В къщи паника голяма, първокласник ще е мама (набор 2001)

  • 24 361
  • 411
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 698
Здравейте! И моята фея ще е в първи клас тази година. Искам да попитам майките с повече опит - издайте някой първолашки тайни, да не се лутаме напразно. Например, застанах пред щанда с раниците и ми се зави свят. Всички са различни - каква ще й трябва? Има огрооооомни, с ортопедичен гръб, те били за първокласници.  #Crazy Това вярно ли е? Странно ми се струва като обем. Пък и други неща, за които се сетите и които ви се споделят тук...разкажете, моля. В първия учебен ден какво се прави по-специално? Дадоха ни списък с необходими помагала - тетрадки, моливи... Нещо друго, което от опит знаете, че е полезно?
Успех на всички малки ученици!
Когато бях дете, и гледах първокласниците, ми се струваха толкова малки, а дъщеря ми се струва толкова голяма и зряла?!?! Вие как се чувствате?

# 31
  • Мнения: 159
 Grinning Simple Smile Какво ще се прави не знам май на никое хлапе не му се учи.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 6 873
На мен пък ми се струва толкова малка и ефирна... винаги ще си е моето бебе на фона на брат си най-вече. Simple Smile

Ваксини още не са и слагали, надявам се сега наесен да я свършим тази работа че да остане време и за противогрипната.

Списък нямам, родителската среща септември ще я пропусна, че ще обикалям Париж тогава, и аз съм човек. Sunglasses Всичко ще купуваме последните дни като се приберем, книжарници бол, всичко има.
За режима и аз съм много притеснена и не заради нея а заради себе си. Тя става когато я събудя но аз преди 8 не съм ставала от години... кой ще буди мен идея нямам. Tired

Раница искаше на ягодов сладкиш, напоследък ми говори за Ана Монтана... ама май още няма такива. Записала съм я на занимална, тя ходи в нея юли месец и ще продължи и през годината. Надявам се да няма някакви проблеми там, че друга удобна и за двете ни засега не съм открила.
Може би трябва в следващата тема в първия пост да запишем и училищата на децата. Сиси е в у-ще Найден Геров-Варна.
Вече писах преди, че имат полууниформи. По принцип съм 'за' униформите в у-ще ама напоследък нещо се дразня...развалят и се всиччки комплекти с тези тениски и с този зелен цвят. Crossing Arms Исках да иде с рокля на първия учебен ден ама май няма как да стане...

п.п. понеже почти 100% сте от София, търсим квартира в студентски град за другия ми първокурсник, ако нещо ви попадне...че не знам кое по-напред вече

# 33
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Това е добра идея в списъка да пишем кое дете къде учи.
angel?, има тема за "първокласното" пазаруване, където обсъждаме кое откъде http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320472.0

# 34
  • Мнения: 112
Привет на всички и поздравления за заглавието на темата! Hug
И за нас безгрижните детски дни са към края си и на 15.09 се потапяме в
морето на знанията. Ама че го казах Joy Joy Joy
Имам едно питане, как възприемате идеята госпожата в първи клас
да води и занималнята на децата?

Успех на всички първолачета! Много сили и търпение на мамите и татковците!

# 35
  • София,
  • Мнения: 4 267
Здравейте и ние най после се завърнахме от дългата ваканция, ама докато Ви открия къде сте се дянали Laughing.
ДА се запишем де, че то все не остава време. Нашият първокласник още е при баба си и още нищичко не сме купували, ама то и не е останало време. Малката нещо ми е много проблемна, та ще видим, уж я водихме на море, на балкан и пак лежахме по болниците и то два пъти за два месеца, та баткото нещо съм го оставила на самогледане при бабите. Има време де, ще напазаруваме и ние. Иначе с режима нямаме проблеми, той става рано. При нас занималнята няма да я води учителката дето им преподава, а ще сме с други две учителки - едната по език, а другата по общите предмети.

# 36
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Аз съм почти на 100% готова с покупките, само не мога да намеря тетрадка А5 с чисто бели листа.

За режима нямам притеснения - Лори си ляга 9-9:30 и в 7:00 е на линия.

Освен това всички казват, че в училище много се изморяват и си лягат рано-рано дори и тези, които са свикнали иначе.

# 37
  • Мнения: 698
Благодаря, fros!

# 38
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
liani, не знам дали ще те успокоя, но племенника ми беше(забравих преди колко време) +6 диоптъра, сега е +2.5. Той също ще е първокласник тази година. Т.е., ако е търпелив малкия и си носи чинно очилата, ще свали диоптъра(че защо и да не махнете очилата) след време.

# 39
  • Мнения: 485
И нас ни тресе първокласническата треска- мъжът ми ме бъзика,че съм щяла да влезна с детето в час Mr. Green синчето пък хал-хабер си няма за моите тревоги и ми е сърдито за дето го мъкна по магазини за дрехи и обувки. Помолих го да си избере поне някоя тетрадка, че да не мрънка после защо съм му взела Спайдърмен като иска Батман....а той нервен "Мамо,писна ми,ти всеки ден искаш да ми купуваш глупости,а аз искам играчки,разбираш ли?"
Мале,какъв ученик ще ми става? newsm78 #Crazy ooooh!

# 40
  • София
  • Мнения: 3 610
liani, не знам дали ще те успокоя, но племенника ми беше(забравих преди колко време) +6 диоптъра, сега е +2.5. Той също ще е първокласник тази година. Т.е., ако е търпелив малкия и си носи чинно очилата, ще свали диоптъра(че защо и да не махнете очилата) след време.
Ох и аз много се надявам на това Praynig,както и Lennyh каза,че е възможно да е поправимо.

telerika не се притеснявай,те май повечето са така,защото незнаят какво всъщност ги чака.

# 41
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Здравейте на всички  Hug
Може ли и мен да впишете в списачета на майки с първолаци?
Първокласникът се казва Виктор, днес го преместихме в ново училище, по-близко до нас. Изкарахме късмет, че имаше едно местенце което го е чакало.

Искам да ви попитам, вие ще записвате ли децата на занималня? Аз много бих искала, защото вкъщи няма да учи добре в компанията на брат си...
Обаче... в училището ми казаха, че от тази година занималнята ще се заплаща... а братовчедка ми, която е учителка ми изтреля сумата от 4 лв на час, която ме зашемети  ooooh!  Сега очаквам родителската среща със свито сърце.

# 42
  • София
  • Мнения: 39 766
Здр Олинце и добре дошла   bouquet

Аз бих записала Дияна за занималня, стига да се организират от класа.

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
В нашето училище има занималня, организирана от училищното настоятелство.
Взимат децата направо от последния час, водят ги на обяд, после играят и се занимават, имат и часове по език.
Най-удобното е, че са до 18:30.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 610
И  в нашето у-ще ще има същата занималня,но щели да се много дечица желаещи,а местата са само за две паралелки по около 20 деца,та ще видим как и дали ще се класираме.Пък и отзивите са важни дали ще успяват да си научат всичко та да не се налага и вечерта в къщи да се учи след като цял ден са били в у-ще.

Общи условия

Активация на акаунт