед. причини при Даволов и си имаме прекрасно дете на 8 месеца. Тя плати за избор на екип/най-вече държеше на анестезиолога/, но беше заради това, че е диабетичка и имаше притеснения и се страхуваше от усложнения от това по време на операцията и т.н. На мен ми предстои да родя април 2011 год живот и здраве и си мисля, че може би няма да избирам екип. Така или иначе наистина всички лекари там са много добри. А за неонатологията на МД няма какво да говоря - за детето ще съм спокойна.
 Аз вярвам на големите болници, които имат опита и условията, за да се справят с проблемни ситуации, а и с наличието на ВИП стаи - въобще не ме блазнят частните клиники, но всеки си има своите предпочитания и мотиви - важното е да се чустваме сигурни и спокойни, за да е всичко наред.  Hug

# 69
  • Мнения: 411
Някой ползвал ли е услугата за придружител след раждането и колко струва?

# 70
  • Мнения: 78
Просто трябва да си платиш ВИП - а - единична стая - поне 70 на ден /или 80/. Бях в двоен ВИП през май т.г.- две места за майки с бебетата им, но не помня дали платих 40 или 35 на ден - за себе си. Т.е., плащате още едно място /престоя на придружителя/ придружителката/ - мъжа ти, майка ти, или който плануваш да ти помага

# 71
  • Мнения: 99
Момичета, здравейте,
Искам да ви помоля за мнение.
Бях решила да раждам в ОБ... Но съм много разколебана.
Ще раждам с планово секцио по медицински показатели (заради проблеми с очите), но нямам възможност да заплатя за избор на екип.
Добри ли са лекарите в МД, мога ли да рискувам да отида без да си платя..
Много съм объркана и не зная какво да правя.

Аз бях в сектора, където работи д-р Дяволов в екип с д-р Марков.
Секциото ми беше планово, без избор на екип като имах уговорка с Дяволов да ми прави секциото. Оказа се, че той ще отсъства точно когато ми определиха датата и операцията я направи Марков.
Не съм платила нищо, нито пък са ми искали пари и мога да кажа, че отношението към мен е било съвсем нормално.
Успех!

# 72
  • София
  • Мнения: 498
Интересува ме в случай, че избера някой лекар и заплатя посочената цена от болницата очаква ли се да дам и на самият лекар пари под масата един вид ?

# 73
  • София
  • Мнения: 109
Лекаря работи със съответната болница и си получава хонорара за избор на екип. Не би трябвало да му давате нищо повече. Thinking

# 74
  • Мнения: 22
Здравейте и от мен!Аз бях решила да раждам в ОБ, но се преориентирах към Майчин дом. Не съм от София, но реших да раждам там. Препоръчаха ми доц. Асен Николов.Остава ми много малко до термина   - 8 дни. През последния месец ходих всяка седмица на частен преглед при него и запис на тонове. Искам да родя по естествен на4ин, без много вмешателство от страна на екипа. Ако някой е раждал при него, моля, да сподели.Знам , 4е е е много важна и акушерката. Някой да сподели и препоръ4а.

Общи условия

Активация на акаунт