Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 47

  • 40 453
  • 293
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 492
Marulke, много интересна и забавна идея, неразбирам кое не ти харесва  bouquet
Silrai, ммм колко вкусна изглежда тази тортичка  bouquet

# 226
  • Мнения: 1 854
с Муса и за пълнеж на торти (Tannita).

Аз направих днес този мус,но ми стана мноооого сладьк и в мн.голямо количество, а тортата ми е с 3 блата.Другия пьт май ще пропусна част от захарта и по малко сметана.Ти направи ли го вече и как е положението.
Ако някой друг го е правил нека сподели.

******
За покритието под ММФ.искам да опитам с кайсиев мармалад вместо маслен крем.като се намаже с мармалада врьща ли се обратно в хладилника да стегне преди да се нанесе ММФ, по аналогия на масления крем или сьхне навьн?колко време е нужно?

*******

Марулка, страхотна композиция и цветове!
Силрай, много вкуснно изглежда тортичката ти  bouquet

# 227
  • Мнения: 1 965
Пу, да съм първа!!!!!
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВСИЧКИ КОИТО НОСЯТ КРАСИВОТО ИМЕ АЛЕКСАНДРА И ВСИЧКИ НЕГОВИ ПРОИЗВОДНИ!!!!! БЪДЕТЕ ЗДРАВИ!!!!

ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН И НА ТЕБ СРЕБЪРЕН ОБЛАК!!!!!! Бъди весела, засмяна, луда и неповторима!!!!!!! smile3525 newsm51 smile3525

silrai - Супер пътък си извъртяла. Ама ако може да се изкажа малко. Аз понеже не слизам от токове /минимум 8 см/, та искам да отбележа, че тази извивка би ми строшила крака. Малко като пързалка си я докарала, ама я се пробвай да си сгънеш така крачето.... пък ако успееш и да походиш така.... ще те призная!!!  Joy Това не е първата обувка която виждам с такава извивка. Наистина ли не го забелязвате, или просто е трудно да се направи по-реална? Ще взема да пробвам, май........
marulka_s - Много весела тортичка! Този ЦЪКИ, ще има да "цъка" като я види......
Оранжево небето - Правя този крем от много години, ама чак тук във форума му научих името. А, и първоначално когато ми казаха рецептата, тя беше със суха смес за сладолед която продължавам честичко да си ползвам. Заменя се течната сметана със същото количество сух сладолед или друга суха смес за крем. Те не са толкова сладки като сметаната.  Тези 3 суп. л. захар в началото са напълно излишни. Крема е доста, да. За 3 блата е много, освен ако не предпочиташ торта с повече кремче. Но пък винаги може да си хапнеш излишното..... Wink

# 228
  • Мнения: 1 271
Ванче, трудно бе душа се догажда извивката.Знаеш ли що обувки съм потрошила докато станат!Има си едно подпирало, което се прави от картон за да подпре точно тази част на обувката и не става добре с него.Ще трябва да е с по извито, ама ако е от пластмаса по добре, щото от картон се огъва пак.
А обувката не е точно такава каквато исках, но дребното ми се моташе в краката и не можах хубаво да загладя ръбовете, пък и тока не ми харесва много , ама това с дете в краката е така  Joy

Честит имен ден на всички именнички!   bouquet

# 229
  • Мнения: 1 854
van44eto,мерси за обяснението за крема.Сьжалявам, че не попитах по-рано....

Честит имен ден и весело празнуване  bouquet

# 230
  • Мнения: 419
Здравейте!да почерпя и аз за дъщеричката ми Александра:


http://mucunka.multiply.com/photos/album/1#16

# 231
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Добро утро и от мен!

Марулче, много идейна торта - супер е. Не се кахъри за тестото- аз по-напред бях писала какви са търнкостите Wink

Силрай, браво за патъчето.  Много добре е комбинирано всичко.

Муцунка, много сладка торта. Али сигурно много ще се зарадва

Честито на всички именници днес. Носете името си с много здраве  Hug

Аз сега се боря с една торта, ама доста се ядосвам, че трудно се покрива торта- сърце. Нооооооо, каквото - такова  Sad

# 232
  • Варна
  • Мнения: 252

Честито на всички именници днес. Носете името си с много здраве  Hug

Моля ви за помощ.Никой не ми отговори на въпроса ми ,но аз ще се направя на нахална и пак ще питам-мога ли да смеся ММФ със марципан Варна,че се опасявам че няма да ми стигне само ММФ да си покрия тортата,а нямам възможност да правя още ММф?

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325

Честито на всички именници днес. Носете името си с много здраве  Hug

Моля ви за помощ.Никой не ми отговори на въпроса ми ,но аз ще се направя на нахална и пак ще питам-мога ли да смеся ММФ със марципан Варна,че се опасявам че няма да ми стигне само ММФ да си покрия тортата,а нямам възможност да правя още ММф?

Смеси първо минимални кол-ва за да видиш как ще се държи и после смесвай смело  Wink

# 234
  • Варна
  • Мнения: 252
ОК,мерси за отговора.

# 235
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета, пускам ви и последната (надявам се на това) торта преди почивката ни, която е от 6 до 12-ти септември. До тогава само ще ви следя и помагам със съвети идеи и т.н.

Идеята отчасти е на клиентката с елементи от мен. В поръчката фигурираше "Розово сърце с мишка облечена в синьо и да държи глухарче (ако може). Да има надпис ЧРД Миро"
Не знам до колко бялото цвете прилича на глухарче, но я предупредих, че бяло глухарче е почти невъзможно да се направи. 3-те мишока на подложката са мое хрумване, надявам се да и харесат Simple Smile



# 236
  • Мнения: 1 271
Пепи, много изчистено и същевременно някак си разнообразно.Абе много ми хареса като замисъл.За изпълнението както винаги перфектно   bouquet Мишоците са много готини  Party

# 237
  • София
  • Мнения: 2 116
Ех, Пепи, Пепи...сега, както съм на тема фигурки, все за твоя (а и на други момичета) перфекционизъм си мисля - много ми липсва търпението (и умението вероятно) да правя нещата като съвкупност от старателно изпипани елементи...Чудесни мишоци, мънички, гладички, еднаквички...Сърчица, изрязани гладко, торта, покрита гладко, цветове свежи...Ами хубава е тортата! Хайде, почивай си сега и ни помагай до 6-ти:)))

# 238
  • Варна
  • Мнения: 252
Ех, Пепи, Пепи...сега, както съм на тема фигурки, все за твоя (а и на други момичета) перфекционизъм си мисля - много ми липсва търпението (и умението вероятно) да правя нещата като съвкупност от старателно изпипани елементи...Чудесни мишоци, мънички, гладички, еднаквички...Сърчица, изрязани гладко, торта, покрита гладко, цветове свежи...Ами хубава е тортата! Хайде, почивай си сега и ни помагай до 6-ти:)))
И при мен е така-нещо все нямам нерви да ги изпипам до край нещата.Две вечери се боря с три грижовни мечета-ама има мнооого още какво да желая от себе си.Но щом голямата дъщеря ги разпознава,пак съм доволна.

# 239
  • Мнения: 1 485
Пепи,много нежна и изпипана до съвършенство торта! Hug
Сега наистина се отдай на заслужена почивка!

Общи условия

Активация на акаунт