Първи бебета се появяват, СЕПТЕМВРИйската ни тема озаряват!!!

  • 13 197
  • 289
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 571
Честита радост за мама Дани!!! Да расте здрава малката ти прицеса  bouquet
Очакваме те с нетърпение със снимки и разказ Hug
Много се радвам,че Асето днес се прибира!!И Дидка и тя!!!
Остава мама Ваня!Някой да я е чувал!Кога ги изписват-и тях предполагам днес newsm78С нетърпение ги чакам  newsm68
Мерси на Дими и Ирини за темичката  bouquet
Днес подухва много приятно  smile3521Страшно ми е кеф,че се захлади макар и леекичко
Хайде чакам още бебоци Hug
П.с. И аз съм голяма пикла!Непрекъснато съм на тоалетната!От как съм бременна през има няма половин час съм дежурна!

# 46
  • Мнения: 11 319
Охо, Муц! И теб ли да чакаме тия деня? Влизай да ни святкаш как вървят нещата, че ви е ред с Марсияната да се отчетете.
Еуфорията е супер, това е от хормоните. Ще ти помогне да понесеш по-леко болките.
Недей мисли от сега за следващо. Вдъхновявай се за това сега по-леко и бързо да мине! Hug

# 47
  • Мнения: 203
Муци  Hug много хубаво че си в еуфория, а не си се притеснила от скорошното раждане..Всичко ти ОК!!! Няма да се притесняваш ...чакаме те с бебчо..а за второ ние с Жожо точно това си говорихме снощи да е след около 2 год. и двамата така искаме за сега..ама не се знае.

# 48
  • Мнения: 1
Нямате изчитане бре сладураниии

Муц, тъкмо те мислих и ти се появи, спокойно мила, с паднала тапа можеш и след 2 седмици да родиш, е може и тази вечер да е ...важното бебче да е живо здраво, стискаме палци да родиш леко!  Hug

Данипче, честита ти щерка!!! Пожелавам ви само щастливи дни от тук на сетне, безпроблемно отглеждане и много късмет  Peace Бързо да се възстановиш, чакаме те със снимки  Mr. Green

Соничка, аз много обичам котки, но нашия красавец наскоро умря (както и да е, няма да ви натъжавам). Искам само да ти кажа, че Бизу (така се казваше) беше котарак за пример, много спокоен! Моята племеница отрасна отначалото с него..Най-важното е според мен да са направени всички ваксини на котето и да е чисто (изкъпано, обезпаразитено), преди да дойде бебчето вкъщи! В началото не е хубаво да влиза в стаята на бебето, мисля че ако затваряте вратата скоро ще се отучи да "досажда"  Mr. Green Гледам че вашата е малко дългокосместа, за това не знам дали ще има проблем  newsm78 Но при всички случаи, според мен е по-добре коте, а не куче, което постоянно е навън - поне аз така смятам! Желая безпроблемно съжителство  Peace

За гладенето - аз не го обичам, но засега ще гладя, използвам и сушилня.
Такааа и други работи щях да пиша, но явно ще е по-късно, сега ще ставам.
За протокола - мисля че ще родя към края на седмицата  Laughing Heart Eyes

# 49
  • Мнения: 571
Ааа за второ моя има да почака NaughtyПоне 6-7 години искам да минат!Аз ще съм на 27 какво иделана възраст за бебе!!и ще имам едно отгледано!!Не мисля по-рано да раждам!Но това е мое лично мнение!!Не обичам породени деца!Искам да отдам цялото си внимание на бебка преди да и родя братче или сестриче!Аз съм така-не мога да се разкъсам на две еднакви половини!!Но разбира се това не означава,че не ви подкрепям-мамите на дечица с малка разлика и тези които искат скоро още едно бебче Hug

# 50
  • Мнения: 203
Мами имам един въпрос сега като говорих с личния лекар той каза да не правя грешката да храня бебчо през ноща нито веднъж че после много трудно ще се отучим (неговия организъм поне по 6 часа трябва да си почива), а да му давам преварена водичка в 200 мл. с две лъжички захар, но със захар защото тя предпазвала забравих от какво, но била нужна. Та мисълта ми е нали сега много се обсъжда дали изобщо да се дава вода..аз незнам защо не, но вие ще давате ли на вашите бебчовци подсладена? newsm78

За гладенето и аз не съм фенка попринцип..всимъл не обичам да го правя, но го правя все пак не мога да изляза с измачкани дрехи, а за бебчо смятам че няма да ми тежи нали все поак е за него не за мен та така.

