Кърмене и бира

  • 32 004
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 804
При положение, че не кърмиш през нощта, не виждам причина да не пийваш по малко бира или винце  Hug

# 16
  • Мнения: 1 173
 Аз съм голям фен на бирата и все изпитвам угризения , дори и от една глъдка бира. Проблема при мен е,че понякога бебето се събужда внезапно и се приспива само с кърмене, тъкмо съм решила, че ще си спи спокойно  до сутринта и пийна биричка,а то вземе че се събуди... Един ден се събужда, друг - не! Когато му скимне...А от шише приема с голям зор и с много реване...Кърмя го нон-стоп и не мога да си позволя бира,която много обичам -  аз друг алкохол не харесвам, изобщо нямам идея как ще премине отбиването, а един ден и това трябва да се случи...

# 17
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
А коя бира е безалкохолна, защото аз май не съм срещала по заведенията? Има ли в Била или Кауфланд? Някой ако знае някоя марка да пише, че иначе ми е неудобно да взема да разглеждам всички бири с часове, докато открия такава.
Забелязала съм, че наистина ми се увеличава кърмата от нея и за това си пийвам най-много по една почти всеки ден.
 cheers
Безалкохолна бира има само на Каменица, доколкото ми е известно. Тя е със син етикет - по това ще я познаеш. И ако си фен на бирата изобщо няма да ти хареса - вкуса и е отвратителен. Ако, обаче, искаш да пиеш бира за да увеличиш кърмата си - прави си отвари от хмел. Той наистина има този ефект! Така ще си уцелила два заека с един куршум. Хем ще ти мирише на бира, хем ще ти повлияе благотворно на кърмата:)

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Докато кърмех не съм пила абсолютно никакъв алкохол

# 19
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Пиех по чашка през бременността и след като родих вечер си пийвах. Питала съм различни лекари и всички са ми казали, че няма никакъв проблем с бирата и виното. За твърдия алкохол са абсолютно против

# 20
  • Мнения: 66
Личната лекарка ми каза, че мога да пия по една чаша бира за увеличаване на кърмата. Аз така и правя, само че една чаша няколко пъти. Ние сме на подобен на вашия режим и аз си позволявам да си пийвам вечер. Не мисля, че 1-2 чаши бира ще навредят по някакъв начин на детето.
Безалкохолна Каменица има и в Кауфланд, но е отвратителна на вкус.

# 21
  • Мнения: 94
Щом казвате ,че е гадна хич няма да я пробвам тая безалкохолната и ще продължавам да си пийвам от другата

# 22
  • Мнения: 204
Пийвам си вечер по 1-2 чаши бира и ми действа много добре за ллактацията

# 23
  • Мнения: 543
Ей, алкохоличкиииии Simple Smile

И аз чопвам по малко биричка, ама по няколко глътчици вечер от чашата на таткото, за пофтенка... Мнооого я обичам, не мога да й устоя!

# 24
  • Мнения: 1 691
Не пия редовно бира (даже и много рядко май - 1-2 пъти месечно), но когато пия, по 2-3-4 бирички ми идват много добре. Не си позволявах да прекалявам с количествата през първите 3-4 месеца на кърменето, а после вече давам без задръжки.

# 25
  • Мнения: 1 376
Ей, алкохоличкиииии Simple Smile

И аз чопвам по малко биричка, ама по няколко глътчици вечер от чашата на таткото, за пофтенка... Мнооого я обичам, не мога да й устоя!

И аз така бях... ама като ме сполетя лактационната криза... само бирата ми помогна (изпивах по една вечер след последното кърмене)
А за успокоение - виж по градинките кърмачки как надигат шишетата  Wink само да не се прекалява де. Нищо крайно не е добро  Hug

# 26
  • Мнения: 4 434
Не пия редовно бира (даже и много рядко май - 1-2 пъти месечно), но когато пия, по 2-3-4 бирички ми идват много добре. Не си позволявах да прекалявам с количествата през първите 3-4 месеца на кърменето, а после вече давам без задръжки.
И аз така Joy

# 27
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
В седмицата един-два пъти си позволявам да изпия по една чашка биричка.
Много обичам, а и така четох - че помага за лактацията, когато се приема в разумни количества. Grinning

Ето тук доктор Михайлов обяснява :
Часът на мама

# 28
  • Мнения: 304
не бих рискувала да пия бира и да кърмя

# 29
  • Мнения: 349
Аз по принцип не пия. На някой празник мога да си пийна една чаша вино или бира. Повече от това немога.Замайва ми се главата.
Но сега ще взема да изпия една чаша бира, защото нещо ми е намаляла кърмата. beer

Общи условия

Активация на акаунт