В къщи паника голяма, първокласник ще е мама (набор 2001)

  • 24 360
  • 411
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 835
Бързам да се запиша в новата тема!  bouquet
Нали ще ставам първолак! Laughing (Страхотно заглавие Hug)

Днес бихме ваксината. Комбинирана, ДТК и полиомиелит. Дотук добре, обаче платих 45лв, защото била комбинирана и вносна. Иначе българската, на два пъти, поотделно. В същото време, дойде приятелка, чието дете онзи ден навърши 6г., набор 2002, и й я биха безплатно. Нали ги били изтеглили вече с една година по-рано да я бият. Но за нашият набор нямало предвидена вносна и комбинирана. Дъщеря ми също е на 6г., и чак декемви ще навърши 7г.. При вас как беше, коя ваксина бихте? Вероятно сте го обсъждали вече, съжалявам, ако е така! Hug

# 46
  • Мнения: 1 312
Ние още не сме ги били ваксините,но за първи път чувам да се плащат newsm78

# 47
  • sf
  • Мнения: 10 153
На нея й биха безплатните ваксини, дори не са ни казали,че има други.

# 48
  • София,
  • Мнения: 4 267
Добро утро, и на нас ни биха безплатните ваксини ДТК и полиомиелит двете инжекции наведнъж, сега ни остана само мантуто. И на нас не са ни искали пари. И нашата занималня е платена, защото е с език и плуване. Надявам се че на баткото ще му хареса.  newsm78

# 49
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Добро утро!

За нас май не е много добро. Констанца се събуди с разстройство и повръщане  ooooh! Температура няма, но ще видим дали е гадния вирус. А й бях замислила за днес ходене по магазините(нещо, което тя мрази ужасно)

С ваксините и мантуто ние приключихме. Биха й безплатните на два пъти.

В нашето у-ще има държавна и частна занималня. Много се бях засилила да я запиша на частната, но английския не се включвал в цената, а тя ще се коригира и на РС на 09.09 ще я кажат(сега е 90лв/мес.). Сигурно ще видят какъв е интереса и тогава ще си съчинят цена  Crossing Arms Та, не знам, в държавната хич не ми се иска-голям наплив и почти без никакво внимание, общо-взето само наблюдение. Поне така казват майки на по-голями.

# 50
  • Мнения: 3 835
Ама две инжекции ли им биха, или една комбинирана ваксина? Tetraxim, така се казва комбинираната ваксина. Лекарката ми каза, че освен ДТК, след 7г.(т.е. сега, понеже ще тръгва на у-ще, нищо, че няма 7г.) трябвало да се бие и полиемиелит. Аз попитах, две инжекции ли ще й бият, няма ли комбинирана? Има, но се плаща. Това, което ме учуди е, че за набор 2002, същата комбинирана ваксина е безплатна. Ще взема да се обадя в здравната каса да питам.

# 51
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Да, две инжекции. През юли й беше полиото, миналата седмица-ДТ-то. И Танти през декември става на 7г. , но с лекарката предпочетохме сега, че декември са вируси и чудо.

# 52
  • Мнения: 3 835
Благодаря Гита! Hug Мантуто другата седмица ще ходим да й го правят.

Аз съм записала дъщеря ми в Британика, от миналата година ходи, та на тях разчитам за английския. В частната занималня трябва да си плащаш плюс 90лв. и допълнително за англйски ли? Дали си струва, разпитай какво е нивото на обучение.

# 53
  • София
  • Мнения: 39 765
На Дияна само една ваксина и сложиха. Като водя Алекс на консултация ще попитам какво става с другата ваксина.
Дияна миналата година също ходеше в Британика. Беше й интересно, но аз имах доста тежка бременност и не можех да я водя Sad Сега ще видя как е нивото на английски в у-ще и ще реша на място как и къде.

# 54
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
В частната занималня трябва да си плащаш плюс 90лв. и допълнително за англйски ли? Дали си струва, разпитай какво е нивото на обучение.

Сега занималнята е 90лв/мес, а английския 240лв/год. Това са сегашните цени, предстои корекция  ooooh! Много добри отзиви съм чувала за английския им(Кимба), но не знам дали и той ще е в у-щето, където е занималнята. Иначе наоколо имаме Оксиния, Британика, Биг Бен, избор има, не е като да няма.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 044
Айде и аз в новата тема!

На мене 15 септември ми е още много далечен. Сега ме тресе треска да приключим двумесечния ремонт, с който преустроихме целия апартамент, защото си прибираме дечурлигата в неделя. Първокласничката и сестра и си имат чисто нова обзаведена стая с всички екстри. Нищо не съм купувала още с изключение на раницата и несесера, които взехме, докато бяхме на морето и имах време да обикалям по магазините. Другата седмица ще имаме родителска среща и като ни кажат, тогава ще пазарувам.

# 56
  • Мнения: 3 835
Сега занималнята е 90лв/мес, а английския 240лв/год. Това са сегашните цени, предстои корекция  ooooh! Много добри отзиви съм чувала за английския им(Кимба), но не знам дали и той ще е в у-щето, където е занималнята. Иначе наоколо имаме Оксиния, Британика, Биг Бен, избор има, не е като да няма.

Mоите племенници учат в Кимба, доколкото знам са много доволни. Май си е в у-щето, ама не съм много сигурна. За кое у-ще писа, че става въпрос, дали не е за същото, 118 то, в Младост. На Кимба им е много прилична цената, занималнята ми се струва скъпо, ама ти ще си прецениш, а предполагам винаги можеш и да смениш, ако не си доволна от едната занималня. Занималнята в нашето  у-ще е само държавната, записала съм я, но все пак ще преценявам на момента. Първоначално може и да не я пусна, после ще пробвам, ако е доволна и й харесва, добре се справя и подготвя уроците си......ще го мисля в движение, няма как предварително да преценя всичко.

# 57
  • Мнения: 3 835
Пред обед ходихме и купихме всичко по списъка, плюс раница и несесер. Раницата ми се струва доста голяма, но пък е ортопедична, с твърд гръб, широки презрамки, джобовете, вътрешни и външни са добре измислени. Само се надявам да има къде в у-щето да си оставят някои неща, учебници примерно, да не се налага всичко да мъкнат всеки ден.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 6 873
90лв на месец занималната частна ли е? Включва ли храна? Завиждам направо, тук такава цена не съм чула да има... цените са на ден, 10-15 лв полудневно, вземане/водене до училище според смяната, обяд и някаква закуска. Нашата ще е 11лв/ден. Отделно екстри като език...отделно ще и плащам плуването. ooooh!
В училището ще има 5 паралелки първокласници, държавната занимална е една паралелка 20тина деца само. Казаха - за най-нуждаещите се ама по кой критерий ще ги избират нямам идея.
Въобще- красота.

# 59
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Плаша се докато чета за занималнята...
Нашето училище е малко и има само 2 паралелки от 1-ви клас с по 30 деца. Дано ме съжалят и приемат Вики като нуждаещ се от занималня, защото съм сама с двамата и без помощ от никъде.... оффф... но ако се наложи ще се плаща.
И ние днес купихме раница и пълен несесер.
Утре се надявам бившият ми, да ми даде списъкът с останалото (защото той е ходил на род. среща в старото училище) и ще се впусна в шопинг. Ще гледам да не чакам последният момент, май последни ще купувам анцуг, нови маратонки и въобще дрехите за есента, защото всичко му е малко вече.
А на какви ЗИП-ове записахте децата? Аз го записах на задължителните български и математика + английски език.

Общи условия

Активация на акаунт