Ваксини Дискусия

  • 87 488
  • 1 551
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 471
Наличието или липасата на ваксина в предходно време май се счита без значение, ако са минали повече от шест месеца.

Интересно защо ли...  Mr. Green  И интересно как ваксината предизвиква имунитет, след като самото преболедуване не предизвиква имунитет. Какво ли пише в учебниците по този въпрос  Thinking

Това наистина ли е така? Къде мога да прочета повече за тетануса. Доколкото знам се причинява от токсини клостридии, които се развиват в анаеробна среда, т.е дълбоки рани. Ако е налице такава рана какво може да предприемем като профилактика? - инжектиране на тетаничен анатоксин или хомеопатично лекарство. Все пак ако настъпи заболяванене, лечението е доста сериозно. Питам защото не съм си ваксинирала детето и това е болестта, която най не ми е ясна. И може би и най-опасна, заедно с полиото.

# 31
  • София
  • Мнения: 2 249
Нямам много време за ровене, затова ще се възползвам да попитам тук за книгата на Сиърс. Видях я в Амазон, разгледах част, но не знам дали има смисъл да поръчвам и чета.
За мен лично въпросът с ваксините е кардинален и решението беше генерално - без ваксини. Но може би малко повече информация няма да ми навреди, особено ако ми даде добри доводи за разговори с прекалено настойчиви педиатри...
Меги, доводи за разговори може да ти даде, иначе като взела  решението, едва ли. Тя принципно е про ваксините, като дава варианти за разтеглено във времето поставяне, минимизиране  излагането на алуминий, животински серум, спестяване на ваксините срещу болести, които не са "животозастрашаващи" и т.н.

# 32
  • Мнения: 4 150
Weed
Не ми отговори на пьрвия вьпрос. Peace
До колкото zа роднините..предполагам са били оЩе на пьрвия ден с него и са могли да бьдат питани zа таzи подробност.

# 33
  • Мнения: 471
Christian, ще те помоля да вземеш някакво отношение по моя въпрос, тъй като много уважавам мнението ти.

# 34
  • Мнения: 4 150
Моето лично виждане кьм тетануса е
Няма как да го хвана zаЩото в органиzма няма условия zа анаеробна среда.
Ако имам тежка дьлбока рана (тежка катастрофна травма,с дьлбоки раzкьсвания,гангрена и тн) бих помислил zа антитоксин.Пасивна имуниzация.
Не сме ваксинирани цялото семейство и нямаме намерение да се ваксинираме.
Инфо има и в нета.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 896
Бях пускал линковете и в друга тема.

Актуално zа врьzката живак/ваксина/аутиzьм
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18482737?ordinalpos=1&itool=Entr

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18445737?ordinalpos=1&itool=Entr

http://www.noharm.org/details.cfm?type=document&id=1511
Ако имате време,прегледайте целият линк.


Цитат
Überdies hat Professor Philippe Grandjean von der Universität Harvard und Süddänemark, der als herausragendste wissenschaftliche Authorität auf dem Gebiet der Entwicklung von Kindergehirnen gilt, kürzlich die Hauptschuld für das Absinken des Durchschnitts-IQs auf die (bereits im Kindesalter) beginnende chemische Zerstörung der Bevölkerung vermittels niedrigdosierter Quecksilberexposition zurückgeführt.


Тази връзка беше отхвърлена, пък и специално за БГ - ваксините по имун. календар не съдържат този консервант. Май го имаше обаче в някоя от противогрипните ваксини.

# 36
  • Мнения: 700
 Тези дни буквално се съсипах от четене за ваксините,не мога да си отспя.
През мен премина доста информация и вече не съм предишният човек и не мисля по същия начин.
Остава съвестта ми,която ще ми тежи за цял живот,че съм допуснала имунизирането на невинното ми чисто дете до сега,защото ми е попадала някаква информация за вредите от ваксините и преди,но си мислех,че това е в редки случаи и на нас няма да ни се случи.