Последна редакция: пн, 25 авг 2008, 14:08 от jojo&vik

# 51
  • Варна
  • Мнения: 9
Муц  Heart Eyes Много добре звучиш - една такава спокойна, еуфорична. Дай боже така и да ти мине раждането - виждам че си застанала вече на стартовата позиция  Peace Стискаме палци и на тебе и на Марсианата  Hug
Относно второ бебче - на мен от как ми казаха че е момче - се замислям за втори опит за момиче  Laughing Само че изчаквам това да се роди че да видим как ще потръгнат нещата и дали още ще съм на същото мнение. Иначе ако ще искам второ - нямам много време пред себе си за отлагане... както Мирката примерно  Wink

# 52
  • София/Русе
  • Мнения: 83
Честито на Ради и Дани !!! Да са им живи и здрави бебенцата !!!   bouquet

# 53
  • Мнения: 133
Муцооо голяма еуфория ме обхвана и мен от твоя преглед  newsm44 Айде чакаме Марсианата с нетърпение  Hug Да се обадиш веднага да кажеш  Peace
Бизу, щом така си чувстваш, дано тази е твоята седмица  Peace
Иринка, къде си?  Hug
Момичета имам едно питане  newsm78  Моя доктор от 15-ти август е в отпуска до 09.09. Сега ходя на запис на тонове при друг, но се чудя али да го накарам да ме види в сряда на ехо, че 9-ти много далече ми се вижда  newsm78 В деветия колко ехографа се правят  newsm78
Освен това влагалищният секрет задължителен ли е, че на мен и такъв не ми е пускан  newsm78 Та се чудя дали да чакам до 9-ти или да си ги искам тези неща от другия доктор  newsm78 По принцип не ми се иска много-много да ме бъркат  newsm78
 

# 54
  • Мнения: 571
Соня можеш да си искаш ехограф!!Моя док каза,че не е толкова задължително по принцип!Но при мен е,че нали трябва да чакам определена дата Sad
За секрета мисля,че трябва да си направиш!!Не чакай.Бебко може всеки момент да тръгне а ако имаш нещо е добре да го изчистиш преди това!!Те не бъркат със спеколум-на мен само с едно тампонче на клечка ми взеха!Докосна го до там където си му е редът и това беше! Mr. GreenНяма да те ровят много не бой се Hug

# 55
  • Мнения: 203
red_sonya_ по принцип на мен ми казаха че в 9 месец се прави един преглед на ехограф е ако всичко е ок де...за изследванията се правят кръв, урина, вагинални и чревни. Моята докторка също беше отпуска и ми ги забавиха с 1 седмица...а не знам дали да искаш сега да си ги правиш.. ти кога трябва да си на консултация по принцип в сряда?...аз лично бих си ги направила да съм си спокойна !!!

# 56
  • Мнения: 125
Жожо и Вик...захар на бебето си не мисля да давам. От квото и да ми кажат, че пази. А ако го кърмиш и всичко си е наред и вода няма да иска да пие.

Мире...ние за второ мислим отпреди да заченем първото Simple Smile Незнам за разликата - и малката и голямата разлика имат и минуси и плюсове.
При малката ги отглеждате на практика заедно и много често като пораснат пак заедно вървят - излизат на едно място, с едни и същи хора и т.н.  А и докато са малки винаги имат компания. Да де ама на вас с мъжа ти обикновено ви се вижда крив света с две малки деца в началото.
При голямата - вече сте отгледали едното до самостоятелна възраст и тогава идва второто.  Можеш да ги оставяш да се гледат за по малко. Голямото разбира достатъчно и не ти е на врата постоянно, примерно. Но някак си, докато малкото е дете още се губи връзката между двете като че ли. Особено ако на голямото дете му се налага да взима малкото, когато излиза, да стои да го гледа. Понякога родителите нямат избор и го правят волю-неволю, но малкото дете се превръща в тежест за голямото. Като станат възрастни вече не е ясно...

Абе...и от децата си зависи...и въобще...
Аз като средно дете с разлики 7 и 4 години между мен и сестрите ми нямам представа кой момент е най-добър за второ (трето, пето) дете. И май ще го караме на съдба, както е с първото Simple Smile

Муцо...когато и да настъпи момента, душо, стискам палци и на краката!

Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 4 нови отговора.

# 57
  • жителство на место
  • Мнения: 81
ЧЕСТИТА РАДОСТ НА ДАНИ! ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ И ДВЕЧКИТЕ С ТВОЙТА ХУБАВИЦА
соня и аз имам две котенца, които ще живеят с нас и бебето. Ние сега се преместихме в нова къща и те не са свикнали да влизат в детската стая, но естествено са супер  любопитни и постоянно душкат пред вратата. Иначе са свикнали да спат с мен и аз не знам сега как ще ги отучвам, пък и се тревожа да не започнат да ревнуват от бебето. Иначе мисля да постеля алуминиево фолио в люлката и количката на бебето, да залепя на пода в детската двойнозалепващо тиксо и да ги пусна да се разходят- тези съвети ми ги дадоха ветеринарните ни д-ри. Дано да имам успех и детската да им се види непривлекателна. Остава големия проблем с космите Sick

# 58
  • Мнения: 11 319
Жожо, хич не го слушай тоз доктор. Асето ако го чуе и ще го провеси за топките на тела.
Бебетата се кърмят по всяко време на деня! Някои са сънливи през деня и търсят повече да сучат нощно време. Те да мрат от глад ли по неговата логика  ooooh!
Никаква вода! Naughty Кърмата е така устроена, че първо протича по-бистра, която засища жаждата на бебето и след 2-3 минути протича същинското мляко, което засища.

# 59
  • Мнения: 125
Хахахаха....това си е чисто оспамване от моя страна, ама Веч - наистина подобна реакция от страна на Асето очаквам като прочете. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт