Кърмене и бира

  • 32 021
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 305
И аз си позволявам по бира или чаша-две вино от време на време...
Дори и на два-три пъти по около 20мл по-твърд алкохол.

# 31
  • Мнения: 264
Почти всеки ден пия по една чаша бира. Мисля, че наистина помага за увеличаване на кърмата.

# 32
  • Мнения: 45
И аз съм фен на бирата и си позволявам по една биричка на ден. Е не всяка вечер. Случвало ми се е и чашка винце да си пийна. Смятам 4е в малко количество няма да навреди...

# 33
  • Мнения: 3 718
Пия си биричка без капка угризение. Пия максимум по две, но това се случва рядко. Обикновено една биричка ми е предостатъчна. Пия я когато ми се пие, преди, след, че и по време на кърмене  Mr. Green
Имам приятелка също кърмеща, която разреждаше бирата си със сода за да изпива по малко количество бира, а реално да си пие по дълго  Wink
На всички кърмачки  cheers наздраве от мен.

# 34
  • Мнения: 415
И аз съм пила бира (съвсем не безалкохолна) особено като разбрах колко добре ми действа на лактацията, а и след като няколко доктори ме увериха, че малко количество няма да отиде в кърмата - вечер съм пила половината от чашата ми от 330мл (но ми разрешиха 1 цяла малка бира ако не се лъжа  newsm78).

Сега ме боли гърло та затова се въздържам.

Шаманката, и от мене  Laughing  cheers

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 20:53 от Мунка

# 35
  • София
  • Мнения: 2 296
Пия си биричка без капка угризение. Пия максимум по две, но това се случва рядко. Обикновено една биричка ми е предостатъчна. Пия я когато ми се пие, преди, след, че и по време на кърмене  Mr. Green

На всички кърмачки  cheers наздраве от мен.
cheersВсе едно аз съм го писала! Peace

# 36
  • Мнения: 96
И мойто бебе прави дълга нощна пауза като твоето. Аз пийвам свободно и без угризения когато знам че ще има поне 3-4 часа пауза. Включително понякога пийвам и една малка на обяд beer

За безалкохолната бира - има една вносна хубава биричка, ама е малко скъпа. Казва се Clausthaler и мисля, че я има в Била и големите магазини Peace

# 37
  • Мнения: 429
преди да забременея по си пийвах биричка. като бях бременна най много 2 бири да съм изпила за цяла бременност не че нарочно но не ми вървеше. синът ми като беше на 4-5 месеца се разболях много гадно и докато се възстанови организмът ми кърмата позаслабна и се жалвах на педито чай за кърма ли да пия какво да правя че да кърмя, а той каза фъстъци и бира и си пушка. е благодаря му още кърмя

# 38
  • Мнения: 1 216
Притеснявах се и аз  по колко може, може ли, кога може, ама дали....
Сега си пия биричка като ми се допие. Една не ме притеснява да глътна. Пила съм и две, при голяма жажда  Mr. Green , но  с резерви, че все пак е алкохолна.
Имах и период на безалкохона бира, но ми писна да се самозалъгвам Simple Smile

# 39
  • София
  • Мнения: 389
Не се притеснявам да си пийвам по малко биричка от време на време, и докато бях бременна си пийвах  Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 3 064
Не съм спирала да пия бира и докато бях бременна, и след това. В умерени количества, разбира се. Няма да му навреди на детето.

# 41
  • Мнения: 166
Всичко в умерени дози е напълно приемливо.

Аз бих пила бирата след последното кърмене.

# 42
  • Мнения: 488
Пих бира по време на бременността,после поспрях за...не помня за колко(малко беше),ама не издържах-предадох се без бой  smile3538.И се почна-бирка,две,то в тия жеги дето бяха....Единственият проблем дето се появи-на беба и позеленя акото(каза педи)от дрождите  newsm09 .Та се поспрях...Според мен като е в умерени количества няма проблем  smile3521

# 43
  • Мнения: 1 336
Не ми се пуска друга тема затова ще питам тук - проблем ли е, че понякога пия по чаша червено вино, много рядко две?

# 44
  • Мнения: 117
наздраве скъпа щом през нощта не кърмиш пийни си с кеф и спокойствие.Единственото което не мога да пия е бира независимо от марката Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт