Есен вече наближава, а Февруарче се разшава VIII

  • 16 322
  • 311
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 239
Здравейте и от мен!
^Desika^, радвам се, че си по-добре. Дано повече не ти се случва това, а и на всички други мами също.
И аз съм се насочила за раждане в Токуда, там ходя още от началото - първо платено, а сега съм по здравна каса. Е, които изследвания не се поемат от касата си ги плащам, но съм доволна, че всичко си е на едно място и става бързо. Като чета, че някои майки чакат за резултатите си за кръв и урина по 2 седмици .... моите станаха за 4 часа, и то защото денят беше натоварен.
Доволна съм и от хигиената - просто не мирише на болница, за мен това е важно, че като вляза в болница ми прилошава само от миризмата и  Sick. Хайде, стига съм я хвалила, сигурно си има и много негативи - все пак сме си в България. Sad

# 241
  • Мнения: 140
Искам да попитам момичетата от Варна къде ходят на ЖК,и къде смятат да раждат?

# 242
  • Мнения: 143
Здравейте и от мен! Десика успокои се! Аз днес сутринта ходих на лекар във Вита, защото и аз вчера имах болки,пък и се притеснявах, защото съм след конизация да не съм получила разкритие. Бях много предубедена, но докторът се оказа много свестен. Прегледа ме и каза,че имам контракции,но иначе шийката е добре. Казах му че ще пътувам и затова се притеснявам и той ми направи ударна програма преди път -Диспорал (магнезии на прах) и обикновен магнерот. За болките ми изписа Гинипрал ( а в аптеката ми казаха,че е по-добро от но-шпа за спазми и болки. Успокоих се доста.
Десика ако трябва да отидеш на лекар ( искрено се надявам да не ти се налага) - отиди във Вита. Днес само този
доктор Цанов май е на работа,но ми се видя свестен. И питай в някоя аптека за Гинипрал.
Усмихнат и спокоен уикенд от мен! Hug

# 243
  • Мнения: 122
Искам да попитам момичетата от Варна къде ходят на ЖК,и къде смятат да раждат?
аз още мисля- вероятно в майчин дом , но там излиза около 1500 лв (на мен от БТК поле ще ми ги платят )
а на ЖК ходя в окръжна при д-р Радева, защото е до къщи, но не съм доволна от нея.
Ходих и при доц. Балев веднъж

# 244
  • Мнения: 89
Mia,ти при кой лекар си на ЖК?Аз съм при др.Кирякова,а мисля,че и Tortuga беше при нея.

# 245
  • Мнения: 239
толо, аз съм при д-р Колева. За сега съм доволна.

# 246
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Дами, вижте какво открих за влиянието на флуора тук и тукShocked Naiema, мила, мисля, че ако вземаш допълнително и таблетки с флуор е по- добре да ги спреш!  Thinking Освен, ако разбира се нямаш зъболекарско предписание за тях!
Междувременно тече петиция срещу флуорирането на питейната вода. Аз вече се присъединих!

# 247
  • Мнения: 649
Здравейте,

днес ходих на преглед в АГ центъра в Студентски град. Обадоха ми се, че до обяд има дежурен лекар и отидох там. Прегледа ме д-р Балева и останах впечатлена от нея. Обясних и за болките , за хапчетата, които пия и как ми влияят. Жената ме гледа над 30 мин на ехограф, коремен, вагинален и каза, че всичко при мен и бебо е ок.
Бебчето спинкаше в началото, но после като се разбуди, нямаше спиране. Взе да се върти, да шава с крачета и ръчички. В този момент повярвайте ми, но изпитах такова огромно облекчение и щастие.
Каза ми, че в момента на прегледа нямам контракции, че при някои жени се получават такива през тези седмици. Да си пия хапчетата, да си почивам и в никакъв случай да не се претоварвам.
Днес определено съм много по-добре  Praynig Много рядко имам предърпвания, но те се издържат в сравнение с това дето беше вчера.
Бебчо си отговаря на седмиците, расте добре, диаметъра на главичката му е 31.75 мм. Само това ни казаха и още нещо FMC -19.43 mm. Сега ще ровя да видя това какво означаваше, май беше нещо с бедрото.

Лекарката каза, че май ще си имаме момиченце, но ще видим, защото пък предните два пъти ни казаха момче. Така, че щъркелче по-нататък. На нея като и стане любопитно още повече, че сме знаели за момче  и се опитваше да види пола, ама то много се въртеше и се криеше. Честно казано за мен няма значение , искам само да е живо и здраво. В началото имах някакво предчувстие , че ще е момче и мн се зарадвах като казаха, но след всички проблеми ми е без значение вече. Искам здраво бебче, пък каквото ще да е.

Момичета много ви благодаря още веднъж за подкрепата, която ми оказахте. Съжалявам ако съм притеснила, или натъжила някоя от вас.

mother-of-pearlS болницата е частна, на мазнейкова. Последно когато гледах ценоразписа раждането беше около 1700-1800 лева. Но това което ме възмути още повече, беше че ако се наложи бебчето да бъде поставено в кувиоз тази екстра ти струва по 1000 лева на ден  Shocked
Аз определено не мисля да раждам там. Ходя там на консултации, защото съм по З.К. и съм доволна от лекарката. Много е внимателна и мила, но трудно се свързвам с нея.
Сега просто съм решила да изчакам още около месец и да се запиша някъде и на частно. Но този път ще е при лекаря, който мисля да ме изражда, за да може хем да ме познава, хем да ми проследи бремеността в края, хем да избегна глупавите им въпроси - Ама вие къде ходите на ЖК, а сегазащото не отидохте там  #2gunfire

# 248
  • Варна
  • Мнения: 78
Искам да попитам момичетата от Варна къде ходят на ЖК,и къде смятат да раждат?
Аз ходя в поликлиника Младост, при доц.Мичев, но още не съм решила къде ще раждам, мисля че има време Wink

# 249
  • Мнения: 89
Момичета,тъй като идва време за нова тема,искате ли да не изнасяме паролата за албумчето на първа страница?Ако някой я поиска винаги може да му я изпратим на лични.Незнам защо,някак се чувствам "разголена".Въпреки че в предишните теми я има....Както решите всъщност.

Сега са пуснали по аптеките немската марка козметика WELEDA и много я хвалят и лансират.Имат продукти за бебета,деца,бременни и кремове за лице,масажни масла.Маслото против стрии е малко цифра,но все пак е още един вариант.Аз купих на малкия крем за лице(те са все с невен) и много ми хареса.

desika,значи при теб текат залагания за пола на бебчо newsm10 newsm11

# 250
  • Мнения: 649
Момичета,тъй като идва време за нова тема,искате ли да не изнасяме паролата за албумчето на първа страница?Ако някой я поиска винаги може да му я изпратим на лични.Незнам защо,някак се чувствам "разголена".Въпреки че в предишните теми я има....Както решите всъщност.

Напълно подкрепям предложениетона толо, аз в предната тема даже бях предложила. А относно намирането и в другите теми - много лесно може да я махнем и от там. Дано само всички я помним, че с тия бременлийски мозъци  Joy

# 251
  • Мнения: 356
Дами, вижте какво открих за влиянието на флуора тук и тукShocked Naiema, мила, мисля, че ако вземаш допълнително и таблетки с флуор е по- добре да ги спреш!  Thinking Освен, ако разбира се нямаш зъболекарско предписание за тях!
Междувременно тече петиция срещу флуорирането на питейната вода. Аз вече се присъединих!
Не,не пия флуор.Но съм чела,че се изписва на бременни в по-големи дози - около 1 мг.май.
^desika^,радвам се,че си по-добре!!!!!  bouquet

# 252
  • Мнения: 86
Здравейте Simple Smile
най-накрая успях да ви изчета  Crazy мн пишете Simple Smile
аз не съм влизала отдавна, понеже мн малко остана до сватбата ни - 06.09 дано мине добре, че скоро не мисля да се омъжвам пак  Wink
десика съчувствам ти мила  Hug бъди силна, не мисли лошо неща и майка ми винаги казва "във всичко трябва да има една доза майната му", "не се ядосвай да не загубиш от красотата си "  Wink
аз днес видях бебчето,успокоявам се като го видя и забравям напрежението.първо си мяташе весело ръчичките, после сякаш ни усети (понеже доста се хилех) и се завъртя към нас,сякаш ни гледаше и то доста спокойно  Simple Smile . казаха ми момиченце, но не е сигурно
 Hug сиииилно всички
само положителни емоции
п.с. пак да се изцепя, но седмиците от първия ден на менструацията ли се броят или от вероятното оплождане. аз съм с голямо разстояние между менструалните цикли, но пък овулацията ми е била 2-3 дни след менструацията  ooooh!

# 253
  • Мнения: 86
още нещо: снимките в албумчето могат ли да се видят в по-голям размер, че са ми ситни Simple Smile

# 254
  • Мнения: 86
явно е имало някакъв проблем.сега могат да се гледат в голям размер

Общи условия

Активация на акаунт