Есен вече наближава, а Февруарче се разшава VIII

  • 16 277
  • 311
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 86
бульовче страх ме е понеже не съм оставала в болница никога, от малък град съм (тук в болницата има главно от малцинството хора) нямах температура (което самият фелдшер видя, а после каза че имам температура. понеже бил се объркал с някой друг пациент  #Crazy) та затова мисля, че състоянието ми не беше за болница.искаха да ме следят ако имам темература, понеже това  и обезводняването са най-опасни. в крайна сметка се разбрахме с лекарката, тъй като и тя знае какви са условията.
може да е било глезене от моя страна но се радвам, че вече съм по-добре и не съм си изиграла лоша шега с поведението си

# 16
  • Мнения: 9
Здравейте момичета!
Лека и успешна седмица на всички !
 
Signie, аз също  в събота и неделя бях с някъкъв летен вирус. Уплаших се защото понръщах всичко каквото хапна и имах лека температура. Пих Парацетамол и  сок от лимони  с мед / По 3-4 лимона на ден/  Сега съм много по - добре.

Относно бебо,  от 10 дни все си мисля че усещам нещо като гъдел от вътр. страна на коремчето.
Но днес вече не е  само гъдел, а нещо като трептене. Понеже и на мен ми е първа бременност , не знам дали това трябва да е усещането?

# 17
  • Мнения: 2 270
Здравейте и от мен Hug
За първи път се класирам толкова напред в темата Wink
При мен нищо ново - чак на 11 септември съм на ФМ при Марков, а след това при моя лекар на преглед!
Относно усещането на бебо - аз усещам нещо от 2 седмици, но нали ми е за първи път ... не съм сигурна Embarassed
Успешна седмица на всички! Hug Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1
Здравейте, сладурки!  wavey
Най-накрая ви изчетох! Ние с бебчо сме добре, бяхме на сватба в Пазарджик в събота и в неделя се качихме малко на балкана! Изкарахме си чудесно, днес се прибрахме и веднага ще тръгвам за работа! Незнам дали усещам бебето и аз като другите мами не съм сигурна дали това бълбукане е то! А за пола- дано следващия преглед(5 септември) се разбере какво ще е. Честно да ви кажа за мен няма никакво значение, аз искам да имам две деца- момиче и момче, без значение в какъв ред ще се родят!  newsm04
Приятен ден на всички!  Hug

# 19
  • Мнения: 30
Добър ден на всички,и аз да се отчета Grinning
Летният грип е нещо ужасно,съчувствам ви много.В случая В_Н_Л трябва да посетиш своя лекар или някой друг,ако не си доволна от своя.Все пак това са лекарства и ние едва ли бихме дали най-правилният отговор,щом дори и аптекарката не смее да ти даде нищо.
Аз все стоя вкъщи,но къде да изляза като навън не се живее! ooooh!Единственото,което ме притеснява е,че много се обездвижвам.И от два дни имам голеееми проблеми със съня.Не мога да заспя изобщо,макар да се чувствам изморена и стоя будна до 5,6 часа сутринта и после някакси заспивам.Ставам в 1 следобяд и се чувствам като парцал,а трябва да съм бодра защото имам доста работа за писане и учене CryНякой има ли подобен проблем?
И още нещо:Вкъщи се появиха ужасни пълзящи създания-стоножки.Изглеждат ужасно и са адски бързи.Някой знае ли някакво не миризливо/безопасно/средство да ги премахна?Например нещо,което да се маже по ъглите,вид отрова???
Ами това е,изтеглила съм си "Отчаяни съпруги"много е забавно и пристъпвам към поредния епизод,че после пак работа
Лек и приятен ден!  bouquet

# 20
 Привет и от мен, а аз имам болежки доло в дясно от страната на главичката  на бебо и през нощта ме опъва корема и не мога да спа без да се буда по няколко пъти, а днес съм с голямо главоболие и ми е едно кривооооооооо  smile3511

# 21
  • Мнения: 592
Запис и от мен Simple Smile

 В_Н_Л - преди да тръгнем също кашлих като магаре - нещо бях настинала - гениколога ми каза нищо освен лечебни лукчета (много са хубави с няколко вида билки- видях ги дори в хранителния магазин до нас), в аптеката като отидох ми дадоха още Прополки - хапчета за гърло и кашлица и едно спрейче Прополис мисля беше което се пръскаше в гърлото отделно - по-бавно лекуват но нямах температура и не беше фатално. Успех - според мен се консултирай с доки да ти е мирна главата Simple Smile .

# 22
Здравейте и от мен!

Днес се видяхме с док, който ме похвали, колко ми е пораснало бебето за 1 м. Вече сме 16 см и 130 гр. Да не повярва човек, че от мен - 46 кила се развива такова пу-пу. Махаше с ръчичка на мама.....оххх ще ревна пак. Кръвното ми е доста ниско 95/60....ама нали ми е добре, каквото ще да е.
Аз имах странни преживявания с кантара. Преди да забременея бях 44.....после се мерих на един кантар, който ми показваше 47,5.....а сега съм 45,5. Не ми се вярва да съм отслабнала...може да е от двата различни кантара.....а си похапвам и то съвсем нормално.
Реших си въпроса с витамините, остават ми 3 хапченца от Матерна и после съм си взела Пренатал.
Беше много смешно при док. Каза ми човека, че ще ми съдейства за болничен.......почивай си вкъщи, ти си по-крехка.....а аз лудата....."Не, не мога да си оставя работата". Разбрахме се накрая, че ако се поуморя, ще си взимам по някой ден. Понякога завиждам на мамите, които са си вкъщи.....въпреки, че аз не мога така.....наистина понякога ми се иска. Затова предприех мери да мога да си върша работата от вкъщи, ако се наложи....
Сияние, не се разстройвай (и в прекия и в преносен смисъл  Mr. Green ). Ти си знаеш най-добре, кое е в полза на теб и бебето ти. Никой не може да ти каже, дали взимаш правилно решение или не. Смятам, че тук сме се събрали все интелигентни мами и никоя няма да направи лошо на детето си....камо ли от страх......
Хубав ден на всички и не забравяйте следобедната закуска  hahaha

# 23
  • Мнения: 17
ioli мила страхотно заглавие си измислила за новата тема Heart Eyes
 В Н Л  относно проблема с кашлицата и аз го имам , но от края на втория месец някъде. А нали от самото начало си имам и температура ( 37- 37,5) и всеки път забравях да питам моя лекар за тази кашлица , но на последния преглед се сетих та питах наи-после. Тя моята е от време на време със храчки и често с позиви да си говоря с тоалетната, но само до там за щастие до сега се наложи само един път да го правя. Та лакъря ми изписа един сироп на Др. Тайс - Мукоплант ( но каза че и другия на Тайс ставал, не му помня името, но в аптелите ги знаят) Каза че бил билков и безопасен за бременни. Ама аз нали съм си магаре та го пия от дъж на вятър, а то трябва по 4 пъти дневно. Та резултат няма особен. Относно температурата каза да пия парацетамол, а преди казваше, че било нормално да си я имам. Аз обаче нали напоследък имах среща с редица светила та който се сетих да питам казаха че нямало проблем newsm78 дано да е така защотот аз много не и обръщам внимание Simple Smile

# 24
  • Мнения: 263
 Привет, момичета!

 Аз днес аха-аха да хвана пътя към моята доки, въпреки че консултацията ми е чак на 05.09. И то да кажеш, че ми има нещо, а то - обратното. Нищо не ме боли, не ме ръчка, дърпа и т.н. Ако не беше шкембенцето и циците щях да се замисля бременна ли съм или не? Така де спрях се в последния момент, защото ми стана тъпо да й цъфна на вратата и като ме пита какво ти е да й кажа: "Ами нищо не ми е и затова идвам".  smile3555

 Иначе си мързелувам, папкам прасковки и аз като Дарима гледам сериалче. Аз си смъкнах 6те серии на Гордост и предразсъдъци - в такова либовно/принцеско настроение съм просто  Heart Eyes
Ама още малко и ще го свърша, ако имате други предложения за подобни филми - моля споделете Simple Smile

 Хубав и прохладен ден, мамчета!   bouquet

# 25
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!  Grinning
И аз още не съм усетила бебчето, въпреки, че съм в 17 г.с. Преди няколко дни усетих нещо като бълбукане, но не знам дали не беше къркорене от корема ми.
Качила съм само 2 кг. от началото на бременността.
От два дни имам обрив от ситни пъпчици в горната част на корема. Не ме сърбят и си мисля да не би да са от жегите. Някой има ли подобен проблем?

# 26
  • Мнения: 19
Благодаря ви за отговорите  Hug Отидох при личната все пак и ми изписа сироп и спрей за носа, дано да ми поразмине, че не мога да спя от незапомнени времена вече и направо не знам как ще издържа още.  ooooh!
Като отидох на прегледа днес и сестрата се чуди, че съм бременна, пита ме в кой месец съм и къде ми бил корема тогава Wink Ако бях бременна за първи път сигурно щеше да ми стане криво, но аз се зарадвах, че не ми личи още, защото си има още доста време, а пък и зимата сигурно ще понапълнеем повечко Simple Smile
Аз бебока го усещам от доста време, но знам, че второто се усещало по-бързо. Чувството е много странно, но и много хубаво, най-сетне и човечето да си каже, че е налице Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 83
Здравейте и от мен!
Все още ли ходите на работа?
 
  Simple Smile

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Ето ме и мен!  Rolling Eyes Та, да ви питам- на какъв ехограф ходихте да видите пола на детето? В Бургас има само 1, който го водят 3Д, но моя позната, лекарка се смя, когато и казах, че е 3Д- каза, че е най-обикновен, просто клиниката е доста скъпа! newsm78

# 29
  • Мнения: 649
В_Н_Л много добре си  постъпила.
Надявам се сега да почувстваш облекчение и бързо да се възстановиш.

Момичета на мен кръвното също доста  ми пада. Днес по обяд, докато се разхождах из пазарчето на Славейков за плодове ми пречерня изведнъж и доста се поолюлях. Добре че бях с една колежка та ме подпря малко.
Застанах малко на сянка, та ме подухна и ветрец и ми се размина.
Вече няколко вечери си меря кръвното и все е 80/40. Може днес от него да се е получило така.

Аз днес трябваше да си разбера резултатите от БХС-то, ама няма. Доки все преглеждаше в др кабинет, а последно женицата беше на раждане. Така, че утре се надявам да разбера какво става.

Хайде мамите с преглед да се отчетат само с хубави новинки.

Общи условия

Активация на акаунт