 Това си го мислих доскоро,до преди 2-3 месеца.Малко преди това на нослето на детето ми започна да се появява червена точица,която престна в топченце.На мен ми приличаше на хемангиом.Реших да го заведа при хомеопата ни,която и преди съм ползвала.Даде му потенцирана полиоваксина за 5 дни.На седмия ден топченцето се разруши и започна да кърви.Оказа се,че е пиогенен гранулом.Лекарите твърдят,че причините са вирус,травма,гнойна пъпка на самото място,но не и ваксина.Детето ми не е имало нищо от изброените.Като цяло го определям като доста здраво дете на фона на всички деца,които познавам.Но от известно време започнах да наблюдавам засилване не боледуване от хреми,а и февруари изкара доста тежко обезводняване от ентеро вирус.Очудвах се какво става със здравото ми,правилно хранено,кърмено и растящо в спокойна семейна среда дете.
 Малко след изчезването на гранулома,той получи диария със слуз,която ми заприлича пак на
добре познатия ентеро-вирус.Акаше през 20-30 мин.Звъннах на хомеопатката,тя каза пак да дам от хомеопатичната ваксина през 2 часа.Още на първото даване акането спря изведнъж,чак на следващия и по-следващия ден имаше малко слуз.Сега вече е напълно добре.
 Какво по-добро доказателство,от това,че се е повлиял именно от това лекарство.
 Първо мислих да отлагам ваксините и да ги обезвреждам с хомеопатичните им еквиваленти.Но след прочетеното,знам,че повече няма да допусна поставяне на ваксина.Не ме интересува никой какво мисли.Дори мъжът ми ,който е лекар и по прицип е за ваксините.Давам му информация,дано я възприеме.Ако не по-добре война,отколкото болно дете.
 Извинявам се,че ви напълних главите с моите проблеми,но ми олекна,а и тук поне ще бъда разбрана.

# 37
Бунгичка, няма такова нещо като химическа стерилизация, каквито и разтвори да използваш - в употребяваните инструменти има шупли, микропукнатини, където разтворът не може да проникне, поради повърхностното напрежение. Несигурна е и "стерилизацията" с таблетки параформалдехид поради подобни причини, още повече, че не действа на доста от вирусите.  Сухите стерилизатори са ефективни само при много дълга експозиция и то не на 100%, лошото е че тогава се повреждат инструментите.  Единственото сигурна стерилизация е с автоклав и то от клас S или  B (с вакуумна помпа) - мисля че цените им почват от 10 000 лв. Трябва да имаш и автоклавируеми наконечници, турбини и т.н. и то достатъчен брой, за да ги сменяш за всеки пациент.  Всичко останало е компромис със здравето на пациентите.

# 38
  • Мнения: 4 150
ГуШ,
Информацията е от 15 Август 2008.

Бунгичка,
Не си сама.Много родители са така.Дано при дететнцето ти няма никакви реакции повече и дано мьжьт ти (точно zаЩото е лекар има голяма надежда да прогледне) бьде на твоето мнение след време. Peace

 Weed
Може ли да отговориШ на вьпросите ми?
И друго...Има много по сигурен метод zа убиване на вируси.Каzва се Дехидратация.

# 39
  • Мнения: 2 652
Бунгичка, потенцираната ваксина беше ли от същата партида, която е сложена на детето ти?

Последна редакция: ср, 27 авг 2008, 11:15 от Grace'

# 40
  • София
  • Мнения: 2 896
ГуШ,
Информацията е от 15 Август 2008.


така или иначе този консервант вече не се използва - в случая това доказателство (ако наистина е доказана връзката, защото това е твърдение само на др.Гайер) ще послужи в американските съдилища, където хиляди родители на деца, за които те твърдят, че са развили аутизм в следствие на тимирозал-съдържащи ваксини, искат обезщетение.

# 41
  • Мнения: 4 150
Може ли да видя кьде е опровергано след 15 Август 2008?
И какьв консервант се полzва?

# 42
  • София
  • Мнения: 2 896
Може ли да видя кьде е опровергано след 15 Август 2008?
И какьв консервант се полzва?

сори, нещо ми се изгуби връзката, кое да е опровергано?

# 43
  • Мнения: 4 150
Цитат
Тази връзка беше отхвърлена

# 44
  • София
  • Мнения: 2 896
Цитат
Тази връзка беше отхвърлена

дам, преди 15 август. Странно ако това, което го пише в първият ти линк е вярно, щеше да има много дискусии, а нищо не намирам, нито в проефесионални издания, нито в обикновени новинарски сайтове  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт